Jump to content
rait83

Hüppe harjutused

Recommended Posts

Selline küsimus, et kui teen hüpet arendavaid harjutusi, näiteks sangpomm jalgevahel poolkükist üleshüpped või lihtsalt poolkükist üleshüpped, kas siis on vajalik ka seeriatega lõpuni minna, nagu jõusaalitreeningul. Eesmärk on ju ikkagi nö hüppe maksimumi (plahvatuse) parandamine, lihasvastupidavus on teisejärguline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

raskusi ära küll suureks aja, lõhud põlved ja selja ära hüpetega. pigem on nii, et kui hüppevõime paraneb, siis seeria jääb sama pikaks, aga lihase väsitad ikka ära, sest hüppad ju kõrgemale :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Otsi siit foorumist ja/või Googlist või kust iganes märksõna Air Alert alt ja Sa peaks palju kasulikku inffi saama!

Edu!

Edit: Üks link kah!

Muudetud kasutaja Humal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Otsi siit foorumist ja/või Googlist või kust iganes märksõna Air Alert alt ja Sa peaks palju kasulikku inffi saama!

Edu!

Edit: Üks link kah!

Nonii, oli oodata, millal tuleb jälle välja keegi "tarkpea" oma Air Alerti soovitusega :rolleyes:

Seesuguse kommertsprahi promomine on kuritegu.

Oleksid sa AA asemel näiteks The Vertical Jump Bible'it välja hõisanud... siis polekski väga hull, sest antud hüppetreeningprogramm on koostatud teadusliku lähenemisega ja autor selgitab lahti vähekenegi miks, millal ja kuidas...

image001.png

Hüppevõime on plahvatusliku jõu liik. Plahvatusliku jõu arendamisel on seeriate arv 3-5, korduste arv seerias 1-5 ja lisaraskuse % 40-60. Puhkepaus 2-4 min. Korduste koguarv 50-150. Korduste arvu suurendamine seerias arendab lihasvastupidavust, mida sa ilusti ära mainisid, seega tee ilusti maksimaalse sooritustempoga ja mainitud lisaraskusega. Loomulikult eeldab see eelnevat tugevat fooni, mille pealt hakata tegema plahvatuslikkust (kiirusjõu alade klassikaline põhimõtteline järjestus: lihasvastupidavus -> jõuvastupidavus -> põhijõud -> maksimaalne jõud -> kiire / plahvatuslik jõud)

Ära alahinda venitusharjutuste osatähtsust hüppevõime arendamise juures :o

Hüppevõime treenimise põhimõtteline skeem näeb ette esmalt alguse tegemist horisontaalsete hüpetega (hüpped distantsil, kaugusele), mis jagunevad pikkadeks hüpeteks (kestus 10 sek ja enam - sammhüpped) ning lühikesteks hüpeteks (paigalt kaugus, kolmik). Edasi tulevad hüppevõime arendamise juures vertikaalsed hüpped (hüpped üles), esmalt lühikesed hüpped (nt üle tõkete) ning seejärel kõige efektiivsema toimega sügavushüpped. Kõige tugevama toimega ongi hüppevõime arendamise juures sügavushüpped, kuid see eeldab eelnevat tugevat baasi, sest kogu liikumisaparaat peab selleks valmis olema, vastasel korral on kerged vigastused tulema ja ülekoormus samuti.

Lõpetuseks siis veel AA arutelu streetball.ee foorumis:

Eestikeelne Air Alert III

Loomulikult siit foorumist tasuks näiteks lugeda sul näiteks järgnevat postitust:

http://forums.fitness.ee/index.php?s=&...ost&p=78790

Edu gravitatsiooniga võitlemisel :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Air Alert III-e olen teinud. Mis seal salata, lõpus hakkas jaksu väheks jääma, sest kordused läksid ikka juba väga suureks ja kark lihtsalt väsis all nii ära. Treeningtingimused olid ka muidugi nii nagu olid... :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nonii, oli oodata, millal tuleb jälle välja keegi "tarkpea" oma Air Alerti soovitusega :rolleyes:

Seesuguse kommertsprahi promomine on kuritegu.

Oleksid sa AA asemel näiteks The Vertical Jump Bible'it välja hõisanud... siis polekski väga hull, sest antud hüppetreeningprogramm on koostatud teadusliku lähenemisega ja autor selgitab lahti vähekenegi miks, millal ja kuidas...

image001.png

Hüppevõime on plahvatusliku jõu liik. Plahvatusliku jõu arendamisel on seeriate arv 3-5, korduste arv seerias 1-5 ja lisaraskuse % 40-60. Puhkepaus 2-4 min. Korduste koguarv 50-150. Korduste arvu suurendamine seerias arendab lihasvastupidavust, mida sa ilusti ära mainisid, seega tee ilusti maksimaalse sooritustempoga ja mainitud lisaraskusega. Loomulikult eeldab see eelnevat tugevat fooni, mille pealt hakata tegema plahvatuslikkust (kiirusjõu alade klassikaline põhimõtteline järjestus: lihasvastupidavus -> jõuvastupidavus -> põhijõud -> maksimaalne jõud -> kiire / plahvatuslik jõud)

Ära alahinda venitusharjutuste osatähtsust hüppevõime arendamise juures :o

Hüppevõime treenimise põhimõtteline skeem näeb ette esmalt alguse tegemist horisontaalsete hüpetega (hüpped distantsil, kaugusele), mis jagunevad pikkadeks hüpeteks (kestus 10 sek ja enam - sammhüpped) ning lühikesteks hüpeteks (paigalt kaugus, kolmik). Edasi tulevad hüppevõime arendamise juures vertikaalsed hüpped (hüpped üles), esmalt lühikesed hüpped (nt üle tõkete) ning seejärel kõige efektiivsema toimega sügavushüpped. Kõige tugevama toimega ongi hüppevõime arendamise juures sügavushüpped, kuid see eeldab eelnevat tugevat baasi, sest kogu liikumisaparaat peab selleks valmis olema, vastasel korral on kerged vigastused tulema ja ülekoormus samuti.

Lõpetuseks siis veel AA arutelu streetball.ee foorumis:

Eestikeelne Air Alert III

Loomulikult siit foorumist tasuks näiteks lugeda sul näiteks järgnevat postitust:

http://forums.fitness.ee/index.php?s=&...ost&p=78790

Edu gravitatsiooniga võitlemisel :lol:

aitähh asjaliku vastuse eest ka muidugi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ISe olen ka proovinud ka AA'd kuid pole lõpuni jõudnud. Peale teist nädalat annab põlvis väike valu ning peale kolmandat nädalat enam eriti midagi teha ei saa ning olen otsustanud tervist säästa :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kle argonaut, kas Sa tahad väita, et Air Alertit kasutades hakkan ma vähem ennast maast lahti saama we?

Ok, tõesti võib AA-st kordi paremaid kavasid olla! Äkki oleks võind kuidagi viisakamalt seda öelda... tarkpea... mulle kohe üldse ei meeldi, kui mind solvatakse, eriti, kui ma teist inimest aidata tahtsin :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kle argonaut, kas Sa tahad väita, et Air Alertit kasutades hakkan ma vähem ennast maast lahti saama we?

Ok, tõesti võib AA-st kordi paremaid kavasid olla! Äkki oleks võind kuidagi viisakamalt seda öelda... tarkpea... mulle kohe üldse ei meeldi, kui mind solvatakse, eriti, kui ma teist inimest aidata tahtsin :rolleyes:

Vabandan oma käitumise pärast (isiklikule tasandile laskumine), kuid treeningu põhitõed sellest ei muutu (treenimatul paraneb hüppevõime niikuinii kui ta teeb hüppeharjutusi, olgu need kasvõi siis sellised, mis on AA-s ära toodud, kuigi selle kavaga arendad sa rohkem lihasvastupidavust ning rääkimata selle programmi suurtest puudustest ehk siis natukenegi selgitavat juttu, miks sa midagi parasjagu teed ning miks just selliste korduste arvuga seerias ja miks niipalju seeriad.... ühesõnaga, selgitav jutt on nagu ikka taolisele kommertskaubale omane...). Seda mõttemalli on suhteliselt võimatu praktiliselt kummutada...

Streetball.ee foorumis on analoogne arutelu Air Alerti teemal (seesama Air Alert III, mida eelnevas postituses antud teema juures mainisin), kus pikalt ja põgusalt üritasin läheneda õigesti, kuigi jah, kukkus välja sedasi nagu kukkus....

See kommertskauba jutt on sama ammendunud nagu on suitsetamise või alkoholi tarvitamise teema.... Samamoodi on ammendunud teemad inimliku kadeduse osas, vihkamise osas... vähemasti minu jaoks ammendunud, ent kui sedasi öelda, siis on see jälle isikliku tasandi kasutamine :P.

Kasutaja Humal, eesmärk ei ole ärapanemine, solvamine. Ma ärritusin mõttetult ning see ei olnud kena minust sedasi kommenteerida. Vabandasin juba oma käitumise pärast. Siiski ei muutu sellest fundamentaalsed põhitõed, mis kehtivad inimorganismi puhul, vähemasti sedasi on mind õpetatud ning kui sul on viitsimist kontrollida antud põhitõdede valiidsuse osas, siis oleks see juba teatud näitaja kui sa seda suvatsed teha - näiteks minna raamatukokku, mitte aga googeldada ja otsida mingist foorumist kusagilt või kellegi käest mingi lambikas hüppetreeningprogramm, mis on tehtud ainult ühel eesmärgil - raha.

Probleem seisneb selles, et inimesed lähevad alati kergema vastupanu teed. Siinkohal võib ilmselt küsida, et mis ütleja mina selline olen, agronaut :o? Hakkan kolmandas isikus rääkima endast, nagu lõhestunud isiksus :P Tähendab, võin ju igasugu pula ajada, kuid ikkagi... see, kuidas arendada hüppevõimet, millised on üldprintsiibid, need ei muutu laias laastus. Seega, selle solvumisega ei ole midagi peale hakata :lol: OK, sry, ei lange enam isiklikule tasandile.... deem ikka jääb selline mulje, et nagu ma oleks Sind, Humal, "paika pannud"... Tagugem pähe inimesed, et iva ei seisne selles, kes kellel ära paneb.... tahes-tahtmata tuleb paralleel poliitikaga, kus käib üks paras kemplemine ja ärapanemine ning võimuahnitsemine. See on haiglaslik! Kas tõesti on inimeste arengutase niivõrd madal, eeskätt just nende seas, kes on tippupürgijad, avalikkuse tähelepanu järele janunejad? Selliseid wannabe superstaare on küllaga kahjuks näitena tuua... ei tea kas see on tingitud sellest, et kaamera ees keeratakse peast veidi ära ning minnakse kaasa lollustega või mis.... Mis ma siin ikka targutan... sXe, targutaja, "haamer", agronaut või kes iganes ma ka ei oleks.... nimesid võib igasuguseid külge pookida, ent mis sellest muutub? Suuremas plaanis? Aga väiksemas plaanis? :P See nõme harjumus, et foorumis postitada jääb ikka kestma või ei jää?

Igatahes, edu hüppevõime arendamisel! Tehke siis ükskõik kuidas soovite, kas siis Air Alerti või mõnda muud hüppetreeningprogrammi või mis aga hoopis "hullem" - hakkate arendama oma keha harmoonilise lihastasakaalu suunitlusega :P - igatahes tundke rõõmu spordist, sest see kaif, mille spordi tegemisest saab on niivõrd asendamatu killuke elu tervikpildist. Vähemasti selline on minu arvamus (kindlasti on neid, kes nõustuvad sellega ja ka neid, kes ei nõustu sellega ning loomulikult ka neid, kes ei oska või ei taha või ei saa ei nõustuda ega ka mittenõustuda - niisiis kõikide variantidega olen arvestanud :) ...ja muidugi pohhuismi teooria kehtib ka ;)).

PS. Ma ei taotle mingit tunnustust oma postitustega, vaid taotluslik on see, et saaks edastatud informatsioon, mis on minu jaoks see õige (see oli ka jutuks siin foorumis teema Viin all). Antud kommentaar hüppevõime arendamise puhul, mainides põhialuseid, siis tahaks näha, kes hakkab siin vastu vaidlema (miks peakski? - ah et sellepärast, et mulle ära panna? või on minu haiglane soov kõikidele võhikutele ära panna?)... üleüldse, alati tuleb oma seisukohta põhjendada igipõlise küsimusega, miks? Isegi näiteks siis kui sa ütled, et ma ei saa aru... siis küsi endalt näiteks, miks?

PPS. Kui ma hakkan meenutama seda, kuidas enesel kulges treeningprotsess ja arenemine (nii vaimselt kui füüsiliselt).... siis... kuskil läks (vist?) midagi väga valesti :P

Päikest ning kena päeva jätku!

Neetud küll, see amet tuleb endal maha panna... tasustamine on null rahaliselt, rääkimata siis kriitikast või ignoreerimisest, sest hoidkem selle eest, et keegi ehk poetabki mõne hea sõna ja avaldab poolehoidu, sest ega sellega ollakse alati kitsi, eriti aga kui jutt on "õigest" asjast (jah, selge see, et see on minu "tõde", sest ei ole ju olemas halba ega head, vaid kõik on suhteline nagu üks tõsiseltvõetav persoon (minu arvates, kuid eks teaduslik kraad räägib enese eest) siin foorumis mainis :D). Eks analüüsigem ja arvakem, milliseid traumasid ma lapsepõlves läbi elasin, et sellist teksti siin kirjutan :) See, et ma armastust ei ole leidnud, mis sellest... keskendugem ikkagi sellele, mis sõnumit ma edastan. Küll mina omadega hakkama saan. Lõpetuseks tookski ühe pasliku anekdoodi, mis haakub kenasti antud kontekstiga, jällegi minu arvates:

paraku tuleb ennast uuesti ja uuesti korrata.... nagu Kadour Ziani näiteks donkamise puhul mainis ühes intervjuus - uuel areenil on suurel määral uued pealtvaatajad (nn hall mass), kes vajab siis näha seda, mida nemad ei ole üldjuhul näinud, kuid eelnevad, kus on esinetud (teistes linnades/riikides) on mingi sats näinud ning on teadlikud sellest, kuid iseasi, kuidas keegi sellele tähelepanu osutab ning kui palju ta üldse tähelepanu sellele osutab, sest "argimured" vajavad lahendamist. Tähendab see, kes saab aru, mida ma silmas pean, see ei hakka siin kaasa noogutama avalikult (ja ega ma ei tahagi seda) - kas intelligentne inimene võitleb tuuleveskitega? - tuleb tuttav fraas ette regulaarsele fitness.ee foorumi külastajale? :). Point seisneb selles, et kõik nagu teaksid, mis on õige ja vale, kuid kõige tüüpilisem on see, et inimene, mõistes, et ta on valesti käitunud, hakkab oma väärsamme siluma ja eitama.... see ei tähenda, et alati peab vabandama hakkama... piiri tuleb tunnetada ning paraku ka siin tõlgendab iga inimene seda "piiri" just endale soodsalt, mis on ju igati inimlik :). Ahjaa, see anekdoot, mida tahtsin ära tuua antud kontekstis... seda olen juba maininud varasemas postituses siin foorumis, teema "Kas suitsetate" all (täpne viide antud postitusele on SIIN), seega kes viitsib, see vaatab sealt postistusest selle anekdoodi järgi, kuigi realistliku inimesena olen kindel, et ega paljud ei viitsi süübida niivõrd pikkadesse postitustesse, sest nagu elu näitab... ikka minnakse kergema vastupanu teed, Air Alert on ehe näide selle kohta: arvad, et viskad raha letti ning siis võid kindel olla, et persest ei saa :D "see peab toimima, sest ma maksin selle eest ju raha"... tean-tean... saab ka pira-variandi.... vahet ei ole jällegi... põhimõte ei muutu sellest! Kandev mõte jääb ikka samaks - inimene ei suvatse tihti süübida süviti. See on arusaadav kui inimene on noor ning ei ole saanud piisavalt teadmisi, isegi vanema inimese puhul, kes mingil kombel on heast infist ilma jäänud varasemalt... siis pole midagi... mitteteadmine ei tähenda, et inimene on rumal! Oluline on see, et inimene oleks õppimisvõimeline, näeks vaeva enda kallal ning ei solvuks mõttetult. Seega sain oma eksisammust aru ning vabandasin oma käitumise pärast, kodanik Humal.

Ikka ja jälle tuleb ennast kopeerida... ajalugu pidavat korduma taas... näis, millal siis inimkond jälle ülemaailmselt üksteise hävitamisele keskendub :D:(:D. Huvitav, mis diagnoosi hulluarst mulle paneks, vabandust, psühhiaater. See on samasugune nali kui öelda musta kohta neeger ehk nigga või nigger. Paraku kohtab seesugust käitumist küllaga. Arusaadav, et keskmisel eesti mehel on selline kompleks, et kaitsta oma maad "risustamise" eest.... Hitler üritas aaria rassi teha.... kuid edutult, ei suutnud ta teha seda (nagu Kriminaalkoomika klassikas: "...aga mul ei õnnestunud see...":P), Nepalis anti kodakondsus mõlemasoolisele ehk hermafrodiidile :D Maailm muutub üha kirjumaks.... Mis sellises maailmas oleks veel hämmastav kui arvad, et oled juba kõike hämmastavat näinud siin ilmas, kas siis oma silma või siis meedia vahendusel (TV, internet)?

Ma tean mis mind hämmastab, seega see "hämmastamine" on vägagi subjektiivne, sõltudes igast inimesest eraldi. Jõuan jälle enamuse-teooria juurde, et kehtib see, mida on valdav enamus maailmas. Paistab, et mina üritan muuta neid barjääre :D Mina lihtsalt olen grafomaan nagu üks kommenteerija siin tituleeris... Lihtne on lahterdada, sõimata hulluks või pidada tegijaks, mida iganes....

Selle kohta on üks hea tähelepanelikkuse test, et kes loeb algust, kes lõppu, kes keskendub sisule, kes süübib, kes aga on juba esimesest reast ärritunud ning juba põhjapanevad otsused teinud....

bla-bla-bla

Igav tekst, kas pole :D

Mina lähen treenima igatahes ja jätkan igapäevast rutiini (paraku selle sõna toon on negatiivne, või kuidas?)...

Edu spordisõbrad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, see pole igav tekst, minu jaoks oli igatahes peris huvitav! Pikalt on Sul kombeks kirjutada küll, ei hakka nüüd otsima, aga vist oli see viinateema, kus Sa ka sama pikki poste tegid ja selle eest ka võtta said. Sina olid vist suht-koht täielik viinavastane, kui ma õieti mäletan, jälle, ei hakka otsima, panen mälu järgi. Mulle küll vahel meeldib seda kahe otsaga joogikest manustada :rolleyes: Tänagi on Emal sünnipäev ja võtan vist pitsi-paar Ta terviseks!

AA kohta niipalju, et tõesti, millalgi, kui ma otsisin mingitki kava hüppevõime parandamise jaoks, siis just selle ma leidsin, ei mäleta, kas siit foorumist või guugeldades, vist oli siit foorumist. Nüüd keegi küsis, mina oma arust aitasin, omamata mingitki sügavamat infot selle kohta, kuidas inimesed, kes tegelevad kõrgemal tasemel aladega, kus vajatakse antud kavasid, sellesse suhtuvad.

Raamatukogu ja guugeldamise kohta tahaksin ka midagi öelda, nimelt, arvan, et neist mõlemast on ka siiski võimalik asjalikku infot saada, kui piisavalt otsida.

Aga mul ei õnnestunud see... mul ei õnnestunud see :o Selle kohta paneks siia kohe lingi, see on lihtsalt niiii hea... minu arust vähemalt, äkki olen hoopis vastik ja naeran lollikeste ning õnnetute üle, ei tea.

Aga kokkuvõtteks argonaut... PEACE!

Ja andestust offtopicu pärast kah!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk sa viitsid selle raamatu põhjal ise mingi kava koostada, kuidas koduste vahenditega saaks maksimaalselt hüppevõimet parandada.

Soovijaid oleks palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

küsimus.

Mind huvitab see AA 3me programm.Ma ei saa aru et kas ma pean seda igapäev tegema neid 5 harjutust ja siis kolmapäeval hüppeid.Või valin nädalas 1he päeva mis teen ja siis kolmapäev teen ka seda teist harjutust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×