Jump to content
Vahue

Vigastused, mida foorumlased on kogenud

Recommended Posts

Mehed ma ütlen teile! Tegelege turvaliste spordialadega nagu ntx reegliteta võitlus! JA ma ei tee nalja. Teadmine, et sa võid viga saada vähendab ohtu tohutult. Kõige hullemad asjad juhtuvad nendes trennides kus ei ole eesmärgiks vigastada, aga kokku joostakse ikka hooga... korvpall, jalgpall... Ühel tüübil just läks kossu mängides neli alumist hammast. Mitu hammast meil trennis on läind? MITTE ÜHTEGI!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väiksena oli veel nii, et 3 hammast loksusid ja sõin suppi, kui olin kausi tühjaks söönud siis märkasin, et 3 hammast puudu.

see vast vigastuse alla ei lähe aga jah. :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lugematud põlvetraumad, haavad jne näpuluumurd kokkupõrkes mersuga, jah rattasõit on turvaline sport. Jõusaalis erinevad põlvevigastused, seoses rinnalt surumisega randmeprobleemid...Kui kunagi rötngenis käisin, ütles arst et pole nii paljude armidega jalgu veel näinud :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mäletan , kui mul vend jõusaalis käis ja mina tilbendasin ka vabal ajal vanemate poiste juures. Üks trenn ma proovisin ka siis kangi suruda, kuid üks vanem poiss tegi nalja, et tee niimodi kiiresti (umbes pumba vms.) ja eks ma siis tegingi, kuid ma loll ei arvestanud, et kangil ka raskus peal oli ja nii ma siis tõmbasin kangi enda poole, mitte ei lasknud vaikselt vajuda. Asi lõppes sellega, et ma lollike tõmbasin kangi endale näkku, täpsemalt ikka lõua ja alahuule vahele. Päris nõme värk oli. Kui ma peeglist igemet vaatasin, siis oli see ige koos hammastega tugevama tõmbamise puhul ära murdunud :blink: . Aga õnneks seda ei juhtunud- oli loll mõra vms igemes, mis paranes nädala möödudes täielikult ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hmm , kas see peab olema juhtunud jõusaalis ?! Vist mitte

Ok oli 5-das klassis kui hüppasin lõuatõmbe kangipeale ( olin lühike ja ei hüpanud välja korralikult ) ja tulin suht suure hooga ning kui näpud kangi peale sain oli hoog nii suur et ei jõudnud kangist kinni hoida ja kukkusin selg ees alla , õnneks maandusin käe peale ja käeluu läks raksti randme osast pooleks .

Pole küll midagi suurt ,aga midagi ikka :blink:

mul ka umbes sama asi, ainult et hüppasin 7ndas trampliini pealt korvpalli rõngasse kahekäega ja nihkega randmeluu murd. pooleks ka vist

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just hetkel on siukene tore juhus, et labajalas on murd.

Korvpalli võistlustelt..

Täiesti võimatu olukord. Liikumine on raske. Jõusaalitreeningud ja muud trennid on katkestatud...

Aega on nii meeletult palju ( varemalt sai kuskil 8-10 trenni nädalas) nüüd 0 ja ei oska midaig peale hakata...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minagi kunagi lõuatõmbe kangi peale hüpates sellili käinud, õnneks midagi hullemat ei juhtunud lõi lihtsalt hinge kinni.

Jala sain ka kipsi oma sünnipäeval, sõitsin rattaga ?ampus ühes käes kõrgest kõnnitee äärekivist alla. Hüppeliiges kipsi ja kargud kätte (seda muidugi suve keskel).

Näppe ka õmmeldud ja kuskile päevitustooli vahele jäetud kus siis üks näpp täitsa peenikeseks lömastus( see oli rõve).

Kõige viimane siis praegune on selja ületreenimine (või siis olen kuidagi muud moodi teda kuritarvitanud), selg valutab juba tükk aega ei mingit trenni :blink:. Määrin geelidega ja harjutused ning venitused iga päev, aga kui varsti paremaks ei lähe siis arstionu juurde.

TAHAKS TÄIEGA TRENNI TEHA :lol:

Selja värk oli minul kah. Igatahes jah, mul oli see, et ei teinud korralikult kõiki seljalihaseid. Osad said rohkem koormust ja osad mitte üldsegi ja siis mulle öeldi igatahes, et kui ühte lihast liiga palju treenid, siis ta vist pressib kuidagi neile unarusse jäänud lihastele peale ja see hakkabki valu tegema. Massaaz tegi asja korda ja nüüd tuleb selja trenni eriti hoolikalt teha ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minus selline jama, et kuskil 1,5 aastat tagasi põlv hakkas vaikselt tunda andma ja pool aastat hiljem siis ka küünarnukk vedas alt ja nüüd trenni teha ei ole saanud enam aasta korralikult ja arstide juures olen ka käinud ja kohe viie erineva arsti juures ja nood no sellist paska ajavad, et no kohe midagi ei oska teha, et korda saaks nii põlv kui ka küünarnukk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul juhtus kunagi...oli see vist neljandas klassis, nii et hakkasin koolis rattaga koju minema. kooli ja kodu vahe kuskil 8 km mõõda asfaldteed. kusagil poole te peal siis nägin et sõber läks jala ka kodupoole. mõtlesin siis et võtan sõbra pulgale ja jõuame mõlemad kiiresti koju ja saab kohe välja mängima minna. a vaat kõik ei läinud nii hästi kui plaanitud. nimelt olime sõitnud juba mingi 100 meetrit ja päris kena hoog oli sees, kui äkki sõbra jalg esikodaratesse kõikus. järgmine pilt mida mäletan oli see et ärkasin asfaldilt üles ja sõber nuttis kõrval nii mis hirmus, sest tal oli kand verine natuke. küsisin siis sõbralt et on mul ikka kõik korras, ise nimelt nägu ei tundnud hästi. nokamüts oli mul peas ja sõber ütles et kõik on korras. hakkasin siis mütsi kohendama ja niikui selle peast ära tõmbasin jäi sõbral karp lahti ja vaatas jäätunud silmadega minu laupa. tuntsin siis ka äkki et midagi voolab nagu mõõda nägu alla ja silma. siis katsusin käega laupa ja oh üllatust, see oli väga paitses ja väga verine.seejärel hakkasime kodupoole minema jameil oli tervelt 4 km minna. noh ja siiskui koju jõudsin oli veri juba kuivanud ja "sidusin"omaarust pea kinni. see oli umbes kaks korda nii suur kui oleks pidanud. siis aga tuli vend ja pani mulle jääkoti pea peale. õhtul olin muidugi omaseotud sideme pärast naljakohaks ja pealegi oli masendus sellepärast et ratas oli puruks. olin mingi kolm nädalat kodus ja pea oli paistes. nüüd on siiamaani väike auk peas kuhu juuksed ei kasva...arvatavasti oli mingi kivi sinna selle augu teinud. siit ka loo moraal: ärge võtke kunagi kedagi pulgale!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja kunagi juhtus veel selline huvitav as, et jalad läksid põlema 

Oot, misasja? Hõõrusid jalgade peal pulka, et tuld saada? Seoses sellega tuleb mul meelde, kuidas ma kuuma õli jalgade peale ajasin. Krt, pikki pükse ka ei saanud jalga panna - kuradima valus oli.

selle kõvetamise teemaga tuleb mul see meelde kohe, et suvel sai motika sumpsiga jalg ära korralikult kõrvetatud, muidugi mul oli ainult seelik seljas, nii et päri smõnus oli palja jalaga sinna vastu minna....samamoodi ei saanud mingi kuu aega pükse korralikult jalga ja jalast ära, ikka tükk aega pusisin ja siis kui käisin voolas haavast koguaeg vett :lol: aga mul nende kõrvtavate asjadega veab....kõhu peale läks kogemata hapet ja seal ka mõnusad söövitus armid :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ah jaa, üks asi tuli veel meelde. Umbes viieaastasena treenisin ühe riistapuuga ( nime ei tea, aga välja näeb selline, et keskel on ratas, külgedel pulgad kust kinni hoitakse). Tõmbasin siis seda ratast edasi ja tagasi, kui järsku libisesin ja käisin pauhti lõuaga vastu maad. Verd tuli päris mõnusasti :blink: . Siiani väike armikene lõua all ;) .

sama asi juhtunud...aga ma tegin kukerpalle õues mingi toru küljes ja siis panin ka lõuaga vastu äärekivi serva...siiamaani ka arm lõua otsas :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

esimene suurem vigastus oli mõra ja veri hüppeliigeses. nagu tavaliselt, korvi mängides astusin kellegi jala peale läbi murdes. tagajärjeks väikese arbuusi suurune lillat värvi hüppeliiges sest mingi veresoon rebiti puruks kuskil liigese juures. kuu aega kipsi suvel kõige palavamal ajal :blink: ja seniajani ei paindu hüppeliiges nagu kunagi. ainuke luumurd oli paar aastat tagasi, kui puid saagides endal pöidla ülemise liigese pikuti pooleks lõin. jälle kuu aega kipsi ja mahatulnud küün :lol: aga lumelauasõit on üks ohtlik ala :D , peale paari korda mäel käimist oskasin ära põrutada mõlemad randmed, vasaku põlve, vasaku õla ja mõlemad pöidlad, pöial oli ikka päris sinine ja mis kõige hullem, ei ilmuta paranemise märki liigesed, eitea kas hakkan vanaks jääma või mis, kuigi võtan glükosamiini ja puha ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul ka igasugu asju olnud (judo trenn - 2 X käeluu, 1 X varbaluu, 2 X peapõrutus kusjuures üks neist selline, et 3 päeva olin praktiliselt pime, nägin ainult siluette akna taustal, lugematu arv kordi igasugu nihestusi jms.) kõige kirkamalt on meelde jäänud maavõistlus soomlastega. minu maadlus kestis mõned sekundid. jube pilt avanes seejärel - soomlane viskles maas, käsi liigest niimoodi väljas, et selle pildi oleks võinud vabalt vastavasse eriala ajakirja panna. 3 aastat hiljem nägin sama kutti võistlusel. õla teipimine võttis vähemalt 20 minti iga matši alguses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Judo on jah siuke kole ala :blink: Ise pole hetkel sealt veel ühtegi vigastust saanud aga hirm on küll kogu aeg.

Reegliteta võitlus ma räägin! Kõige turvalisem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mm....hokitrennis uisuteraga reide. vastasmängijaga läksid jalad risti ja nii ta juhtus. paar nädalat ei saanud kõndida, nüüd on ok.

a kõige nilbem asi, et jalkas liigamängus sügisel hüpati varba peale putsa korgiga. küüs pooleks ning pool aastat on möödas ja endiselt valmistab ebamugavusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tallinnas Mustamäel Nõmme metsas on suusahüppetornid. Seal kõige väiksem nn laste hüpekas. Käisin ja käin praegugi seal kandis jalgrattaga krossi sõitmas. Suveks pannakse maandumisradadele tross (läbimõõt vbolla 5mm) alla piirdeks ette, et iga teine seal neid plastik liiste maast ära ei sõidaks. Sellel rajal oli tross otsapidi keskelt vastu maad vajunud. Otsustasin siis oma rattaga teha maandumisrajal kiirlaskumist. Trossist kavatsesin üle saada tõstes sõidu pealt esiratta üles, siis esiratas saab üle trossi ja küll tagumine järgi tuleb. Tegingi nii, väntasin suurima käiguga 2-3 korda täie jõuga. Sellise laskumisnurga puhul kiirendab ratas ikka parajalt hästi. Selle asemele et puhtalt esiratas üle saada, riivasin trossi ja tross vist kuidagi põrkas maast õhku. Kiilus tagaratta ja pedaali külge. Järgmine hetk olin koos rattaga saltos, kargasin poole pealt ise maha ,tegin pikki maada prantsatades 3-4saltot, ratas pani uperkuuti 10-15m edasi. Tulemus see, et rebestasin selja pealt mitu lihast ära ja tagumised õlalihased lisaks. Õnneks oli sõber kaasas, kuna traumapunkti minnes ei olnud võimeline ma ratast maast üles tõstma. Rattal lõi tagumise rehvi puruks, velje 8-sse. Vigastusest taastusin ca kuu aega. Algul oli igavesti lõbus riideid selga panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

suuremal määral treeninguid mõjutanud vigastusi on olnud kaks.

nii aasta tagasi hakkasin sõbrale jõusaalis pullover harjutust ette näitama. võtsin veel näitamiseks väiksema raskuse, kui tavaliselt ise tegin. panin aga räts turja pingi peale, puusad alla ja käed hantliga üle pea. ja käiski rõve ragin õlast läbi ning enam trenni teha ei saanud. ja kui siin on välja toodud lugude moraale, siis sain väga hästi selgeks, et harjutuse sooritamist tuleb alati pidevalt kontrollida, ka väikse raskusega tehes.

teine mure on mul põlved. otepääl rattamatkal käies võtsid enamus inimesi tõuse ratta kõrval käies, aga mina olin ju ikka kõva rattamees ja pidin kõikidest tõusudest ratta seljas üles rassima. kolmandal päeal lõi tõusudel valu põlve. oleks pidanud siis veidi puhkust andma, aga päev peale matka olin aga jälle ratta seljas ja sõitsin iga päev 30-40 km. lisaks korra nädalas jooksmised, mis minu kaalu juures (u. 90 kg) pole põlvedele just mingi eriline piknik.

nüüd olengi õlga kaks korda süsti saanud, aasta aega glükosamiini söönud ja 2x päevas põlvesid ja õlga deep relief geliga määrinud. vaikselt vist paraneb, kevadel tahaks igatahes jälle rattal sõtkuma hakata:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ahjaa eelmine aasta sõitsime sõbraga rattaga tartu ja tagasi, tallinnast siis. Kokku ühe päevaga 380 km, pärast ei saanud mingi 2 päeva korralikult kõndida, seda siis sita sadula pärast just :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

alles eile õhtul väike maadlus sõbraga ning tulemus põlvekapslite murd ning 2 nädalat kipsi ja vere välja võtmist. Sama asi oli ka kuskil 7 aastat tagasi, siis kulus raviks 3 kuud kipsi, kuna vahepeal kukkusin kerges joobes tiibklaveri otsast alla. Vrbaluid on 2 murdunud, nina korra, üleelatus 2 ninaoppi ja veel palju väiksemaid traumasid. Kokkuvõtvalt on alati süüdi olnud oma või mõne sõbra LOLLUS!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pesapalliga pihta saades on üsna valus, olen saanud vastu jalga.

See pall on väga kiire lennuga ja raske, kui õnnetu ei jõua seda märgata, siis on päris valus.

Aga seda mängu pole 15a juba mänginud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küll on alles vana teema üles kaevatud. :)

Yli pointless post!

Leian et teema oleks palju kasulikum, kui olexid ainult t6esti sportimisega seonduvad vigastused kirjas, et teiste vigadest 6ppida ning end s22sta!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×