Jump to content
znelle

kükid ja alaselg

Recommended Posts

Viimalse ajal kükke tehes on alaseljas sihuke tuim valu...nagu mingi närvi valu või midagi sellist....pärast ei anna tunda, kui siis vahest käies lööb harva mõni torge sisse alaselga. Et millest see võib olla tingitud?

Ise mõtlesin, et teen harjutust valesti....aga kontrollin ennast peeglist koguaeg ja kõik tundub õige :unsure: ei kalluta ennast ette ka, nagu mõned kipuvad tegema.

et siis äkki keegi teab mis värk on :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Kas hoiad selga ikka sirgena. Olen näinud küll tegelasi, kes kükke tehes ei hoia selga piisavalt sirgena.

Kas sa alaselga üldse treenid? Tihti treenitakse ülejäänud seljalihaseid, kuid alaseljalihased jäetakse unarusse.

Muudetud kasutaja Vahue poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas see tõstevöö on selline nahast asjandus, mida enmasti jõusaalis kasutatakse?

body pump'i jaoks vist pole mõtet seda muretseda.

hoian jah sirgena...täiega jälgingi seda, sest ise arvasin ka et äkki sellest...aga nääd ei ole....lihasgruppidest treenin nii palju kui seal body pump'is tehakse, et seal ikka alaselga ka natuke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

soovitan minna arstile ning esialgu kükke mitte teha. huhh selg pole naljaasi. piltlikult 8eldes on iga selgroolyli vahel yks cd plaat ja usu mind sa ei taha et see cd plaat seal katki l2heb. valu peaks olema p6rgulik ning selga korda aitab saada operatsioon(mis ei t2henda et edaspidi treenida saad). seljaga tasub olla 22rmiselt ettevaatlik. ise nikastasin kunagi v2ga ammu juba selja 2ra ning arstile ei l2inud. nyyd elan oma probleemiga p2evast p2eva. ei soovita kellegile!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul oli ka sama probleem. Arstil käisin need soovitasid elektriravi ja kogu moos (mitte et ma ei soovita arsti juurde minna iga inimene ikka erinev) siis käisin kiropraktiku juures. Väänati selg paika ja soovitati alati korralikult venitada peale trenni. Nüüd palju parema aga samas kui selg juba kunagi valu tegema hakkanud siis sellest probleemist suht raske lahti saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõstevöö ei ole küll vist see asi, mille muretsema peaksid. Kui jõusaalis kükke tegema lähed suuremate raskustega ja vähemate kordustega, siis on tõstevöö kasutamine soovitatav.

Püüa suhelda treeneriga. Ise ei pruugi peeglist kõiki neid detaile näha, mida treener näeb. Minu tagasihoidlik kogemus ütleb, et see on siiski tehnika küsimus. Kui valu/pinge liialt segab, siis proovi väiksema raskusega.

Ausalt öeldes oli endalgi BP-ga alustades sageli alaselg see, mis kõige rohkem ära väsis. Paari kuu pärast oli tehnika paremaks läinud ja alaselg sellise koormusega paremini harjunud ning probleem kadus. Kui aga pisted ja valu jätkuvad, siis puhka ja püüa (spordi)arsti konsultatsiooni saada.

-aron- ja kompanii, kui te ei ole võimelised lugema ja aru saama, millisesse foorumisse postitate, siis palun ärge tehke seda. Tõstevöö Bodypumbis ja ma eeldan, et naisterahvale -- no kuulge ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ohutus ennekõike :o põed seda, et kõik naeravad vä no edu sulle siis vigasta oma selga edasi :unsure:

No ega ma mingite julmade raskustega ei tee, et peaks seda tõstevööd kasutama....ma vähemalt arvan nii....ma saana ru, et kui jõusaalis treenida, et siis aga body pump'is ei pea seda vajalikuks....aga noh ega ma ka kõiketeadja pole :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub ,et selgroog on liikunud nii nagu ta ei peaks, ja miski närv on natuke kusagile vahele või vastu läinud. Arst peaks üle vaatama su selja.Tehnika võib sul olla ikkagi mitte päris see , olgugi , et sa ette ei kalluta , sirgest seljast on vähe ,selg peaks olema , krt eesti keeles ei teagi õiget väljendit, arched , vibus või midagi. Ma ei tea , kui sügavat kükki bodypumpis tehakse , aga sügavat kükki tehes ei suuda paljud oma selga õiges asendis ehk vibus hoida ja voilaa. Tugevad kõhulihased asendavad rihma ja on kohustuslikud , kui tahad , et selg oleks korras.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tundub ,et selgroog on liikunud nii nagu ta ei peaks, ja miski närv on natuke kusagile vahele või vastu läinud. Arst peaks üle vaatama su selja.Tehnika võib sul olla ikkagi mitte päris see , olgugi , et sa ette ei kalluta , sirgest seljast on vähe ,selg peaks olema , krt eesti keeles ei teagi õiget väljendit, arched , vibus või midagi. Ma ei tea , kui sügavat kükki bodypumpis tehakse , aga sügavat kükki tehes ei suuda paljud oma selga õiges asendis ehk vibus hoida ja voilaa. Tugevad kõhulihased asendavad rihma ja on kohustuslikud , kui tahad , et selg oleks korras.

kükki sügavus on mitte rohkem kui 90 kraadi....nii ütleb vähemalt treener.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tundub ,et selgroog on liikunud nii nagu ta ei peaks, ja miski närv on natuke kusagile vahele või vastu läinud. Arst peaks üle vaatama su selja.Tehnika võib sul olla ikkagi mitte päris see , olgugi , et sa ette ei kalluta , sirgest seljast on vähe ,selg peaks olema , krt eesti keeles ei teagi õiget väljendit, arched , vibus või midagi. Ma ei tea , kui sügavat kükki bodypumpis tehakse , aga sügavat kükki tehes ei suuda paljud oma selga õiges asendis ehk vibus hoida ja voilaa. Tugevad kõhulihased asendavad rihma ja on kohustuslikud , kui tahad , et selg oleks korras.

kükki sügavus on mitte rohkem kui 90 kraadi....nii ütleb vähemalt treener.

Aga selja asend?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tundub ,et selgroog on liikunud nii nagu ta ei peaks, ja miski närv on natuke kusagile vahele või vastu läinud. Arst peaks üle vaatama su selja.Tehnika võib sul olla ikkagi mitte päris see , olgugi , et sa ette ei kalluta , sirgest seljast on vähe ,selg peaks olema , krt eesti keeles ei teagi õiget väljendit, arched , vibus või midagi. Ma ei tea , kui sügavat kükki bodypumpis tehakse , aga sügavat kükki tehes ei suuda paljud oma selga õiges asendis ehk vibus hoida ja voilaa. Tugevad kõhulihased asendavad rihma ja on kohustuslikud , kui tahad , et selg oleks korras.

kükki sügavus on mitte rohkem kui 90 kraadi....nii ütleb vähemalt treener.

Aga selja asend?

No selja asend ikka sirge, et ei kalluta ette, nagu mõned seda teevad.....nõgus selg on ja kükid otse alla.....et nagu tehnika peaks õige olema....aga ei tea jah,mis värk on.

Muudetud kasutaja znelle poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka minul oli sama probleem, rääkisin treeniriga ja ta soovitas kettad jalge alla panna, et siis nagu toetad kannaga või pooljalaga(pead ise endale sobiva leidma) ja siis probleem kadus...teien asi olen mõelnud ka sellepeale,et pold õige jalats, ei toetanud kanda korralikult, nüüdsest uued jalatsid, mis ideelselt mugavad ja toetavad, ei kasuta enam kettaid ja selg ka enam ei valuta :unsure: jõuda pumpamisel ja vea kõrvaldamises :unsure:

Muudetud kasutaja Smiler poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bodypump on minu jaoks müstika , aga kükk mitte. Otse alla ei ole õige tehnika. Kükki minnes peab liikuma kõigepealt puusaliiges ,siis alles põlv. Kui klotsid on kanna all saab jah otse alla minna , aga põlvi lõhub natuke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Bodypump on minu jaoks müstika , aga kükk mitte. Otse alla ei ole õige tehnika. Kükki minnes peab liikuma kõigepealt puusaliiges ,siis alles põlv. Kui klotsid on kanna all saab jah otse alla minna , aga põlvi lõhub natuke.

Aga võta siis vaevaks korra BP trennis käia. Saad äkki aru millest selles fooruminurgas räägitakse.

Bodypumbis kükke tehes peaks põlv kogu aeg pehme olema. St üleval mitte lukku minema. Ja kõige madalamas asendis ei tohiks põlv ulatuda ettepoole varvastest.

Jalad õlgade laiuselt. Kui varbaid natuke väljapoole suunata, siis minul on lihtsam harjutust sooritada. Kui liiga palju väljapoole suunata, siis see on juba veidi teine harjutus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ka minul oli sama probleem, rääkisin treeniriga ja ta soovitas kettad jalge alla panna, et siis nagu toetad kannaga või pooljalaga(pead ise endale sobiva leidma) ja siis probleem kadus...teien asi olen mõelnud ka sellepeale,et pold õige jalats, ei toetanud kanda korralikult, nüüdsest uued jalatsid, mis ideelselt mugavad ja toetavad, ei kasuta enam kettaid ja selg ka enam ei valuta :rolleyes: jõuda pumpamisel ja vea kõrvaldamises :(

Ise mõtlesin ka seda ketaste jalgade alla panemise varianti...eks siis järgmine kord proovin ja vaatab mis saama hakkab :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Bodypump on minu jaoks müstika , aga kükk mitte. Otse alla ei ole õige tehnika. Kükki minnes peab liikuma kõigepealt puusaliiges ,siis alles põlv. Kui klotsid on kanna all saab jah otse alla minna , aga põlvi lõhub natuke.

Aga võta siis vaevaks korra BP trennis käia. Saad äkki aru millest selles fooruminurgas räägitakse.

Bodypumbis kükke tehes peaks põlv kogu aeg pehme olema. St üleval mitte lukku minema. Ja kõige madalamas asendis ei tohiks põlv ulatuda ettepoole varvastest.

Jalad õlgade laiuselt. Kui varbaid natuke väljapoole suunata, siis minul on lihtsam harjutust sooritada. Kui liiga palju väljapoole suunata, siis see on juba veidi teine harjutus.

Bodypumpi ma kindlasti ei tule. Põlv ei tohi ulatuda ettepoole varvastest, seda on võimatu saavutada , kui kükkida otse alla ja vabandust siia teemasse ma edaspidi enam ei trügi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Kas hoiad selga ikka sirgena. Olen näinud küll tegelasi, kes kükke tehes ei hoia selga piisavalt sirgena.

Kas sa alaselga üldse treenid? Tihti treenitakse ülejäänud seljalihaseid, kuid alaseljalihased jäetakse unarusse.

Just,kui jätta alaselg unarusse hakkabgi kükki tehes alaselga valu lööma!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minust on ka saanud kulturismifänn, kuid küllalt väheesineval põhjusel. Nimelt olin 2002 operatsioonil, millest on järel 15 cm arm alaseljal ning nimmelülide sisse keeratud titaankruvid, kruvide vahelised vardad ning lülidevahelised implantaadid.

2002-2004 oli päris põrgu, 2005 jõudsin põrgu eeskotta ja üldiselt leian, et sain eelmine aasta põrgust ka välja.

Nüüd käin 1x nädalas saalis ja 30 minutit kasvatan ainult lihasgruppe, millel on minu kogemuste baasilt mingi mõju selgroolülide vaheliste lihaste ülesehitamisele (biitsepsi ja muid sepse lisan harjutuskavva ainult vahelduseks). Operatsiooniga kaabitakse inimesel lülid paljaks ja lõigatakse selg sügavalt lõhki. Treeningülesanne on need lihased tagasitekitada.

Seega kõik kes Sul soovitavad arsti juurde minna, neil on õigus. Ainult, et mine kohe mingi spordiarsti juurde (näiteks Audentese spordimeditsiinikeskusesse). Oleks vaja seljast nii tomograafi kui röntgenpilti.

Operatsioonist tuleb hoiduda ... kui see on võimalik. Seda on mul Sulle raske selgitada, ütleme nii , et vabaned karjuvatest valudest ja saad asemele kroonilised valud, kaotad istumisevõime jne.

Operatsiooni asemel tuleb üritada selja lihaskonna ülesehitamist (minul jäi see tee proovimata). Arvatavasti juba aastaga võib selg piisavalt tugevaks saada.

Ja kui tervis korras, siis jätad alaseljaharjutused alatiseks (elu lõpuni) treeningprogrammi ja oled mitte 60 minutit saalis vaid 90 minutit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt olen ka mina aru saanud, et selja puhul on operatsioon tõepoolest absoluutselt viimane abivahend, mille poole pöörduda alles siis, kui KÕIK muu on tõesti läbi proovitud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ka minul oli sama probleem, rääkisin treeniriga ja ta soovitas kettad jalge alla panna, et siis nagu toetad kannaga või pooljalaga(pead ise endale sobiva leidma) ja siis probleem kadus...teien asi olen mõelnud ka sellepeale,et pold õige jalats, ei toetanud kanda korralikult, nüüdsest uued jalatsid, mis ideelselt mugavad ja toetavad, ei kasuta enam kettaid ja selg ka enam ei valuta :unsure: jõuda pumpamisel ja vea kõrvaldamises :P

Ise mõtlesin ka seda ketaste jalgade alla panemise varianti...eks siis järgmine kord proovin ja vaatab mis saama hakkab :(

et siis proovi jah kettad ja nii umb paar kuud... ja anna siis pärast teada ka, kas oli abi ;) parimat pambut :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minust on ka saanud kulturismifänn, kuid küllalt väheesineval põhjusel. Nimelt olin 2002 operatsioonil, millest on järel 15 cm arm alaseljal ning nimmelülide sisse keeratud titaankruvid, kruvide vahelised vardad ning lülidevahelised implantaadid.

2002-2004 oli päris põrgu, 2005 jõudsin põrgu eeskotta ja üldiselt leian, et sain eelmine aasta põrgust ka välja.

Nüüd käin 1x nädalas saalis ja 30 minutit kasvatan ainult lihasgruppe, millel on minu kogemuste baasilt mingi mõju selgroolülide vaheliste lihaste ülesehitamisele (biitsepsi ja muid sepse lisan harjutuskavva ainult vahelduseks). Operatsiooniga kaabitakse inimesel lülid paljaks ja lõigatakse selg sügavalt lõhki. Treeningülesanne on need lihased tagasitekitada.

Seega kõik kes Sul soovitavad arsti juurde minna, neil on õigus. Ainult, et mine kohe mingi spordiarsti juurde (näiteks Audentese spordimeditsiinikeskusesse). Oleks vaja seljast nii tomograafi kui röntgenpilti.

Operatsioonist tuleb hoiduda ... kui see on võimalik. Seda on mul Sulle raske selgitada, ütleme nii , et vabaned karjuvatest valudest ja saad asemele kroonilised valud, kaotad istumisevõime jne.

Operatsiooni asemel tuleb üritada selja lihaskonna ülesehitamist (minul jäi see tee proovimata). Arvatavasti juba aastaga võib selg piisavalt tugevaks saada.

Ja kui tervis korras, siis jätad alaseljaharjutused alatiseks (elu lõpuni) treeningprogrammi ja oled mitte 60 minutit saalis vaid 90 minutit.

Ega jah, mingit seljaoppi ma küll ei taha :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimalse ajal kükke tehes on alaseljas sihuke tuim valu...nagu mingi närvi valu või midagi sellist....pärast ei anna tunda, kui siis vahest käies lööb harva mõni torge sisse alaselga. Et millest see võib olla tingitud?

Ise mõtlesin, et teen harjutust valesti....aga kontrollin ennast peeglist koguaeg ja kõik tundub õige :unsure: ei kalluta ennast ette ka, nagu mõned kipuvad tegema.

et siis äkki keegi teab mis värk on :(

selg on pumpimsel alati olnud üks nõrgemaid kohti, seepärast soovitan samuti küsijal treeneriga konsulteerida. olen märganud trennides, et mõned kipuvad selja kole nõgusaks ajama - võetakse justkui mõni aeroobikapoos ( :rolleyes: ). ja kui nüüd mõelda, et töötatakse, kang/hantel/ketas käes, nt õlatöös, on vaja kindlasti hoida selga. soovitan puusade ja kõhulihaste abil (loomulikult peeglist poosi jälgides) hoida sirget selga.

tagasi tulles kükkide juurde, konsulteeri oma treeneriga, nagu öeldud, kuid ole siin kriitiline! nimelt anti siin äsja õpetlikus laadis "ninanips" hoida küki sooritusel põlvi mitte üle varvaste minemast. see enne kehtinud reegel ei ole enam aga päris nii! ja kui treener (usutavasti küll, eks ole) vaatab ja kuulab üle 56. kava dvd pealt rubriigi Masterclass, siis saab ta aru, miks selle plaadi kavademol ükski esineja laval "vana moodi" ei küki! kommentaariks niipalju, et küki kava nn põlveparadigmat (vabandage peenutsemise pärast) muudeti Les Millsis just nimelt selja säästmiseks. muide, muutusi on toimunud veelgi, aga see ei ole praeguse konteksti teema!

ohutut pumpimist!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×