Jump to content
Inks

Hüppeliiges

Recommended Posts

Sai siis arsti juures ära käidud, targemaks ei saanud, kipsile pandi uus side peale ja tõmmati kõvemini kinni ning kästi tagasi tulla siis kui aeg on. Lisaks öeldi ka veel, et kipsiga peale võin toetuda ja nii palju kõndida kui kips lubab.

Siis pole sul seal midagi tõsisemat viga, väike venitus lihtsalt. Kips lihtsalt fikseerib et sa ei liigutaks sidemeid ja nad saaks rahus taastuda. Pakun et 2 nädala pärast on sama korras kui enne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis pole sul seal midagi tõsisemat viga, väike venitus lihtsalt. Kips lihtsalt fikseerib et sa ei liigutaks sidemeid ja nad saaks rahus taastuda. Pakun et 2 nädala pärast on sama korras kui enne.

Ma lohutan sind, jorsik. :)

Kõik traumad jätavad kehale oma jälje, endiseks ei saa kunagi taastuda. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, juhtus eile selline asi et korvpalli mängides oli saalis põrand kohati libe ja jooksupealt läks vasak jalg valesti alla ja väänasin päris kõvast hüppeliigest.

Minut hiljem oli jalale toetamine pea võimatu ja lasin kiiresti ka külma peale. Õhtu läbi jalg valutas ning toetumine oli suure valu tõttu väga raskendatud.

Täna on seis selline , et jalga nö südamest kõrgemal hoides ja mitte liigutades väga ei valutagi. Kuid jala painutamine on võimatu sest valu läheb väga suureks. Samuti on ka astumisega , mida rohkem proovida jalale toetuda seda valusamaks läheb. Valu ise on natuke seestpoolt ja kannast ülevaltpoolt ja siis see kõige suurem valu on jala välisküljel.

Küsimus nüüd selline, et kas tasub hakata läbi valu kiirabi poole lonkima (hetkel ei näe mingit võimalust kuidagi autoga sinna jõuda) et teha igaksjuhuks pilt?

Valu järgi ( valulävi päris tugev tegelikuses ) ütleksin et midagi peab seal ikka puru olema , kuid imelik on see et kui lugesin artikleid hüppeliigese vigastuste kohta siis seal mainitud tursest mul vistk üll haisugi pole.

Valu on tõesti tugev, kuid turse minimaalne. Kas paistetuse puudumine tähendab et tegu võib olla ainult venitusega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isiklikest kogemustest võin öelda, et kui järgmine päev jalale toetada ja longata ei saa, siis tasub arstile juba minna. (kogemusteks üks luumurd pöias ja oma 20 kergemat-raskemat hüppeliigese väänamist).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hüppeliiges suht karm värk..olen vasakut jalga 2 ja paremat 3 korda välja väänanud...soovitan soojalt jalg terveks ravida ja kindlasti traumapunkti röntgenisse minna!

Kui sa hüppeliigesel korralikult taastuda ei lase võibki see välja väänamine korduma jääda usu mind omast kogemusest tean rääkida.

Kui jõusaalis trenni teen siis annavad ikka aeg-ajalt päris kõvasti tunda hüppeliigesed nii et ravi ja jalale järgmised paar nädalat ei soovita üldse toetuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aiai hüppeliiges.ise olen 3 korda seda niimoodi vigastanud,et 3 nädalat ei saanud jalga liigutada ning oli üleni sinine ja väga paistes.

õnneks paranes ära.

samas alati tasub jah artile näidata.teinekord on midagi väga tõsist ning hiljem ei ole opist pääsu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitähh kõigile kes vastasid ja nõu andsid.

Sain endale lahase ja 10 päeva on keelatud jalale igasugune toetamine peale mida võin vaikselt kargud kõrvale jätta.

Luu oli küll terve , kuid mingisugune rebend seal oli. Kahjuks täpsemalt ei saanudki aru , sest arst pudistas vene-eesti keele segu ja vene keel ei ole mu tugevaim külg.

3 nädalapärast pean igatahes kirurgi juurde uuesti minema.

Minupoolt võib teema nüüd ammendatuks lugeda! :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aitähh kõigile kes vastasid ja nõu andsid.

Sain endale lahase ja 10 päeva on keelatud jalale igasugune toetamine peale mida võin vaikselt kargud kõrvale jätta.

Minupoolt võib teema nüüd ammendatuks lugeda! :D

Ammendame küll, kuid tahtsin omalt poolt öelda, et kui mul juhtus ükskord tugev väljaväänamine, siis läks väga tugevalt paiste ja siniseks. Kohe tuleb panna külma ja äädikaga kompressi. Järgmine kord tead ja parem on mingi külmasprei kaasas kanda, et kui juhtub, siis kohe peale lasta.

Peale endal seda ühte korda väänleb mul see jalg juba aastaid.

Trenni koha pealt olen imelik veidi, olgu, mis op on, kas käed, põlved vms, olen juba järgmisel päeval trennis tagasi...olen veider selle koha pealt. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!Juhtus endal,et asi käidud scoutsrännakul 30km +15kg seljas ja valisin natuke valed jalanõud ja pingutasin viimseni.Nüüd siiamaani hüppeliiges annab tunda sellele enam vist ravi ei ole??Varsti peaaaegu aasta möödas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!Juhtus endal,et asi käidud scoutsrännakul 30km +15kg seljas ja valisin natuke valed jalanõud ja pingutasin viimseni.Nüüd siiamaani hüppeliiges annab tunda sellele enam vist ravi ei ole??Varsti peaaaegu aasta möödas.

Ikka on - amputeerimine :D . Kui nüüd tõsiselt, siis soovitav oleks spordiarsti külastada. Kunagi sai ka ise korduvalt hüppeliigeseid traumeeritud ning nö omal käel rahvameditsiiniga tegeletud. Lisaks kippusin kiirustasin treeningute jätkamisega. Nüüd on võimalik vaid väga madala koormusega treenida, kuna liigesed ei kannata enamat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!Juhtus endal,et asi käidud scoutsrännakul 30km +15kg seljas ja valisin natuke valed jalanõud ja pingutasin viimseni.Nüüd siiamaani hüppeliiges annab tunda sellele enam vist ravi ei ole??Varsti peaaaegu aasta möödas.

Küll ravida saab.

Muudetud kasutaja mammamia poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja ravi oleks missugune??muidu kui koormuseid tõsta jooksmises jne siis eriti õhtul hüppeliiges lööb tuld.

Mind nt põlvest opereeris Mihkel Mardna, keda julgen 100% soovitada. Kui aga jah kohe või teatud aja jooksul ravi ei saa, võibki jalg veidi vigaseks jääda.

http://www.ortopeediaarstid.ee/?structure=...&content=73

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma sain ka korvpalliga siukese vigastuse - ega ei ole ikke normaalne sport, kui pikalt pole teinud =)...

2 nädalat oli langett ja 3 kips...

nüüd on kaks kuud möödas kipsist vabanemisest...

kuna mängin muidu jalgpalli ka, siis sinna pole veel julgenud minna, sest uuesti samale kohale haiget teha oleks lollus.

Taastumiseks soovitan esialgu jalale puhkust anda nädalakese. seejärel võiks juba jalutama ja võimlema hakata. kõige asjalikumad harjutused saab spordiarstilt. üldjuhul on hea ringe teha niipalju, kui jalg lubab...samuti soovitan täis veepudeli talla alla panna nii risti kui pikuti ning siis jalga peal kiigutada -sealjuures peab tähele panema, et jalg jällegi liialt venitust ei saaks.

pm suur viga ongi see, et hakatakse kohe venitama ja maksimumi jälle välja otsima lihase pikkusest. samas tohiks just teha vaid harjutusi, mis ei venita vaid lühendavad lihast - kokkutõmme (jõu trenn) - loomulikult VÄGA kergete raskustega ja praktiliselt staatilisi harjutusi - nii, et ei oleks äkilisi liigutusi ning jalg võimalikult vähe liiguks.

Mihkel =)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa tõesti arvad, et vaja traumapunktis ära käia, siis käi ära.

Mis iganes sa kah ei teeks, tõmba elastikside ümber ja ära käi ega toetu sellele jalale (vähemalt ürita mitte).

Umbes 24h pärast traumat võib külma peal hoida. Jalga hoia ka kehast kõrgemal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on pm praegu sama teeema, paar nädalat tagasi kukkusin ja väänasin jala nii välja et ei saanud sellele enam toetada, paar päeva hi8ljem läksin traumapunkti ( tehti röntgen) luuud olid terved ja käisin veel ortopeedi juures, kes mulle ORTOOSI ja OLFEN plaastrid määras... Olfen plaaster võttis just mõnusasti valu ära.. ORTOOSI kannan siiamaani ja see ei lase rohkem mul hüppeliigest lammutada. Lisaks määrati mulle elektriravis Amplipulssi ja Ultraheli ravi. Mis on mul ka nüüdseks tehtud.

Praegu veel vahel harva annab tunda jalg, kuid enamasti hakkab juba valu ära kaduma!

Nimelt diagnoosiks oli mingid lihasrebestused hüppeliigese kõrval.

Kindlasti mine käi Ortopeedi juures ära! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omast kogemusest võin öelda (täpselt samasugune õnnetus aastaid tagasi), et tegu võib olla raske sidemete rebestusega, millega kaasneb kips ; ) Peale õnnetuse juhtumist panin kohe end soojalt riidesse ja läksin välja ja istusin seal lumehanges pool tundi, kuni traumakasse sain minna.Kipsi tirisin ma ise juba kaks nädalat peale õnnetust ära (kuigi pidi olema poolteist kuud ) ja hakkasin vaikselt liigutama ja pöida treenima. Sai käidud ka ortipeedi juures ning mulle määrati suur kogus Glükoosamiinsulfaadi tablette + mingid kanged tabletid, mida tohtisin ainult mõned võtta. Sama õnnetus kordus aasta pärast uuesti ning siis sai vähe põhjalikumalt seda treenitud ja hoitud. Praegu pole eriti see jalg enam muret teinud. Sporti tehes muretse endale kindlasti plastiktugedega jalaside (Y)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ortopeedi juurde saab vist ainult läbi perearsti?

Ei pea minumeelest perearstile minema.

Mina käisin Tartu parima ortopeedi juures (Dr.Eller). Treener helistas ise talle ja pani aja kirja. Ta võtab patsiente vastu ka Medex'i nimelises erakliinikus. Seal kontaktandmed kirjas - helistada lihtsalt registratuuri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tavaliselt jah perearst määrab, aga mina käisin Spordimeditsiini sihtasutuses Dr. Annuse juures ja sinna polnud küll mingit perearsti saatekirja vaja .

Viisiditasu võeti küll selleest 200.- kuid ta on ka arst keda mina julgen 100% usaldada!

Muudetud kasutaja LaurL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen kuulnud, et kui välja väänad hüppeliigese, siis ei tohi kohe jalatsit jalast ära võtta, muidu paistetab jalg üles.

Vaikselt püüad liigutada, siis läheb väiksem vigastus kiirelt üle.

Aga no kui ikka päris hullusti siis pole vist jh muud kui arstile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×