Jump to content
3peemot

Randmed/käsivarred

Recommended Posts

tekkis küsimus randmetreeningu kohta.

nimelt on endale trenni tehes mulje jäänud et ranne/käsivars saab ikka triitsepsi ja eriti biitsepsi juures juba niigi tõsist vatti. Palju proportsionaalselt neid harjutusi tehakse võrreldes nendeeelmiste lihasgruppidega.

nii nagu mõni vend näiteks peaaegu ei tee kõhtu, palju on neid kes rannet eraldi ei piina?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ranne ja käsivars saavad kõvasti vatti ka selliste harjutuste juures nagu näiteks jõutõmme ja tõukamine, lõuatõmme. Ise spetsiaalselt rannet ei tee, sest tunnen, et veel pole vaja - aga mul saab see niikuinii sporditrennis koormust kogu aeg. Mingi hetk ilmselt tuleb hakata köit ronima, aga see spordispetsiifika rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tekkis küsimus randmetreeningu kohta.

nimelt on endale trenni tehes mulje jäänud et ranne/käsivars saab ikka triitsepsi ja eriti biitsepsi juures juba niigi tõsist vatti. Palju proportsionaalselt neid harjutusi tehakse võrreldes nendeeelmiste lihasgruppidega.

nii nagu mõni vend näiteks peaaegu ei tee kõhtu, palju on neid kes rannet eraldi ei piina?

Väga palju oleneb mis on su eesmärk ja millised kujunevad su raskusteks trennis! Mina igatahes pooldan küll ka mõningate harjutuste tegemist konkreetselt randmele(randmete painutus ja sirutus), sest nt. kätt tehes võib ka tunduda, et randmed saavad nö. vatti, aga tegelt ei saa nad seda piisavalt. See ka suht individuaalne!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Biitsepsitele küünarvarte kõverdamist tehes, teeb käsivart küll, aga randme treenimiseks on vist mingid spets harjutused nagu näiteks gripperid.Kui treenida ilusa keha nimel pole vast eriti oluline, et oleks tugev ranne ja jäme käsivars, aga näiteks käe surumisel on see väga oluline.Kui võtta proportsionaalselt siis käsivars ja ranne saavad ikka palju vähem vatti ntx küünarvarte kõverdamist tehes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga samas kui suuri raskusi tahad tõsta, siis on see ikka väga oluline. Minu jõutõmbemax on täpselt sama palju kinni haardejõu kui selja taga. Mõlemat pean arendama enne kui maksimumi parandada tahan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin randmeteema käib, siis ma küsiks sellist asja, et kas lamades surumisel peavad randmed olema sirged või paindes 90 kraadi? Ma lugenud, et suurtel meestel rasked kangid vajuvad läbi rannete, aga kui ikka 90 kraadi all siis see ranne ei saa nagu eriti painduda enam. Aga kui sirged randmed siis võib küll jah olla et ei jõua kinni hoida ja kukub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ranne areneb tavaliselt teiste asjadega koos aga jah kui sul on luu hörenemine ja muud probleemid siis vöib töesti köike juhtuda.Randmeid tuleb hoida sirgelt,näiteks kükki tehes ,suurte raskuste all kui on randmed valesti tulevad vigastused ja murrud.Kui sul on 90 nurga all siis tuleb sul juba selline valu et pead löpetama,väikeste kaaludega jah ei tunne vöibolla aga teha tuleb ikkagi öieti.

Muudetud kasutaja matu124 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käsivarrele teen 3 seeriat paelthaardega küünarvarte kõverdusi seistes peale biitsepsi trenni.

Ise teen seda samuti,pean seda väga tähtsaks.Kõik lihased pevad saama korralikult trenni,mitte et ainult rind,biits jne... on põhilnsed.Ise teen 3s.12x

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

teen althaardega istudes üle pingi ääre 3x12

minu puhul tundsin konkreetselt, et mõnes harjutuses jääb ranne nõrgaks ja ei tahtnud rohkem riskida

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

90 kraadi? see on ikka väga karm! endal ei paindugi nii palju käed, kangi alla vöib ju päris valus olla kui käed nii on, seega pane mingid sidemed vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

enda kogemusest tean,et kui raskused rinnalt surumisel ikka suureks lähevad on vaja rannet ka ikkagi treenida,eelmine aasta olin sellega hädas,ei treeninud ja ranne hakkas valu tegeme st. jäi nõrgaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×