Jump to content
ristokru

Pelmeenid?

Recommended Posts

minu lemmiktoit on pelmeenid.sooviks natuke informatsiooni pelmeenide kohta kui keegi oskab seda öelda. et kas nad sisaldavad ka mingeid vitamiine vms mis aitaks arengule kaasa??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleb ju meile kõigile tuttav rahvalaulgi, et; "Sööge saia sööge liha, jätke jonn ja jätke viha". :rolleyes:

Mis see pelmeen muud on kui sai ja liha. Tõsi mõnede firmade toodang on küll täielik saast. Saia on kõvasti liha annab otsida seest. Eriti mõtetud on tudengi ja säästu pelmeenid. Nn. liha seal tootes on 30%, sellest 20% on sojavalk. ja 10% searasv. Seega liha netu. Kui keegi pelmeene süüa kavatseb siis soovitan kahte varianti, Hiina pelmeenid ja Erilised pelmeenid. Neis ikka liha on natuke sees.

Kel aga aega ja viitsimist siis kõige paremad pelmeenid saab ikka ise tehtult. Puhas loomahakkliha, hakid sibulat, paar muna, lisad pipart soola. Taignaga veelgi lihtsam, jahu ja vesi. Segad parajalt paksu segu kokku ja rullid laiali. Hakkliha pane või rusikasuurused pallid sisse. Vastavalt soovile ja ilumeelele.

Proovige pelmeenifännid. Hapukoore asemel kasutage maitsestamata jogurtit. Peale värsket hakitud tilli, või ka kuivatatud. NÄMMMMMM! :blink: Head isu! :P

Pelmeenisõltlane.

Haa, kõige imelikum on see, et väiksena ma lausa vihkasin pelmeene. Tõsi , sööklates pakuti neid ainult keedetuna, ja sellised klompe ei tahaks eriti praegu ka.

Ikka praetult või kuumas õlis küpsetatult. MMM :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eks ta vbl tõesti "jõusaali" toit ole, kuna seal on palju rasva ja kui seda tihti süüa, siis võib kaal suureneda rasva arvel. (mis loomulikult pole alati halb teatud piires=

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eks ta vbl tõesti "jõusaali" toit ole, kuna seal on palju rasva ja kui seda tihti süüa, siis võib kaal suureneda rasva arvel. (mis loomulikult pole alati halb teatud piires=

OHSAAAAA! Sellest vähesest rasva lähed siis liigutad ennast liiga vähe. Pigem peaks jälgima , et süsivesikuid liiga palju endale sisse ei aja. See on suurem rasvumise põhjus muide kui rasv ise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen Tallinna toidupoodides pelmeenilette vaadanud küll, aga sellist toodet nagu "Erilised pelmeenid" pole silma hakanud. Kus säherdusi müüakse?

Maksimarketites peaks olema.

Siinkandis küll on. Elva-Tartu.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pärast seda, kui ise sai pelmeene hakatud tegema, ei taha poe omi enam sugugi. Ise tehtud ikka hästi tehtud, aega võtab, aga maitse ja kvaliteet on ka seda väärt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõusaali jook pidi jällegi oma uriin olema. Nii väitis mulle mõni päev tagasi saalis Mr. Mesi. Mul hakks pärast seda kohe reklaamklipp silme ees jooksma : ) "Ma tean mida te tunnete, ei tea te midagi....."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ikka praetult või kuumas õlis küpsetatult. MMM :lol:

Oh yes indeed! :o Praetult on minu lemmikud, keedetult nagu eriti hästi ei taha minna. Parim on tegelikult, minu arust, nii, et kõigepealt keedad natukene ja SIIS praed, selle peale ütleks "mäts-mäts" :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veits offtopic,aga kui rääkida rasvarikast menüüst,siis ma küsiksin: kuidas on võimalik,et sellise ülisuure rasvkoguse juures nagu eskimod tarvitavad-tarvitasid,ei lupju neil veresooned ega lähe ka paksuks?Usun,et vastus võib-olla süsikate nappuses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Veits offtopic,aga kui rääkida rasvarikast menüüst,siis ma küsiksin: kuidas on võimalik,et sellise ülisuure rasvkoguse juures nagu eskimod tarvitavad-tarvitasid,ei lupju neil veresooned ega lähe ka paksuks?Usun,et vastus võib-olla süsikate nappuses.

Usun, et vastus võib olla genotüübi kohastumises.

Pelmeenid on natuke liiga tühi süsivesik ja natuke liiga halb liha, et olla regulaarne hea jõusaalitoit. Suure koormuse juures nagu Kalmusel loomulikult on omal kohal, ent tavatreenijale, kes veel rasva% pärast ka muretseb mina väga ei soovitaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ikka praetult või kuumas õlis küpsetatult. MMM ;)

Kõie lihtsam on ahju visata :D ei õli ei midagi ainult see paber sinna alla :lol: Ja ei pea jälgima ka kogu aeg :o vahest käid piilud , mis nägu nad on :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõie lihtsam on ahju visata :D ei õli ei midagi ainult see paber sinna alla :lol: Ja ei pea jälgima ka kogu aeg :o vahest käid piilud , mis nägu nad on :D

Täpselt, parim valmustamisviis.

Tõsi ta on , et igapäev neid süüa ei ole päris hea. (läbiproovitud asi, enesetunne läheb ikka jamaks kui aus olla) Aga paar korda nädalas või kolm võib vabalt nendega maiustada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaa, pelmeenid on hea teema. Veel paar nädalat tagasi rääkisime Kalmusega võlupelmeenidest ja lubasime pühalikult, et kui hooaeg läbi on, siis laseme pelmeenidel hea maitsta. Tõsi ta on, et pelmeenil ja pelmeenil on vahe ning Säästupelmeen ei ole pelmeen. Igal juhul tänaseks päevaks on juba päris mitu portsu pelmeene minu sisikonnas omale uue kodu leidnud ning mina tarbin neid tavaliselt koos kodujuustuga. Hea kraam. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mingil p2eval v6iks korraldada yhed korralikud pelmeenitegemise talgud :D

See, mis poes myya...minu arust ei ole s88gik6lbulik...lugedes, mida ta sisaldab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See, mis poes myya...minu arust ei ole s88gik6lbulik...lugedes, mida ta sisaldab.

Just. Pealegi peab pelmeen vähemalt minu arust sisaldama ikka nii sea-, looma- kui lambaliha, vot siis on ikka maitse :D

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainsad,mis süüa kõlbavad on need suured pelmeenid,muu on küll täielik saast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maksimarketites peaks olema.

Siinkandis küll on. Elva-Tartu.

Marek: millises maksimarketis sa neid viimasel ajal täpsemalt näinud oled? Vanasti ostsin Erilisi pelmeene Eedenist, aga viimasel ajal kadusid nad sealt ära. Teistes poodides pole ma neid üldse kohanud. Sellest ajast polegi pelmeene ostnud, sest pole leidnud häid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×