Jump to content
tom19

massi lisamine ei taha õnnestuda

Recommended Posts

Tere.

Selline probleem on jalgu jäänud, et kaal ei taha kuidagi tõusta. Üritan juba aastaid, aga noh tõsisemalt viimase poole aasta jooksul. Olen 77,5 kg praegu, aga pikkust on ka 192 cm. Olen praegu võtnud viimased 4 kuud Pro Gainerit, mis on idee järgi massilisaja. Segan peale jõusaali veega 40 g pulbrit ja jõusaalis käin 3 korda nädalas. Söönud olen ma alati kontrollimatult ja tohutult, sest mingit rasvumise muret lihtsalt ei ole. Kui kaal tõuseks tasapisi, oleks ka rahul..aga kaal hoopis langeb vaikselt. Peale jõusaalipäevade teen ma siis kas korvpalli, pikamaajooksu, sprinti või kargan niisama. Ka nende jaoks oleks teretulnud lihasmass. Ma muidugi jätkan vapralt, aga peaga vastu seina ka ei taha joosta...kui midagi valesti on, siis üritan seda muuta. Seega oleksin tänulik iga mõttevälgatuse eest. Ette tänades, Toomas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käi iga päev 3X mäkis ja näed et hakkad kasvama:DKui see ka ei tööta on suht kehvad lood. Ise just väldin rasvu ja liigeseid sysikaid ja kaalu tuleb ikkagi juurde, osaliselt kindlasti ka rasva aga see on paratamatu.

Vot nii on lood siinpool sood.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma vb ei ole õige rääkija sellel alal aga vähem aeroobset tee ja rohkem rasvseid aineid sõõ kogu aeg.Sõõd päevad läbi krõbse ja sellist stuffi..

Nujah aga aeroobne on liiga armas mulle, et vähendada teda ja rasvumist ma küll väldiks...siiani ei ole ma pidanud rasvumisele veel kunagi mõtlema...kehatüüp on lihtsalt selline, et ei rasvu. Tahangi lihasmassi arvelt juurde võtta. Aga siiski tänan nõuande eest :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvata on, et sa selle aeroobsega kulutad nii palju lihtsalt ja ei söö piisavalt, et taastada ja kasvada.Pead lihtsalt sööma ja veel kord sööma. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arvata on, et sa selle aeroobsega kulutad nii palju lihtsalt ja ei söö piisavalt, et taastada ja kasvada.Pead lihtsalt sööma ja veel kord sööma. :(

SA ÄRA SÖÖ KONTROLLIMATULT JA TOHUTULT. SÖÖ 5-6 KORDA PÄEVAS. IGA SÖÖGIKORD 30-50G VALKU. 10-15G RASVA, KUNI 100G SÜSIVESIKUID.

VALK 30-50G = KAS SIIS 5-10 MUNAVALGET. KUNI PAKK RASVATUT KOHUPIIMA. 300G KANAFILEED.

RASV 10-15G.= NIISAMA PALJU OLIIVIÕLI NÄITEX. KASUTA SEDA FILEE PRAADIMISEL JA TOORSALATITES.

SV. 100G= 200G SAIA NÄITEKS, VÕI 250G RIISI (KUIVAINENA) SEE OLEX SUUR KUHI SÜÜA, SEEGA PEAD KA NATUKE MAGUSAT LUBAMA ENDALE , MESI OLEKS IDEAALNE.

VÕTA LAHTI KALORIARVUTI SIIT LEHELT JA TEE SEDA SKEEMI JA TOITAINETE VAHEKORDA JÄRGIDES ENDALE ERINEVAD MENÜÜ VARIANDID. JÄRGI NEID REGULAARSELT JA KÜLL NÄED ET VÕTAD KAALUS JUURDE. NB!!! SÜÜES ÄRA KIIRUSTA. MITTE KUNAGI.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna sulle meeldib palju aroobset teha ja rasva kohe kuidagi moodi ei kogune, siis loogiliselt võttes on sul ülikiire ainevahetus ja domineeriv lihsetüüp selline mis ei taha massi koguda. Ehk siis I tüüpi lihaskiud, need aga ei kasva mitte sugugi ja kasutavad energiasaamiseks triglütseriidide ehk rasvhapped. Tohutu valgu kogus, kui sa seda peksid sisse ajama läheb sinust lihtsalt läbi.

Sa sööd palju ja valimatult - söö siis võimalikult palju rasva see aeglustab su ainevahetust ja annab palju kaloreid e energiat(triglütseriini) su I tüüpi lihastele. Ära söö juur ja aedvilju need sisaldavad vähe kaloreid, kuid palju kiudaineid mis tekitavad täiskõhu tunde ja takistavad veresuhku tõusu - seega ka insuliini tõusu mis on väga hea anaboolne hormoon.

Nüüd trennist, et massi juurde saada. Sa pead suure tõenäosusega natukene erinevat kava kasutama, kui tavapärased kulturistid. Su tööseeriad peaksid kestma tavapärasest kauem, st kergemad raskused, kuid aeglsem sooritus ja koruduste arv ka suurem. Või siis just raskemad raskused vähe kordusi ning 6 seeriat harjutuses. Ühesõnaga tavalipärane tsükeldamine aga pead leidma omale sobiva - tippkulturistide oma sinule ilmselt ei sobi. Ühe suure lihasgrupi treeningute vahe võib ka olla pikem u 10p vms. Kui võimalik siis ära tee seda pikamaa jooksu.

Lühidalt siis nagu ranger juba soovitas vähem aeroobset ja rohkem pekki :(

See nüüd ei tähendand et ohjeldamatult pekki näost sisse peaksid ajama vaid seda, suurenda toiduratsioonides natue rasvade ja ühtlasi ka kalori sisaldst.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3149

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3101

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3076

Muudetud kasutaja Mesku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ei pidanud tervislik olema jah, aga mida see täpsemalt kõike mõjutab. :(

Hambad on inimese esimesed "seedeelundid", kui toitu korralikult peeneks ei jahvata ei suuda ka magu sealt võtta seda mida on. Sõnaga, maol suur koormus, keha ei sa niipalju vajalikke aineid kui võimalik oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hambad on inimese esimesed "seedeelundid", kui toitu korralikult peeneks ei jahvata ei suuda ka magu sealt võtta seda mida on. Sõnaga, maol suur koormus, keha ei sa niipalju vajalikke aineid kui võimalik oleks.

Ja sülg - see ei ole maha tatistamiseks !

Suus toimub toidu mehaaniline peenendamine ja süljega segamine. Tekivad maitse- ja lõhnaaistingud.

Sülg on ioonide lahus: Na+, K+, CI-, HCO3- + mutsiinid. Ööpäevas eritub umbes 1200ml sülge.

Suu ensüüme: lipaas (rasvade lõhustamine), a-amülaas (tärklise lõhustamine).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja sülg - see ei ole maha tatistamiseks !

Suus toimub toidu mehaaniline peenendamine ja süljega segamine. Tekivad maitse- ja lõhnaaistingud.

Sülg on ioonide lahus: Na+, K+, CI-, HCO3- + mutsiinid. Ööpäevas eritub umbes 1200ml sülge.

Suu ensüüme: lipaas (rasvade lõhustamine), a-amülaas (tärklise lõhustamine).

Nojah... See teema hakkab meenutama juba viimast "Ärapanijat" kui Juur ja Oja õpetasid inimest naeratama :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui on ülikiire ainevahetus, kas siis ei peaks hoopis vähem kordi sööma et aeglustada ainevahetust? Näiteks õhtul peaks kõva rasvase eine tegema ja enne magamaminekut veel üks korralik 3,5% piimaga tehtud kaseiinilaks hinge alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui on ülikiire ainevahetus, kas siis ei peaks hoopis vähem kordi sööma et aeglustada ainevahetust? Näiteks õhtul peaks kõva rasvase eine tegema ja enne magamaminekut veel üks korralik 3,5% piimaga tehtud kaseiinilaks hinge alla.

OOOOOT misasja:D:D:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui on ülikiire ainevahetus, kas siis ei peaks hoopis vähem kordi sööma et aeglustada ainevahetust? Näiteks õhtul peaks kõva rasvase eine tegema ja enne magamaminekut veel üks korralik 3,5% piimaga tehtud kaseiinilaks hinge alla.

A äkki proovid enda peal järgi, :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda ma näfin :huh: . Naljakas :D .

Nüüd siis õpime seedima.

Justnimelt , ma oled kindel selles , et enamus inimesi ei näri toitu vajalikul hulgal. Kui olete seda proovinud teadlikult teha siis näte mis teiega juhtuma hakkab. Paksud saavad vormi ja kriipsujukud liha oma kontidele. Proovige järgi, see pole mingi nali.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Justnimelt , ma oled kindel selles , et enamus inimesi ei näri toitu vajalikul hulgal. Kui olete seda proovinud teadlikult teha siis näte mis teiega juhtuma hakkab. Paksud saavad vormi ja kriipsujukud liha oma kontidele. Proovige järgi, see pole mingi nali.

Mõistan, et see pole nali ja sul on tuline õigus, ei oska öelda kas see just paksud kõhnaks teeks aga aitaks kindlasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×