Jump to content
borka

Ülakeha treenimine ilma alakeha treenimiseta

Recommended Posts

Et nagu tekkib selline küsimus, kui ma käin jõusaalis ja treenin ainult ülakeha ja jalgu nagu ei treeni (v.a mõnikord hüppenöör vms) Aga et nagu raskustega ei treeni. Et kuidas see mõjub arengule jne?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalgu "nagu" ei treeni - treenid siis neid või ei treeni?

Eks sa hakkad välja nägema (kui sa mõned aastad treeningsaalis vastu pead) nagu värd - tikutaoliste jalgadega ja täispuhutud ülakehaga. Küsimus - milleks seda vaja on? Aru ma ei saa ... :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jalgades ja seljas on 70% lihasmassist

Sellepärast ei viitsigi osa seltskonda jalgu treenida, sest (vähemalt minu jaoks) sellise lihasmassi treenimine on kurnav ja kohati minu puhul lausa tappev ning ka taastumine vaevaline. Mul on aga oma treeningsaalist tuua päris mitugi näidet selliste vendade kohta. Ühel neist pirakas rinnaümbermõõt (pakun, et miski 140) ja käed nagu kohvrid, kehakaal sinna 90 kanti, kuid jalad - mu teismelistel tütardel on ka reitel ja säärtel rohkem lihast, kui sellel vennal. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega see suht ebanormaalne jah, et jalgu ei treenita. Jalad pole kehvemad kui su k2ed, rind v6i mis iganes. Olen n2inud isegi j6usaalides mehi, kes ylalt tugevad nagu h2rjad, aga kannavad alati dressipykse...ja noh, ega sealt mingit suuremat jalalihast kyll ei paista.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on jällegi seeline teema, et ei saa jalgu väga treenida kuna põlved on täitsa läbi. võtan mitmendat aastat glükosamiini, veidi on paremaks läinud, aga täiskoormusega jalgu treenida veel ei julge. teen küll vahel väikeste raskustega jalgade ettetõsteid ja pöiasirutusi, aga ülakeha treenin siiski täie intensiivusega. jalad ei ole küll nuudlid ega ülakehaga võrreldes propoprtsioonist väljas - suvine suht tihe rattasõit ja talvine ujumine ikka mingit koormust neile annavad. loodan, et ma ei ole tulevikus päris "maja kanajalgadel":huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

varsti oled kurejalgadega tugeva ülakehaga mehike ... jonny bravo on umbes selline .... aga see selleks .... ise võin öelda et peaksid kogu keha treenima ... muidu tulevukis jama jalgadega ... nemilt pole harjunud suure ülakeha transportimiseks ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilma kükita saavutad vaid väikse osa oma potensiaalist, pealegi kogu keha näeb siis selline ilueedi/naiseliku mehe moodi. Ühesõnaga nõrk ... keha põhiline jõud tuleb jalgadest nii et mingist jõust ei maksa ka unistada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

suht mage näed välja kui ülakeha on põkk aga jalad kleenukesed. midagi jääb täiega puudu sellisel vaatepildil. tunduvalt võimsam näed välja kui kogu keha, alakeha-ülakeha, on proportsionaalselt treenitud. iga väiksemgi detail annab väga palju juurde, ühtegi lihast ei tohi unarusse jätta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et kui sa mõnda sellist dressipüksi meest ilma dressipüksteta näed(ma olen näinud :huh: ), siis lähevad põlvejamad jne üle.Ok nali naljaks, aga jalga peab tegema kui selle alaga juba tegeled, kasvõi väikeste raskustega, aga tegema peab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ei tee samuti jõusaalis jalga kuna puudub vajadus. Olen eluaeg tegelenud tennisega, mistõttu jalad on alati olnud väga massiivsed. Jõusaalis käingi sellepärast, et ülakeha järele jõuaks. Praegu hakkab juba enamvähem järele jõudma.

Aga jah imelik on küll vaadata selliseid, kellel biits ja rind on väga okei ja siis jalad on nagu kurel. :huh:

Minu jaoks jätavad tühikargaja mulje :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endale just meeldib jalgu treenida täie intensiivsusega. Jõusaalis näen üht meest kes teeb umbes 5 korda nädalas trenni aga ma pole teda ühtki korda näinud jalga tegemas. Sellised just üldjuhul kaugele ei jõua, kui jalgu ei treeni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hm... Ei treeni jõusaalis praegu jalgu. Põhjuseks nõrgad põlved, põlveliigeste kulumine ning glükoosamiini dieet. On ka kalduvus liigesepõletikele. Proportsiooni hoidmiseks on lausa vajalik, et ülakeha saab rohkem vatti kui jalad - jalgadel koormust niikuinii, käimist on palju ning lumevabal ajal annab rattasõit selle, mis jõusaalis tegemata jääb. Ülakehal sellisel määral koormus puudub, selleks siis ongi jõusaalis tähelepanu pööratud rohkem "ülemisele korrusele".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma näen samamoodi selliseid vendi jõusaalis, kes pidevalt pumpavad rinda, biitsepsit, õlga ja omavahel peavad "mokalaata", endal jalad sellised kriipsud.

Ise ma teen nädalas 4x trenni, laupäeviti on jalapäev. Mulle annab alati jalatreening positiivse elamuse, kuna raskused suurenevad tihti ja on tunda, kuidas teksad jäävad järjest kitsamaks.

Säärelihase treenimine on minu jaoks oluline- vormitud sääremari annab enesekindlama tunde kanda lühikesi pükse. Isiklikult veel säästab sääretreening mind krampidest säärtes jooksmise - või kiirema kõnni ajal.

Järgnevatel päevadel valusad lihased annavad hea enestunde- nii hea on ringutada (magusvalu) ja ma tunnen et ma olen elus ja arenev organism.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma puutun pea iga päev oma töös kokku noormeestega, kes arvavad, et nad mängivad jalg- või korvpalli ning jalgu treenida, ja veel raskustega, pole vaja. Selliseid multifilmi kangelastegelasi kahjuks on piisavalt palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale 3a pausi alustasin uuesti jõukas käimist. Minevikust mäletan, et põlv (vasak) tegi valu, kahjuks pole midagi paremuse poole muutunud. Isegi väga väikse raskusega tehes annab tunda ja valutab paar päeva pärast treeningut. Sai nooruses natuke liialt punnitatud ja üle pakutud vist. Sellest tulenevalt treeningi nüüd ainult ülakeha 3-4 päeva nädalas. Söön ka UltraGeli... mitte küll põlve vaid õla pärast ja seal see rohi aitab.

Arstil pole käinud ja omad vitsad peksavad!

Aga jah... mis teha... olude sunnil saan ainult ülakeha treenida :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ( naine siis) treenin jõusaalis ka ainult ülakeha, sest mul on spinninguga jalg nii suureks läinud... :huh: üritangi nüüd rohkem ülakeha teha,et kontrast nii suur poleks...spinnis käin endiselt ikka edasi.Proffide arvamust sooviks ka taas kuulda :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna jalalihased on suht suured lihased, siis põletavad nad rasva palju ja seega suurte jalalihastega inimestel on kergem kaalu langetada.Aga siiski, kas jalgade mittetreenimine pärsib kuidagi ka ülakeha arengut?Äkki hoopis siis saab organism keskenduda rohkem ülakeha ehitamisele?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga samas on ka ju selliseid spordialasi kus jalgu pole üldse eriti vaja, ainult ettevalmistusperioodil põhja ladumiseks ja kui jalgu vaja ei ole, siis on nad ju ilmselgelt liigne lisamass. Jutt käib näiteks aerutamisest.

Ärge näkku lööge palun ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu anamneesis on selline diagnoos nagu reumatoidartriit e krooniline liigeste p6letik.

Kuidas ma kykke tegin?

1. S6in toidulisandeid, mis parandavad liigeste m22rdemehhanisme.

2. Liiges tahab liigutamist... treeningut, raskustega harjumist.

3. Arengu k2igus kasutasin p6lve toestamiseks sidemeid. Tavalist elastikut.

4. Sooja ja kergemad raskused tegin alati ilma sidemeta.

5. Nii, kuidas arenes lihas arenes ka liiges, st j2rjest suuremad raskused l2ksid ilma sidemeteta.

L6ppkokkuv6ttes tegin ma oma p6lvele ainult head.

J6udu ja julgust!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×