Jump to content
savi_

Lahustuv Vs Tavaline kohvi

Recommended Posts

Kuna juba pool aastat minu perekonnas millegipärast tavalise kohvi asemel ostetakse Nescafe lahustuvat kohvi, siis uuriks, mida teie asjast arvate. Siililegi on selge, et lahustuv on ebatervislikum, kuid millest selline lahustuva kohvi fenomeen - moderne ühiskond ei kannata kohvi järgi oodata ?

Lisaks sellele, mis te arvate kohvi tarbimisest enne trenni, väikse ergutusvahendina. Mina enda jaoks hakkan näiteks seda katsetama praegu :unsure: Minu mõistes on kohvi suhkru ja kenasti piimaga isend.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks mitte "kohvi" vaid "kohv" :unsure:

Lahustuvat ei joo üldse. See ei ole kohv. Keedan kohvi (enamasti Luxus) kastrulis, 1 kruusi kohta panen 1.5 supilusikat pulbrit. Siis tuleb õige kange kohv, kui kruusi kallad, siis tekib pinnale hele vaht :huh:. Piima ega koort ei pane mitte kunagi, see rikub maitset. Suhkrut panen mõõdukalt. Enne aeroobset trenni on hea juua 1 kruus. Liialdada ei maksa. Enne jõusaali olen proovinud, aga ei mõju eriti hästi - süda hakkab kloppima ja ei jõua midagi teha.

Muudetud kasutaja alessandro poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esiteks mitte "kohvi" vaid "kohv" :huh:

Lahustuvat ei joo üldse. See ei ole kohv. Keedan kohvi (enamasti Luxus) kastrulis, 1 kruusi kohta panen 1.5 supilusikat pulbrit. Siis tuleb õige kange kohv, kui kruusi kallad, siis tekib pinnale hele vaht :D. Piima ega koort ei pane mitte kunagi, see rikub maitset. Suhkrut panen mõõdukalt. Enne aeroobset trenni on hea juua 1 kruus. Liialdada ei maksa. Enne jõusaali olen proovinud, aga ei mõju eriti hästi - süda hakkab kloppima ja ei jõua midagi teha.

kui piima ja suhkruga jood siis pole nagu maitsevahet lahustuval ja tavalisel kohvil aga ma joon kanget musta suhkruta kohvi tavaliselt seega lahustuv ei maitse mitte. ei tea kas see lahustuv üldse õige kohv on, kas ta ikka kohveiini sisaldab ka?äkki on üldse mai tea tammetõrudest vm. maltsast tehtud? :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seitsmekümnendatel ja kaheksakümnendatel oli lahustuv lausa kohustuslik ja moevärk. Ise eelistan oakohvi, ubadest jahvatatud ja siis kohe valmistatud, milline aroom ja maitse :unsure:. Kahjuks kiired ajad ei lase alati täieliku naudingut maitsele pakkuda ja tuleb leppida olukorraga, kus peab kasutama juba eelnevalt jahvatatud kohvi. Eelistatud margid oleksid "Merrild" (in-cup) ja "Jacobs Krönung".

Lisaksin veel, et koore, piima ja suhkruta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimasel ajal enne trenni olen võtnud. Tundub et aitab. joon ühe suure tassi musta kohvi. Süda pole veel kloppima hakanud. Muide sööge enne trenni ka 1 küüslauk ära. Haisutad rahva minema ja annab lisaboosti(Y)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no ma ei mäleta kust ma seda lugesin, kuid melede jäi see, et lahustuv kohv oli ühes nimekirjas selliste toodetega nagu pakisupid, margariin, kartulikrõpsud, pika säilivusajaga keeksid, töödeldud puljong jms, oli ka ära toodud mis neid kõiki tooteid ühendast st mida neis kõigis kasutatakse aga tavaliselt on need transrasvad ja muud säärane jubedus erinimedega ja väga keerulised, siis rohkem ei mäleta sellest midagi. No ühesõnaga saast, ikkagi kehtib reegel mida vähem töödeldud seda parem! :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina eelistan presskannukohvi ja kohvisortidest Gevalia,Merrild ja Jacobs. Tööl vahel teen lahustuvat Nescafe 3in1 kohvi,sest masinakohvi ei hakka ju yhele tegema ja kolleegid vist kohvist loobunud. Kohvikukohv paraku nii jube,et seda ainult äärmisel vajadusel võtan. Suhkrust loobusin kuskil kuu tagasi ,aga piima või kooret siiski lisan muidu liiga kange tundub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis asi see presskannukohv on? Mul isa ostis mingi taolise vidina (kann, mille sees on kolb filtriga, mida saab alla lasta), aga ma pole veel aru saanud, mida sellega tehakse. Ainuke asi, mida ma olen suutnud sellega teha, on see, et keedan kastrulis kohvi, siis kallan sinna kannu sisse, siis lasen selle värgi alla ja peale jääb puhas kohv. Aga siis on see asi suht mõttetu, sest kui paar minutit oodata, siis jääb kastruli pinnale ka puhas kohv.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei saa ma ka kohvi juua, paneb kõrvetama. Varem jõin mõlemat, st ka lahustuvat, aga eks see nn purukohv tundus ikka ehedam. Eriti, kui on võimalus ise ube röstida/purustada (olen saanud vaströstitud ubadest kohvi---sellel ikka hoopis teine mekk :unsure: )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Presskannukohv ongi minu mõistes see kohv,mida presskannuga tehakse ehk siis selle vidinaga,mis su isa ostis. Võtad supilusikaga kohvi vastavalt maitsele ja kallad sellele kohvipurule keeva vett peale ja ei pea mingite kastrulitega jamama:) Masinakohvile annab silmad ette ja lahustuvast kohvist ei maksa üldse rääkida. Peris ubadest jahvatatud ja tehtud kohv muidugi veel parem,kindlasti on.

Mis asi see presskannukohv on? Mul isa ostis mingi taolise vidina (kann, mille sees on kolb filtriga, mida saab alla lasta), aga ma pole veel aru saanud, mida sellega tehakse. Ainuke asi, mida ma olen suutnud sellega teha, on see, et keedan kastrulis kohvi, siis kallan sinna kannu sisse, siis lasen selle värgi alla ja peale jääb puhas kohv. Aga siis on see asi suht mõttetu, sest kui paar minutit oodata, siis jääb kastruli pinnale ka puhas kohv.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis asi see presskannukohv on? Mul isa ostis mingi taolise vidina (kann, mille sees on kolb filtriga, mida saab alla lasta), aga ma pole veel aru saanud, mida sellega tehakse. Ainuke asi, mida ma olen suutnud sellega teha, on see, et keedan kastrulis kohvi, siis kallan sinna kannu sisse, siis lasen selle värgi alla ja peale jääb puhas kohv. Aga siis on see asi suht mõttetu, sest kui paar minutit oodata, siis jääb kastruli pinnale ka puhas kohv.

Sinna sisse saad ise kohvi teha, veekeetajaga keedad vee kuumaks, eelnevalt oled pannud sinna press kannu kohvipulbrit, valad kuumavee sinna sisse, lased natuke tõmmata ja siis lükad selle kohvipaksu filtriga alla. :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×