Jump to content
matu124

pimesool

Recommended Posts

2 aastat tagasi oli pimesoole op. Pimesool lõhkes ja elasin selle mürgitusega 15h. Pärast öeldi, et ca 20% jääb selliste juhtudega ellu. Valu oli enne umbes 5-6päeva. Kogu aeg oli tunne, et olen midagi trennis ära tõmmanud. Op. kestis 3,5h ja pärast olin intensiivis 8päeva. Puhastamine võttis kaua aega.

Igatahes jube valu oli kui lõhkes...

Miks kõik see juhtus? Arstide ebakompetentsus, ei suudetud õiget diagnoosi panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul oli hommikul örn valu ja koolis pärast läks eriti hulluks,tulin koju siis oli natuke aega valu sees,magasin 2 tundi ja läksin jöuti väikese kipitusega, trenni ajal kadus nagu niuhti ära ja peale seda tuli tagasi,nönda tasakesi möikab.Ju mul gaasid on.

Gaaside moodi ei tundu see mulle kyll kuidagist... :unsure:

Uuringutele marss! Ega see arstit2di nyyd nii jube ka ei ole :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
matu124 @ 25 Apr 2006, 21:25......

to aile kuuda:

ma usun et matu on juba ammu oma probleemile lahenduse leidnud :unsure:

Suured t2nud! :lol: Edaspidi pyyan olla t2helepanelikum.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mismoodi täpsemalt see välja näeb kui pimesoolega on asjad korrast ära, kas on selline pidev valu ja liigutada ning pingutada üldse ei saa? Ja mis vöib seda tekitada?

Kindlasti peaks arsti juures kontrollis käima. mul kestis kogu see jama kuu aega, kaks korda sai kiirabiga haiglas käidud, enne kui nad ära tuvastasid, milles asi, sest mul oli pimesool veits teise koha peal kui tavaliselt kombeks on :unsure:

aga ultraheliga tehakse probleem kiiresti selgeks ja riskida pole ju mõtet, sest kui pimesool lõhkeb ,siis on jama palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured t2nud, Vend V2hk! ;)

Pimesoolega ei ole asjad nii lihtsad. Minul kestis epop8a 7 aastat, enne kui viskas v2ga 2gedaks. Ultraheli n2itas vedeliku olemasolu k6hu66nes ja arstid tegid igaks juhuks armi nagu oleksid elevanti l6iganud.

Poistel ei ole asi nii hull. Tydrukutel peaks opereerima esimeste kaebuste ilmnemisel (tysistuste v2ltimiseks).

Samas...kui poleks olnud seda operatsiooni, vaevalt ma oleks spordiklubi vahetanud ja v6istlema hakanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et mul kah lõigati ära poolteist nädalat tgsi.. nii kaua on nüüd trenni vahele jäänud :) liigun ja kõnnin pidevalt ringi küll jne aga kuna ma jõutrenni jälle teha võin nt ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et mul kah lõigati ära poolteist nädalat tgsi.. nii kaua on nüüd trenni vahele jäänud :) liigun ja kõnnin pidevalt ringi küll jne aga kuna ma jõutrenni jälle teha võin nt ?

Kas kirurg ei öelnud?

Mina ju ei tea, kui raske op oli, palju õmblusi jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oli nagu tavaline operatsioon ikka.. 5 väikest õmblust on. Haav äkki mingi 5 cm pikk u. ja niidid võetakse reedel välja. Mõtlesin et äkki laupäeval juba võib siis ? mingit valu ta küll enam ei tee. Isegi see haavavalu oli kadunud selle nädala algusest.. kirurgid otseselt midagi ei öelnud muud kui et raskusi ei või tõsta suuri. Mingi 30% intensiivsusega siis äkki teha ? See ei tohiks ju midagi enam teha..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et antud teemas veel kogemusi jagada, siis olgu siinkohal kirjeldatud ka minu 5 aasta tagune lugu. Valude ilmnemisel (polnud võimalik täpselt defineerida valu asukohta) käisin perearsti juures, kus ta kirjutas diagnoosiks seedehäired. Selle "vastu" hakkasin võtma mingiseid antibiootikume ning söetablette ja nii ca 7 päeva. Loomulikult paremaks mul enesetunne sugugi ei läinud, selleasemel ühel õdusal õhtupoolikul hakkas hetkega mega halb, mille peale kraadiklaas näitas mulle numbreid 40 kraadi ligidale, olles 1,5h varem normaalse pügala juures. No siis hirmuga sai kiirabi järele kutsutud ning haiglasse mingud. Seal näitasid igasugused käega katsumised kõike muud kui probleeme pimesoolega. Alles vereanalüüsi ja uriiniproovi järel oli otsus operatsiooniks. Järgmisel hommikul öeldi ka, et oli suht piiripeal see lugu ja õnneks saadi õigel ajal jaole. Muidugi hiljem niite välja võtma minnes ei suutnud pérearst enda nägu rohkem maha vaatama keerata, suht häbi oli tal. Kuid jah, nad ka inimesed ja välised sümptomid tihtipeale ei näita asja tuuma. Vot.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oli nagu tavaline operatsioon ikka.. 5 väikest õmblust on. Haav äkki mingi 5 cm pikk u. ja niidid võetakse reedel välja. Mõtlesin et äkki laupäeval juba võib siis ? mingit valu ta küll enam ei tee. Isegi see haavavalu oli kadunud selle nädala algusest.. kirurgid otseselt midagi ei öelnud muud kui et raskusi ei või tõsta suuri. Mingi 30% intensiivsusega siis äkki teha ? See ei tohiks ju midagi enam teha..

Raskusi pead hakkama suurendama järk-järgult, tunneta ise piire, kui tunned valu pingutamisel, siis katkesta harjutuse sooritamine. Taastumine on erinevatel inimestel erinev, mõni taastub küllalt kiiresti. Aga ära valu piire ületa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli kah siis see pimesoole teema 3 päeva tagasi ära . Tagant järele mõeldes, oli mul vist enne ka pimesoolega paar korda jama jua olnud, aga ise ei oskanud lihtsalt seostadakõhu, alalselja valu ja pidevat kõhulahtisust pimesoolega. Nüüd siis igaljuhul oli nii, et kolm päeva kannatasin valu ja käisin tööl ja üritasin kuidagi olla, aga üle ei läind. naine siis õhtul rääkis pehmeks, et käime ikka erakorralises kiirelt ära ja mis see ikka aega võtab jne...ok ok, tuleb ju kuulata ja läksime siis sütiste tee emosse, kus tehti just eelkirjeldatud tesid( paremale poole kõhupeale vajutus ja järsk käe ära tõmme, suht valus oli :D, ultraheli ja vereproov). Ootasin kuskil kaks tundi, ehk siis kella 1ni öösel ja arst tuli veel paari küsimusega, et kas kõht on lahti? Oli, juba pikemat aega, küsis kas mingeid ravimeid tarvitate, Jah antibiootikume, kas iiveldama ajab? Ei.

Määrati opi ajaks kell7 hommikul, aga juba tunni pärast tuldi tagasi ja öeldi et pole aega oodata, et kohe on lauale minek:S

Pimesool lõigati ära ja diagnoosiks oli eriti äge põletik. Täna sain just koju ja taastun mannavahtu süües :D

kui kellegil on kogemusi, et kaua peale lõikust ei tohiks trenni teha, siis võiks jagada. Arst arvas et pool teist kuud umbes.....suht pikk aeg nagu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×