Jump to content
hary

Aeroobne

Recommended Posts

See on individuaalne ja sõltub ka pulsisagedusest millega treenime. Max. pulsisagedusega treenides jõume päris ruttu selleni, et tekkib neg. effekt ehk lihase põletamine. Seevastu rahulikus tempos ei pruugi ka tunnine aeroobne tegevus anda neg. effekti. Üldjuhul kui teha aeroobset peale jõutrenni ei oleks mõttet teha üle poole tunni, kui aga eraldi päeval võib olla ka tunnine seanss.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kas lihaste põletamine oleneb ka sellest, mitu korda nädalas aeroobset teha? Oletame, et teeme iga päev pool tundi, kas siis põletab rohkem lihast kui mõned päevad nädalas ainult?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on individuaalne ja sõltub ka pulsisagedusest millega treenime. Max. pulsisagedusega treenides jõume päris ruttu selleni, et tekkib neg. effekt ehk lihase põletamine. Seevastu rahulikus tempos ei pruugi ka tunnine aeroobne tegevus anda neg. effekti. Üldjuhul kui teha aeroobset peale jõutrenni ei oleks mõttet teha üle poole tunni, kui aga eraldi päeval võib olla ka tunnine seanss.

Ott, kui ma teen rasket jõu trenni ja siis peale seda jooksma millal oleks õigem võtta siis sheik? Ma olen kuulnud ,et peale jõusaali jooksmine hakkab lihaseid sööma!Samas osad just käsevad joosta peale jõusaali!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale trenni on vastik jooksma minna. Enne ikka mõnusam :rolleyes: Aga tegelikult see on individuaalne. Lihtsalt pärast trenni hea mõnus olla, siis ei viitsi kyll enam tuterdama minna

Ikka enne trenni, peale trenni peab küll tohutu tahtejõud veel jooksma minna olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enne trenni aeroobset tehes ma küll ei jõuaks pärast rauda tõsta. Peale trenni on aga hea kilt lõdvestuseks joosta

Jaa.Kangitrenn ja jooks peale ... kangitrenni kasutegur sel juhul on muidugi vapustav, :rolleyes:

Ja pärast imestatakse et krt,massi ei tule,lihas ei kasva ...

Milleks peab jooksma kohe enne(pärast) trenni?

Miks ei võiks seda teha erinevatel päevadel või ühte hommikul,teist õhtul?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tekkis sama küsimus praegu kepikõnni ja jõutrenni kohta- juba mõnda aega olen teinud tund kuni poolteist kepikõndi, siis tunnikene jõutrenni otsa. Kuna harrastan kepikõndi väga kiires tempos, siis võtab see sama palju läbi, kui sörkjooks. Kas põletan siis samuti hoopis oma lihaseid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul tekkis sama küsimus praegu kepikõnni ja jõutrenni kohta- juba mõnda aega olen teinud tund kuni poolteist kepikõndi, siis tunnikene jõutrenni otsa. Kuna harrastan kepikõndi väga kiires tempos, siis võtab see sama palju läbi, kui sörkjooks. Kas põletan siis samuti hoopis oma lihaseid?

Intensiivne treening lõhub märkimisväärselt lihaseid. Hoolimata sellest, millise treeninguga on tegemist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Intensiivne treening lõhub märkimisväärselt lihaseid. Hoolimata sellest, millise treeninguga on tegemist.

Ehk siis ei tohiks ma neid järjest tehagi? Või peaksin mingi korraliku sheigi ära jooma peale trenni? Praegu olen söönud nt 250g kohupiima kookoshelveste ja hapukoorega... paari tunni pärast korralikuk söök

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ehk siis ei tohiks ma neid järjest tehagi? Või peaksin mingi korraliku sheigi ära jooma peale trenni? Praegu olen söönud nt 250g kohupiima kookoshelveste ja hapukoorega... paari tunni pärast korralikuk söök

Selliselt toimides läheb treening liiga pikaks. Kui mõlemad treeninguosad on veel lisaks kestusele (väga) intensiivsed, siis seda enam on selline variant ebasoovitav.

Toitumine on küll määrava tähtsusega, aga üks võiks teist ikka toetada, mitte üksteise puudujääke mingil määral kompenseerida. Sinu trennijärgne pala on küllaltki OK. Selle asemel sheiki nt vadakukonsentraadist teha pole vaja.

Lisada võiksid trennijärgselt aga süsivesikuid (tatar) ja hapukoore ja kookoshelvestega sellisel juhul ära väga "lahkelt" ümber käi. Kui aga su päevamenüü on hetkel sätitud nii, et süsivesikuid üleüldse väldid, siis on natuke teised lood. Kui süsivesikud ikka sees, siis võimalikult vahetult peale trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selliselt toimides läheb treening liiga pikaks. Kui mõlemad treeninguosad on veel lisaks kestusele (väga) intensiivsed, siis seda enam on selline variant ebasoovitav.

Toitumine on küll määrava tähtsusega, aga üks võiks teist ikka toetada, mitte üksteise puudujääke mingil määral kompenseerida. Sinu trennijärgne pala on küllaltki OK. Selle asemel sheiki nt vadakukonsentraadist teha pole vaja.

Lisada võiksid trennijärgselt aga süsivesikuid (tatar) ja hapukoore ja kookoshelvestega sellisel juhul ära väga "lahkelt" ümber käi. Kui aga su päevamenüü on hetkel sätitud nii, et süsivesikuid üleüldse väldid, siis on natuke teised lood. Kui süsivesikud ikka sees, siis võimalikult vahetult peale trenni.

Tänud mõistliku kommentaari eest :rolleyes:. Süsivesikuid tarbin praegusel ajal tõesti suht minimaalselt. Üritan edaspidi siis hoida need kaks trenni lahus, või kui ikka väga tahan mõlemat, siis piirdun aeroobse osa puhul ehk poole tunniga, loodan, et see ok...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
intensiivne treening ei lõu midagi märkimisväärselt lihaseid juhul kui just koguaeg aeroobset ei tehta.

vaata parimad sprintereid ei saa öelda et nagu pisikesed oleksid.

Kas arvad, et sprinterite treeningud lihast ei lõhu?

Tavainimest tippsprinteritega üks ühele võrrelda ei maksa. Seda enam, kui nende treeningute ülesehitust ei tea. Põhjuseid on teisigi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud mõistliku kommentaari eest :rolleyes:. Süsivesikuid tarbin praegusel ajal tõesti suht minimaalselt. Üritan edaspidi siis hoida need kaks trenni lahus, või kui ikka väga tahan mõlemat, siis piirdun aeroobse osa puhul ehk poole tunniga, loodan, et see ok...

Jälgi seda, et kui tahad teha aeroobset, et see siis ikka oleks aeroobne - rahulik tempo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jälgi seda, et kui tahad teha aeroobset, et see siis ikka oleks aeroobne - rahulik tempo.

Ilmselt tuleb pulsikell kasutusele võtta, ise ma ilmselt ära ei tunneta, kui liiga intensiivseks läheb :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mida ma mõtlesin on see,et ei tasu karta koguaeg mingi lihas kadu jne.kui ei ole tegemis tippkulturistiga.

ei tasu karta igat liigutust,natuke intensiivsemat trenni.iga asi tuleb kasuks omamoodi.

igaüks ei saa ka colemaniks nii et pole mõttet hirmu et oi äkki kaob siit midagi või sealt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mida ma mõtlesin on see,et ei tasu karta koguaeg mingi lihas kadu jne.kui ei ole tegemis tippkulturistiga.

ei tasu karta igat liigutust,natuke intensiivsemat trenni.iga asi tuleb kasuks omamoodi.

igaüks ei saa ka colemaniks nii et pole mõttet hirmu et oi äkki kaob siit midagi või sealt.

Sa räägid,nagu oleks tegemist fataalse paratamatusega, :rolleyes:

Seda kadu on treeningute jaotamisega ju võimalik vältida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

on muidugi võimalik vältida lihaskadu aga see omab tähtust pigem kõrgel tasemel.mingi kondu juku tuleb kohale ja räägib et oi lõike ma eijookse äkki lihast ei kasvagi....vot see oleks naljakas.ptm ma saan aru küll jah.. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×