Jump to content
jorsik

Piim on kole, milk is evil, mkay?

Recommended Posts

Nojah, mis see 99% fitness.ee kasutajate kohta ütleb? B)

Keegi pole väitnudki, et segatoidulised pole samuti elurõõmsad ja intelligentsed. B)

Minul isiklikult oli küll varem näiteks täiesti valuarusaam veganitest, ma kujutasin ette neid kleenukestena, kahvatutena, nõrgukestena, depressiivsetena. Tegelikkuses aga, olles nii mõnegagi lähemalt tutvunud, olen näinud vastupidist. :rolleyes:

Kuid ma ei nõustu Archangeliga, et veganitel on enesehinnanguprobleem vms. Oma toidulauavalik tehakse eelkõige ikkagi enda tervise ja heaolu järgi. :)

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pigem ütleks, et suur osa Veganeid on lihtsalt võltsid.

Kui nad paistavad välja elurõõmsad ja intelligentsed siis seda pigem selle tõttu, et nad tõsimeeli usuvad, et nende "elustiil" on kuidagi moraalselt kõrgemast klassist ning kuidagi loodust/loomi kaitsev ja üldist "hoolivust ja sümpaatsust" propageeriv. Ning läbi selle on võimendatud kogu nende persona. Ma ütleks, et see on lihtsalt võlts. Mitte alati, aga piisavalt tihti IMO.

Kui neid piisavalt pinnida siis tuleb üldiselt nende tõeline olemus välja. Mis on tihtipeale madala enesehinnanguga, häbelik ja nõrk maailmas eksinud olekuga isiksus.

Veganism on tihti lihtsalt kaitsev fassaad mida aktiivse kilbina kasutatakse, et ennast unikaalsemaks teha. Leida kaaslasi ning tõsta enese-hinnangut. Võimendada oma eksistentsi väärtust ning läbi selle end nähtavaks tehes pürgida edasi teistes eluvaldondades.

Kusjuures nii paraku tõesti on. Ainult üksikutel tuleb see sisemisest soovist ja ehedalt, pigem on veganism osadele inimestele stiiliküsimus nagu disainerrõivad, teatud värvitoonide eelistamine ja teatud "tasemel" inimestega lävimine. Paraku lõpeb paljudel ka sellega, et satuvad haiglasse, sest nad ei saa oma B vitamiine kusagilt kätte ja ei taha sellest ikka aru saada, et see elustiil ei sobi põhjamaadesse, Indias miks mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi pole väitnudki, et segatoidulised pole samuti elurõõmsad ja intelligentsed. B)

Minul isiklikult oli küll varem näiteks täiesti valuarusaam veganitest, ma kujutasin ette neid kleenukestena, kahvatutena, nõrgukestena, depressiivsetena. Tegelikkuses aga, olles nii mõnegagi lähemalt tutvunud, olen näinud vastupidist. :rolleyes:

Kuid ma ei nõustu Archangeliga, et veganitel on enesehinnanguprobleem vms. Oma toidulauavalik tehakse eelkõige ikkagi enda tervise ja heaolu järgi. :)

See on õige, et on veganeid, kes on elurõõmsad, näevad head välja jm. Ilmselt ajavad õiget asja, kõik on paigas aga enamusele paraku siiski ei sobi, mul on näiteid nii sõprade kui sugulaste seast, kõik naisterahvad. Ilmselt tuleb kõigepealt oma organismi tundma õppida ja siis alles otsused vastu võtta, mitte kuulata, mida arvamusliidrid või sõbrannad räägivad....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav, et siin jutt nii sujuvalt veganitele yle läks, aga noh, eks see vist haakub kuidagi ka piimateemaga siin. :)

Mina olen täheldanud, et kas taimetoitlaseks või veganiks hakkavad 3 liiki inimesi: need, kes teevad seda eelkõige oma tervise pärast, need, kes teevad seda loomade ja planeedi kaitseks ja siis need, kes teevad seda moe pärast. Viimane grupp on tavaliselt noored hipi–laadsed ülikooliõpilased. Nemad proovivad taimetoitlust või veganlust mingi aeg, aga nad ei tee seda õigesti, nad on noorukesed ja tihti tarbivad rämpsu. Jah, tõesti, on võimalik olla vegan ja süüa küpsiseid ja krõpsu päev läbi, paar õlut õhtul juurde ja ongi valmis. Loomulikult nad ei tunne end hästi ja kaua vastu ei pea.

Samas need, kes taimetoitlaseks või veganiks tervise pärast hakkavad, nemad mõtlevad oma toidulaua põhjalikult läbi, neil asi edeneb ilusti ja tervis on motivatsiooniks ja kui tervis paraneb, siis ei lähe nad vana toitumise juurde enam kunagi tagasi. Ja siis see kolmas grupp, kes põhiliselt loomade ja planeedi kaitseks toitumist muudavad, nemad ei hakka samuti iialgi liha sööma, sest nii kardinaalselt oma olemust ei saa muuta, et yhel hetkel on loomadest ja planeedist kahju ja teisel hetkel kama kaks. Millest mina aga aru ei saa, on see, et kuidas taimetoitlased, kes piimatooteid tarbivad, saavad end loomakaitsjateks pidada, nt. nagu minu yks sõbranna ja nt. Paul McCartney jne. Sest nad ju teavad kui julm on tegelikult piimatööstus, nagu siin eelmisel lehel kusagil just link läbi käis–lehmadel pole hea elu, nende vasikad nende piima ei saa, sest vaja ju inimestele seda hoida, kuidas noored pullid varakult lihaks tapetakse jne. Sama ka kanatööstuses–noored isased tibud hukatakse kohe, sest neist ei saa muna ju ja kanad ise ka elavad mitte just lillelist elu. Seega piima ja mune tarbivad taimetoitlased, kes end loomakaitsjaks peavad, on minu silmis lihtsalt silmakirjalikud. Siis tuleks pigem juba vegan olla. Kui toidulaud läbi mõelda, siis tervislik vegan olla on täitsa võimalik. Ma nt. jälgin Facebookis kahte veganit: Noel vegan fitness model ja Frank Medrano. No võrratult kena kehadega, ilusad ja säravad, samas nii mõnusa olemisega tugevad vastupidavad noormehed. Ja kui veel nende fitness videosid youtube'lt vaadata, siis mida need kaks suudavad oma kehaga teha on lihtsalt imetlusväärne! Siin uus teema pystitatud "Human Flag" on lihtsalt tavaline naljanumber nende jaoks. http://veganwarriors.net

tumblr_m8wxgoKEbh1qguobuo1_500.jpg

1WRdMh8igDwXXYylL35AWTKSdmWVBR1940p.jpeg

Siin naised jooksevad tormi nende peale ja oleks nõus oma toitumist vist ükskõik milliseks muutma, et nendega olla :P

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja siis see kolmas grupp, kes põhiliselt loomade ja planeedi kaitseks toitumist muudavad, nemad ei hakka samuti iialgi liha sööma, sest nii kardinaalselt oma olemust ei saa muuta, et yhel hetkel on loomadest ja planeedist kahju ja teisel hetkel kama kaks.

Siin naised jooksevad tormi nende peale ja oleks nõus oma toitumist vist ükskõik milliseks muutma, et nendega olla :P

Huvitav, kas veganid on kunagi kuulanud, kuidas porgand südant lõhestavalt karjub, kui teda maa seest välja tiritakse? Või kui kapsa lehti murtakse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav, kas veganid on kunagi kuulanud, kuidas porgand südant lõhestavalt karjub, kui teda maa seest välja tiritakse? Või kui kapsa lehti murtakse?

ei usu, aga kas sa oled? :P

Kuigi, fruitarians ehk siis need, kes ainult puuviljadest toituvad, toituvadki sellel põhimõttel, et mitte ühelegi elavale liigile liiga teha, et siis nemad ei söö ka taimi, vaid ainult puude endi poolt mahavisatud puuvilju.

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle tundub, et nende kahe noormehe kasuks räägib ka päris hea kliima, ilmselt elavad Kalifornias. Teatud tingimustes on oluliselt lihtsam loobuda lihast vm. Vahet pole, inimene on kõikvõimas, nagu me teame, tahe on tähtis ja sinna juurde õige mõtlemine kuid meie kliimas ei piisa kahjuks ka sellest. Ma mõtlen täielikuks taimetoitluseks, piimatoodetest loobumine, miks mitte. Olen kunagi praktiseerinud sellist dieeti, kus puudus liha, selle asemel sõin just piimatooteid, ikka palju. Üks tüdruk grupist läks lihtsalt paksuks, sest süsivesikute osakaal tõusis tohutult, armastas ka magusaid kohupiimakreeme jm. aga mulle see elustiil üle 2 aasta ei sobinud, eks see on närvisüsteemis kinni, et tapamajades toimuv šokeerib. See on fakt ja kõik, maal sai nähtud neid lehmapäid ka vedelemas. Vastavalt eurodirektiividele hakkavad vähemalt sead järgmine aasta paremini elama ja sealihahind tõuseb. Kanad juba said paremad elamistingimused. Paraku elavad inimesed maamunal kohati halveminigi, Lõuna-Ameerika narkoparunud topivad imikud kokaiini täis, inimkaubandus jne. see on hullus, mis maailmas toimub. Me elamegi põrgus, edasi saab minna ainult paremaks:-)

Muudetud kasutaja IVARK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle tundub, et nende kahe noormehe kasuks räägib ka päris hea kliima, ilmselt elavad Kalifornias.

See Noel "treenis" mänguväljakutel, kui ta veel liha sõi ning alates mingist hetkest otsustas minna veganiks (ma ei tea, kas enne kui keegi otsustas teda modelliks palgata või mitte) :ph34r: . Nüüd ta ei ole liha juurde kasvatanud, pigem säilitab, mitte et seal oleks midagi säilitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noel elab New Yorgis, kus meil on ka karmid talvel. Minu meelest on tal lihtsalt imeilus keha, nii arvavad paljud naised ja ka mehed :P . Ta on ju modell. Muidugi ei ole tal liigselt suuri lihaseid, sest ta ei võta toidulisandeid ega treeni suurte raskustega.

See teine mees, Frank Medrano, tema treenib kyll suurte raskustega ka ja tema on kyll rohkem cut. Kuigi pole temagi liiga suur, minu ja paljude teiste meelest on tal lihtsalt ideaalne keha. Ka modelleerib vaikselt. Tema elab Kalifornias.

Sellest juba eelpool arutasime, et kliima ei peaks mõjutama toidulauda. Sest ahv sööb banaani nii Eestis kui Aafrikas, lehm sööb sama toitu nii Eestis kui Ecuadoris jne. Mõlemad need noormehed oleksid veganid ka Eestis, ma olen kindel. Kõik on mõtlemises kinni.

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noel elab New Yorgis, kus meil on ka karmid talvel. Minu meelest on tal lihtsalt imeilus keha, nii arvavad paljud naised ja ka mehed :P . Ta on ju modell. Muidugi ei ole tal liigselt suuri lihaseid, sest ta ei võta toidulisandeid ega treeni suurte raskustega.

Mis mõttes imeilus? Täiesti tavaline mehekeha. Selliseid kehasid on ka Eestis piisavalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis mõttes imeilus? Täiesti tavaline mehekeha. Selliseid kehasid on ka Eestis piisavalt.
Siis peaks iga eesti mees modell olema :P Ei tegelikult ka, mõlemal on ilus keha, selline loomulik puhas keha, mida nt. Kreeka skulptuuridelgi näha on (ja läbi aegade mehe iluideaaliks peetud on). :rolleyes:

Tegelikult ka, vaadake, mida need kaks keha suudavad (ma ei pea silmas seda kolmandat, kes Noeliga treenib), silm lihtsalt puhkab vaadates:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ole nüüd, Noel pole küll kuskilt otsast vormist väljas. Kui võrrelda teda ja siis seda Danny-kutti seal treeningvideos, siis vahe on ju suur! See Danny, ma ytleks, on tavalise mehekehaga, kuigi tänapäeval ka keskmisel mehel pole enam selline keha. Tänavapildist on näha, et nii naised kui ka mehed muutuvad iga aastaga rohkem vormist välja.

Noelil on madal rasvaprotsent, kuid ta ei tohi olla liiga lihaseline ega ka sooneline, modellina teenib ta oma leiba just oma iluga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iga modelli kohta, kes ajakirjade kaantel särab on 10 000 depressioonis wannabe'd, kes randmeid nüsivad kuna üritavad samamoodi elada ja failivad... :P

Sa vist räägid naistest :P Meeste modellikeha on täitsa saavutatav enamusele meestest, vaja vaid puhtalt toituda ja natuke trenni teha, nagu näha, pole vaja isegi toidulisandeid ega piimatooteid (sellest tulenevat lisakasvuhormooni).

Naiste modelinduses aga on küll miskit väga nihu, ilusa keha asemel on ideaaliks midagi sellist:

43555e5ee952d27cae58b687658cc7f7.jpg

Sellist keha ihaldavad noored neiud ja tõesti tekivad psühhilised probleemid osadel. Selline keha on saavutatav vaid näljutamisega ja pole kuidagi tervislik. Ehk siis meesmodellil on vaja olla tervislik ja naismodellil vastupidi.

Minu meelest palju kenam ja tervislikum on keha crossfiti tüdrukutel.

Nt. Crossfiti võitnud naine:

crossfit-girl-annie-thorisdottir.jpg

Ja teise koha naine:

384192_451760984865765_1950712457_n.jpg

Kas teadsite, et Crossfiti võistlustele võib igaüks minna kel piisavalt jõudu ja vastupidavust on (eelvalimistele tuleb video saata)? Esikoht nii naiste kui ka meeste seas saavad 250tuhat dollarit. ;) Kes tahab rikkaks saada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes tahab rabdomüeloosi saada :D ?

Niisama mainin, kuna märkasin, et sulle meeldivad veganlus ja crossfit, aga need ei lähe tegelikult üldse kokku.

Üldiselt seostatakse crossfiti väga palju rabdomüeloosiga(lüüsiga) / LINK, kusjuures toitumine mängib rabdo juures väga suurt rolli.

Aga see nii üldise kõrvalepõike ja heietusena.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsised rhabdo–juhtumid on siiski väga harvad, kuid seda võib juhtuda nii Crossfitis kui ka ükskõik mis teises trennis.

:D Ok, males ja golfis vast ei saa kuidagi, aga tõsised rhabdo–juhtumid jõusaalis on juhtunud sagedamini kui kusagil mujal. Seda nii omal käel treenijate hulgas kui ka treeneri käe all treenides. Päris mitmeid kohtusseandmisi on sellepärast siin olnud. Nii et kes rhabdot kardab, see ärgu mingu ei Crossfitti ega ka niisaama jõusaali treenima. Kodus istuda on kõige kindlam, eks. :rolleyes:

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsised rhabdo–juhtumid on siiski väga harvad, kuid seda võib juhtuda nii Crossfitis kui ka ükskõik mis teises trennis.

:D Ok, males ja golfis vast ei saa kuidagi, aga tõsised rhabdo–juhtumid jõusaalis on juhtunud sagedamini kui kusagil mujal. Seda nii omal käel treenijate hulgas kui ka treeneri käe all treenides. Päris mitmeid kohtusseandmisi on sellepärast siin olnud. Nii et kes rhabdot kardab, see ärgu mingu ei Crossfitti ega ka niisaama jõusaali treenima. Kodus istuda on kõige kindlam, eks. :rolleyes:

Siinkohal saab jälle küsida, kas jõusaalis tekib seda rohkem seetõttu, et jõusaal on kuidagi ohtlikum kui see viimane moeröögatus crossfit või lihtsalt seetõttu, et jõusaali harrastajaid on rohkem.

Nagu aru saan, siis crossfitist saab üle võtta mõne hea harjutuse ja samamoodi tuleks mõned sealsed harjutused kohe ära unustada.

Oluline on ikkagi õige treeningkoormus antud haigusliku seisundi vältimiseks.Päris igaühel ei soovitaks ennast vigastama hakata rahapataka pärast.

Aga hea seletus Jrxilt antud seisundi kohta:

Selleks et sellesse teemasse panustada ja "uuekesena" enda väärtust tõestada, siis lisan, et selle konditsiooni nimi on "rabdomüloos" (? eestikeelne kirjapilt) (rhabdomylosis). Peamiselt tekib see kahel juhul - kui näiteks mittepädev inimene teeb pika aeroobse pingutuse nagu näiteks ultramaraton VÕI kui tehakse väga suures mahus (total output) anaeroobset treeningut mitmel päeval järjest. Liigvähene vedelikutarbimine soodustab teket (s.t. ohus on ka "kaaluvõtjad"). Eriti halval juhul lõppeb see surmaga, tavaliselt peab paar päeva haiglas tugevate valuvaigistite all olema ning seejärel kulub hea aeg veel kahjustatud lihaste uuesti üles ehitamiseks. Valu pidi olema täiesti metsik (mõnel juhul ei aita isegi morfiin).

Asi millest siin teemas pole veel räägitud on EESMÄRGID - kas on eesmärk ruttu suureks saada, kas on eesmärk mingeid konkreetseid harjutusi suuremate raskustega teha, kas on eesmärk "üldine vormisolek". Vastavalt sellele on ka vastus küsimusele natuke erinev.

Näiteks Pavel Tsatsouline on lehekülgede kaupa kirjutanud ja seletanud ja katsete ja füsioloogia põhjendanud sellest, kuidas maksimumjõu arendamiseks peamine kava võiks olla hoopis 2x5 esimene seeria 90% 1RM ja teine 80-85% 1RM tema pakub välja veel ainult kaks harjutust kah... jõutõmbe ja püsti ühe käega surumise - nii ei teki mingit valu ja võlga kuskil, rõhk on neuromuskulaarse tee programmeerimisel suurte raskustega. Ise pole proovinud, sest see pole eesmärgiks ja see eeldaks rohkem püsivust kui mul on. Tõin näite lihtsalt selleks, et näidata isegi faktilisel põhjal olevate arvamuste paljusust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsised rhabdo–juhtumid on siiski väga harvad, kuid seda võib juhtuda nii Crossfitis kui ka ükskõik mis teises trennis.

:D Ok, males ja golfis vast ei saa kuidagi, aga tõsised rhabdo–juhtumid jõusaalis on juhtunud sagedamini kui kusagil mujal.

Viide?

Eilsest konverentsist. Kõige sagedamini esineb seda mahutreeningul. 40% juhtumitest (ilmselt usast) tuleb sõduri baaskursuselt.

Ja kui ma nüüd õigesti olen aru saanud, siis Crossfit suutis ennast kuidagi ka Ameerika sõjaväega siduda - laagrites toimusid Crossfit treeningud, aga nüüd vist pidid uued suunad olema. Täpsemalt ei tea.

Enamus jõusaalikülastajaid ei tee kindlasti mahutreeningut.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenn ei ole ainsana süüdi, erinevad ravimid ka põhjustavad seda (nt. kolesterooli alandavad ravimid).

Zocor on praegu kohtu all ja paar aastat tagasi oli Hydroxicut (mis on tihti kasutusel ka fitness-maailmas).

Rhabdomyolysis võib tekkida ka füüsilise trauma (nt. autoõnnetus) ja ka kuumarabanduse korral. Ka maohammustuse järel.

Trenni korral on võimatu ette ennustada, kes ja millal selle saab. Lisaks Crossfitile ja jõusaalis rassijatele on seda saadud ka spinningus, ujumises ja 1 mees sai selle kui tegi iga päev 30 istessetõusu nädal aega järjest! See ei ole ju mingi suur koormus, aga inimesed on erinevad.

Tervel ja tugeval inimesel on väga raske (jaks saab lihtsalt enne otsa) end sinna punktini treenida, et rhabdomyolysis tekiks. Tavaliselt on teised faktorid ka mängus, nt. ravimid ja kasvõi alkoholitarbimine. Liigse alkoholi tarbimine on ka muuseas seotud rhabdomyolysis'ega. Kujutage ette situatsiooni, kus noor ylekaaluline mees (toitub viletsalt, kasutab kolesteroolialandavat ravimit) paneb suurt pidu alkoholiga reede õhtul, järgmisel hommikul on tal halb olla, sellegipoolest tahab ta macho olla ja läheb crossfitti, tal on suur võimalus rhabdomyolysis saada seekord.

Muuseas, Crossfit ei poolda yldse mitte mingi alkoholi tarbimist.

Crossfit on populaarne siin sõjavägedes ja ka tuletõrjujate treeningus. Positiivseid tulemusi on väga palju, rhabdomyolysis juhtumeid väga vähe.

Üldiselt olen ma väga üllatunud, et siin foorumis mind rhabdomyolysis'ega püütakse hirmutada. See taktika on ikka tavaliselt couch potato'de pärusmaa. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen kursis selle tekkepõhjuste ja mehhanismidega, ja keegi ei ole üritanud sind sellega hirmutada.

Loomulikult on mängus ka geneetilised faktorid, mingi ensüümi puudumine vm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jääb arusaamatuks, miks sa üldse selle rhabdomyolysis'ega välja tulid, nagu oleks see mingi crossfit–haigus. Jah, seda võib juhtuda crossfitis, aga juhtub rohkemgi veel ka mujal. Pane tähele, et need sõjaväejuhtumid, kus see on juhtunud, seal ei ole tegu ainult crossfit treeningutega, crossfit on seal pigem nagu hobi lisaks. Crossfit treeningud on väga lühikesed– 5 kuni 20 minutit, see ei ole piisav põhitreening sõjaväes!

Hakata crossfitlaste ees vehkima rhabdomyolysis hirmutamisega on sama nagu hirmutada jalgratturit, et ratta seljast võib maha kukkuda. Jah, võib. See võetakse teadmiseks ja treenitakse ettevaatlikult enda keha kuulates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjuta youtube'i rhabdo ja vaata, millest enamus videosid räägib ^_^

Oleks ma teadnud, et see sulle nii hinge läheb, siis poleks seda nalja visanud.. :(

Take it easy, it's just teh internets

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×