Jump to content
T.M.

Dopingu temaatikal laiemalt, mõned uitmõtted.

Recommended Posts

Tegelikult on lihaselisus ja laiaõlgsus üks põhjus küll. Teine on see, et kulturist tahab olla suurem ja kiiresti. Tavamehele, kes ei plaanigi kulturismis võistelda, on steroidid lihtsalt kiirelt lihasesse ja tugevaks saamiseks.

Võitlusest oleks kindlasti effekt. Ma ei tea täpselt midagi, kuid kindlasti on viise, et need oleksid rangemalt kontrollitud seadustega, et neid saab ainult hädavajadusel arsti poolt, et neid oleks väga vähe saada, see teeb neid ka kallimaks. Täitsa kaduma neid muidugi maamuna pealt ei saa, kuid tarbimist piirata küll.

*On vaja ainult tahet*

Kas üldse tahetakse? Ja kes ja kuidas peaks alustama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui on tõsine soov see dopingu jama ära lõpetada siis asi lihtsaks - seadusega keelatuks, et kui kasutad siis 2-3a ban

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui on tõsine soov see dopingu jama ära lõpetada siis asi lihtsaks - seadusega keelatuks, et kui kasutad siis 2-3a ban

Kui tahetakse korralikult võidelda kasutamisega, siis tuleb karistused ikka kriminaalkaristuse tasemel riigi seadusandlusesse sisse kirjutada. Täna teeb üks liiga karmid reeglid, homme sünnib uus organisastioon - ja mitte kottigi ei muutu. Muutusi ei saa oodata mingilt konkreetselt liigalt just nendel samadel Oskari postitatud artiklis toodud põhjustel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tahetakse korralikult võidelda kasutamisega, siis tuleb karistused ikka kriminaalkaristuse tasemel riigi seadusandlusesse sisse kirjutada. Täna teeb üks liiga karmid reeglid, homme sünnib uus organisastioon - ja mitte kottigi ei muutu. Muutusi ei saa oodata mingilt konkreetselt liigalt just nendel samadel Oskari postitatud artiklis toodud põhjustel.

no riiklikul tasandil seda teha... sel juhul peaks see probleem olema ka väga suur ja kulturism peaks olema riiklikult suur probleem ja tunnustatud spordiala... seni kuni ta selline ei ole, ei saa ka asja päris seadusesse kirjutada... saaks reguleerida muidugi nii, et riiklikul tasandil või üldse ei tohi anda tiitilit maailmameister or smt... st reguleerida neid tiitleid ja karikaid:P mitte tegevust kui sellist ;)

Legislatiivsel tasandil on seda keeruline teha... kuna see on suht-koht eraelu puutumatuse piiri peal mängimine. St põhimõtteliselt seni kuni isik on teovõimeline ja täisealine ei tohiks tal keelata oma eraelu ise korraldamast ja otsustamaks. Kindlasti tekivad küsimused ka "hea tava" üle..

Dopingu materjali müümine ja omamine peaks olema KarS-is (karistusseadustik) keelatud, nagu narkootikumidki, aga rangemad karistused.

v mis te arvate?

Muudetud kasutaja enemy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on lihaselisus ja laiaõlgsus üks põhjus küll. Teine on see, et kulturist tahab olla suurem ja kiiresti. Tavamehele, kes ei plaanigi kulturismis võistelda, on steroidid lihtsalt kiirelt lihasesse ja tugevaks saamiseks.

Tere mis puutub kiirusesse : Kindlasti teate mis tuleb kiirelt ,see ka kaob kiirelt!Eks see meie siine elu juba ole selline ( kogu aeg kiire) :lol: .Kuid kas on ikka nii kiire? Praeguse elutempo juures vaatake kui lühikeseks on jäänud kas või lapse iga, 13 aastased nolgid on juba selliseid mehe tegusid ära teinud et vähe pole. ;) Mis puututab kulturismi siis, kõik see liha suu selga tuleb ikka tohutu töö ja vaeva läbi.Kunagine teening kaaslane kes on juba 13 aastat higi valand soovitas mul üskpäev mõelda:Mõtle kui oleksid kulutanud kõik selle energia ,mis oled saalis kulutanud treeninkute peale, näiteks augu kaevamise peale, oleks see üks fuc.ng suur auk küll! Nii et siin ilmas ei sünni miski üle öö , mis siis et raske on kuid, kiiret ei peaks meil kellegil olema. Aega küllalt selle keha ehitamisega :D Jõudu ja selget mõtlemist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no te tunnistasite seal alo teemas ju et peale seda pulli seal hakkasitegi keemiat kasutama

ise oled lohh hoia oma mokk maas kui midagi ei tea!!!!

See mis ma seal ütlesin oli nüüd küll mõeldud hoopis vastupidises tähenduses. Sa olid vist kahjuks ainuke kes seda ei mõistnud, pole hullu. Ütlen siinkohal siis uuesti ja otse. Ma ei kasuta ja ei ole kasutanud steroide.

Kuid ütlen ka seda, et jah ma olen neid mingil ajal proovinud. Miks ma neid aga siis ei kasuta? Esimene asi on mulle spordi ja selle ala juures see. et tahan ennast hästi tunda. Hea enesetunne peale trenni on minujaks olnud ALATI MOTIVATSIOONIKS NR1. Ma ei ole peale ühe korra kunagi seadnud endale eesmärgiks, et saada nüüd Eesti, Euroopa või Maailmameistriks. Need tiilid on lihtsalt minujaoks lisaboonus heale enesetundele mille annab mulle raske treening. Seda naudin ma ülekõige.

Minu õnneks, ei ole steroide kasutades enesetunne just kiita. (Võimalik, et see on nii ainult minu puhul, seoses minu tavalisest kõrgema vererõhuga) Seega loobusin nendest üsna kiiresti. Kuna see aga oli, jätan enda teada. Igaljuhul ammu enne seda kui Eestis esimest korda võistlustel hakati dop. kontrolle tegema. Piisvalt ammu enne seda.

Muudetud kasutaja Marek Kalmus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks see ainult kulturismi kohta peaks käima?

hea mõte ... võtta probleemi laiemalt ;) (kuigi laiemalt ta vast nii levinud pole, sellepärast ei hakanudki kustutama tuld seal kus teda ei näi olevat )

Muudetud kasutaja enemy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hea mõte ... võtta probleemi laiemalt ;) (kuigi laiemalt ta vast nii levinud pole, sellepärast ei hakanudki kustutama tuld seal kus teda ei näi olevat )

Eks probleem on ikka muudel aladel ka piisavalt suur, et antidopingu organisatsioon ja tema tegemised maailmas aina kasvavad. Ja osaliselt on ju keelatud ainetega seonduv juba hetkel paljudes riikides kriminaliseeritud - müük, omamine jne Oled näinud telekas rattavõistluste ajal suuri vahistamisi, kus terve meeskond viiakse politseinike poolt minema? Just see ongi riigi seadustega dopingu vastu võitlemine. Mingi organisatsiooni siseeeskiri ei huvita kedagi - alati leiab mõne toredama organisatsiooni. Kõige olulisem oleks, et keemia-kriminaalidele antakse ka praegusi seadusi silmas pidades täiega. Küll siis joonduvad ka organisatsioonid nende seaduste järgi. Nende ise joonele saamise tahe on eelpool loetletud põhjustel lihtsalt kliiga nõrk. Ja loomulikult võiks ka seadusi täiendada, aga seda tuleks teha läbimõeldult, mitte nõiajahi vormis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige ehtsam näide, kus suured skandaalid käivad on rattasõit. Mitmed nimekad ratturid on sunnitud Tour de France-lt kõrvale jääma. Lugedes natuke uudiseid, olevat seal käinud juba verevahetused....mida kõike tehakse, et jõuda ja olla tipus.....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jah... suured rahad seal. Julm ikka mida inimesed teevad oma keha ja reputatsiooniga... omamoodi kultus lausa ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
üks kord vahele jääd keemiaga oled teiste silmis terve elu keemik nii see kord juba on.

Paraku ei pruugi see üldsegi ju nii olla. Samas näiteks eelmisel aastal uuriti jalgrattur Armstrongi 1999 aastal antud proove mis olid laborites säilitatud ja need näitasid tänaseid testimis meetodeid kasutades EPO kasutamise selgeid jälgi.

Nii, et kui rikas riik nagu Ameerika ikka tahab enda sportlasest kangelast teha siis seda ta ka teeb.

10 aasta pärast võivad tänased kangelased kõik olla valemängurid kui kasutada sama varianti mis Armstrongigi puhul. Igavene võitlus ja väga paljuski ainult näiline võitlus. Kangelased hoitakse "puhtad" ja keskpärased või "kangelasele" kandadele astujad nullitakse ära. Mis ei ole muidugi reegel kui spordiajaloost näpuga järge ajada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi ei taha enam vaeva näha... ja aega kulutada oma keha peale....

on olemas ju:

* solaarium - et saada pruuniks 10-15minutiga 1-2tunnise päevitamise asemel

* elektrotrenazöörid ("kõhuväristajad") - paned peale ja ongi 6-pack valmis

* steroidid et kiiresti lihasesse ajada ennast - makstes selle eest siis tervisega..

aga keda huvitab see et sureb 80 asemel 60 aastaselt - milleks see 20aaastat vandadust ikka hea on.

lihtsam on ju saada noorelt ruttu ilus keha ja palju naisi rabada...

ja üldse... igaüks mürgitab ennast kuidagi....

kes ei tarvita steroide... see suitsetab või joob.... tarvitab narkootikume jne....

näiteks süütu vesipiip... mis on tegelt "saatana tööriist"

või veel näiteks.. kes harrastab riskantset suguelu ja mängib vene ruletti AIDSiga

Ehk siis mis ma tahan öelda viimase aja mentaliteet tundub olevat

Ela kiirelt - sure noorelt!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi ei taha enam vaeva näha... ja aega kulutada oma keha peale....

on olemas ju:

* solaarium - et saada pruuniks 10-15minutiga 1-2tunnise päevitamise asemel

* elektrotrenazöörid ("kõhuväristajad") - paned peale ja ongi 6-pack valmis

* steroidid et kiiresti lihasesse ajada ennast - makstes selle eest siis tervisega..

aga keda huvitab see et sureb 80 asemel 60 aastaselt - milleks see 20aaastat vandadust ikka hea on.

lihtsam on ju saada noorelt ruttu ilus keha ja palju naisi rabada...

ja üldse... igaüks mürgitab ennast kuidagi....

kes ei tarvita steroide... see suitsetab või joob.... tarvitab narkootikume jne....

näiteks süütu vesipiip... mis on tegelt "saatana tööriist"

või veel näiteks.. kes harrastab riskantset suguelu ja mängib vene ruletti AIDSiga

Ehk siis mis ma tahan öelda viimase aja mentaliteet tundub olevat

Ela kiirelt - sure noorelt!!!

rsk ma siis täitsa inglike:P

ei suitseta, joon üliharva, narkotsi ei pane, dopingut ei pane, ringi ei tõmba ;)

aga anyway..... mis oleks see õige karistus siis dopingu kasutamise eest? selle müümise eest? selle vahendamise eest? selle ostmise eest?

Muudetud kasutaja enemy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keelustamisest ei ole kunagi kasu. See on fakt, isegi kui see lülitada sisse riigi põhiseadusesse ja muuta see rangelt karsitatavaks, näiteks miiinumum 10a lihtsalt omamise eest. Isegi see ei kaotaks setoride täielikult, just nooretele ja mitte nii "teadlikele" muudaks see asja veel hullemaks, sest siis oleks ka steroide ja nende kõrvalmõjusid puudutav informatsioon raskesti kättesaadav, kui üldse..

Ja nagu juba siin öeldud on, keelatud mari on alati magusab ja tõesti tänapäeva ühiskonnas tahetakse kõike kiiresti ja ruttu ning see on juba lihtne põhjus miks steroidid jäävad.

Ehk siis, kõige targem on jagada maximaalselt informatsiooni ja uskuge mind, kui ikka inimesed üsna täpselt teaksid mis täpselt juhtuda võib, siis enamus ei sööks lihtlabast metaani sisse ja seda veel tohututes kogustes. Steroidi on ja jäävad aga informatsiooni kõrvalmõjudest saaks ja peaks kõvasti rohkem olema. Ma julgen arvata, et see vähendaks steroidide kasutamist või vähemalt nende liigset ja tervisele kahjulikku tarbimist.

Muudetud kasutaja phenS poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keelustamisest ei ole kunagi kasu. See on fakt, isegi kui see lülitada sisse riigi põhiseadusesse ja muuta see rangelt karsitatavaks, näiteks miiinumum 10a lihtsalt omamise eest. Isegi see ei kaotaks setoride täielikult, just nooretele ja mitte nii "teadlikele" muudaks see asja veel hullemaks, sest siis oleks ka steroide ja nende kõrvalmõjusid puudutav informatsioon raskesti kättesaadav, kui üldse..

Ja nagu juba siin öeldud on, keelatud mari on alati magusab ja tõesti tänapäeva ühiskonnas tahetakse kõike kiiresti ja ruttu ning see on juba lihtne põhjus miks steroidid jäävad.

Ehk siis, kõige targem on jagada maximaalselt informatsiooni ja uskuge mind, kui ikka inimesed üsna täpselt teaksid mis täpselt juhtuda võib, siis enamus ei sööks lihtlabast metaani sisse ja seda veel tohututes kogustes. Steroidi on ja jäävad aga informatsiooni kõrvalmõjudest saaks ja peaks kõvasti rohkem olema. Ma julgen arvata, et see vähendaks steroidide kasutamist või vähemalt nende liigset ja tervisele kahjulikku tarbimist.

loll jutt suhu tagasi! ;)

esiteks ei saa seda põhiseadusesse panna, kuna ta juba on seal ( tegelikult )... ja keelamisest on kasu, kui poleks ühiskonda reguleerivaid norme siis oleks anarhia mis ei saa olla kuna inimene on homo economicus ja eraomandi tunnistamine anarhias on võimatu.. aga see selleks.

Info ja keelustamine ei välista ega garanteeri teineteist, see väide oli Sul küll igati kohatu.

Ja btw steroidid ei garanteeri veel kiiresti ja palju - ka neid peab oskama kasutada niiet iga lammas ikka tulemusi ei saa ( toitumine, trenn ja puhkus peab anyway paigas olema )

P.S nagu Oldman enne toonitas siis pole siiamaani väga kindlalt teada steroidide kõrvalmõjud... kõik on alles uurimisel veel ( see on aga kindel, et ega nad kehale ja vaimule head ei tee pikas perspektiivis )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja btw steroidid ei garanteeri veel kiiresti ja palju - ka neid peab oskama kasutada niiet iga lammas ikka tulemusi ei saa ( toitumine, trenn ja puhkus peab anyway paigas olema )

P.S nagu Oldman enne toonitas siis pole siiamaani väga kindlalt teada steroidide kõrvalmõjud... kõik on alles uurimisel veel ( see on aga kindel, et ega nad kehale ja vaimule head ei tee pikas perspektiivis )

Selleks on steroidi fooruid ja raamatud. Nemad proprageerivad nende kasutamist ja õpetavad. Ise nad ütlevad, et tee selliste kuuride järgi, siis ei juhtu mitte midagi su tervisega ja sealt see alguse saabki. Nagu keegi eespoolgi ütles, et mõtteviis on paljudel ka selline, et miks ma peaks tahtma ikka elada 80-90 aastaseks - olen parem suurte lihastega ja suren 60selt. Need, kellel kohe nt ei tule kuuridega tulemusi või tahavad just veel rohkem veel kiiremini, hakkavad sööma veel suuremaid kogused.

Ning need steroidi-kasutajad sunnivad nö teisi kasutama. Muidugi pole see sundimine, pigem ikkagi nö nõrk enesekontroll. Nt Gregg Valentinogi on öelnud, et ta alustas nendega, sest kõik mis ta oli puhtalt saavutanud u 10 aastaga, sai iga teine nolk 3-4 aasta + steroididega. Kui lisaks veel süüdistatakse suuri mehi (isegi kui nad pole kasutanud) tekib mõte, et miks siis mitte?

Nende kahjulikkuse info jagamine ei vähenda tarvitamist. Pigem suurendaks. Rohkem inimesi õpib neid kasutama, loevad, et õiged kogused ei tee midagi (probleemid tulevad üledoseerimisest) ning kasvavad nende abiga. Mõned jäävad kinni annustesse, teised vbl õgivad neid üle, kuid kokkuvõttes see pigem suurendab kui vähendab nende kasutamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selleks on steroidi fooruid ja raamatud. Nemad proprageerivad nende kasutamist ja õpetavad. Ise nad ütlevad, et tee selliste kuuride järgi, siis ei juhtu mitte midagi su tervisega ja sealt see alguse saabki.

[offtopic]

Paralleele annab ilusti tõmmata ka lähedalt narkomaailmast. Stiilis 'kui võtad heroiini ainult esmaspäeviti, siis ega sõltlaseks ei jää'... ja 'ma tõmban ainult suitsu pidudel, ega ma mingi suitsetaja pole'.

Bullshit excuses. Võtad, siis oled konksu otsas ja kõik

[/offtopic]

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no riiklikul tasandil seda teha... sel juhul peaks see probleem olema ka väga suur ja kulturism peaks olema riiklikult suur probleem ja tunnustatud spordiala... seni kuni ta selline ei ole, ei saa ka asja päris seadusesse kirjutada... saaks reguleerida muidugi nii, et riiklikul tasandil või üldse ei tohi anda tiitilit maailmameister or smt... st reguleerida neid tiitleid ja karikaid:P mitte tegevust kui sellist ;)

Legislatiivsel tasandil on seda keeruline teha... kuna see on suht-koht eraelu puutumatuse piiri peal mängimine. St põhimõtteliselt seni kuni isik on teovõimeline ja täisealine ei tohiks tal keelata oma eraelu ise korraldamast ja otsustamaks. Kindlasti tekivad küsimused ka "hea tava" üle..

Dopingu materjali müümine ja omamine peaks olema KarS-is (karistusseadustik) keelatud, nagu narkootikumidki, aga rangemad karistused.

v mis te arvate?

USA-s see täpselt nii ongi ja kasu mitte midagi, ainult n...kutakse mõtetult inimesi . Tarvitajaid on seal ikkagi väga palju. Paari metaka karbi eest võid USA-s saada sama laksu nagu heroiini eest , mõtetu.Tahad veel rangemaid karistusi , kui narko eest, no tere tali. Ükskõik , kui loll üks keemik ka on , ta ei tule mu automakki varastama või vanaema käest käekotti rebima. Kõike ei saa ja ei ole vaja ära keelata , sellega tehakse kõigist seaduserikkujad , ma ei pea silmas ainult dopingut vaid üldist printsiipi. Meie reliikvia on vabadus!

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidagi ei ole loogiline karistada steroidide või narkootikumide kasutamise eest. Igaüks on oma organismi peremees - rikub seda, kuidas tahab, keegi seda keelata ei saa. Vot levitamise eest peaks küll karistama ja väga rangelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
USA-s see täpselt nii ongi ja kasu mitte midagi, ainult n...kutakse mõtetult inimesi . Tarvitajaid on seal ikkagi väga palju. Paari metaka karbi eest võid USA-s saada sama laksu nagu heroiini eest , mõtetu.Tahad veel rangemaid karistusi , kui narko eest, no tere tali. Ükskõik , kui loll üks keemik ka on , ta ei tule mu automakki varastama või vanaema käest käekotti rebima. Kõike ei saa ja ei ole vaja ära keelata , sellega tehakse kõigist seaduserikkujad , ma ei pea silmas ainult dopingut vaid üldist printsiipi. Meie reliikvia on vabadus!

vabadusel on piirid kui Sa pole tähele pannud... ja vabadust peab ka piirama, muidu inimene hakkab piire lükkama. Et ühiskond toimiks peab valdava enamuse arvamus peale jääma, muidu tuleb riigipööre :lol:

Bullshit excuses. Võtad, siis oled konksu otsas ja kõik

enam täpsemalt ei anna öelda ;)

Muudetud kasutaja enemy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rääkides steroidide edasimüügi/vahendamise/omamise keelustamist on suure lombi tagant hea näide võtta.

USAs on paljud kulturistid saadetud seesuguse tegevuse eest saadetud rootsi kardinate taha ntx Milos Sarcev, Dave Palumbo etc. Paljud on läinud kohtuvälise leppe peale ja saanud tingimisi ntx Craig Titus enne Jaguari veretööd.

Samas tuleb tõdeda, et USAle kui maailma politseiniku jõud, nii maailmaareenil kui üksiku jõusaalu jõmmi tasanadil, tuleneb "keelatud võttete" kasutamisest. USA on dopingu maa nr.1, hoolimata kriminaliseerimisest on seal "maiustamine" ülimalt levinud ka tavaharrastajate seas.

Eestis võib täheldada tendentsi, et steroide kasutavad pigem madalama haridustasemega jõmmkärakad, seda siis harrastajate tasandil. Mõneti on see mõistetav kuna metakas ja no.1 on ühest hinnaklassist ning kummast on rohekm "kasu"?Eriti on see levinud maapiirkondades ning rohkem vene jõmmide seas. Parandage mind kui hinnangud ei ole korrektsed/on kallutatud.

Samas ükspäev rääkisin ühe soome jurakaga ja ta rääkis, et Soomes on "panemine" hoopis aktiivsem kui maarjamaal.

Räägides meedia loodud lihaseliselt ja laiaõlgsest soovunelmast, siis pigem kaldun arvama, et androgüünid ning präädpittid on rohkem meedia rambivalguses ning soosingus, lihalisus teatud kvalitattivsest ning kavntitatiivsest mõttelisest ning kaduvast piirist on meie kultuuriruumis veidi halvamaiguline, seda arvamust võivad olla ka suuresti mõjutand kulturismi ja steroidide "sümbioos"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×