Jump to content
Coco Monkey

Energia lugemine

Recommended Posts

Tundub, et asi on selles, et erinevad tootjad märgivad erinevalt. Kes on kiudained maha lahutanud kaloraazhist, kes mitte. Mõlemad variandid on tegelikult õiged ju. Ise pead tähelepanelik olema.

Kui inimene saaks kiudainetest ka enrgiat, siis võiks minna välja muru närima, saab veel odavamalt hakkama.

Aga jah sellest raamatu kirjutamise asjast ei saa ma ka aru.... siin meie "lambi" inimesed seletame asja lahti inimesele, kes kirjutab raamatut :D Tahaks lugeda seda kui valmis saab :D

:unsure: Ma ei saa sellest aru ,kuidas kaloreid lugema peab ja ka sellest ,kas paki peal on koos kiudainetega arvestatud või ilma!! :huh: Näiteks aedubade peal on kirjas nii

24kcal

valgud 2,2g

süsivesikud sh kiudained 6,8g

rasvad 0,2g

kiudained 3,5g

Aga 24 kcal tuleb ju ainult siis kui arvestada süsivesikutest kiudained maha...Koos kiudainetega oleks

37,8 kcal...

Ja rukkihelbed on sellised

320 kcal

süsivesik :65g

valk:10g

rasv:2,0g

kiud:13g

Koos kiudainetega tuleks 370kcal ,aga ilma kiudaineteta tuleks 318kcal!!

Kuidas siis arvestama peab?

Tähendab asi siis nii. Et antud toiduaines on teatud hulk energiat. Kuna inimese organism ei saa kiudainetest energiat, siis arvestatakse need maha. Ehk siis kui arvutad energiat, mida sina sisse sööd, siis kiudaineid ei ole vaja arvestada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:huh: Lõpuks sain vist aru...

Aga raamatu kirjutamisest....Ma kirjutan rohkem sellist ,mis on köögi-puu-ja juurviljadest...

Aga miks ,siis öeldi mulle ,et kui toitumissoovitusi arvestada ,tuleb ka kiudained energiaks arvestada!? :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:huh: Lõpuks sain vist aru...

Aga raamatu kirjutamisest....Ma kirjutan rohkem sellist ,mis on köögi-puu-ja juurviljadest...

Aga miks ,siis öeldi mulle ,et kui toitumissoovitusi arvestada ,tuleb ka kiudained energiaks arvestada!? :unsure:

Kes ütles?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kes ütles?

www.tervis.ee ,seal leheküljel ma küsisin ühe inimese käest...Ta ütles ,et toitumissoovitustes on mõeldud koos kiudainetega... :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:unsure: Kuidas ma siis lõppude-lõpuks arvestama pean???Kas usaldada seda tabelit http://test.netgroupdigital.com:8080/tervi...px?s=toiduained või seda http://www.nutritiondata.com/index.html .... :huh: Varem uskusin NutrionData'se ,aga nüüd tundub see imelik....Missugust tabelit uskuda!! :D Palun soovitage mulle midagi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siis lõpuks saan aru ikka ,et kiudained ei anna energiat!!! :unsure: Aga miks ,siis toitumissoovitustes kiudainetega arvestatakse!!???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
djuud.. mis need mõnikümmend vahet teevad kui sa päevas ligi 3000 kalorit niikuinii ära sööd ?! :unsure:

:huh: Aga mina söön poole vähem...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis lõpuks saan aru ikka ,et kiudained ei anna energiat!!! :unsure: Aga miks ,siis toitumissoovitustes kiudainetega arvestatakse!!???

No seda me räägimegi, et kiudained ei anna energiat. Ja mis krdi toitumissoovitused?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seal on kirjas kiudained, et inimesed sööksid neid. Mitte energia allikana.

Seal on kirjas energia sh kiudained..

Näide

Kaalikas

Toidu toitaineline koostis 100 grammis

Toitaine Kogus Kvaliteediarv Allikas

Energia (sh kiudained) 30,7 kcal

Energia (sh kiudained) 128 kJ

Energia 23,4 kcal

Energia 97,7 kJ

Kumba pean siis lugema? :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oot ,oot! :unsure: Mis vahe on toiteväärtusel ja energeetilisel väärtusel???

Polegi mingit vahet, samamoodi pole vahet Kcal ja cal. Lihtsalt USAs kasutatakse tähisena Kcal ja see tekitab segadust osadel inimestel. On olemas muidugi bioloogiline väärtus, ehk näitena munast saadud valgu omastavus on umbes 95% ja kohupiimal 80 jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×