Jump to content
matu124

pimesool

Recommended Posts

mismoodi täpsemalt see välja näeb kui pimesoolega on asjad korrast ära, kas on selline pidev valu ja liigutada ning pingutada üldse ei saa? Ja mis vöib seda tekitada?

Muudetud kasutaja matu124 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see valu ei saa olla pikaajaline, sest kui pimesool peaks umbes olema on valu selles piirkonnas kiiresti suurenema(väljakannatamatuks), kui toit läbi käib siis pole häda midagi. Võibolla on gaasid mis valu teevad <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iseloomulik on tugev kõhuvalu nabast paremal ja allpool, sageli tekib alguses ebamäärane valu ülakõhtu, mis tugevneb ja liigub allapoole. Valu on tuntavam liikudes, sügaval hingamisel, köhimisel ja ussripiku piirkonna katsumisel. Võib esineda iiveldust, oksendamist, kõhulahtisust või –kinnisust ning kerget palavikku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma mötlen et arvatavasti ongi gaasid,mul ennegi olnud, asi selles et hommikul oli suht jube valu sees. Liikumisel,köhimisel,hingamisel valu pole.

Muudetud kasutaja matu124 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pane käsi nabast paremal ja allpoole ning vajuta käega peale sinna kohta ja lase järsku lahti.Kui järgneb tugev terav valu on asi pimesooles.Endal lõigati se juba 3 aastat tagasi ära ja valu oli väljakannatamatu ning näriv nii öelda tund aega ja siis kutsusin kiirabi koju.

Lisaksin, et endal tekkis ka iiveldus ja oksendamine.

Muudetud kasutaja scorpion666 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli hommikul örn valu ja koolis pärast läks eriti hulluks,tulin koju siis oli natuke aega valu sees,magasin 2 tundi ja läksin jöuti väikese kipitusega, trenni ajal kadus nagu niuhti ära ja peale seda tuli tagasi,nönda tasakesi möikab.Ju mul gaasid on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli vist 5 aastat tagasi.... lõigati ära...

nõrk ja pidev valu pimesoole juures kõhus ja väsimus oli

see nipp et vajuta ja järsku lase lahti ei andnud midagi tunda... mõned arstid veel vaidlesid et kui järsku lahti lastes tugevat valu ei ole siis ei ole pimesool... jobukari oleks veel äärepealt lõikamata jäänud... kannaga pähe sellistele arstidele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pimesool valutab muidugi ja päris jubedalt, kuid üx tähtis teadmine, kes seda veel ei tea. Kui pimesoole valu äkitselt ära kaob, on see kindlalt lõhkenud ja siis peab väga kiirelt tegutsema!!! Sest siis on asi tundide küsimustes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pimesool valutab muidugi ja päris jubedalt, kuid üx tähtis teadmine, kes seda veel ei tea. Kui pimesoole valu äkitselt ära kaob, on see kindlalt lõhkenud ja siis peab väga kiirelt tegutsema!!! Sest siis on asi tundide küsimustes.

mul on mitu korda ära kadunud ja uuestu tulnud. Täpselt sama asi oli, mida oldman kirjeldas. aga näe tunde on paljusi möödunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No see peax nii, et mitu korda pimesool lõhkeda ei saa, arvan. Mul endal pole olnud, aga tean tuttavaid, kellel nii olnud. Kui nii mitu korda valu üle läinud ja tagasi tulnud, siis ehk on lõhkemis äärepeal. Aga seda olen kuulnud, et enne lõhkemist pidi väga tugev valu olema, et võtab kohe küüru sisse seljale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seega, kui lõhkeb on surm soolas? Aga kui olen korduvalt seda valu tundnud pimesoolas, peaksin kiiremas korras selle eemaldama laskma enda kõhust?

Muudetud kasutaja Thomas poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seega, kui lõhkeb on surm soolas? Aga kui olen korduvalt seda valu tundnud pimesoolas, peaksin kiiremas korras selle eemaldama laskma enda kõhust?

Opereeritakse siis, kui on pimesoolepõletik. Enne tehakse vereanalüüs, uriinianalüüs ja ultraheli uuring, et välistada teisi valu põhjusi. Niisama valu peale lihtsalt ei opereerita.

Kui sul valu ikka esineb, siis peaksid pöörduma perearsti poole konsultatsioonile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tekkis küsimus, et kas kõik pimesoole operatsioonid õnnestuvad?

Kui on mädane pimesoolepõletik ja op. hilineb, siis kahjuks mitte alati.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pimesoolest nii palju, et kui endal kahtlustad sellist probleemi, siis viska selili maha, tõmba jalad natuke kõverasse, vajuta käega pimesoole koha pealt alla ja lase järsku lahti. Kui see valu, mis tekib lahti laskmisel, on tugevam kui see, mis tekib alla surumisel, võib asi tõsine olla!

... Ükskord kahtlustasin endal ka pimesoolehäda, helistasin siis 112 ja konsulteerisin - nemad nii teha soovitasidki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sai isegi ära käidud 6 a tagasi. minul ei andnud kah see pimesool ennm tunda kui juba kõik mädanes sees. kõigepealt hakkas selg vakutama. mõtelin et diski vahel ära pingutanud. siis lõi allapoole vööd. Viimane öö oli nii hull et passisin terve öö üleval. elasin lasnas kah siis suures majas viimasel korrusel ei hakanud kiirabi kah kutsuma kolistavad ja tuututavad oma autoga seal. päeval nagu läks valu ära oleksin loll töölegi läinud sõitsin juhuslikult haiglast mööda ja viimasel minutil hüppasin uksest välja ja läksin arsti juurde. sealt kohe mõne tunni möödudes opile ilma pikema jututa. hiljem öeldi et asi oli minutites kinni kui täielikult ära mädanenud pimesool oleks lõhkenud ja siis oleks onud 50 50 ellujäämine kuna siis on veremürgitused ja kõik põletikku täis. ühesõnaga pimesool ei pruugi ise tunda andagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on paar korda olnud seal valu aga praegu ei ole.. tuleb meelde et valu on olnud siis kui on saadud grilli teha ja kõht liha kõvasti täis söödud :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×