Jump to content
Inks

Hüppeliiges

Recommended Posts

Tere, sai siis eelmine suvi hüppeliiges korralikult välja väänatud, käidud sai traumapunktis näitas et kõik on korras lihtsalt venitus. Sellel talvel nüüd hakkas hüppeliiges valutama, kuna sain sõjaväe kutse siis külastasin ortopeedi. Seal tehti mulle mingi tunni ajaline uuring, mis näitas et sidemed ja luud on terved aga mingi 2 luu vahel on turse tekkinud, määrati siis magnetravi ja ka mingid soojendused( või vesiravi) said ka need tehtud aga jalg on ikka samasugune :S mingi imelik valu on sees ja õudsalt raksub. Kuna pean varsti Eestist ära minema 6 kuuks siis ma ei oskagi enam midagi teha selle jalaga, mingit salvi ka muidugi määrin aga noh aru ei ole saanud et midagi aidanud. On kellelgi sama jama olnud ja oskab vb soovitada midagi mis saaks veel teha. Trennis olen kõvasti tagasi hoidnud, jooksnud pole, kõndinud pole, kükke ja jalapressi pole ka teinud, ainult ratas, ujumine ja kang, ega need ei tohiks ju hüppeliigesele nii palju mõjuda :S

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb veel kord ortopeedi külastada, lasta MRI teha (kui ei tehtud eelmine kord). Seekord mõne teise ortopeedi juures, teine arvamus ei tee paha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilma täpse diagnoosita on väga raske sulle isegi mingit suunda anda.. oleks vaja ka teada millest see turse on, millest see koosneb jnejne

Siukse asja edasise käigu peaks otsustama siiski arst, miks mitte mingi muu arst kui esimene (et saada teist arvamust), aga mitte mingid anonüümsed internetikasutajad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga mitte mingid anonüümsed internetikasutajad.

Nii halval arvamusel oled endast :D

Arvamuse ja nõu küsimine foorumis kus leidub haritud inimesi ei tee kunagi halba. Arstidel liigub mõte tihti väga kitsastes ja vahel üsna kehvades raamides.

Võtame kasvõi vererõhu teema :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii halval arvamusel oled endast :D

Arvamuse ja nõu küsimine foorumis kus leidub haritud inimesi ei tee kunagi halba. Arstidel liigub mõte tihti väga kitsastes ja vahel üsna kehvades raamides.

Võtame kasvõi vererõhu teema :D

Ma pole ka täiesti anonüümne :P

Eks ta üks kahe teraga mõõk ole jah see meditsiinivärk, aga arst peaks justkui oma tegude eest vastutama, mida anonüümne internetikasutaja ei tee, sellest ka üleskutse ettevaatusele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole ka täiesti anonüümne :P

Eks ta üks kahe teraga mõõk ole jah see meditsiinivärk, aga arst peaks justkui oma tegude eest vastutama, mida anonüümne internetikasutaja ei tee, sellest ka üleskutse ettevaatusele.

Ei vastuta ta minu teada midagi kui ta järgib ravijuhendit ja need juhendid on mõnel juhul üsna jäledad ja ebateaduspõhised.

Vastutab just selle eest kui südametunnistuse või liigsete teadmiste mõjul selles juhendist kõrvale kaldub :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niikaua, kuni ühtki paremat soovitust ei tule, tee igal hommikul pöiaringe. 25x ühes suunas ja 25x teises suunas. Ja siis võiks teha harjutusi pöia venitamiseks. Venitada tuleb sellises liikumise ulatuses, kus pole veel valus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind aitas venitus kergelt valusa asendini väga palju, sain pidevate väljaväänamiste ja järjest nõrgeneva hüppeliigese nõiaringist välja.

Ja jala väliskülgedel kõndimine, eriti soojenduseks enne trenni, on minu meelest mul hüppeliigest väga palju stabiliseerinud.

Hüppeliigeseriskiga sammude ja hüpete läbiharjutamine on ka abiks, vigastused tulevad ootamatust jõurakendumise nurgast ja keha oskamatusest seal hakkama saada.

Hüppeliigest koormava spordi vältimine on vist kõige halvem valik, koordinatsioon ja stabiliseerijad nõrgenevad ja väänad suvalises igapäevaelusituatsioonis välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, vend rebestas endal parema hüppeliigese ära 24 aprill. Esimesel korral kui kiirabis käis siis ei tehtud jalale midagi, aga kui 2 päeva pärast läks uuesti pandi jalg U kipsi. Täna 15 mai sa kipsist lahti ja jalg on natukene paistes, kange ja valus. Nüüd ta tahaks teada milliseid harjutusi ja venitusi teha, et jalg saaks korralikult terveks.

Aa ja üks asi on tal veel, ta peaks 9 juuli minema sõjaväkke ja küsis, et kas jalg taastub selleks ajaks ära?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, vend rebestas endal parema hüppeliigese ära 24 aprill. Esimesel korral kui kiirabis käis siis ei tehtud jalale midagi, aga kui 2 päeva pärast läks uuesti pandi jalg U kipsi. Täna 15 mai sa kipsist lahti ja jalg on natukene paistes, kange ja valus. Nüüd ta tahaks teada milliseid harjutusi ja venitusi teha, et jalg saaks korralikult terveks.

Aa ja üks asi on tal veel, ta peaks 9 juuli minema sõjaväkke ja küsis, et kas jalg taastub selleks ajaks ära?

Mobiliseerimine, st liikuvuse parandamine ja tõesti ka venitamine. Kangus ja paistetus, valu on loomulikud. Paistetuse vastu varvaste liigutamine ja üldse jala kasutamine. Ja seda üsna intensiivselt, iga paari tunni tagant "võimelda" jalga, muidu jääbki selliseks.

Võib selleks ajaks korda saada küll kui valesid liikumismustreid sisse ei õpi või liikumisdefitsiiti ei jää.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin sinn, et ratas on ka hea peale kipsi ära võtmist. Kui pika maa või kui kaua peaks ratast sõitma päevas ja kumb oleks parem kas maastik või maantee ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alguses kindlasti maantee.

Ratast nii palju et järgmine päev hullem pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oskab keegi öelda mida teha kui hüppeliiges raksub. Raksud käivad läbi kõndimisel ja joosmisel ja kergevalu ka sees. Vahepeal enam ei ragisend aga kui tuli üks kõvem trenn peale on jalg taas ragisema hakand koos kerge valuga. Tegelen muidu jalgpalliga. Muidu ei oleks ragisemine mureks kui see nii kõvasti ei käiks ja valu on ka parajalt tugev ikkagist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×