Jump to content

Recommended Posts

Mul on tõsine hirm rasva ja paksuks minemise ees. Söön äärmiselt vähe- päeva jooksul maksimaalselt 700 ckal. Näksin porgandit, õuna ja kurki, et jumala eest paksuks ei läheks ja ma ei võta ka kaalus alla. Samas ma tean, et selline toitumine on VÄGA vale, aga ma ei lihtsalt ei julge rohkem süüa. Ma olen proovinud süüa natuke rohkem ja kohe on tunne, et olen paks ja kaal ka tõuseb, kuigi söön tervislikult ja mõõdukalt. Milles asi? Trenni teen ma korralikult 2 korda nädalas steppaeroobikat ja 4-5 korda aeroobset - jooksen 60-80 min. madalal pulsisagedusel. Iga päev mind piinab ka energiapuudus ja paha tuju, mida toob kaasa enda näljutamine. Ma ei oska midagi teha. Jubedalt kardan kaalus juurde võtta. Ise olen 21aastane, 169 ja 53 kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Otsi abi psühholoogilt.

Ja ma mõtlen seda täiesti tõsiselt - anoreksia on haigus ja üldse mitte ebatavaline haigus. Nii vähese põhjal kui praegu ütlesid sul VEEL ei pruugi seda olla, ent võid olla sellele väga ligidal.

Inimkeha VAJAB valke ja rasvu. Kui sa neid ei tarbi ja kaloraazh on nii madal, siis mis juhtub on, et JUST SELLEL juhul salvestab su organism kõike ja üritab kõigest kinni hoida. Selleks, et oleks võimalik hoida head ja ilusat vormi on vaja süüa kokkuvõttes PALJU ja tihedasti ja mitmekesiselt ja seda siis kombineerida trenniga.

Miks sa kardad paksuks minna? Mis siis juhtub kui sa oleksid paks? Mis tähendab üldse sinu jaoks paks? Milline sa olla tahad? Need on kõik olulised küsimused, aga nagu ma ütlesin - rohkem abi on sulle reaalsest kvalifitseeritud psühholoogist kui nõuannetest (ja kindlasti tuleb ka mõttetuid kommentaare, a la "rumal tüdruk, mis sa teed endaga") siin foorumis.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei saa olla tõsi, et su päevane kaloraazh on 700, vastasel korral oleksid sa juba surnud! Sinu baasainevahetuseks kulub juba ca 1300 - 1400 Kcal ja seda eeldusel, et sa ainult vedeled ja ei tee midagi!

Muudetud kasutaja gannibal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saab ikka 700kcal olla päevane energia ja samas veel "elada". Vaese tüdruku ainevahetus on lihtsalt tavapärast nii palju aeglasem. Kui nüüd järsku normaalselt sööma hakata siis viskaks muidugi kohe kaalus juurde, see on rohkem kui loogiline sellise ainevatuse ja kalori defitsiidi juures. Su praeguse vanuse pikkuse ja kaalu suhe on täiesti normaalne. Näljutamisest tingitud elunudite alatalitusest tekivad aga väga tõsised probleemid, mis ongi anoreksia või rämedalt ülerasvumise põhjuseks. Alatoitumisel on nii palju probleeme, et neid ei jõua keegi ette lugeda, alates sellest et sa vananed oluliselt kiiremini(alatoidetud nahk) lõpetades mõne elutähtsa elundi alatalitusega, millel on juba põõrdumatud tagajärjed. Ma usun, et sul võiks hirm ka selliste asjade suhtes olla.

Lihtne on muidugi soovitada, et vali parem paar kilo raskema kere, aga selle eest oluliselt tervislikumad eluviisid. Suurenda järk järgult oma kaloraazi ja vaata mis juhtub. Esimene kaalutõus on üsna kindel, kuid ära selle peale ära ehmata, see on ajutine ja väga loogiline nähtus. Nagu loobuvad suitsetajad võtavad alguses korraks juurde, siis aga stabiliseerub jälle kõik :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ei taha vastik olla aga oma arvamuse avaldan küll... sinu pikkuse juures on normaal kaal 57-70kg.

olen sellel teemal palju lugenud ja uurinud!!!!!

üx asi veel :D oled end haigeks mõelnud ja sul on viimane aeg end kokku võtta.

:D

sest hiljem on juba liiga hilja...sellega kaasnevad suht suured tervise häired ja tujutsemine hakkab omaseks muutuma :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitaks pöörduda ka proffesionaalse toitumis spetsialisti poole, kes sulle selgeks teeks, et kui sa tihedamini, rohkem ja tervislikumalt toituma hakkad ei lähe sa paksuks vaid võid säilitada oma figuuri ja elada see juures tervislikumalt ja õnnelikumalt. Lase proffesionaalil koostada sulle toitumiskava!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ei usu, et siin anoreksia kalduvusega tegemist on. inimene lihtsalt ei julge süüa, kuna kui seda teeb siis kaal tõuseb. tunnistab ise ju, et praegune toitumine on vale. oleks vaja lihtsalt ainevahetust kiirendada, tihedad toidukorrad ja jõusaalireening aitab raudselt kaasa. kõige parem olekski toitumisspetsialisti poole põõrduda. lisaks võid lugeda siinolevaid toitumise kohta artikleid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma ei usu, et siin anoreksia kalduvusega tegemist on. inimene lihtsalt ei julge süüa, kuna kui seda teeb siis kaal tõuseb.

:D:D:lol::lol: No kuule, anoreksia ju seda tähendabki, et inimesel on hirm söömisega kaasneva kehakaalu tõusmise ees. Kui valesti süüa, siis paisub meie kõigi kehakaal suuremaks, aga kui toitumisele ratsionaalselt läheneda, siis ei saa jällegi ühestki tervest inimesest ülekaalulist. Anoreksia tuleneb hirmust ja vale toitumine on selle tulem. Enamiku inimeste toitumine pole lihtsalt äärmuslik (kuigi hirm on meil kõigil sarnane ja selles mõttes oleme me kõik suhtumiselt justkui anorektikud, sest rasvuda ei soovi ju keegi).

Naistele teadmiseks, et anoreksia üks esmaseid ja varjatud tervisekahjustusi on viljatuks jäämine. Keha teid selles osas ette ei hoiata. Kes tahab lapsi saada, see mõelgu tõsiselt järele. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma usun, et kui käiksid 3 korda nädalas jooksmas. Joosta rahulikus tempos 45 minutit, siis on väga raske kaalu tõsta. Sellisel juhul peaksid suutma küll isu järgi süüa ja kaal ei tõuse. Näljutada küll ei tasuks, parem söö korralikult ja käi jooksmas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:D:D:lol::lol: No kuule, anoreksia ju seda tähendabki, et inimesel on hirm söömisega kaasneva kehakaalu tõusmise ees. Kui valesti süüa, siis paisub meie kõigi kehakaal suuremaks, aga kui toitumisele ratsionaalselt läheneda, siis ei saa jällegi ühestki tervest inimesest ülekaalulist. Anoreksia tuleneb hirmust ja vale toitumine on selle tulem. Enamiku inimeste toitumine pole lihtsalt äärmuslik (kuigi hirm on meil kõigil sarnane ja selles mõttes oleme me kõik suhtumiselt justkui anorektikud, sest rasvuda ei soovi ju keegi).

Naistele teadmiseks, et anoreksia üks esmaseid ja varjatud tervisekahjustusi on viljatuks jäämine. Keha teid selles osas ette ei hoiata. Kes tahab lapsi saada, see mõelgu tõsiselt järele. :huh:

naistel on kehakaal väga hell teema. kui ikka kaal tõuseb, siis esimene asi on süüa vähem. tean, et anorektikud ei tunnista seda, et nad teevad midagi valesti. antud tüdruk tunnistab, et on kehva olla ja energiapuudus valesti toitumisest. tuginesin eelkõige sellele. aga samas ega minagi tea, kaal on tal ikkagi väga madal. las neiu ütleb ise ka veel paar sõna sekka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eneseusust jääb sul puudu. Kui mõtled kogu aeg ainult selle peale, et mitte paksuks minna, siis võib olla sa tõesti paksuks ei lähe, aga muud hädad kaasnevad ikkagi.

Õige mõtteviis oleks proovida elada võimalikult tervislikult ja kuulates oma keha vajadusi. 700kcal päevas on kindlalt liiga vähe, eriti veel tuleva talveperioodi ajal.

Kui suudad ise oma valehirmust lahti saada(vaata kui palju sa trenni teed) ja mõtteid juhtida kogu keha tervikliku heaolu peale, siis pole sul professionaalsete nõustajate abi vaja. Aga kui ise tulemusteni ei jõua, siis soovitan mõnda teemakohast raamatut lugeda või siis tõesti psühholoogi poolde pöörduda, kuna sa tead isegi, et sellise toitumisega kaasneb väga tõenäoliselt hiljem mõni palju karmim haigus.

Muudetud kasutaja fighter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida vähem sa sööd ja rohkem ennast näljutad, seda rohkem hakkavad rakud ladestama rasva, sest rakud ei taha energianäljas olla. Rakud on programmeeritud täitma teatud funktsioone ja seda nad peavad tegema olenemata sellest, mida sinu pea välja mõtleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

endal kogemused antud teemaga puuduvad arvan et enamustel siin foorumis puuduvad seega soovitan küll profesionaalset abi otsida ...kui otse psühholoogi juurde ei tihka minna siis perearsti juurde küll ... ja selle ütlen ka et siit foorumist kuulaksin ma 90 % oldmani soovitusi ja 10% teiste ... sest temal peaks olema teadmisi kõige rohkem .. et ärge siis teised mind nüüd vihkama hakake kuid arvan et tegu tõsise asjaga ... ja ei soovi et valeinfo tõttu pärast valesid otsuseid tehakse ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Anoreksik ma pole. Ma ei suudaks olla mitte midagi söömata ja ma tean, et ma pean sööma, aga nii raske on. Mul on paaniline kalorite ja eriti rasvade hirm. Sellepärast teen ka väga palju trenni. Pidev trenn ja vähe söömine aga hakkab tervisele käima. Aga samas ma ei saa aru, miks mul kaal tõuseb kui ma natukenegi rohkem söön. Jube hirmutav. Siis mul tekibki tunne, et ma ei või midagi süüa, muidu kohe kaal tõuseb. Lihatükikese või magusa [ šokolaadi] lubamine endale oleks täielik luksus. Jube magusaisu on muidugi kogu aeg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Anoreksik ma pole. Ma ei suudaks olla mitte midagi söömata ja ma tean, et ma pean sööma, aga nii raske on. Mul on paaniline kalorite ja eriti rasvade hirm. Sellepärast teen ka väga palju trenni. Pidev trenn ja vähe söömine aga hakkab tervisele käima. Aga samas ma ei saa aru, miks mul kaal tõuseb kui ma natukenegi rohkem söön. Jube hirmutav. Siis mul tekibki tunne, et ma ei või midagi süüa, muidu kohe kaal tõuseb. Lihatükikese või magusa [ šokolaadi] lubamine endale oleks täielik luksus. Jube magusaisu on muidugi kogu aeg.

Loe minu eelmine postitus veel kord läbi, ma vastasin, miks see nii on.

Nüüd, kui sa hakkad jälle normaalselt ja tervislikult toituma, siis tee seda järk-järgult suurendades päevas nii toidukordade arvu kui üldkaloraaži. Ära tee seda äkki, sest see oleks rakkudele suureks šokiks - ikka tasa ja targu, siis harjub organism uue olukorraga kiiremini ja kergemini. Esialgu tuleb küll kaalutõus, sest rakud ladestavad kohe kõik juurdetuleva, kuid kui nad näevad, et selline olukord jääb kestma, siis rakud rahunevad ja kaal hakkab uuesti langema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks uuesti - mis siis juhtub kui su kaal tõuseb? Miks see halb on? Mis on selle otsesed ja kaudsed tagajärjed?

See "paaniline kalorite ja rasvade hirm", mida sa tunned, et ei saa kontrollida ongi su olukorra põhjustajaks ju. Sa saad aru, et see on vale, ent tunned, et ei suuda seda kontrollida.

Soovitan uuesti kvalifitseeritud psühholoogi - nad oskavad hästi selliste asjadega tegeleda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki paneksid täpsemalt kirja ka siia, mida, palju, kuna sööd päeva jooksul ja palju trenni teed. Kui üle 700kcal päeva jooksul tarbides hakkab juba kaal tõusma, on ikka üliaeglane ainevahetus :huh: Soovitaksin konsulteerida endokrinoloogiga, äkki tal on mingeid soovitusi ainevahetuse kiirendamiseks, kui nii ekstreemne on asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No hommikul söön ühe tomati, natuke kurki, porgandit ja vahest ka rasvata kodujuustu või jogurtit. Lõuna ajal söön ühe õuna ja porgandit. Hiljem söön veel rasvata jogurtit ja kodujuustu. Alguses ma muidugi võtsin 5 kg alla, aga siis jäi kaal seisma ja nii kui midagi natuke rohkem sõin, tuli kohe juurde. Mu tuttav aeroobikatreener ütles, et sellise trennikoormuse juures võiks ma süüa ükskõik mida ja kui palju, isegi magusat, aga see pole miskipärast nii..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No hommikul söön ühe tomati, natuke kurki, porgandit ja vahest ka rasvata kodujuustu või jogurtit. Lõuna ajal söön ühe õuna ja porgandit. Hiljem söön veel rasvata jogurtit ja kodujuustu. Alguses ma muidugi võtsin 5 kg alla, aga siis jäi kaal seisma ja nii kui midagi natuke rohkem sõin, tuli kohe juurde. Mu tuttav aeroobikatreener ütles, et sellise trennikoormuse juures võiks ma süüa ükskõik mida ja kui palju, isegi magusat, aga see pole miskipärast nii..

sa paned nüüd küll segast siin...kui sa tahad nälgida lase aga minna........inimesed püüavad sind aidata ja sa ikka raiud , et võtad paaniliselt juuurde ja kui sa ise väidad , et teed kõvasti trenni.

mina ise olen selle läbi kogenud ja käin momenil trennis 4 korda ja söön vahel shokolaadi ja mõne saiakese saan ka kuus nahka panna !!!!! ja mingeid kg juurde ei tule nii kergelt......................

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tasu kaalus nii tugevalt kinni olla. Kaal võib sama rasvaprotsendi juures kõikuda sul vabalt 3-4kg vahel. Tippsportlased võivad võistluse eel kuni 10kg alla võtta ainult keha vee arvelt(~60% kehast on vesi), et sobivasse kaaluklassi saada.

Soovitan üldse kaalu peale mitte astuda, vormi vaadatakse ikka peeglist. Loeb üldine välimus, mitte mingitest numbritest kinni hoidmine!

Muudetud kasutaja fighter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
No hommikul söön ühe tomati, natuke kurki, porgandit ja vahest ka rasvata kodujuustu või jogurtit. Lõuna ajal söön ühe õuna ja porgandit. Hiljem söön veel rasvata jogurtit ja kodujuustu. Alguses ma muidugi võtsin 5 kg alla, aga siis jäi kaal seisma ja nii kui midagi natuke rohkem sõin, tuli kohe juurde. Mu tuttav aeroobikatreener ütles, et sellise trennikoormuse juures võiks ma süüa ükskõik mida ja kui palju, isegi magusat, aga see pole miskipärast nii..

Ole õnnelik, ma söön mis tahan ja kui palju tahan, aga ikka kaalus juurde ei võta (kuigi oleks vaja). :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No hommikul söön ühe tomati, natuke kurki, porgandit ja vahest ka rasvata kodujuustu või jogurtit. Lõuna ajal söön ühe õuna ja porgandit. Hiljem söön veel rasvata jogurtit ja kodujuustu. Alguses ma muidugi võtsin 5 kg alla, aga siis jäi kaal seisma ja nii kui midagi natuke rohkem sõin, tuli kohe juurde. Mu tuttav aeroobikatreener ütles, et sellise trennikoormuse juures võiks ma süüa ükskõik mida ja kui palju, isegi magusat, aga see pole miskipärast nii..

Kui ma küsisin täpsemat infi, siis ma mõtlesin ikka kellaajaliselt ja grammipealt mida palju sööd, mitte a'la natuke söön seda ja hiljem natuke toda. Trenni koha pealt samamoodi, mis päevadel mida palju teed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×