Jump to content
icebrker

kuidas te teate, kui palju rasva kehas on?

Recommended Posts

Wow. See on midagi ülidiipi. Äkki valgustad lähemalt, mis põhimõttel on võimalik verest rasvaprotsenti mõõta?

See on täiesti tavaline veenist vere võtmine ja selle näidu alusel määratakse vere rasvade (lipiidide) sisaldus e.kolesterooli väärtused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle "riistapuuga" just saabki kõige täpsemalt oma rasva % teada. Need käes hoidvate elektrooniliste mõõtjadega võite lutsu visata. Mida rohkem on lihasmassi seda rohkem nad valetama hakkavad. Ma olen ise vahetult enne võistlust mõõtnud selle junniga endal 17 % rasva - sellise rasva protsendiga oleks paras hoopis rakvere sardelli reklaamida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tulge nüüd mõistusele.

1. See rooli moodi asi on kõige mõttetum mõõtja. See näitab võistleval kulturistil enne võistlust kasvõi 20%. Lollemat aparaati sellest enam pole. Isegi vaimupuudega debiilik suudab peale vaadates su rasva% täpsemalt määrata.

2. naha paksuse mõõtja ongi kõige adekvaatsem. Ja kui keegi ütleb et erinevatel inimestel on erinev naha paksus. HALLOOO Sellepärast ongi paksem nahk sest rasva kiht on naha all paksem. PUNKT.

3. Ja milleks üldse mõõta. Mõõtmine ei kaota rasva. Samamoodi ei tee kaalumine sind kergemaks kui 5 korda päevas ennast kaalud. Tee trenni ja vaata peeglisse - kui pole rahul treeni edasi.

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks hea meetod selgeks teha kas rasva on palju või vähe... järgmine:

Hüppad vette lased õhu kopsudest välja ja kui vajud põhja on keha rasva% normis (tervislikust seisukohast) Kui tõused pinnale nagu kork on selge et oled paks ja liigselt pekkis. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ingrid, ma ei usu, et su rasva% 10 on... naisterahvale on see ikka ülimadal. Ma arvan, et kõige lähemal tõele on nende kolme väärtuse keskmine, ehk siis kuskil 16. Aga sõltub muidugi, kes sul tangidega mõõtis...

Ja loomulikult ma pole sind näinud, nii et ei saa kindlalt öelda...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nalja nabani.

OK. Keha ravaprotsendi mõõtmise "kuldseks standartiks" on hüdrostaatiline kaalumine. Teiste meetodite valiidsust arvestatakse just vees kaalumise järgi. Kaliiber on kaugelt täpsem meetod kui elektroimpulsside oma. Nende elektroonilise vidinatega võib tõepoolest lutsu visata. Ja küsimus ei ole masina kvaliteedis, sest mitte ainult need vormelirooli meenutavad odavad mõõturid ei ole rämps, vaid sama ebatäpsed on ka tõsisemad aparaadid. TÜ kehakultuuris on kasutusel masin, kus pannakse sulle juhtmed külge jalgadele jne, et võimalikult adekvaatselt mõõta impulsside liikumist läbi keha, aga probleem jääb ju ikka samaks, sest vedeliku (hea elektrijuht) hulga kogus kehas hakkab impulsside liikumise kiirusega mängima. Nii näitas see "tõsine" aparaat pooltel meeskursuslastel keha rasvaprotsendiks 2-4%. Kaliibri puhul on ainsaks miinuseks see, et ta ei arvesta täpselt siseelundite rasva. Hüdrostaatilist kaalumist Eestis minuteada ei tehta. Suhteliselt täpne on veel ka vere järgi mõõtmine. Kui rääkida ultrakeerulistest meetoditest, siis ameeriklastel on kasutusel veel selline asi nagu Bod-pod kamber (kui nüüd nimi õieti meeles on), aga see on ka ultrakallis meetod. Ah jaa! Siisiki on veel üks ülitõhus ja ülilihtne mõõtmisinstrument - seda nimetatakse peegliks ja see peaks igaühel kodus olemas olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaliibri puhul on ainsaks miinuseks see, et ta ei arvesta täpselt siseelundite rasva. Ah jaa! Siisiki on veel üks ülitõhus ja ülilihtne mõõtmisinstrument - seda nimetatakse peegliks ja see peaks igaühel kodus olemas olema.

Keda kotib kui palju rasva sul siseelundite vahel on?? Mida ei näe seda ei ole!

Võistlustel, rannas, jne. ei ole see ju üldse tähtis.

Võibolla üks juhtum 50 000-st kui kedagi huvitab see siseelundite rasv.

Võibolla mingi kliiniline seisund? mina ei kujuta ette....

Kõik tahavad ju rasva %vähendada sellepärast et parem välja näha,

mitte et teada mingit numbrit mis näitab rasva kogust siseelundite vahel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga sõltub muidugi, kes sul tangidega mõõtis...

Just. Lasin end kahel järjestikkusel päeval kahel erineval treeneril tangidega mõõta. Ühe number oli tunduvalt ilusam, aga teise paikapidavust tõestas peegel, mis ongi parim rasvamõõtja. Mis vahet sel on, mida number ütleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keda kotib kui palju rasva sul siseelundite vahel on?? Mida ei näe seda ei ole!

Võistlustel, rannas, jne. ei ole see ju üldse tähtis.

Võibolla üks juhtum 50 000-st kui kedagi huvitab see siseelundite rasv.

Võibolla mingi kliiniline seisund? mina ei kujuta ette....

Kõik tahavad ju rasva %vähendada sellepärast et parem välja näha,

mitte et teada mingit numbrit mis näitab rasva kogust siseelundite vahel.

Keda kotib?? WTF?? See hakkab sind kottima kohe, kui infarktiga haiglas lamad. Võibolla 50000 50000-st peaks olema sellest huvitatud. Sellepärast ongi mehed omadega seal, kus päike ei paista, kuna nende keha kogub rasva just talje piirkonda otse oluliste siseelunite vahele. Sul pole õrna aimugi, kui palju on tegelikult neid inimesi, kes näevad välja nagu piitsavarred, aga kelle siseelundid on raskelt rasvunud. Mõned tahavad lisaks heale väljanägemisele ka terved olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keda kotib?? WTF?? See hakkab sind kottima kohe, kui infarktiga haiglas lamad. Võibolla 50000 50000-st peaks olema sellest huvitatud. Sellepärast ongi mehed omadega seal, kus päike ei paista, kuna nende keha kogub rasva just talje piirkonda otse oluliste siseelunite vahele. Sul pole õrna aimugi, kui palju on tegelikult neid inimesi, kes näevad välja nagu piitsavarred, aga kelle siseelundid on raskelt rasvunud. Mõned tahavad lisaks heale väljanägemisele ka terved olla.

No mul tõesti pole õrna aimu... Ja millegipärast ma ei usu kah eriti seda. Ja ei ole kuulnud isegi et kellelgi "piitsavarrel" oleks selline mure.

Aga võibolla siis on õigus sellel neetud roolil mis annab kulturistidele 20% keha rasvasisalduseks enne võistlust.

Äkki kolib kulturistidel enne võistlust rasv naha alt siseelundite vahele???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No mul tõesti pole õrna aimu... Ja millegipärast ma ei usu kah eriti seda. Ja ei ole kuulnud isegi et kellelgi "piitsavarrel" oleks selline mure.

Aga võibolla siis on õigus sellel neetud roolil mis annab kulturistidele 20% keha rasvasisalduseks enne võistlust.

Äkki kolib kulturistidel enne võistlust rasv naha alt siseelundite vahele???

Vot selline asi mulle kohe mitte ei meeldi, kui keegi kuskilt kuulis midagi või vastupidi - sõbrad pole sellest küll midagi kuulnud. Mille põhjal sa ütled, et ma niikuinii ei usu seda eriti. See on puhas teadus. Kui seda uurid, siis saad ehk teadlikumaks.

Nahaalust rasva nimetatakse inglise keeles subcutaneous fat ja elundite vahel asuvat visceral fat. Seda elundite vahelist rasva töötleb maks, mis toodab sellest ka madala-tihedusega kolesterooli, mis omakorda sinu vereringesse jõuab ning veresoonte seintele palju kurja teeb (veri sealt ühel hetkel enam läbi ei mahu ja siis juhtub see, mis paljude Eesti meestega juba juhtunud on). Need piitsavarred või ka tugevad poisid nagu sina, ei saagi sellest midagi teada, sest vastavaid uuringuid pole neile ju tehtud. Teada saavad nad sellest alles paarikümne aasta pärast. Kõik, kes aga regulaarselt treenivad, nendel on muidugi kordades väiksem tõenäosus koguda siseelunditele liigset rasva, olenemata sellest, et välimuselt võivad sportija ja mittesportija olla sarnase kehaehitusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vot selline asi mulle kohe mitte ei meeldi, kui keegi kuskilt kuulis midagi või vastupidi - sõbrad pole sellest küll midagi kuulnud. Mille põhjal sa ütled, et ma niikuinii ei usu seda eriti. See on puhas teadus. Kui seda uurid, siis saad ehk teadlikumaks.

Nahaalust rasva nimetatakse inglise keeles subcutaneous fat ja elundite vahel asuvat visceral fat. Seda elundite vahelist rasva töötleb maks, mis toodab sellest ka madala-tihedusega kolesterooli, mis omakorda sinu vereringesse jõuab ning veresoonte seintele palju kurja teeb (veri sealt ühel hetkel enam läbi ei mahu ja siis juhtub see, mis paljude Eesti meestega juba juhtunud on). Need piitsavarred või ka tugevad poisid nagu sina, ei saagi sellest midagi teada, sest vastavaid uuringuid pole neile ju tehtud. Teada saavad nad sellest alles paarikümne aasta pärast. Kõik, kes aga regulaarselt treenivad, nendel on muidugi kordades väiksem tõenäosus koguda siseelunditele liigset rasva, olenemata sellest, et välimuselt võivad sportija ja mittesportija olla sarnase kehaehitusega.

Aga räägi mulle siis mille järgi keha otsustab kas ladestada rasva naha alla või kuskile elundite vahehle???

Ja kas selle põletamine käib samamoodi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga räägi mulle siis mille järgi keha otsustab kas ladestada rasva naha alla või kuskile elundite vahehle???

Ja kas selle põletamine käib samamoodi.

Millise osakaaluga rasva kõhuõõnde salvestatakse sõltub suuresti kolmest faktorist, millest kahte ei saa me mõjutada.

1) Esiteks loeb inimese sugu, sest meestel suurem tõenäosus omada "õunatüüpi" keha, samal ajal kui naistel on see "pirnitüüpi" (siin mängivad rolli muidugi suguhormoonid). Meestel on suurem oht kõhuõõnde rasva salvestada.

2) Teiseks sõltub palju meie geneetilisest pärandist. Ka siia ei saa me midagi parata.

3) Kolmandaks teguriks on kehalised treeningud, mis uuringute järgi vähendavad kõhuõõne rasvade osakaalu. Leidub tegelikult ka uurimusi, mis näitavad, et hoopis dieet ilma treeninguta aitab eemaldada kõhuõõne rasva paremini, aga enamus uuringuid on siiski tõestanud, et treeningul on siin olulisem mõju kui toitumisel.

Nende inimeste kohta, kes on üldiselt kõhnakesed, aga rasvunud siseelunditega, kasutatakse inglise keeles nimetust "Tofi" (Thin on the Outside, Fat on the Inside). Seda saab tuvastada magnetresonants skanneringuga. Muidugi võib igaüks teha järeldused ka sellest, kui kõhnal inimesel on kõrge vererõhk, kõrge kolesteroolitase, väike õllekõhuke jne.

Muudetud kasutaja Marielito poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muidugi võib igaüks teha järeldused ka sellest, kui kõhnal inimesel on kõrge vererõhk, kõrge kolesteroolitase, väike õllekõhuke jne.

Kas sinna alla käib ka n.n. kulturisti-kõht? Suur aga kõhulihased on näha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks näide paljudest, kuidas inimene, kes on natukene vajaka mõistuse poolest, leidis manala tee....

Armani tippmodell näljutas ennast surnuks

anor.jpg

...katsu sa sellisele "mõistust" pähe panna....

ahjaa, õigus, meenub, et oma "tõe" pealesurumine on väär, taktitundetu bla-bla-bla... tembeldatakse Vahitorni peatoimetajaks jne jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sinna alla käib ka n.n. kulturisti-kõht? Suur aga kõhulihased on näha.

"Kulturisti kõhul" ei tohiks rasvaga erilist seost olla. See teema puudutab rohumehi, kelle puhul on anaboolsed steroidid pannud ka silelihaskoe hüpertrofeeruma, mistõttu elundid kasvavad kõvasti. Naturaalsetel kulturistidel me seesugust kõhtu ju tavaliselt ei näe. Osadel on muidugi palju lihtsam seletus varnast võtta - suured kulturistid on oma mao meeletute toidukogustega lihtsalt välja venitanud :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks näide paljudest, kuidas inimene, kes on natukene vajaka mõistuse poolest, leidis manala tee....

Armani tippmodell näljutas ennast surnuks

anor.jpg

...katsu sa sellisele "mõistust" pähe panna....

ahjaa, õigus, meenub, et oma "tõe" pealesurumine on väär, taktitundetu bla-bla-bla... tembeldatakse Vahitorni peatoimetajaks jne jne

HIRMUS

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Owh my god... nagu kolmanda maailma reklaam elitaarsete nimede säras

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks näide paljudest, kuidas inimene, kes on natukene vajaka mõistuse poolest, leidis manala tee....

Armani tippmodell näljutas ennast surnuks

anor.jpg

...katsu sa sellisele "mõistust" pähe panna....

ahjaa, õigus, meenub, et oma "tõe" pealesurumine on väär, taktitundetu bla-bla-bla... tembeldatakse Vahitorni peatoimetajaks jne jne

Igasugu haigeid ikka on... Öelge, et sellel naisel oli ülemisel korrusel kõik korras ? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igasugu haigeid ikka on... Öelge, et sellel naisel oli ülemisel korrusel kõik korras ? :rolleyes:

:D Vaevalt, et sellel, kes teda veel modelliks tahtis, ka kõik korras oli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on täiesti tavaline veenist vere võtmine ja selle näidu alusel määratakse vere rasvade (lipiidide) sisaldus e.kolesterooli väärtused.

Ja kuidas kolesteroolisisaldus korreleerub rasvkoe massiga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojah, ma olen internetiavarustest lugenud, et see käes hoitav rasvamõõtja mõõdab pigem ülakererasva ja pealeastutav seda kogukererasva, kõhuõõne oma kaasa arvatud. Igatahes mul need kaks mõõtmisviisi erinesid teineteisest pea 8% võrra, see tallakaudne näitas rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×