Jump to content
jorsik

Piim on kole, milk is evil, mkay?

Recommended Posts

Nimelt küsimus selline, et kas selle mehe süüdistustel on ka alust? Võino ehk mitte süüdistustel, kuid sellel, et ta piima maha laitis.

See on see video, ta laidab tegelikult kahes videos piima maha. Tegu on naturaalse kulturismi harrastajaga (nii ta väidab) ja tundub, et ta teab nii mõndagi toitumisest. Soovitab tema aga lehmapiima asemel riisi-, ning sojapiima. Kuskilt käis läbi ka madlipiim, mis iganes see ka oleks. Mis siis piimal nii väga viga on? Kaseiini kasutatakse ju lisavalguna ja kaltsium on teada aine.

Vahepeal vajus teema ära, uuendan korra.

Muudetud kasutaja big poppa pump poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minumeelest paljud räägivad ju seda juttu et pole lehmapiimaga tegelt harjund et alles mingi paartuhat aastat on seda kasutatud :( aga stockmani juures on migni pisike poster mis mulle koguaeg silma jääb kus oli mingi pilt piimapakist ja ainetest peal ja mingi netilehekylg oli ka seal suurelt milles rohkem juttu sel teemal :( pole aga kunagi viitsind seda netilehekylge meelde jätta :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nimelt küsimus selline, et kas selle mehe süüdistustel on ka alust? Võino ehk mitte süüdistustel, kuid sellel, et ta piima maha laitis.

See on see video, ta laidab tegelikult kahes videos piima maha. Tegu on naturaalse kulturismi harrastajaga (nii ta väidab) ja tundub, et ta teab nii mõndagi toitumisest. Soovitab tema aga lehmapiima asemel riisi-, ning sojapiima. Kuskilt käis läbi ka madlipiim, mis iganes see ka oleks. Mis siis piimal nii väga viga on? Kaseiini kasutatakse ju lisavalguna ja kaltsium on teada aine.

Võibolla talle lihtsalt ei meeldi piim.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minumeelest paljud räägivad ju seda juttu et pole lehmapiimaga tegelt harjund et alles mingi paartuhat aastat on seda kasutatud :( aga stockmani juures on migni pisike poster mis mulle koguaeg silma jääb kus oli mingi pilt piimapakist ja ainetest peal ja mingi netilehekylg oli ka seal suurelt milles rohkem juttu sel teemal :( pole aga kunagi viitsind seda netilehekylge meelde jätta :(

Kui see jah mingi spets probleem pole olnud, siis pakuks veel seda, et laktoosi pärast ei joo mõned. Vaevalt aga, et ta selle pärast keelas selle. Kategooriliselt keelas piimaga teha, tal peab mingi põhjus ikka olema selleks. Mind see igatahes eriti ei heidutanud, kuigi huvitav oleks teada saada. Ootan huviga OldMan vastust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma ei eksi siis Laulasmaa Spa-s on üks tegelane, kes peab vist isegi mingeid loenguid piima kahjulikkusest. Täielik piima joomise keelamine jms.

Ausalt öeldes, ei pane seda juttu suurt tähele. Kahtlemata on piimas midagi kahjulikku, sest varem või hiljem leitakse pea iga asja kohta midagi halba, mida varem ei teatud. Küll kästakse süüa üht asja ning siis paarkümmend aastat hiljem kirjutatakse, kuidas see on kõige kahjulikum asi maailmas.

Kuid kuni pole toodud välja mitmeid erinevaid uuringuid ning raudkindlaid fakte selle kahjulikkusest, joon mina südemerahuga piima edasi. Kuna ma pole kunagi kuulnud kellegist, kes oleks piima joomise tagajärjel surnud(normaalne terve inimene, kes talub laktoosi) ei hakka ma enda tervise pärast muretsema.

Kui see tüüp just 200 aastaseks ei ela, ei näe ma piimast kõrvale hoidumises küll erilist mõtet. Piima on joodud tõesti päris kaua, ning inimesed elavad ja surevad nagu nad alati on. Ma ei leia mingit seost piima tarbimise ning tervisehädade vahel.

Mul on tunne, et mida iganes ebatervislikku piimas on, tehakse tasa selle kasulikuga mis seal leidub. Kaltsium, valk, rasvad - iga kulturist on piima austanud. Peab ikka päris kõvasid tõendeid tooma, et seda austust kummutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui see tüüp just 200 aastaseks ei ela, ei näe ma piimast kõrvale hoidumises küll erilist mõtet.

Kui piimast eemale hoidmine laseks elada 200 aastaseks , siis ma hakkaks küll hoolega ja kiiruga piima jooma xD

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piim on nö inimese esimene toit. Ise olen joonud alati piima ja kui keegi ütleb, et ma elan piima joomise pärast mõned aastad vähem siis sel juhul ma joon ikka edasi! Pidevalt tuleb juurde uusi arvamusi kus mingi asi on halb. Ma saan aru kui me räägime mingitest tehislikest toitudest, aga piima on joodud ikka väga pikka aega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen kuulnud, et kunagi (võibolla isegi siiamaani) olevat/on mingi rahvas või hõim, kes toituvad eluaeg põhiliselt ainult piimast. Seda olevat nad ise põhjendanud sellega, et eluks vajaliku saab sealt kätte. Ei tea kui õige see jutt on.B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
enamikel valgutoodetel on juhendis märgitud, et segada mitte piimaga vaid rasvatu piimaga

See on vist seepärast nii, et piimas sisalduv rasv aeglustab valgu imendumist, kuid peale trenni sheiki juues on vaja see just võimalikult kiiresti omandada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen kuulnud, et kunagi (võibolla isegi siiamaani) olevat/on mingi rahvas või hõim, kes toituvad eluaeg põhiliselt ainult piimast. Seda olevat nad ise põhjendanud sellega, et eluks vajaliku saab sealt kätte. Ei tea kui õige see jutt on.B)

On kyll õige, peaaegu. Põlisrahvad, kes kasutavad söögiks vaid neid toiduaineid, mis antud kultuuris tavapärased on, südamehaigustesse ei haigestu, sõltumata tarbitava toidu eripäradest. Mõned Ida-Aafrika karjakasvatushõimud, näiteks watussid, kasutavad toiduks ainult lehmaliha ja piima. Kõik roheline on nende meelest lehmasööt, mistõttu igasugused taimed ja puuviljad jäävad nende toidulaualt kõrvale. Suremine südamehaigustesse on nende seas väga haruldane. Ka Austraalia aborigeenid elavad põhiliselt loomsest toidust. Südame- ja veresoonkonna haigused on vaid tööstusmaailma probleem. Eskimode näidet teate niigi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veidi veidra loogikaga spordimees. Ütleb, et ärge kasutage lehmapiima, kasutage hoopis riisipiima ja siis suskab kaks korraliku täit jäätist. Tekib küsimus, et millest jäätist tehakse? See, et trennijärgselt rasvavaba piima kasutatakse on arusaadav, kuna rasvad aeglustavad toitainete imendumist. Millist piima koostisosa on jäätises kõige enam (peale vee)? Piima rasv on õige vastus. Seega jälle väike ebakõla härra loogikas. 100 ml joogipiimaga oleks ta oma sheigile oluliselt vähem rasva lisanud kui lusikatäie jäätisega. Tüüp keskendus liialt süsivesikutele.

Piima kasulikkusest üldisemalt. Vaadates looduses toimuvat, siis mille on loodus loonud ainult toiduks? Taimed? Taimed teevad enadast kõik oleneva, et neid ära ei söödaks (v.a teadud viljad, mis peavad ahvatlema kedagi, kes seemeid laiali kannaks). Nad kasvatavad endale näit. astlad, toodavad erinevaid mürke, katavad vaiguga jne. Looduses on ainult söömiseks piim ja munavalge. Piima on imetajatel järglaste esimesel eluperioodil ainsaks toiduks, nii nagu munavalge lootele. Ega loodus loll ole. Piimast peab kasvav organism kätte saama kõik eluks vajalikud toitefaktorid. Ja toitained on piimas õiges vahekorras. Ka näiteks piimas olev vesi on füüsikalis-keemilistelt omadustelt oluliselt paremini omastatav kui kraani- või pudelivesi. Mina ei võta ühtegi sellist inimest tõsiselt, kes räägib piima kahjulikkusest. Tal kas puuduvad süsteemsed teadmised või on ta rakendatud mingi vankri ette.

Kui tekib küsimus, millist piima juua? Kas 2,5% või 3,5%? Lihtne rehkendus: esimese variandi puhul saad klaasi (100ml) piimaga 2,5g rasva, teisel juhul 3,5g. Vahe on ainult 1g. Seega ei maksa karta juua rasvasemat piima, samas kui muud toitu teadmatult süües saate kümneid kordi rohkem rasva. Samas piimarasv on ideaalne energia allikas ja sobiva rasvhappelise koostisega. On lihtsalt maitse küsimus - ühele meeldib 3,5%, teisele 2,5%. Trennijärgse sheigi sees on rasvavaba piima arusaadav. Muul ajal tuleks eelistada tavalist piima.

Laktoositalumatus on iseasi. Neil kel see on, saavad tarbida hapendatud piimatooteid (piimale lisatud piimhappe bakterid on laktoosi ära kasutanud), nagu pett, keefir, jogurtid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljud inimesed kaotavad pärast 12-ndat eluaastat ensüümid, mis aitavad seedida piima. Sellepärast tekivad paljudel täiskasvanutel pärast piima joomist seedehäired. Eestis esineb varjatud laktoositalumatust 25-30% elanikkonnast. Töödeldud piimatooteid saab kasutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paljud inimesed kaotavad pärast 12-ndat eluaastat ensüümid, mis aitavad seedida piima. Sellepärast tekivad paljudel täiskasvanutel pärast piima joomist seedehäired. Eestis esineb varjatud laktoositalumatust 25-30% elanikkonnast. Töödeldud piimatooteid saab kasutada.

Ainuüksi selle väite põhjal piima kahjulikuks lugeda ei saa. Väga paljud toitained on väga paljudele inimestele kahjulikud, sest tekitavad allergilisi reaktsioone. See ei tähenda, et toode ise oleks kahjulik, vaid, et antud inimeste kehad ei ole mingil põhjusel võimelised seda toitainet taluma.

OldMan, on veel mingeid kahjulikke toimeid piimal, mida tavainimesed ei tea? Või on piima laimamine lihtsalt teatud isikute enda teaduslikult põhjendamata teooria vili?

Inimesed nagu ma kõik teame on väga kergesti mõjutatavad ning sageli piisab ühest lobamokast, kes omab piisavalt palju šarmi ja autoriteeti, et põhjustada paanika millegi täiesti süütu üle. Ning sageli need samad mõjutatud inimesed muutuvad täielikeks fanaatikuteks, kes ilma mingisuguse loogikata ning mistahes teadusliku põhjenduseta hakkavadki paanikat edasi külvama. Olles täiesti kindlad, et nende jutt, kuitahes absurd, on õige ning kogu maailm on need, kes on ajupesu saanud.

Loogiline inimene nagu ma olen, teen omad järeldused teaduslikest teooriatest ning niipaljudest võimalikest arvamustest, kui mul õnnestub lugeda.

Seega selline teema pakub huvi - kasvõi sellel lihtsalt põhjusel, et see kõlab nii uskumatuna. Piim, mida oleme joonud aastatuhendeid on järsku halb ja paha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paljud inimesed kaotavad pärast 12-ndat eluaastat ensüümid, mis aitavad seedida piima. Sellepärast tekivad paljudel täiskasvanutel pärast piima joomist seedehäired. Eestis esineb varjatud laktoositalumatust 25-30% elanikkonnast. Töödeldud piimatooteid saab kasutada.

No aga siiski, ta oli ju kategooriliselt piima vastu. Ütles ju: "Do NOT drink milk".

Imelik vend, a massi justkui oli ja ta oli kogu hingega uhke naturaalne kulturist olemise eest. Steroididega vaevalt et siis tegu oli. A las siis olla, ma joon oma piima edasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Swarz ütles juba ammu, et PIIM ON LASTE JAOKS, MINA JOON ÕLUT. Legend räägib, et väike Arnold oli üsna nõrga tervisega. Söönud vähe ja näinud üldse väga närb välja. Isa oli siis kord poisi viinud arsti juurde, see uurinud teda, teinud mingid proovid ja öelnud. Sellele poisile piima ärge andke, kui tahate, et temast elulooma saaks siis andke talle igapäev teatud kogus õlut. Isa olla ka nii talitanud ja vat mis LOOM poisist kasvas. B)

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Veidi veidra loogikaga spordimees. Ütleb, et ärge kasutage lehmapiima, kasutage hoopis riisipiima ja siis suskab kaks korraliku täit jäätist. Tekib küsimus, et millest jäätist tehakse? See, et trennijärgselt rasvavaba piima kasutatakse on arusaadav, kuna rasvad aeglustavad toitainete imendumist. Millist piima koostisosa on jäätises kõige enam (peale vee)? Piima rasv on õige vastus. Seega jälle väike ebakõla härra loogikas. 100 ml joogipiimaga oleks ta oma sheigile oluliselt vähem rasva lisanud kui lusikatäie jäätisega. Tüüp keskendus liialt süsivesikutele.

Piima kasulikkusest üldisemalt. Vaadates looduses toimuvat, siis mille on loodus loonud ainult toiduks? Taimed? Taimed teevad enadast kõik oleneva, et neid ära ei söödaks (v.a teadud viljad, mis peavad ahvatlema kedagi, kes seemeid laiali kannaks). Nad kasvatavad endale näit. astlad, toodavad erinevaid mürke, katavad vaiguga jne. Looduses on ainult söömiseks piim ja munavalge. Piima on imetajatel järglaste esimesel eluperioodil ainsaks toiduks, nii nagu munavalge lootele. Ega loodus loll ole. Piimast peab kasvav organism kätte saama kõik eluks vajalikud toitefaktorid. Ja toitained on piimas õiges vahekorras. Ka näiteks piimas olev vesi on füüsikalis-keemilistelt omadustelt oluliselt paremini omastatav kui kraani- või pudelivesi. Mina ei võta ühtegi sellist inimest tõsiselt, kes räägib piima kahjulikkusest. Tal kas puuduvad süsteemsed teadmised või on ta rakendatud mingi vankri ette.

Kui tekib küsimus, millist piima juua? Kas 2,5% või 3,5%? Lihtne rehkendus: esimese variandi puhul saad klaasi (100ml) piimaga 2,5g rasva, teisel juhul 3,5g. Vahe on ainult 1g. Seega ei maksa karta juua rasvasemat piima, samas kui muud toitu teadmatult süües saate kümneid kordi rohkem rasva. Samas piimarasv on ideaalne energia allikas ja sobiva rasvhappelise koostisega. On lihtsalt maitse küsimus - ühele meeldib 3,5%, teisele 2,5%. Trennijärgse sheigi sees on rasvavaba piima arusaadav. Muul ajal tuleks eelistada tavalist piima.

Laktoositalumatus on iseasi. Neil kel see on, saavad tarbida hapendatud piimatooteid (piimale lisatud piimhappe bakterid on laktoosi ära kasutanud), nagu pett, keefir, jogurtid.

See jäätis võib olla valmistatud tahkestatud taimrasvadest ,mis on suisa kahjulik võrreldes piimaga.Taimerasvad on head ,kuid ikka need ,mis vedelas olekus. Seega kui tegemist on taimerasva baasil toodud jäätisega ,siis see on jumala jama võrreldes tavapiimatoodetega. Pigem sööge mõned grammid tavavõid, kui ajate sisse niiöelda "tervislikku" margariini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to Jess: Just täpselt. Kuid mina rääkisin piimatoodetest. Need tooted, mille valmistamisel on piimale lisatud taimseid rasvu või näiteks mahla ei ole piimatooted vaid nimetatakse piimalaadseteks toodeteks. Ja kõik mis on millegi laadne ei ole minu jaoks kõne väärt. Siia rivvi võiks lisada veel teatud kohukesed. Osadel on tootmise odavamaks muutmiseks piimarasv asendatud taimsete rasvadega. Sellised kohukesed sisaldavad küllalt suures osas transrasvhappeid (TRH). TRH-l on aga leitud kantserogeenne mõju, samuti ladestuvad nad veresoonte seintele. Seega vaadake poes enne ostu hoolega kohukese koostist (glasuur sisaldab muidugi kõigil taimseid rasvu) Tõsi, täispiimast tehtud kohukesed on mõnevõrra kallimad. Kuid kui täiskasvanu sööd säästu kohukest (või kus on kasutatud taimseid rasvu), siis on ta ise rumal, aga patt on sellist kohukest anda lapsele.

Muudetud kasutaja Pori poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Swarz ütles juba ammu, et PIIM ON LASTE JAOKS, MINA JOON ÕLUT. Legend räägib, et väike Arnold oli üsna nõrga tervisega. Söönud vähe ja näinud üldse väga närb välja. Isa oli siis kord poisi viinud arsti juurde, see uurinud teda, teinud mingid proovid ja öelnud. Sellele poisile piima ärge andke, kui tahate, et temast elulooma saaks siis andke talle igapäev teatud kogus õlut. Isa olla ka nii talitanud ja vat mis LOOM poisist kasvas. B)

Nonii, sellise asjaga oleks nõus küll, eriti suvel. See jama on, et süsivesikuid on seal mehemoodi sees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Swarz ütles juba ammu, et PIIM ON LASTE JAOKS, MINA JOON ÕLUT. Legend räägib, et väike Arnold oli üsna nõrga tervisega. Söönud vähe ja näinud üldse väga närb välja. Isa oli siis kord poisi viinud arsti juurde, see uurinud teda, teinud mingid proovid ja öelnud. Sellele poisile piima ärge andke, kui tahate, et temast elulooma saaks siis andke talle igapäev teatud kogus õlut. Isa olla ka nii talitanud ja vat mis LOOM poisist kasvas. B)

Kui mul selline olukord oleks , siis ma vist kärvaks maha B) Õlu on nagu üks rõvedamaid asju üldse ... Õõõõõh xD

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×