Jump to content
SanderK

Palavik

Recommended Posts

Tere!

Mure selles ,et enamvähem iga kuu on palavik.

Palavik kestab pool kuni terve nädala ning siis läheb üle.

Ma ei saa aru milles viga on? Ületreenimine või mis?

Tänan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin oli ka ükskord mingi teema sellest ja seal räägiti väga pikalt, vaata otsi äkki leiad üles. B)

Otsisin ka ise LINK LINK

Muudetud kasutaja inside14 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimese immuunsussüsteem on pidevas muutumises. Teda nõrgestavad näit. stress, ülemäärane päikesekiirgus, külmetus, vale toitumine, raske füüsiline töö. Kui immuunsussüsteem on nõrgenenud, siis nakatub inimene kergesti viirushaigustesse. Peale trenni on väga oluline vältida külmetumist ja tuuletõmmet. Intensiivsete treeningute perioodil ja võistlusteks valmistumisel tuleb vältida ka rahvarohkeid kohti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal ka on sama jama, et vahel tõuseb kehatemperatuur pea 38, kuid siis langeb hiljem. Ilmselt rohkest aeroobsest trennist. Massitrenni ajal siukest asja ei onud.

Tavaliselt lähen siis magan natsa ja hiljem on kõi ok. Härib ikkagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olin pidevalt väsinud ja peavaludes, kui olin juba pikemat aega ainult jõutrenni teinud ja palju massi lisanud. Asi oli selles, et aeroobset treeningut tegin väga minimaalselt, ainult koolis kehalises kasvatuses 1x nädalas. Nüüd suve algusest saati olen alustanud tugevate aeroobsete treeningutega, sõidan intensiivselt rattaga 3-4x nädalas ja tulemustest rääkides on peavalud ning väsimus suuremalt jaolt kadunud ning enesetunne muutub iga päevaga paremaks. Arvatavasti jätkan praeguse treenimisega kuni suve lõpuni ning seejärel hakkan treenima 2-3x nädalas aeroobset ja sama palju jõudu. Igatahes ei kavatse enam vastupidavusetrenne enam kunagi kavast välja jätta.

Palavikust rääkides oli see samuti probleemiks talvel, kuigi enne intensiivseid jõutrenne oli see väga harv nähtus olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on palaviku tunnused aga palavikku pole. Arsti juures sai käidud, vere kui ka uriiniproov olid normis. Ainuke võimalus on ületreening? Rääkige kas kuidagi proovidega kindlaks ei saa teha ,et ületreening? Ma laseks arstil teha siis. :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on palaviku tunnused aga palavikku pole. Arsti juures sai käidud, vere kui ka uriiniproov olid normis. Ainuke võimalus on ületreening? Rääkige kas kuidagi proovidega kindlaks ei saa teha ,et ületreening? Ma laseks arstil teha siis. :ph34r:

Miks sa arvad, et sul ületreening on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks sa arvad, et sul ületreening on?

No kui kõik teised asjad on korras? Tavaliselt olen ma väga harva haige.

Ületreeningu kujunemises osalevad kesknärvisüsteem (hüpotalamus-hüpofüüs), vegetatiivne närvisüsteem ja hormonaalne süsteem (eriti neerupealised, kilpnääre, kõhunääre, kõrvalkilpnääre) oma hormoonidega. Vegetatiivne närvisüsteem s.o. autonoomne närvisüsteem, mis hoiab organismi sisekeskkonna püsivana ja kindlustab kohanemisreaktsioonid igasugusele koormusele mõjutades pulssi, vererõhku, kehatemperatuuri, higistamist, hingamist jt funktsioone ilma teadvuse osavõtuta. Vegetatiivse närvisüsteemi tasakaalu häirumise suuna järgi jaotatakse ka ületreening kaheks.

Igatahes Esmaspäeval lähen teise arsti juurde.(kontrollib teisi asju)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kui kõik teised asjad on korras? Tavaliselt olen ma väga harva haige.

Ületreeningu kujunemises osalevad kesknärvisüsteem (hüpotalamus-hüpofüüs), vegetatiivne närvisüsteem ja hormonaalne süsteem (eriti neerupealised, kilpnääre, kõhunääre, kõrvalkilpnääre) oma hormoonidega. Vegetatiivne närvisüsteem s.o. autonoomne närvisüsteem, mis hoiab organismi sisekeskkonna püsivana ja kindlustab kohanemisreaktsioonid igasugusele koormusele mõjutades pulssi, vererõhku, kehatemperatuuri, higistamist, hingamist jt funktsioone ilma teadvuse osavõtuta. Vegetatiivse närvisüsteemi tasakaalu häirumise suuna järgi jaotatakse ka ületreening kaheks.

Igatahes Esmaspäeval lähen teise arsti juurde.(kontrollib teisi asju)

Kui palju sa trenni teed ja milline on treeningkoormus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Augusti esimesed 2-3 nädalat tegin Oti kava järgi. Raske päev1, Raske päev2, Kerge Päev1 ,Kerge Päev2. Muidu oleks pidanud olema raske1, raske2 , puhkus, raske1, raske2 aga kuna jõusaal oli kinni siis sai tehtud nii nagu ma kirjutasin ülevalpool. Enne Oti kava oli mul edasijõudnute kava jaotatuna kolmeks ~3kuud. (Sain teada ,et see ei sobinud mulle, kuna ma olin liiga algaja veel) Treeningkoorums?

Muudetud kasutaja SanderK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on palaviku tunnused aga palavikku pole. Arsti juures sai käidud, vere kui ka uriiniproov olid normis. Ainuke võimalus on ületreening? Rääkige kas kuidagi proovidega kindlaks ei saa teha ,et ületreening? Ma laseks arstil teha siis. :ph34r:

Misasjad on palaviku tunnused kui palavikku pole?!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Augusti esimesed 2-3 nädalat tegin Oti kava järgi. Raske päev1, Raske päev2, Kerge Päev1 ,Kerge Päev2. Muidu oleks pidanud olema raske1, raske2 , puhkus, raske1, raske2 aga kuna jõusaal oli kinni siis sai tehtud nii nagu ma kirjutasin ülevalpool. Enne Oti kava oli mul edasijõudnute kava jaotatuna kolmeks ~3kuud. (Sain teada ,et see ei sobinud mulle, kuna ma olin liiga algaja veel) Treeningkoorums?

Noh need päevad oleks targem jagada nii: Raske päev1, kerge päev2,kerge päev1 ,raske päev2.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Misasjad on palaviku tunnused kui palavikku pole?!?

Palavik on organismi kohanemisreaktsioon, mis seisneb kehatemperatuuri tõusus. Palavik tekib siis, kui vaheajus paiknevat soojusregulatsiooni keskust ärritavad veres ringlevad mikroobide ainevahetusproduktid ning organismi enda rakkude ja kudede lagunemisel vabanevad ained. Palavik kaasneb paljude haigustega, nagu nakkushaigused, põletikulised haigused jne.

Kehatemperatuuri füsioloogilist kõrgenemist esineb ka tugeva kehalise töö, erutuse ja rasestumise korral. Neid ei loeta haigusteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No sedap minagi, et selle definitsiooni järgi (ka mul on füsioloogia 4 AP läbitud B) ) ei saa nagu olla siukest asja, et palaviku tunnused on ja palavikku pole... sest palavik ise ongi nagu tunnus :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×