Jump to content
ergon

Happelised toidud

Recommended Posts

Tegelik probleem on küüntes, millesse tekivad pikkivaod. 2 aastat tagasi sai ka mööda arste käidud diagnoos oli küünte düstroofia ehk need kaovad ära. Sõin pea üle aasta caltsigrani ja muud sellist kraami. arsti soovitus oli asja uurida ja kogu lugu. Tegin ka vereanalüüsi, mille tulemusena mingeid ainete puudusi ei täheldatud. Mingil hetekel nähud vähenesid.

Selle suvel tekkisid vaod taas ja teema muutus minu jaoks taas aktuaalseks. Mingist reflektoloogia raamatust lugesin, et selliseid muutusi küüntes tekitab liiga happeline toit. Sellest tingituna ka minu küsimus: Millised on happelised ja millised aluselised toidud?

Või on mõni muu teemasse puutuv soovitus?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enamik töödeldud toite on happelised. Aluselise reaktsiooni annavad kõik mahlad ja salatid, olenemata hapust maitsest. Mitmekülgselt toitudes tasakaalustame happelised ja aluselised toidud ning erilist suhet ei oleks vaja arvestada, s.t. praadide juurde tuleks süüa salateid.

Selleks, et Ca imenduks on vaja ka D vitamiini ja Mg vahekorras 2:1-le ( 2 osa Ca, 1 osa Mg). Küünte kasvuks on vajalik Zn, päevanorm 15 mg, sportlastel 30 mg. Samuti mõjub räni puudumine toidus küünte tervishoiule.

Proovi sellist toodet nagu PIIMAX PRO-V, sisaldab vitamiine, mineraalaineid, Ca ja räniühendeid, ning soodustab juuste, küünte ja naha kasvu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas on muude jookidega, nagu hapupiim, keefir, alkohol (õlu)?

Küsmus veel piimatoodete (kohupiim, jogut, kodujuust, juust, etc) , munade kohta? Nagu kõik töödeldud toiduained tekitavad happelise reaktsiooni, siis oleks hea teada millised vähem, millised rohkem. Kuidas lihatooted on?

Äkki tead kohta kust saaks rohkem infot teema kohta? Mõni link, raamat?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb mille jaoks happelised. On asju, mis on liiga happelised mao jaoks (hapud mahlad jne) ja on olemas toiduaineid, mis tõstavad vere happelisuse liiga kõrgele. Need ei ole kindlasti mitte alati samad asjad. Kusihappe protsenti tõstavad veres näiteks - puljong (absoluutselt kõige rohkem), keeduvorst, juust jne

Küünte kohta ei oska kahjuks öelda, aga vere happelisus mõjub karmilt liigestele. Soovitaksin sul külastada veel paari erinevat arsti. Mõnikord jõuab nii õige diagnoosini. Parimat!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuulsin et kodujuust pidavalt olema happeline ja soodustama mingit kubeme põletikku või asja.. täpselt ei ole meeles. B)

Ise söön küll igapäev kodujuustu ja kube kärab hästi :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõned head aastat tagasi oli Flexis artikkel sel teemal. Happelisi pole eriti meeles. Küll on meeles, et aluselisema reaktsiooni annavad paljud köögiviljad. Eriti redis ja kurk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on jällegi probleem aegajalt kõrvetistega. Aastaid tagasi oli see suurem probleem, kuid siis jälle paar aastat ei midagi, kuid viimase paari nädala jooksul on mul ikka üsna tihti kõrvetisi ikka olnud. Tean, et osaliselt põhjustab seda kohv. Ma peaaegu ei joogi seda, vahel lausa kuid. Olen ka viimasel ajal üsnatervislikult toitunud, kuid olen mõelnud järsku võivad kõrvetisi tekitada hoopiski toored aed- ja puuviljad, mis on vähe hapukad. Õunad näiteks. Ki ma joon kohvi korra nädalas umbes kaks tassi päevas, vaevlen kolm päeva kõrvetiste käes. Kahtlen, kas see tõesti võib olla kohvist. Ka mul on küüntel laigud, on seda old juba lapsest saati.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on jällegi probleem aegajalt kõrvetistega. Aastaid tagasi oli see suurem probleem, kuid siis jälle paar aastat ei midagi, kuid viimase paari nädala jooksul on mul ikka üsna tihti kõrvetisi ikka olnud. Tean, et osaliselt põhjustab seda kohv. Ma peaaegu ei joogi seda, vahel lausa kuid. Olen ka viimasel ajal üsnatervislikult toitunud, kuid olen mõelnud järsku võivad kõrvetisi tekitada hoopiski toored aed- ja puuviljad, mis on vähe hapukad. Õunad näiteks. Ki ma joon kohvi korra nädalas umbes kaks tassi päevas, vaevlen kolm päeva kõrvetiste käes. Kahtlen, kas see tõesti võib olla kohvist. Ka mul on küüntel laigud, on seda old juba lapsest saati.

Päris hea võimalus, et tegu maolimaskesta põletikuga, mida põhjustab sul helicobacter pylori. Kurda perearstile. Tehakse proovid ja värgid ja kui on nii, siis on mõistlik enne see värk terveks ravida, kui tekivad tõsised haavandid ja maovähk. Eestikeelset infot suht palju, 1 allikas siin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Päris hea võimalus, et tegu maolimaskesta põletikuga, mida põhjustab sul helicobacter pylori. Kurda perearstile. Tehakse proovid ja värgid ja kui on nii, siis on mõistlik enne see värk terveks ravida, kui tekivad tõsised haavandid ja maovähk. Eestikeelset infot suht palju, 1 allikas siin.

Aitähh, kuid ma tõesti kahtlen kas minu probleem võib tõesti nii hull olla. Pole nädal aega kohvi joonud ja igasugused kõrvetised on taandunud. Võibolla, kui tekib aeg ja tunnen, et selleks on ka vajadust, võtan perearstiga ühendust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuidas mina endale kõrvetised tekitasin ..... iga aasta käime mööda eestit tuuritamas ja paar aastat tagasi võttis 1 kutt kaasa piiritust ... jõime seda lahjendatult kuid pärast seda on minul hakanud olema kõrvetised ... samuti seltskonnast veel 2 kutil...mitte kordagi enne seda trippi polnud mul kõrvetisi kunagi olnud ... kuid nädal aega piiritust ja minu keha avastas kõrvetised ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitus!

Olen ise juba mitu kuud tegelenud enda keha aluselisemaks muutmisega ehk püüan vältida või piirata enda toidus happelisi toite. Abi sain Robert O. Youngi raamatust. Olen püsti pannud ka kodulehekülje, kus leiab infot (ja hakkab jooksvalt ka rohkem leidma :huh: aluselise toitumise kohta.

Kellel huvi, siis tasub tšekata www.minuoma.ee

Infoks, et lehekülg on pidevalt uuendamisel ja täiendamisel. Lähinädalail saame valmis tabeli toiduainetest (jaotatuna aluseliseks ja happeliseks).

Kellel rohkem huvi ja küsimusi, siis oleme avanud ka foorumi :lol:

Kristiina

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×