Jump to content
jorsik

Piim on kole, milk is evil, mkay?

Recommended Posts

Ma ise kahtlustan,et mul võib olla laktoositalumatus,vahest kui pealoe trenni 1,5 liitrit piima ära juua,siis no mette ei taha too sees püsida B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga kas mitte 1,5 l piima peale trenni 2ra juua palju pole ?? :(

Peale trenni piima?? Piim on kaseiin ning on aeglaselt imenduv juu. Peale trenni tuleks tarvitada kiiresti imenduvad vadakut ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kas mitte 1,5 l piima peale trenni 2ra juua palju pole ?? :(

Peale trenni piima?? Piim on kaseiin ning on aeglaselt imenduv juu. Peale trenni tuleks tarvitada kiiresti imenduvad vadakut ;)

Piim ei ole kaseiin, piimas on kaseiin. Vadak oleks muidugi parem valik peale trenni, jah, aga miks sa arvad, et ta ainult piimaga piirdub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale trenni piima?? Piim on kaseiin ning on aeglaselt imenduv juu. Peale trenni tuleks tarvitada kiiresti imenduvad vadakut :(

Kustkohast see vadak sinu arvates pärineb ? Ega ometi piimast ? ;)

Ega see valgupulbrite tarvitamine tegelikult väga loogiline ei ole.

Pestakse piimast (või vadakust) suhkur välja, kuivatatakse valk pulbriks, siis segatakse uuesti vee ja suhkruga ja juuakse ära.

Suhkru omadused on muidugi natuke erinevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
täpselt õige jutt! mitte sellega pole nõus nagu mõni siin arvab et piim on paha aga vadakut ja kaseiini tarbin küll :( . no kui piim paha siis mis see juust ja kohupiimgi parem on neile?

valgu pulbri mõte on aind mugavus, imendumise kiirus, hind või maitse aga ei maksa pulbrit ületähtsustada ja piima ja piimatooteid alatähtsustada, vahe on väike neil!

pealegi valgupulbri miinus:kõht jääb tühjaks ja nälja tunne et tahaks süüa ka veel nigu. toidust valku saades aga saab näljatunde kaotada kergemalt

Lugesid sa algust ka? Siin räägitakse klassikalisest kuturistist, kes ei tarbi piima ja kes ei soovita seda tarbida. Nüüd sa räägid siin valguallikatest ja muust jamast. LOE enne. Pulbritel ja piimal/piimatoodetel ei ole vahe nii väga väike midagi.

Muudetud kasutaja big poppa pump poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kas mitte 1,5 l piima peale trenni 2ra juua palju pole ?? :(

Peale trenni piima?? Piim on kaseiin ning on aeglaselt imenduv juu. Peale trenni tuleks tarvitada kiiresti imenduvad vadakut ;)

Piim on parem kui mitte midagi. Peale igat trenni lasin paki piima(heal ajal alma piima või pett) ja lihas kasvas kohe isuga. :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas mitte need pole 2 erinevat valguliiki ? :ph34r: On sojavalk vadakuvalk e. loomnevalk ja kaseiin ehk piimavalk. :unsure:

Vadak on jah loomne valk, sest piim pärineb ju lehmast :D

Piimas on palju valke, kaseiin kalgendatakse kohupiima/juustu sisse, vadak jääb lahusesse. Nii et piim on põhimõtteliselt "aeglaste ja kiirete valkude segu".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tekkis siin küsimus L. bacillus me3 kohta - mis sisaldub Tere keefiris näiteks, mida ma pärast vadakupulbrit ikka olen joonud. Vaatasin ükspäev saadet, kus sellest üks teadlane rääkis ja väitis seda, et me3 ei lase aktiivsematel/agresiivsematel tüvedel domineerida. Kas see tähendab ka seda, et valk ei pruugi nii efektiivselt lihastesse jõuda? Ma vabandan ette, ma pole mingi biokeemik - kui mu küsimus veidi imelik tundub!:ph34r:

P.S. Ma saan aru, et too me3 on tervisele väga kasulik ja vesi piimatoodete tootjate veskile, aga see pole praegu küsimus.

Tänan ette!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest mp

KAHJULIKUD TOIDUAINED

Piim - loomse päritoluga piim ei ole mõeldud inimorganismile. See on mõeldud loomalastele. Rõõsk piim ja - koor tekitab soolestikus lima ja on toiduks parasiteeruvatele bakteritele ja viirustele ja ussidele. Väherasvased piimatooted tekitavad kolesterooli.

Allikas http://www.tiibet.ee/55

Mis on teie arvamused selle kohta, et piim on kahjulik ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, inimesele on kõige sobivam siiski inimpiim. Lehma- ja muude elukate piim ongi nende poegadele sobivaim koostisosade poolest. Ehk siis kui täiskasvanud inimene ei ole suutnud veel rinnast võõrutada end (lehmapiim on ka ju lehma "rinnast" ehk udarast eksole), siis parim variant olekski rinnapiimapangast (kuhu imetavad naised oma piima viivad) omale tarbimiseks piima hankida. :rolleyes:

Kui imetava naise piim tundub jälk, siis lehmapiim peaks ka jälk olema- on ju seegi imetava ema piim- lehm ju samuti toodab piima oma vastsündinud pojale.

Crossfit nt. pooldab paleo-dieeti, kus piimatooted on välistatud.

Dr. Loren Cordain, paleo dieedi üks mõjukamaid uurijaid, peab piimatooteid üheks peapõhjuseks sellistele haigustele nagu vähk, insuliini resistentsus ja akne.

Lisaks sellele on inimesed ainukesed imetajad, kes tarbivad piimatooteid peale rinnapiimast võõrutamist. Aga see pole veel kõik (nagu reklaamis öeldakse) – me oleme ka ainukesed imetajad, kes tarbivad teiste imetajate piima.

Kokkuvõtvalt – peale seda, kui meid on rinnapiimast võõrutatud, ei ole meil piima vaja, liiatigi veel mõne teise imetaja oma.

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Masaid olla peaaegu puhtalt piimarammust päris nooblit elu elanud.

Piim parandab vähemalt lühiajaliselt aju tööd.

Ja piimajoojad on statistiliselt rõõmsameelsemad.

Aga meie ei joo ju valdavas enamuses ühegi imetaja piima, vaid homogeniseeritud pastöriseeritud tööstussaadust :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Piim - loomse päritoluga piim ei ole mõeldud inimorganismile. See on mõeldud loomalastele. Rõõsk piim ja - koor tekitab soolestikus lima ja on toiduks parasiteeruvatele bakteritele ja viirustele ja ussidele. Väherasvased piimatooted tekitavad kolesterooli.

Lol, neid loomalapsi endid sööme ka, vaevalt nende ema neid selleks sünnitas :D

Ja bakterid ja viirused söövad neid ka.

Lima on soolestikus üldiselt väga kasulik, paljud tarvitavad selle tekitamiseks linaseemneleotist ja lagritsat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks sellele on inimesed ainukesed imetajad, kes tarbivad piimatooteid peale rinnapiimast võõrutamist. Aga see pole veel kõik (nagu reklaamis öeldakse) – me oleme ka ainukesed imetajad, kes tarbivad teiste imetajate piima.

Küll need teised imetajad tarbiks ka, kui ainult saaks :rolleyes:

Aga noh, selle jutu järgi tuleb välja et näiteks kassid ja hiired pole imetajad??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küll need teised imetajad tarbiks ka, kui ainult saaks :rolleyes: Aga noh, selle jutu järgi tuleb välja et näiteks kassid ja hiired pole imetajad??

Aga kas olete looduses näinud ühtki kassi või hiirt lehma udara küljes rippumas ja piima joomas? Ei usu. Seega looduses seda ikka ei juhtu (v.a. väga erandjuhud, kus võõra liigi loom teise liigi pojad omaks võtab ja imetab neid ka–aga ka siis mitte teise liigi täiskasvanuid loomi). See, et täiskasvanud inimene omale vägivaldselt võetud (lehm ei tooda piima inimese jaoks, vaid enda poegade jaoks) lehmapiima klaasi valab ja ka nt. kassile kaussi valab ja mõlemad seda joovad, ei tähenda, et lehmapiim kummalegi vajalik või kasulik söök oleks (piim on vastsündinu toit). Loomaarstid ongi siin kahes leeris– ühed arvavad, et kass võib lehmapiima juua ja teised arvavad, et ei või. Sama ka inimestega–osad arstid arvavad, et lehmapiim on ok, teised, et ei ole.

Ma olen siinkohal nõus emakese loodusega: täiskasvanud olendid ei vaja ei oma liigi ega ka teise liigi rinnapiima.

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kas olete looduses näinud ühtki kassi või hiirt lehma udara küljes rippumas ja piima joomas? Ei usu. Seega looduses seda ikka ei juhtu (v.a. väga erandjuhud, kus võõra liigi loom teise liigi pojad omaks võtab ja imetab neid ka–aga ka siis mitte teise liigi täiskasvanuid loomi). See, et täiskasvanud inimene omale vägivaldselt võetud (lehm ei tooda piima inimese jaoks, vaid enda poegade jaoks) lehmapiima klaasi valab ja ka nt. kassile kaussi valab ja mõlemad seda joovad, ei tähenda, et lehmapiim kummalegi vajalik või kasulik söök oleks (piim on vastsündinu toit). Loomaarstid ongi siin kahes leeris– ühed arvavad, et kass võib lehmapiima juua ja teised arvavad, et ei või. Sama ka inimestega–osad arstid arvavad, et lehmapiim on ok, teised, et ei ole.

Ma olen siinkohal nõus emakese loodusega: täiskasvanud olendid ei vaja ei oma liigi ega ka teise liigi rinnapiima.

Muidugi ei VAJA. Aga võib. Me ei vaja paljusid asju, aga me võime neid tarbida.

Inimlooma üks suurimaid võimekusi läbi aegade ongi olnud kohanemisvõime. Ega me lihtsalt naljapärast ei suutnud edukalt igasse maailma osasse levida ning ellu jääda.

Teised liigid ei suuda enamasti võõraste liikide piima kallale puhtalt logistilistel põhjustel ja aju piiratud arengu tõttu asuda. Esiteks on selliste liikide arv piiratud, mis suudavad nii lähestikku koos eksisteerida. Siis tuleb arvesse võtta, kas üldse mõni liik lubaks suvalisi enda nisade kallale ning kas üldse liigi anatoomia seda võimaldaks. Hästi ei kujuta ette nüüd mõnda hiirt kaelkirjaku nisadeni ronimast. Kuigi ma usun, et kui selle Hiire aju suudaks välja leiutada, et magava kaelkirjaku nisadest saaks toitu ja hiire suu võimaldaks - siis küll ta imeks. :D - Viska kauss suvalise looma piimaga kuskile looma-aeda ning arvatavasti laseks valdav enamus asukatest hea maitsa.

Naljakas on see, et Piima tarbimise kohta öeldakse, et ebaloomulik - aga kui selle piima tootja ära süüa siis pole nagu mingit muret. :rolleyes: - Üleüldse sööme mett, mune ning tegelikult ajame suhtkoht kõike looduses leiduvat endale suhteliselt valimatult suust sisse kuni see meil kohe susse püsti ei aja. :D

Suht kentsakas, kuidas just see piim nii paljudele ette on jäänud. :lol:

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi võiks tegelt ka mingid asisemaid fakte ja põhjendusi siia panna. Mingid üksikud autoriteta laused pole väga konkreetsed põhjendused.

Sama võiks siis öelda tõesti öelda ka munade, mee ja mille iganes kohta - need pole ju inimese söögiks mõeldud?

Näiteks, kui jutt on laktoosist - siis inimese laktoositaluvus langeb tavaliselt, mida vanemaks saab.

Aga piima töödeldes, näiteks kohupiimaks või juustuks, langeb laktoosikogus tohutult.

Et kas praegu on vastuseis lihtsa piima vastu või kõigi piimatoodete vastu? Poepiim on tõesti pigem "piimasarnane toode", nagu AlanBStard ka ütles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×