Jump to content
Big_Boy

Kuidas kaalust alla võtta?

Recommended Posts

Nimelt siis probleem selline et olen suures ülekaalus ja kehakaal tõuseb.

Kaalun hetkel 96 kg(max on olnud 104 kg)

Pikkust on 174 ja olen 16 a.

Kehakaal oli probleemiks juba väiksena,kuna on mul on väga aeglane ainevahetus.

Proovinud olen dieete,käinud arsti juures,võtnud ka revalist selle rasvapõletus treeningu,aga see treener ütles(martin) et tee vähemalt 4 nädalat aeroobset trenni ja saatis ka ühe päeva toitumiskava,aga sinna see asi jäigi.

Kas selle dieedi kaubagrupi toodetest on mõtet midagi osta mis ka aitaks kui teha trenni?

Ja äkki oskate ka öelda kuhu pöörduda, et saada endale korralik toitumiskava ja sellele vastav treening,kuna ise küll ei jäänud rahule sellega mis martin aindis(lootsin et saan iga nädal treeningpäevale vastava toitumiskava)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nimelt siis probleem selline et olen suures ülekaalus ja kehakaal tõuseb.

Kaalun hetkel 96 kg(max on olnud 104 kg)

Pikkust on 174 ja olen 16 a.

Kehakaal oli probleemiks juba väiksena,kuna on mul on väga aeglane ainevahetus.

Proovinud olen dieete,käinud arsti juures,võtnud ka revalist selle rasvapõletus treeningu,aga see treener ütles(martin) et tee vähemalt 4 nädalat aeroobset trenni ja saatis ka ühe päeva toitumiskava,aga sinna see asi jäigi.

Kas selle dieedi kaubagrupi toodetest on mõtet midagi osta mis ka aitaks kui teha trenni?

Ja äkki oskate ka öelda kuhu pöörduda, et saada endale korralik toitumiskava ja sellele vastav treening,kuna ise küll ei jäänud rahule sellega mis martin aindis(lootsin et saan iga nädal treeningpäevale vastava toitumiskava)

Kui tahad abi ja teada, kuidas kaalu langetada, siis loe käesolevalt weebilehelt asja kohta (vihje:kasuta otsingut).

Tegelikult on nii, et kui otsustad treeneri-toitumisspetsialisti kasuks, siis ära anna hinnangut tema soovitustele, treeningplaanile ja toitumiskavale.Kui Sa ise asjast suurt midagi ei jaga, siis iga treeneri soovitust kahtluse alla seades ja eirates ei saavuta Sa tõenäoliselt oma eesmärke. Ja kui Sul on kahtlusi oma juhendaja kompetentsuses, siis on alati võimalus küsida ka kellegi teise või kolmanda arvamust olukorra kohta.

Soovitan kontsulteerida oma ala asjatundjatega (toitumisspetsialistid ja nt.jõusaalitreenerid), kes pakuvad eeldatavalt Sulle välja tervislikuma kaalulangetamisviisi, kui seda on ekstreemne "vee ja kapsalehe" dieet mõnest naisteajakirjast.

PS!Olenemata sellest, kui tark ja abivalmis on Sinu juhendaja, ürita asja olemusest ka ise aru saada-nii on lihtsam oma treening-,toitumis- ja puhkereziimi eesmärkidega vastavuses hoida. Siis ei teki ka vale koha peal tunnet, et see või teine treeneri soovitus ei ole õige. Kui ise ei tea, ära hinnangut anna.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ja kes selle Treeningkava + Toitumiskava koostab?Mis see endas sisaldab?Kui pikaajaliseline toitumiskava see on?Kas toitumiskava ja treeningava on kirjalik või suuline(öeldakse mida ei tohi mida tohib jne)?

Kas kellegil on olnud ka kokkupuuteid rasvapõletajatega?Kas on aidanud?

Millist osta,kui treenida regulaarselt(ergom,stepper,jalgratas)?

Muudetud kasutaja Big_Boy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui raha pole probleemiks, siis soovitan ergomeetrit. Kindlasti tasub arsti juures käia südant kontrollimas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui raha pole probleemiks, siis soovitan ergomeetrit. Kindlasti tasub arsti juures käia südant kontrollimas.

No raha pole probleemiks,aga kas ergomeetrist üks piisab ja mis firma oma olex mõtekas osta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah ergomeetrist piisab selles mõttes, et sinna kõrvale ei ole vaja ratast vms asja. Kui ergomeeter, siis Concept 2 loomulikult. See on kindel kvaliteet.

Tegelikult kõige paremaks loetakse riistapuud, mille nimi on Versa Climber aga seda vist eestist ei saa üldse ja ka "välismaal" on see ikka retsilt kallis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No raha pole probleemiks,aga kas ergomeetrist üks piisab ja mis firma oma olex mõtekas osta?

Tuleb osta siuke ergomeeter,mis su mõõtmetele vastab.Ja EI PIISA anlt ergomeetrist.Aga alguseks väga hea.Jooksu ntx esialgu ei soovitaks.

Peamine aga - söömine paika.Pöördu kindlasti mõne spetsialisti poole (hr.-d Kiivikas,Kalmus,etc ...,etc ...) ja loodetavasti saad mõõduka tasu eest nii toitumis-kui treeningkava.

Ise oma mõistusega midagi aretama hakata ei soovita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sesmõttes et alustada ergomeetriga, siis kui vorm käes siis saab sinna kõrvale natuke joosta ja päris ratast sõita... ma arvan, et tavainimesel siiski koju mitut erinevat "cardio" masinat vaja ei lähe - eriti kui tegemist on "kogukehamasinaga" nagu sõudmisergomeeter.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Njah, spetsi nõuanne on kindlasti vajalik. Ainult ergomeetrist jääb väheks, kui just väga jõhker tahtejõu maniakk ei ole.

Soovitaks luua kombinatsiooni aeroobsest(vastpidavus) ja jõutreeningust. Sinu keha kaalu juures ei ole jah jooksmine väga kasulik (põlvedele), nagu keegi ennist mainis. Proovi aeroobset näiteks: ujumine. Jõusaalis paralleelselt käimine võimendab aeroobse efekti.

Kui jõusaalis käia ei saa mingil põhjusel, siis tee ise üldfüüsilist kuskil metsa all. Kätekõverdused, kükid, kõhulihased, palgiga müttamine jms: mis vähegi pähe tuleb. Kindlasti ei tasu vältida jõutreeningut, kuna see hoiab lihastoonust ja motivatsiooni.

Muudetud kasutaja eintsius poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Poks ei ole kuskitl otsast aeroobne. Poks on anaeroobne intervalltreening.

Poksis esineb nii aeroobset kui ka anaeroobset energiatootmist olenevalt koormuse intensiivsusest ja kestvusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

noh jah... siis peaks täpsustama mida täpselt seal tehakse. Paarisharjutustes läheb ikka keha suht ruttu anaeroobsesse faasi ära ja raundide vahepeal olevate pausidega ära tegelikult ei taastu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas see oleks hea moodus, et kaks korda nädalas jõusaalis, toitumine paika, enne jõusaali väike pallimäng, siis jõudu ja ergomeetrit ja pärast natuke palli veel? Iga kord oleks kaasas nt pudel 1000mg karnitiini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleks vaja abi, on vaja vähemalt 20 kg alla võtta, kas siin leidub spetsialiste kes oskaksid aidata sellesuhtes ?

Näiteks joosta päevas kui palju, kuidas süüa, mida süüa, palju süüa jne jne, oleksin väga tänulik kui keegi aitaks mind. ;)

Kaalun 94 Kg

Ja oleksin ka tänulik selle eest kui keegi mu posti ära ei kustutaks ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleks vaja abi, on vaja vähemalt 20 kg alla võtta, kas siin leidub spetsialiste kes oskaksid aidata sellesuhtes ?

Näiteks joosta päevas kui palju, kuidas süüa, mida süüa, palju süüa jne jne, oleksin väga tänulik kui keegi aitaks mind. ;)

Kaalun 94 Kg

Ja oleksin ka tänulik selle eest kui keegi mu posti ära ei kustutaks ;)

Jooksma ära küll esialgu mine, vigastuste oht. Jalgratas, murdmaasuusatamine, vesivõimlemine, ujumine on sobivad näiteks. Asjalikku nõu annab toitumise ja treenimise osas hr. Kalmus. Kirjuta marek@avancia.ee

Jõudu eesmärgi saavutamisel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jooksma ära küll esialgu mine, vigastuste oht. Jalgratas, murdmaasuusatamine, vesivõimlemine, ujumine on sobivad näiteks. Asjalikku nõu annab toitumise ja treenimise osas hr. Kalmus. Kirjuta marek@avancia.ee

Jõudu eesmärgi saavutamisel!

Kuna lum ihakkab maha ilmnema siis parim varjant on ilmselt murmaa suusatamine, aga eelkõige, kui palju ? Neid alasid olen ise ka läbi ja lõhki mõelnud aga suurimaks probiks on alati jäänud kui palju ?

Ideeliselt lihase jõudu mul on, näiteks mu kehalised saavutused on:

20 kätekõverdust nukkidel (vahepeal oli seda kõvasti rohkem)

5 lõuatõmmet (vahepeal oli 10, kuid taastan seda)

3 m paljast seinast saan umbes 10 sekiga üles

100 hüpet hüpenööriga minutis

Muudetud kasutaja Maicle poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin nüüd vajagi täpsemalt süveneda milline on hetkel su kehaline aktiivsus päevas, mitu korda nädalas treenid, kui sagedasti ja mida sööd jms. Kui su eesmärk on säilitada lihasmass samal ajal kehakaalu langetades, on vaja jõu- ja vastupidavustreeningute vahekord kenasti paika saada. Ja toitumine. Usu, et kergeim tee selleks on treening- ja toitumiskava koostamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kehaline aktiivsus oleks mul umbes nii:

hommikul 2km rattaga kooli - hiljem 2 km tagasi (igapäev)

Nädalas 2 x (kolmapäev ja reede) on 1h Aikido trenni (sisaldab jooksmist kätekõverdusi, hüppamist, venitusi)

Trenni minekuga kaasneb samuti 4 km rattasõitu. Kodus teen ajaviiteks kätekõverusi ja lõuatõmbeid.

Ja vahest mõnedel päevadel jooksen ringi ja hüppn, ning ronin (parkour)

Ja sellega vast ongi kõik........ ;)

Ja eriti mulle meeldiksi mingi treening kava (kodune), kuna mingid võimlaid ja ujumistingimusi mul ei ole. (praegusel ajal vähemasti)

Ja kust oleks mul võimalik saada korralik toitumiskava ?

Vabandan kui liiga palju postitan siia ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pakuksin välja alternatiivi. Kui sulle ei paku huvi rutiinne treening ja toitumiskava külge klammerdumine, siis proovi lihtsalt oma igapäevast elukest natuke ümber muuta... rohkem liikuda ja regulaarsemalt süüa. Tulemused ei ole kiired, aga ehk püsivamad. Tihti ongi viga selles (minu arvamus!), et päevas käiakse küll oma tund või paar trennis ja abi loodetakse seejuures maagiliselt Fatburner joogilt, aga ülejäänud aeg päevast liigutatakse end minimaalselt (kodus telekat vaadata on muidugi tore).

Leia näiteks mõni uus hobi, mis nõuaks sult kasvõi selle võrra rohkem liikumist, et pead linna läbima. Ka trennis käi näiteks jala. Inimesed üldse käivad vähe jala...

Pakuksin välja alternatiivi. Kui sulle ei paku huvi rutiinne treening ja toitumiskava külge klammerdumine, siis proovi lihtsalt oma igapäevast elukest natuke ümber muuta... rohkem liikuda ja regulaarsemalt süüa. Tulemused ei ole kiired, aga ehk püsivamad. Tihti ongi viga selles (minu arvamus!), et päevas käiakse küll oma tund või paar trennis ja abi loodetakse seejuures maagiliselt Fatburner joogilt, aga ülejäänud aeg päevast liigutatakse end minimaalselt (kodus telekat vaadata on muidugi tore).

Leia näiteks mõni uus hobi, mis nõuaks sult kasvõi selle võrra rohkem liikumist, et pead linna läbima. Ka trennis käi näiteks jala. Inimesed üldse käivad vähe jala...

NB! Tegu oli vastusega esimesele postile .... Maicle omab ilmselt paremat baasvormi ja seega võib oma rasvaprotsenti ehk lihtsalt toitumiskavaga madalamaks võtta, aga kõrreks ei maksa ka end ajada ;) !

Muudetud kasutaja Goth_ poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kõrreks, vat see oli hea nali ;) Mina ja kõrreks, aina paremaks läheb ;)

Eks ma ostan täna Marekilt selle toitumis&treening kava ära.

Keegi äkki tahab midagi juurde lisada ? Soovitusi ?

Kui palju kulutab hüppenööriga hüppamine kaloreid ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×