Jump to content
znelle

kükid ja alaselg

Recommended Posts

kõike ma ei viitsinud lugeda, endal on väike skolioos, siis kükk hakkas ka mingi hetk tunda andma, jätsin asja katki, nagu arstid soovitasid, treenisin vöökohta väga korralikult - selga, külgi, kõhtu.

Nt mina küll ei küki otse alla, ma kallutan päris palju ette, vaatan et põlved varvastest tahapoole jääks ja et selg kumer oleks. Idee poolest annab veel alaseljale ka koormust see ettekallutamine.

ps. tegelen jõutõstmisega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eile oli täitsa normaalne trennis ....selg ei andnud tunda ja täna proovisin seda ketastega jalgade all varjanti ja samuti kõik oli ok.

Ise täheldasin seda, et kui teen enne body pump'i mõnda teist trenni, siis hakkab selg tunda andma...aga kui ainult üks trenn teha siis on kõik ok.

ju siis selg saab liiga palju koormust kahe trenniga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kükki sügavus on mitte rohkem kui 90 kraadi....nii ütleb vähemalt treener.

Aga selja asend?

No selja asend ikka sirge, et ei kalluta ette, nagu mõned seda teevad.....nõgus selg on ja kükid otse alla.....et nagu tehnika peaks õige olema....aga ei tea jah,mis värk on.

kas tead et nõgus selg pole sugugi hea asi?!

nimelt sirge selg on see mida on vaja - kõht kõva ja selg sirge!

nõgusa seljapuhul langeb suur raskus selja alaosa keskmistele lülidele ja raskus ei jaotu võrdselt seljapeal!

parimat...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milleks sa teed 2 trennit jarjest!

Kas oled nii paks ja muretsed et ei joua vormi teha suvi jaoks :blink:

Muudetud kasutaja Levron poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas tead et nõgus selg pole sugugi hea asi?!

nimelt sirge selg on see mida on vaja - kõht kõva ja selg sirge!

nõgusa seljapuhul langeb suur raskus selja alaosa keskmistele lülidele ja raskus ei jaotu võrdselt seljapeal!

parimat...

Oled eksiteel , mr. kunn , aga ümber veenda suudab sind ainult seljavigastus , mida ma sulle ei soovi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oled eksiteel , mr. kunn , aga ümber veenda suudab sind ainult seljavigastus , mida ma sulle ei soovi.

see on kena et ei soovi - aga mul on 1 juba olemas - 1 lüli on selgroos viltu ja huvitav oleks teada milles sinu väide seisneb!

parimat...

täpsustan ka natuke - naturaalselt sirge selg ongi nõgus - aga kui automaatselt püüda pidevalt selga sirgena (taha poole) hoida võib tekkida selline silla taoline asend mis seljale raskuse tõttu raske !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sesmõttes, et kui sa hoiad selga sirgena lihtsalt, siis seljalihased ei ole nii tugevad, et läbi terve harjutuse tasakaalustada selga sellise raskusega, mis kükiks on vajalik. Kui aga surud selja "lukku" nõgusaks, siis on see palju lihtsam ja stabiilsem. Ja kui ette ei kaldu sellise nõgusa seljaga vaid pea ilusasti püsti on ja muu, siis ma ei näe, et see kahjulik saaks olla... :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

loomulikult selg peab olema fikseeritud aga kuna jutt käis selja valust siis rääkisin siin sellest samast veast mis mul oli!

see tekib nii kui selg ei ole fikseeritud ja tagumik viia liialt taha poole alla minnes - all tuleb raskus just alaselja keskmisele osale kuna selja alumise ja ülemise osa nurk muutub!

näidata lihtne - seletada raske :blink:

parimat...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüüdseks siis seljavaludest vaba :lol: abi oli sellest kui kandade alla panna kettad ja siis muidugi jälgin ka koguaeg peeglist asendit jne.

Raskusi lisan ka vaikselt juurde ja pole mingei dvalusid, mi son väga hea :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki on probleem selles, et rüht pole korras. Alaseljal võib olla veits vasakule või paremale kaldus, mida sa ise aru ei saa( õige sõna oli vist skolioos või midagi taolist). Muideks see on tänapäeval suht levinud probleem. Mind ei lastud ainuüksi selle pärast sõiväkke, isegi kui väga tahtsin. Ja tean oma poolt veel tüdrukuid, kellel sama probleem.

Kui raskusi tõstad, siis võib see välja lüüa. Aga see on ainult minu arvamus- diagnoosimine tuleks jätta arstidele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Njah igatahes on probleem olemas seljas. Kui täheldad veel seda selja teemat, ja jätkad ka kõige kergemast tuikamisest mitte väljatehes, siis on päris kõrge tõenäosus, et mõne suurema tuuletõmbe või lihtsalt külma ilmaga lööb põletik sisse. Kui see juba on kaelas, siis on kindel, et said endale kutsumata külalise terveks eluks :ph34r:.

Kuna endal selg katki, siis olen päris palju uurind-puurind antud teemat. Üldine rusikareegel on iseseisvalt selja igapidine venitamine ja seda ümbritsevate lihaste regulaarne mõõdukas treenimine. Päris hea nii venitust kui ka treeningut samaaegselt hõlmav harjutus (minu lemmik) on sillas seljasirutajate pingutamine. See tähendab, et sillas olles üritad vöökohta tõsta nii kõrgele kui võimalik, hoiad maksimum kõrgusel paar sekundit ning lased selja peaaegu vastu matti tagasi. Leiutasin selle harjutuse ise, minu seljaprobleemid likvideerib nagu vitsa väel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõnedel inimestel ongi selg nii nõrga ehitusega, et näiteks antud olukorras annab tunda. Selle vastu aitab ainult selga toestavate lihaste regulaarne ning tugev treening (alaselg, kõht, kõhupõiklihased jne). Lisaks tasub lasta selg paika panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli endal 2 kuud tagasi sama jama, alaseljas valud tulid kükkide ja jõutõmbe tegemisel, jätsin siis nende tegemise pooleli ning treenisin rohkem alaselga ja kodus määrisin salviga, valu piinas mind ikka veel mitu nädalat, siis hakkas vaikselt järgi andma ja pole enam siiamaani tunda andnud. Ega ei kasutanud tõstevööd küll, kuna jõusaali omad olid mulle suured, ostsin omale isikliku ja puurisin lisaaugud juurde, nüüd kasutan jõudsasti ;)

Muudetud kasutaja intsu007 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega ei kasutanud tõstevööd küll, kuna jõusaali omad olid mulle suured, ostsin omale isikliku ja puurisin lisaaugud juurde, nüüd kasutan jõudsasti ;)

Natuke teemast kõrvale aga vb mõni teadja ütleks et mis vahe on sellel laial tõstevööl ja siis on sihuke kitsam!? Endal see kitsam aga on neil mingi oluline vahe, laiem toetb äkki paremini, samas tundub, et kõhujuurest jääks segama kuidagi? :)

Muudetud kasutaja inside14 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lai vöö rohkem nagu kükkile mõeldud....aga ma ise olen jõutõstja ja kasutan seda vööd kükkis, surumises ja tõmbes..kitsa vööga teen näiteks kätt.. Tegelt on nii vist, et kui kord selle laiaga ära harjud siis kitsaga enam teha ei taha, sest tunne nagu püksirihm ümber..

Selja koha pealt siis nii, et ma teen kükki ka ikka vibus ja ku aus olla siis pole jõudõstjaid kes ei nii ei teeks..võtta 200kg selga ja katsu seda selga mitte vibus hoida..

Mul oli eile just trennis hea olukord tegin pool kükke 212,5 kg ja sõber julgestas siis ühelt poolet ja kutsusin siis appi ka ühe võõra.. see tahtis vist mind ära tappa..kui ma hakkasin kükki laskma võttis ta kohe kangist kinni ja / sellises asendis pole hea ytunne olla..kuna jah raskus langes kõik ühele poolele..täna annab üks pool abaluu juurest tund väike lihas venitus oli vist..aga õnneks läks suht hästi..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×