Jump to content
asdfghjkl

rööbaspuudel surumine: rind vs triitseps

Recommended Posts

Rööbaspuudel surumine on harjutustepanga all nii rinna kui ka triitsepsi harjutuseks pandud:

rind:

http://www.fitness.ee/lehed/tooriistad/har...nk/rind/141.gif

ja sama asi ka triitsepile:

http://www.fitness.ee/lehed/tooriistad/har...ritseps/141.gif

Exrx.net lehel on samamoodi mõlema lihase jaoks see harjutus:

rind:

http://www.exrx.net/WeightExercises/Pector...AsChestDip.html

triitseps:

http://www.exrx.net/WeightExercises/Triceps/ASTriDip.html

Mulle tundub endale, et see harjutus rinda eriti ei mõjuta, põhikoormus läheb triitsepile.

Kuidas aga teha nii, et just rind saaks selle harjutusega põhikoormuse? Kuidas täpsemalt rööbaspuudel olla, rinna jaoks?

Muudetud kasutaja estrose poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovin lähiajal selle kallutamise siis järgi, kuigi kahtlen et triitseps saab ikkagi suurema koormuse.

sisuliselt peaks see harjutus olema ligilähedane käte-kõverduste tegemise harjutusega minu arusaamist mööda, et tuleks saavutada võimalikult selline asend, et suruks võimalikult suure kaldega ennast üles rööbaspuudelt, et siis oleks nagu püstiseistes kätekõverduste tegemine. Proovin seda kallutamist siis, kuigi jah, parem siis juba teha kätekõverdusi minuarvates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovin lähiajal selle kallutamise siis järgi, kuigi kahtlen et triitseps saab ikkagi suurema koormuse.

sisuliselt peaks see harjutus olema ligilähedane käte-kõverduste tegemise harjutusega minu arusaamist mööda, et tuleks saavutada võimalikult selline asend, et suruks võimalikult suure kaldega ennast üles rööbaspuudelt, et siis oleks nagu püstiseistes kätekõverduste tegemine. Proovin seda kallutamist siis, kuigi jah, parem siis juba teha kätekõverdusi minuarvates.

Eks ta nii olegi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suurendamaks koormust rinnale, kalluta ülakeha rohkem ette ja jalad võid isegi vastu tagumikku konksu tõmmata. Mida püstisema ja sirge ülakehaga rööbaspuudel oled, seda enam teevad tööd käed.

eks ta nii ole jah, kui ettepoole kallutad siis rind ja sirgelt siis triits.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ongi nii et sirged käed siis on triits ja kallutades teeb rinda ka, olen ise teinud nii ja on tunda ikka et võtab rinna ka läbi :wub: nii et järelikult mõjub :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida rohkem sa enda keha ette kallutad - st. mida rohkem maaga paralleelseks - seda enam ta rinnale mõjub. Kui korralikult teed, siis tunned, kuidas rinna ala- ja välisosad vatti saavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See mis lihsgruppi antud harjutus treenib oleneb minu teada keha asendist( kallak) ja rööbaspuude laiusest.

Nt sirgem kehaasend ja kitsamad rööbaspuud treenivad rohkem triitsa, suurem kallak ettepoole või/ja laiemad rööbaspuud treenivad rohkem rinda. :wub: Iseenesest väga hea harjutus, aga liigestele on üsna suur koormus! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

njah, viimasel ajal teen triitsa pumpa 3x10 ja lasen piisavalt alla, et oleks koormav, ent miskipärast tundub et vaikselt hakkab see harjutus kergeks jääma. Peaks rohkem seeriaid tegema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen kuulnud soovitust teha nii, et võtad kätega rööbaspuude siseküljelt kinni ja siis teed.

Kas ma saan õieti aru, et rööbaspuude siseküljelt kinni võttes pole peopesad kokku, vaid vaatavad väljapoole? Ma pole nii kunagi proovinud, seda võiks katsetada küll siis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
njah, viimasel ajal teen triitsa pumpa 3x10 ja lasen piisavalt alla, et oleks koormav, ent miskipärast tundub et vaikselt hakkab see harjutus kergeks jääma. Peaks rohkem seeriaid tegema?

Oled juba proovinud lisa raskusega?!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ma saan õieti aru, et rööbaspuude siseküljelt kinni võttes pole peopesad kokku, vaid vaatavad väljapoole? Ma pole nii kunagi proovinud, seda võiks katsetada küll siis.

Ei tea jah,kuidas see mõjub..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.exrx.net/WeightExercises/Pector...WtChestDip.html

vaata seal video kuidas rinnale rohkem teha ...

http://www.exrx.net/WeightExercises/Triceps/WtTriDip.html

on siis triizale ... mina erilist vahet ei leidnud kuid video on olemas :P

raskusest siis niipalju et ...

ideaalne oleks nii

ridgely8b.jpg

või siis nii

aga võta kettad sülle või nii ...

ridgely8d.jpg

kuid saab ka koduste vahenditega ...

võtad hantli kahe jala vahele .... jalad põlvest kõverdatud .... et siis raskuse kinnitad oma meheuhkusest allaoole põlve piirkonda :wub:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.exrx.net/WeightExercises/Pector...WtChestDip.html

vaata seal video kuidas rinnale rohkem teha ...

http://www.exrx.net/WeightExercises/Triceps/WtTriDip.html

on siis triizale ... mina erilist vahet ei leidnud kuid video on olemas :P

raskusest siis niipalju et ...

ideaalne oleks nii

ridgely8b.jpg

või siis nii

aga võta kettad sülle või nii ...

ridgely8d.jpg

kuid saab ka koduste vahenditega ...

võtad hantli kahe jala vahele .... jalad põlvest kõverdatud .... et siis raskuse kinnitad oma meheuhkusest allaoole põlve piirkonda :wub:

NÄH, oleksid v6inud lasta poisil oma peaga m6elda :wub:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rööbaspuudel surumisel hakkab mõlemast õlast valus, selline tunne nagu vigastaks kohe ära. Keegi teab mida teha enne seda harjutust? käteringidest piisab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mingi harjutuse tegemisel valu sisse lööb, siis tuleb sellest harjutusest loobuda, seniks kuni saad seda harjutust teha ilma probleemideta. Kui jätkad harjutuse tegemist läbi valu, siis võib see varem või hiljem muutuda krooniliseks. Igale harjutusele on olemas asendusharjutus!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rööbaspuudel surumisel hakkab mõlemast õlast valus, selline tunne nagu vigastaks kohe ära. Keegi teab mida teha enne seda harjutust? käteringidest piisab?

Õlad peab kohe kindlasti enne soojaks tegema. Ma teen käteringe igate pidi, kergete hantlitega lendamist ja ka triitsa teen plokil kerge raskusega soojaks. Külmalt peale lennates on väga suur vigastuseoht. Mida laiem haare on, seda rohkem rõhub õlale. Üldse rööbaspuid tehes annab kehaasendiga väga palju mängida, kas kaasata ka rohkem rinda jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui juba hädade kurtmiseks läks siis, juulikuus käis miskine nõks läbi rinnalihase siseküljest, praeguseks on ligi 3 kuud möödas, kuid rööbaspuudel surudes on ikka miskine terav valu sees, mis küll kaob peaaegu ära järgnevate kordustega. Käega üle rinnalihase sisekülje tõmmates on tunda miskine lohk või selline pehmem piirkond. Teiste harjutuste käigus pole tunda miskit, oskate ehk miskiseid ideid anda, millega võiks sellest jamast lahti saada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal on vahest probleem,et rööbaspuudel surumisl tekib rinnalihasesse terav valu,just alla laskudes.Kuna olen teinud koguaeg püstises asendis (triitsepsile),siis ei kujuta ette,milles võib probleem olla... lihased on alati soojad enne harjutusega alustamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal on vahest probleem,et rööbaspuudel surumisl tekib rinnalihasesse terav valu,just alla laskudes.Kuna olen teinud koguaeg püstises asendis (triitsepsile),siis ei kujuta ette,milles võib probleem olla... lihased on alati soojad enne harjutusega alustamist.

Eks mingid kiud satuvad liigsesse venitusse vms. Aga kes teab. Need rööbaspuud tõesti sellise harjutus, kus veidi asendi korrigeerimist võib hoopis teist mõju avaldada. Eriti kuna õlaliigeste liikuvus võib erinevatel inimestel ikka omajagu kõikuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen viimasel ajal hakanud tegema rööbaspuud kohe peale rinnatrenni ja enne tricepsit. Hea üleminekuharjutus universaaltreeningutel. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rööbaspuudel surumisel hakkab mõlemast õlast valus, selline tunne nagu vigastaks kohe ära. Keegi teab mida teha enne seda harjutust? käteringidest piisab?

Ma ise teen enne rööbaspuid kitsalt surumist horisontaalpingil (3-4 seeriat+soojendusseeria).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×