Jump to content
Aero

Ülekoormus

Recommended Posts

Tervist,

Siin on mu jõusaali kõrvaline kava, lisatrennina:

Iga päev, hommikul Või õhtul Või mõlemad korrad:

3 x 8-10 lõuatõmme,

3 x 8-10 rööbaspuude surumine,

3 x max jalgade tõsted rippes

2 x max (vahel 3 x max ) kätekõverdused

3 x 8 hantlitega lendamine (põrandal, horisontaalpinnal, et küünarnukid peataks rinnatööd õiges kohas)

3 või 4 korda nädalas õhtuti sörk või tugeva metsajooks

5 x nädalas jõusaal, üsna pea tulemas ka Air Alert treening

Küsimus siis selline, et ega ma ületrenni ei tee? Et ega lihased taandarenema ei hakka? Hommikuse "võimlemise" ja jõusaali vahel on muidu ligi 9-10 tundi vahet.

Õhtuse võimlemise ja jõusaali vahel on 4-5 tundi vahet. Sörk on enne õhtust võimlemist.

Arvamused palun? B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mis asi on lisatrenn??? Ja milleks seda vaja? Mul vähemalt küll ei ole tahtmist enam peale jõusaali treeningut mingit lisatrenni teha! Järelikult ei pinguta sa piisavalt, et tahad veel lisatrenni teha, sellega võib järgneda küll ületreening, sest organuism ja lihased ei saa piisavalt puhata. Taandarengut vaevalt, aga lihased ei arene enam!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisatrenn on selline muhe õhtune või hommikune kätekõverdused ja pargis lõuatõmbed.

Mu treeningu eesmärgiks on JÕUD, mitte kulturistlik kehaehitus või massikasvatamine. Jõudu tahaks, et lõuatõmmete seeriate arv oleks suurem, jõuaks rohkem kätekõverdusi teha ja et jõuaks rohkem rinna pealt suruda ning veelgi. Kuidas lisakätekõverdused, -lõuatõmbed ja -rööbaspuudel surumine seda mõjutab, nõrgemaks ju ei tee? või mis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lisatrenn on selline muhe õhtune või hommikune kätekõverdused ja pargis lõuatõmbed.

Mu treeningu eesmärgiks on JÕUD, mitte kulturistlik kehaehitus või massikasvatamine. Jõudu tahaks, et lõuatõmmete seeriate arv oleks suurem, jõuaks rohkem kätekõverdusi teha ja et jõuaks rohkem rinna pealt suruda ning veelgi. Kuidas lisakätekõverdused, -lõuatõmbed ja -rööbaspuudel surumine seda mõjutab, nõrgemaks ju ei tee? või mis?

võivad küll, kuna kui sa organismile puhke-ja taastumisaega ei anna, siis ei saa ka lihased areneda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@Aero

Paraku ületreeninguga lähevad tulemused alla n. teed trenni liiga suure raskusega natuke aega vaatad, et tulemusi ei ole ja siis paned raskust juurde koormus suureneb kehale, keha ei saa sellega hakkama ja siis tulevad vigastused. Umbes nagu õuna mädama minemine. Sellise lisakava puhul peaksid sa olema kõva põhjaga sportlane kes kasutab toidulisandeid muidu ei vea välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka kunagi ammu niimoodi proovinud, et lähen trenni ja pärast trenni teen õhtul ka nn lisatrenni (kätekõverdused, harjutused hantlitega, kõht jne), kuid paraku see ei toimi. Hiljem sain aru, et see ei anna midagi juurde, pigem vastupidi. Parem on teha kõiki harjutusi järjest ning siis puhata, mitte nii, et osa teed saalis, osa kodus. Pärast trenni peab lihas puhkama, mingit lisatrenni tal vaja ei ole sel ajal. Ülekoormust võib see tekitada küll, eriti kui treeningkoormus on suur.

Õhtust või hommikust sörki võiks teha küll, kuid sellega ei maksa ka liialdada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×