Jump to content
Inks

Hüppeliiges

Recommended Posts

Olen kuulnud, et kui välja väänad hüppeliigese, siis ei tohi kohe jalatsit jalast ära võtta, muidu paistetab jalg üles.

Vaikselt püüad liigutada, siis läheb väiksem vigastus kiirelt üle.

Aga no kui ikka päris hullusti siis pole vist jh muud kui arstile.

No kui jalg paistetama hakkab siis pole vahet kas see kets seal ümber on või mitte. See nüüd küll midagi ära ei hoia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen kuulnud, et kui välja väänad hüppeliigese, siis ei tohi kohe jalatsit jalast ära võtta, muidu paistetab jalg üles.

Vaikselt püüad liigutada, siis läheb väiksem vigastus kiirelt üle.

Aga no kui ikka päris hullusti siis pole vist jh muud kui arstile.

Jalg paistetab üles ja kuidas sa siis seda enam jalast saad ? :P

Esmaabis õpetati ju, et luumurdude korral ei tohi kõvasti sidet murtud kohale peale panna. Seda ketsi jalas hoidmisega võib võrrelda sideme kõvasti sidumisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jalg paistetab üles ja kuidas sa siis seda enam jalast saad ? :P

Esmaabis õpetati ju, et luumurdude korral ei tohi kõvasti sidet murtud kohale peale panna. Seda ketsi jalas hoidmisega võib võrrelda sideme kõvasti sidumisega.

Hmmm...no alguses ei seo paelu lahti, lähed istud pesuruumis jooksva külma vee all jalanõu jalas, pärast saab ära. Aga üldse kui sellisest vigastusest rääkida, siis ega need sidemed ka pärast ravi enam endised ei ole, oht, et välja väänad jääb ikka suuremaks kui alguses oli. Ise olen paremat jalga suutnud 8 korda tugevamalt välja väänata, ei ole lõpuks ka kasu ortoosist kus plaadid sees on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võrkpallis, nagu tavaliselt, keegi ikka väänab jala välja. Seekord juhtus siis nii, et hüppeliiges oli natukene valus aga hüpeliigesest all, jala välisküljel on jube valu. Varbaid liigutan, siis on valus ja suur muhk on ka tekkinud. Teine häda on siis, et sääremarja( jala sisemine) ümbruses on valu, et sõber arvas, et seal võib põletik olla pingest. Võib see tõsi olla? Ja mida teha nimetatud probleemide puhul?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hüppeliigese juures peaks olema Lihasrebestus, ja kui seda ei ravi siis see võib anda terve elu tunda!

Ise käisin Tondil Spordimeditsiins.

Pidin hakkama elektriravis käima , ja ka ortoosi ostma ja seda kaks kuud käima

Nüüd on täiesti korras..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Juhtus nii, et tööl olles jooksin ja astusin gaasi juhtme peale...väänasin oma jala välja ja seda juba 22. aprillil, ehk siis on sellest möödas juba 22 päeva.

Jalg annab siiani tunda, vahel rohkem vahel vähem. Paistes ta mul väga ei olnudki. Tundub et olen sidemeid vigastanud ja võibolla midagi muudki, kuna vahel on nii et kui tunnen et jalg hakkab rohkem valutama siis tõstan jalga (päkka taeva poole) ja siis käib jalast (kanna poolt) selline kraks läbi, peale mida annab jälle vähem tunda. Käisin jalaga ka traumapunktis ja tehti röntken, kuid seal ei tuvastatud midagi..luud on terved. Jalg paindub kah veidi vähem, kui tõstan päkka ja veidi kange kah. Olen määrinud fastum geeli peale ja tõmmanud elastse sidemega kinni. Muidugi ma pole jalale rahu kah andnud, kõik päevad tööl olnud ja puhata saan vast alles 20. mail. et mida ma peaksin selle jalaga tegema, et ta kiiremini paraneks, või mis värk sellega on, et ta nii kaua mul tunda annab ja see raks mis jalast läbi käib on ikka kahtlane. Kas ma peaksin laskma ta kipsi panna, et ma sellel jalal üldse ringi ei tadiks või mis? Kuulsin et olemas selline eestlase leiutatud ravim paps 20, kas sellest võiks abi olla? või on mingi spets harjutus mida peaksin tegema? Palun aidake, ei soovi 26 aastaselt invaliidiks jääda.

Ette tänades,

Kaido

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei ole küll spetsialist kuid arvan,et jala kinni sidumine pole hea valik.

vaikselt harjutusi võiks aga küll teha ehk päkaringid jne.venitada vast ei tohiks.

arvan,et kuna paistes lausa ei ole siis tõsisemat vigastust ei tohiks olla.

igaksjuhuks võiks siiski arstipoole pöörduda,et hiljem mingeid püsivaid kaebusi ei oleks.

pärast täieliku taastumist võiksite päkale harjutusi teha kuna tõsiselt välja väänatud jalg kipub nõrgaks jääma ning vigastused on lihtsad uuesti tulema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti peaks ortopeedi juurde pöörduma, sest tegu võib olla ka põletikuga (nagu minul oli peale teist hüppeliigese välja väänamist ja kipsi eemaldamist). Röntken ei näita seda põletikku. Kui vaja, siis ortopeed saadab sind spetsiaalsesse kohta, kus tehakse uuringud ja siis lepite kokku temaga ravimeetodi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

22 päeva pole midagi hullu, pool aastat on ka reaalne taastumisaeg, mil annab veel tunda. Oleneb muidugi see vanusest ja muudest teguritest.

Mingit raketiteadust seal ilmselt pole, mingi jääkdeformatsiooni tekitasid omale ilmselt. Pead mõistlikus koguses rahu andma, aga mitte koormust täiesti ära võtma, ilmselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist, juhtus siis selline asi, et vigastasin see kolmapäev kossutrennis hüppeliigese sidemeid. Väga suur muhk tekkis kohe pärast õnnetust, treener lasi siis paar purki külma peale ning kiirabisse. Tehti ka röntgen, kuid see mingit luu vigastust ei näidanud. Arst andis mulle mingisuguse R.I.C.E lipiku, mille järgi peaksin taastuma. Lahast ega kipsi ei pandud vaid lasti palja jalaga koju. Praeguseks saan juba vaikselt toetada ilma valuta(võibolla saaks rohkem ka, aga ei julge), kuid jalg on siiani suhteliselt paistes.

Probleem siis selles, et vaja esmaspäeval kindlasti kooli minna, kuid karke pole ka kuskilt võtta. Kas oleks mõistlik longata sinna, kui õnnetusest pole nädalatki möödas, või peaksin veel ootama?

Paistetus(muhk) oli ikka tõsiselt suur, aga äkki on vigastuse vorm siiski kergem ja olen nädala pärast täiesti jalul. Kuidas ma raskusastme tuvastan?

Kindlasti on paljudel samalaadne vigastus olnud, et võiksite siis mingit informatsiooni mulle anda, kuidas teil paranemine kulges jms..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist, juhtus siis selline asi, et vigastasin see kolmapäev kossutrennis hüppeliigese sidemeid. Väga suur muhk tekkis kohe pärast õnnetust, treener lasi siis paar purki külma peale ning kiirabisse. Tehti ka röntgen, kuid see mingit luu vigastust ei näidanud. Arst andis mulle mingisuguse R.I.C.E lipiku, mille järgi peaksin taastuma. Lahast ega kipsi ei pandud vaid lasti palja jalaga koju. Praeguseks saan juba vaikselt toetada ilma valuta(võibolla saaks rohkem ka, aga ei julge), kuid jalg on siiani suhteliselt paistes.

Probleem siis selles, et vaja esmaspäeval kindlasti kooli minna, kuid karke pole ka kuskilt võtta. Kas oleks mõistlik longata sinna, kui õnnetusest pole nädalatki möödas, või peaksin veel ootama?

Paistetus(muhk) oli ikka tõsiselt suur, aga äkki on vigastuse vorm siiski kergem ja olen nädala pärast täiesti jalul. Kuidas ma raskusastme tuvastan?

Kindlasti on paljudel samalaadne vigastus olnud, et võiksite siis mingit informatsiooni mulle anda, kuidas teil paranemine kulges jms..

Dzhuudoga tegelemise perioodil oli igasugused vigastused sagedased. Hüppeliiges nägi välja nagu kuumaastik... kühmuline. Fikseerisin liigese (tollel ajal elastikuga...) ära ...ja kes siis ikka kargutama selle tühja pärast hakkas.

Kühmude ärasaamiseks hakkasin tegema kuuma soola kompresse (sinu taastumiskavas on kindlasti ära märgitud, mis päevast alates kasutada sooja ravi eesmärgil). Sool praeahju...kuumaks, riidekoti sisse ja jalale. Ei võtnudki kaua aega, kuni hüppeliiges nägi jälle normaalne välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalg oleks tulnud kohe kinni teipida ja jääd peale, siis poleks muhku (verevalum) tekkinud. Isiklikest kogemustest võin öelda, et kui toetada kannatab jalale, siis kõndimine midagi halba otseselt ei tee, ole ainult ettevaatlik, et uuesti ei väänaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere jälle! Vigastusest möödas nüüd siis 3-4 nädalat ja tekkis paar küsimust. Peale esimest nädalat sain juba päris korralikult peale toetuda ja kõndida.

Siiani on selle nö. "muna" juures paistetus, aga jalg ei valuta ei kõndimisel, kui ka jooksmisel.

Tegin nüüd eile esimese kergema trenni, proovides jalga natuke hoida.

Küsimus siis selline, et millal oleks soovitatav juba jalale hüppekoormust anda ning lihtsamalt öeldes pealt panna!? :D

Samuti on tulemas natuke üle nädala pärast tänavakorvpalli võistlused, kas tohiksin seal siis sellise jalaga osaleda, kasutades mingit toestavat sidet vms. ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen nädal pärast korralikku väänamist ortoosiga mänginud, kaitses pole eriti viga, samas rünnak jääb kesiseks, sest üle pöia astudes suunda muuta ja hüpata ei saa. Et pool aastat paranemine aega võtaks, peaks sul liiges pooleks olema, ega see mängimist sega, kui pöia liikuvus 100% pole taastunud ja mingi nurga alt natuke tunda annab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×