Jump to content
Bailey

Magamine

Recommended Posts

Kaua peaks siis magama et lihas taastuks, kasvaks jne.

Koolipäevadel üle 8 tunni ei tule kuidagi välja.

Puhkepäevadel magan tavaliselt 10 tundi.

Kas 8 tundi on piisav või oleks massi perioodil pikem uni parem??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

küsiks siukse asja, et millal oleks kõige mõistlikum see lõunauinak maha pidada? kas enne või pärast sööki ja kui kaua see peaks idee poolest kestma(võib ju juhtuda et viskan ca kella 15.00ist pikali ja ärkan alles hommikul :( )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
küsiks siukse asja, et millal oleks kõige mõistlikum see lõunauinak maha pidada? kas enne või pärast sööki ja kui kaua see peaks idee poolest kestma(võib ju juhtuda et viskan ca kella 15.00ist pikali ja ärkan alles hommikul :D )

Sellisel juhul põed raskekujulist unehaigust!!!! Mine kindlasti arsti juurde, vaata kui ühel õhtul äkki heidad magama ja ärkad alles 50 aasta pärast.!!!! Terve elu maha magatud. Pole midagi näinud ega teinud. Siis ka hilja juba, vaevalt et peale sellist und enam üldse tõusta suudadki. Rääkimata millegi muu tõusmisest. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
küsiks siukse asja, et millal oleks kõige mõistlikum see lõunauinak maha pidada? kas enne või pärast sööki ja kui kaua see peaks idee poolest kestma(võib ju juhtuda et viskan ca kella 15.00ist pikali ja ärkan alles hommikul :D )

Sellisel juhul põed raskekujulist unehaigust!!!! Mine kindlasti arsti juurde, vaata kui ühel õhtul äkki heidad magama ja ärkad alles 50 aasta pärast.!!!! Terve elu maha magatud. Pole midagi näinud ega teinud. Siis ka hilja juba, vaevalt et peale sellist und enam üldse tõusta suudadki. Rääkimata millegi muu tõusmisest. :(

seda küll :o ... ei see oli lihtsalt näide ega tavaliselt üle 1.5 tunni küll kudagi ei tule. Aaga kuda ikkagi selle ajastamisega on, kas enne või pärast sööki?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
küsiks siukse asja, et millal oleks kõige mõistlikum see lõunauinak maha pidada? kas enne või pärast sööki ja kui kaua see peaks idee poolest kestma(võib ju juhtuda et viskan ca kella 15.00ist pikali ja ärkan alles hommikul :D )

Sellisel juhul põed raskekujulist unehaigust!!!! Mine kindlasti arsti juurde, vaata kui ühel õhtul äkki heidad magama ja ärkad alles 50 aasta pärast.!!!! Terve elu maha magatud. Pole midagi näinud ega teinud. Siis ka hilja juba, vaevalt et peale sellist und enam üldse tõusta suudadki. Rääkimata millegi muu tõusmisest. :(

seda küll :o ... ei see oli lihtsalt näide ega tavaliselt üle 1.5 tunni küll kudagi ei tule. Aaga kuda ikkagi selle ajastamisega on, kas enne või pärast sööki?

pärast sööki tekib refluksi oht!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
küsiks siukse asja, et millal oleks kõige mõistlikum see lõunauinak maha pidada? kas enne või pärast sööki ja kui kaua see peaks idee poolest kestma(võib ju juhtuda et viskan ca kella 15.00ist pikali ja ärkan alles hommikul :( )

Peale süsivesikurikka toidu söömist lahkuvad aminohapped insuliini toimel verest ja sisenevad lihaskoesse. Ajju jõuab rohkem trüptofaani ja muutub seal serotoniiniks. Serotoniin osaleb unemehhanismides ja avaldab uniseks tegevat toimet. Uinak võiks teha peale söömist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pead niipalju magama kui keha vajab.

Endal on vahest päris probleemne see, sest keha vajab tavaliselt 11-12 tundi magamist. Koolipäevadel väga raske magada nii. Seega üritan kuskil kell 10 magama minna, hommikul 7 üleval. Kuskil 9 tundi magamist - pole just väga palju. Pea terve kooliaja olen natuke väsinud olekus, eriti lõpus. Siis peale kooli magama, kuskil 1-2 tundi. Uni on siis väga hea. Ja hakkab parem! Ja nii see ring hakkab uuesti otsast peale. Ega selle vastu midagi teha ka vist ei saa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul endal see nädal olnud niimoodi, et 3 päeva järjest tulin koolist ja tundsin lihtsalt, et ei jõua enam üleval olla. Ja magasin mingi kella 4ast kella 8-9ani. Täitsa jama värk, trenni kah ei jõudnud minna. Mis värk võib olla? Kevadväsimus? (Kui selline asi muidugi üldse eksisteerib).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti peab korralikult välja puhkama ,muidu ei jaksa!! :D

Mul päris raske ,hommikul peab kaheksaks kooli minema ja ma elan koolist väga kaugel...Ja teen veel hommikuti üle pooleteist tunni trenni ja hommikul peab sööma ka ,niiet pean vara magama minema ,et ma hommikuks välja puhkaksin. :( Hommikusest trennist ma ei taha loobuda!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida teeb magamatus tervisele? Lugu nii, mõnikord juhtub et jääb enne tööd magamata st. tõusen hommikul üles, käin jõusaalis ja ujumas siis kodus aga ei tule und. Kell 8 pean tööle minema ja siis hommikul peale tööd on tunne nagu oleks purjus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
endale meeldib pärast trenni magada:)

sama siin, peale trenni pean vähemalt 30-40 min uinaku tegema, muidu olen pärast tööl täielik zombie B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vahel kui teen kaks trenni mitu päeva jutti siis ikka trennide vahel tuleb tukk peale, kuid üldiselt magan öösiti, oma 6-8 tundi olenvalt vajadusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale süsivesikurikka toidu söömist lahkuvad aminohapped insuliini toimel verest ja sisenevad lihaskoesse. Ajju jõuab rohkem trüptofaani ja muutub seal serotoniiniks. Serotoniin osaleb unemehhanismides ja avaldab uniseks tegevat toimet. Uinak võiks teha peale söömist.

Mul on uni täiesti paigast. Jõudsin googeldades serotoniinini:

Uuringud on näidanud, et dieedid, mis sisaldavad suures koguses süsivesikuid ning vähesel hulgal proteiini, tõstavad serotoniini taset sekreteerides insuliini.[6] Pikaajaline insuliini hulga tõstmine võib aga esile kutsuda insuliini resistentsuse, ülekaalu ning teist tüüpi diabeedi ja madalama serotoniini taseme. Lihased kasutavad paljusid aminohappeid peale trüptofaani, mistõttu on meestel serotoniini tase kõrgem kui naistel.[7]

Minu toitumine on ikka vastupidine, rohkem valku ja mõõdukalt süsivesikuid. Aga kas sellest ei või tuleneda serotoniini taseme langus ja läbi selle probleemid unega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Madal süsivesikute tarbimine võib kindlasti erinevaid probleeme põhjustada. Täpseid vastuseid on raske anda palju see sind spetsiifiliselt mõjutab - seega tee mingi lühikene katseperiood, kus tõsta süsivesikute hulka. Ilmselgelt langeta siis valgu/rasvade kogust kui võimalik, et kaloraaž paigast ei läheks. Arvatavasti võid juurde võtta veekaalu omajagu, kui asud süsivesikuid lisama - aga seda pole vaja muidugi põdeda.

Insuliini resistentsuse üle aktiivne sportlane mõtlema üldjuhul ei pea. See on istuva eluviisi ja kuhjadega süsivesikuid igapäevaselt üle söövate inimeste probleem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, võiks ka seda proovida.

Mäletan, et mul on uneprobleeme olnud ka enne, kui raskeid jõutreeinguid alustasin. Seega kõike ületreeningu kaela ajada ma ei saa kuidagi. Uni on küll kehv ja kerge stress on peal aeg ajalt, kuid trennis taandarengut siiski pole. Seega ma ise julgen väita, et põhjus ei saa olla ainult ületreeningus.

Aga mis seal ikka, tuleb otsida professionaalset abi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×