Jump to content
jorsik

Piim on kole, milk is evil, mkay?

Recommended Posts

Ma olen kuskilt kuulnud et need naised kes juba pikemat aega pidevalt CocaCola Lighti joovad ei suutvat rasestuda. Ma ei ole võimeline selle informatsiooni tõesust saja protsendiliselt kinnitama kuid tasud kõrvataha panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

siin on tegelt väike tõde olemas, et lehma ja kitsepiimaga tuleks mitte ülepingutada, sisaldab kaseiini mis omakorda mõjutab raua imenudmist! Aga, nii palju kui on inimesi on magusid :huh: nii et eks see individuaalne on! Ise ma pole elus tilkagi piima joonud v.a siis kui titt olin <_<

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen kuskilt kuulnud et need naised kes juba pikemat aega pidevalt CocaCola Lighti joovad ei suutvat rasestuda. Ma ei ole võimeline selle informatsiooni tõesust saja protsendiliselt kinnitama kuid tasud kõrvataha panna.

ma olen kah kuuld midagi, õde õppib arstiteaduskonnas 4ndat aastat ja ta sokkis midagi et need suhkruasendajad olevat kahjulikud <_< ei süvenenud eriti ta jutusse sest ma kokat ei joo üldse - vastik hundijalavesi, ajab hambad krudisema

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole 9aastat piima joonud. Terve elu olen sportlik olnud. Ma pole veel ühtegi luud oma elus murdnud,kuigi tegelesin ka pikka aega extreem spordiga,kus luude murdmine on suhteliselt tavaline asi.

Ma lihtsalt ei suuda seda juua..tahaksin oksele hakata. Ma ei ütle teistele,et piim on halb,aga ega ta vajalik ka ei ole. On olemas igasuguseid Caltsiumi jne tablette apteegis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järg esimesele osale - http://forums.fitness.ee/index.php?showtop...929&hl=piim - kus artikli autorit sõimati ikka päris mõnusalt :) Ja ega ma imesta - liiga pinnapealne.

Kuna ma tean, et kõigil on tänapäeval kiire, siis teen lühikokkuvõtte.

1. Pastöriseeritud piim - väga halb! Kahjuks poest muud ei saa.

2. Piima tuleb juua ilma muu toiduta!

Miks? Siin on põhjalik artikkel:

http://www.worldgain.com/skew/neural/health/milk.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaa, kahjuks iga piim vist mis poes müüakse on pastöriseeritud. Aga ega ta väga hull ka ei ole, siiamaani on hästi hakkama saadud piimaga. Ja toidukõrvale on piim vaieldamatu lemmik. Küsimus: Mida te piima asemel jooksite/joote toidu kõrvale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga keefir ja pett?Need ei sisalda ju laktoosi, kas need on siis ka kahjulikud nagu piim?Tegelikult see pani mõtlema küll, et loomad joovad ju piima ainult elu algetapil, inimesed aga terve elu.Ja kas selle kohta oleks äkki mujal ka mingit artiklit, et inimene ei omasta pastöriseeritud piimast kaltsiumi?Pastöriseerimine on ju põhimõtteliselt kuumutamine, see ei muuda piima keemilist koostist oluliselt, muidugi see hävitab ka piimas vajalikud ensüümid, aga kuna inimkeha suudab neid ka ise toota, siis polegi vaja neid toidust saada.Ja pealegi USAs on teised pastöriseerimise standardid, kui Euroopas - hävitavad küll 100% kõik kahjulikud bakterid, aga ka palju seda mida poleks vaja hävitada.Euroopas seevastu kuumutatakse piim kõrgema temperatuurini, kuid kõigest kaheks sekundiks.Ma ei tea kuidas Eesti piimadega lood on, aga meie piimad on vist veel enamuses USA moodi pastöriseeritud, kõrgpastöriseeritud piima siin vist veel ei ole.

aga eks see tõde ole ilmselt seal vahepeal, nagu ka paljude teiste asjadega siin ilmas.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja see on ka väga tähtis punkt seal artiklis, et piim ei lase toidul kehasse imenduda... Et muu toit koos piimaga on sama mis lihtsalt piim ... Et ühesõnaga piima eraldi...

Ma pole piima poolteist aastat tarbinud... Igaks juhuks võtan kaltsiumit...

Ma olin kunagi väga suur piimasõber... liitreid päevas :) hambad väga kehvad... eks need võivad geenides ka olla... vaatab mõne aasta pärast, kuidas luude seis on...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja see on ka väga tähtis punkt seal artiklis, et piim ei lase toidul kehasse imenduda... Et muu toit koos piimaga on sama mis lihtsalt piim ... Et ühesõnaga piima eraldi...

Ma pole piima poolteist aastat tarbinud... Igaks juhuks võtan kaltsiumit...

Ma olin kunagi väga suur piimasõber... liitreid päevas :) hambad väga kehvad... eks need võivad geenides ka olla... vaatab mõne aasta pärast, kuidas luude seis on...

Et kaltsium paremini imenduks on vaja ka foforit ja magneesiumi. Nende mineraalainete vahekord oleks:

Mg:Ca:P ,arvuliselt 1:2:2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et kaltsium paremini imenduks on vaja ka foforit ja magneesiumi. Nende mineraalainete vahekord oleks:

Mg:Ca:P ,arvuliselt 1:2:2

mina tean, et d-vitamiinist piisab. Aga võibolla sis veel parem, kui neid aineid ka on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See jutt pani küll mõtlema... ei teagi, kas juua piima üldse või mitte... keegi lükkab selle jutu ümber, et see on bullshit või mingi tõetera taga sellel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See kuradi piima teema, et kas kasulik või kahjulik, on jälle üks mõttetu kunstlikult tekitatud jura. Kindlasti on piim mõnes mõttes kahjulik, samas ka kasulik. Sellist toiduainet arvatavasti polegi, mis midagi halba organismile ei tee! :) Osad loomsed valgud tekitavad vähki (ka piim, liha ja piimatooted sisaldavad neid), ega sellepärast keegi söömata-joomata ei jäta, samas on neist palju kasu ju. Varem või hiljem sureme nii või naa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mnjaa suht karmi mulje jätab looke, aga põmst enamus toitained on meil nii räigelt töödeldud, et vaevalt see piim nüüd nii suure muutuse esile kutsub. Kui seda tõena võtta siis ei ole mõttet ka jogurteid ja muud jama süüa, kuid rahvas elab ikka edasi ja üha kauem ja aina rohkem sünnib juurde nii et arvatavasti asi on siiski korras.enamvähem.=)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

värk selline et loomad joovad piima niikaua kui seda emalooma nisadest tuleb mitte niikaua kui tahab ... exx .... loomad ei käi poest piima juurde ostmas ... sellepärast nad lõpetavadki piima tarbimise ja suunduvad muu söögi joogi peale üle ... huhh... inimestel võimalus poest piima ostja ja tark inimene kasutab seda võimalust ... mina küll ei suuda uskuda et piim nii halb on .... vahepeal oli mingi periood kui mul läks liiter piima päevas ja nii mingi pool aastat .... ja ma olen elus ja pole mul tervisel midagi häda ... ptüi ptüi ptüi ... olen täitsa kindel et lehmast otse (tähendab kaevus jahutatud ja koor maha kooritud) on piim parem kuid kui seda ei saa siis lepin poe omaga..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
värk selline et loomad joovad piima niikaua kui seda emalooma nisadest tuleb mitte niikaua kui tahab ... exx .... loomad ei käi poest piima juurde ostmas ... sellepärast nad lõpetavadki piima tarbimise ja suunduvad muu söögi joogi peale üle ... huhh... inimestel võimalus poest piima ostja ja tark inimene kasutab seda võimalust ... mina küll ei suuda uskuda et piim nii halb on .... vahepeal oli mingi periood kui mul läks liiter piima päevas ja nii mingi pool aastat .... ja ma olen elus ja pole mul tervisel midagi häda ... ptüi ptüi ptüi ... olen täitsa kindel et lehmast otse (tähendab kaevus jahutatud ja koor maha kooritud) on piim parem kuid kui seda ei saa siis lepin poe omaga..

Nii et tervis perfektne - st hambad korras, vinne pole olnud, juuksed terved, haigused kylge ei hakka?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kah tarbin päris palju piimatooteid, piima ennast viimasel ajal mitte üle liitri päevas ja vahel üldse mitte. Ei saa ka kurta, et oleks rohkem haigusi või vinne kui misiganes "tavalisel" inimesel.. pigem ikka vähem. Hambad on ka head. Samas suht noor ka alles :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huh :) Mina ei armasta piima lapsest saadik...ka jogurt tundus mulle mitte kõige parema maitsega... :D Aga nüüd leidsin mõned jogurtisordid ,mis on maitsvad...ja kohupiima söön küll

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tasu olla nagu "kohuke", kes iga uue dieedinipi järgi proovib :D

Kujutage ette kui palju keemiat te sisee ajate kõigi nende pritsitud ja mürgitatud puuviljade-juurviljadega??? Või kui palju säilitusaineid te näiteks nädala jooksul oma toiduga saate? Elu ongi tänapäeval üks suur keemia, aga kõike ei tasu nüüd nii hulluks ka ajada ... et jätaks normaalse toidu ära ja suunduks üldse kapslite peale ... pihutäis keha jaoks kõike vajalikku ja miks seda paha-paha "normaalset" toitu üldse tarbida??? Mulle tundub, et igasuguste kiiksude järgimine on tänapäeval kõige tervislikum :(

Kui ma ei saaks enam piimatooteid süüa/juua ... sureksin vist lihtsalt nälga ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×