Jump to content
Külaline

Maailmameistri tõde ja õigus!

Recommended Posts

kuigi EV on dopingu kasutamisele kallutamine ja ravimi ebaseaduslik levitamine kriminaalkorras karistatavad ja dopingu tarvitamine mitte, härib mind sügavalt see kalmuse räuskamine. olin temas enne seda üritust oluliselt paremal arvamusel, arvasin, et tegu on põhimõtetega inimesega.........aga.................. esiteks oli/on ta kallutatav, Tokko ütles, et - võta seda ja seda - Kalmus võttis. ei usu, et Tokko teda kuidagi ähvardas või sundis dopingut tarvitama. teiseks on Kalmus kituja. käjja alates 2001 aastast ringi ja igas võimalikus kohas rääkida "lible tegi, lible tegi...".... minu mälu järgi on Tokko ka varem tunnistanud, et on dopinguga olnud sinapeal (viide vähktõve usutlustele ja käsitlustele meedias ja siin foorumis). ja see dopingu jutt on lihtsalt lapsik. jah, on tõenäoline, et kontrollis tehti vigu ja ei järgitud viimase piirini vastavat regulatsiooni, mis korrektse asjaajamise korral võiksid päädida proovi kõlbmatuks tunnistamisega. aga see vandenõu teooria, et kalmus lavastati süüdi viitab pigem mingile meditsiini valdkonda kuuluvale kinnisideele. see on midagi taolist kui arno joala oma klamüüdiaga. juba see, et kalmus on oma ajus suutnud maalida tokkost mütoloogilise antikangelase pildi, kes juhatab oma kaitse all oleva Kiivika läbi wada ja teiste rahvusvaheliste kontrollide viidab sellele (sic!!).

jah, see et tokko tegeles kunagi keelatud ainete müügiga/vahendamisega on taunitav ja sihuke mees ei sobiks juhtima ROK-i ja Spordi Harta põhimõtete järgi tegutsevat alaliitu, kui.................. ta teeks seda jätkuvalt. aga toko on oma vitsad kätte saanud (haigus), pattu tunnistanud ja väärib lunastust. kõrvalvaatajana tundub, et ta on oma ametit pidanud südamega ja hästi, oti ja tokko töö tulemusena on kulturism tulnud "keldritest" välja. olgem kristlased. jumal annab kõik andeks. ka kalmusele.

Muudetud kasutaja paprica poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
erxs 11------- sile siis, mees keda see huvitab, et siin foorumis tema ütles.....?????See ei ole mingi puhtsüdamlik ülesse--- :unsure: tunnistus Tokko võib öelda, et see polnud tema, kuna käsi oli kipsis ja rebane kirjutas tema asemel ja kuulis valesti ,ning kirjutas.

Maga kaineks ennast. Selle aja peale oleks hr Tokko juba ammu hakanud oma nime puhastama laimust, kui antud kirjutise oleks postitanud keegi teine.

Kohus? Kas on vaja just kohtusse minna, et sellele loole lõplik lahendus saada? Vaevalt küll. Pigem ongi just nii, et huvitab just see, mida öeldi SIIN foorumis, sest nagu enamikule teada ei ole kulturism just rahvasport ja kogu see arutelu jätab 99% eesti rahvast külmaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellega olen nõus, et see jutt siin jätab eestlased külmaks, kuid mis oli minu alkse postituse mõte- Tokko hoiab suu kinni, ja teeb näo nagu kõik on alatu laim ja väljamõeldis, kui asi tõsine siis räägib, kuid alles kohtus ja nagu nad lubasid, siis algatavad hagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

loe ja naera ja imesta, minul tekiks siin palju juriidilisi küsimusi kogu selle kupatuse kohta, aga ma ei tee seda, sest siinne halamine on ju laus mõttetus... ma lähen parem trenni :unsure: Kõik on arusaadav, aga kas ka aus. Ja kui on aus, siis kas ka eetiline? Mina ei hakka enam niisama oletusi tegema, ilma fakte teadmata. Saan tugineda ainult oma kommentaarides siin loetule ning sellele mis "mulje" kogu seee "värk" on nn läbi "karmi elu" minuni jõudnud.

EDU KEVADEL VÕISTLEJATELE, ma loodan, et dieet tuleb raske :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei teagi mida siin öelda nüüd!? Siiani on olnud päris asjalik koht kust infi saada,aga nüüd?

Marek Kalmust ise ei tunne aga olen siiani temast lugupidanud kui mõtlevast mehest. Ja mehest kes on tohutu töö teinud endaga. Artiklis oli ju öeldud ,et mees mõtleb pikalt enne kui midagi ütleb ja kui ütleb siis lühidalt.Aga vaadates kuidas ta kelgutajat sõimab??? Milleks ?

Ja ma ei ole ka Ott i fänn . Vaevalt ta ikka puhas poiss on kui nad Tokkoga nii lähestiku tegutsevad.

Mõlemale suurele tegijale soovin edu ja kainet mõistust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sama siin. Esialgu. Siis tegin nii:

1. Save link as

2. Salvestad selle nt index.php

3. Open with... (ma kasutasin Adobe Reader)

ja head lugemist

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lp. Arnold Tokko 

Eesti Kulturismi-ja Fitnessi Liit

Telliskivi 51

Tallinn 10611



02.03.2006



Memo



Käesolev informatsioon on kokkuvõte Maailma Antidopingu Agentuuri (WADA)
koodeksi ja rahvusvaheliste standardite vastavatest sätetest.

WADA koodeks võeti ühehäälselt vastu Ülemaailmsel Spordidopingu Konverentsil
2003.a. Kõik 35 rahvusvahelist olümpia föderatsiooni, kõik rahvuslikud
olümpiakomiteed, Rahvusvaheline Olümpiakomitee, Rahvusvaheline Paraolümpia
Komitee ja paljud teised spordiorganisatsioonid tunnustasid ja rakendasid koodeksi enne
olümpiamänge Ateenas 2004.a. Rahvusvaheline Kulturismi Föderatsioon (IFBB) on
WADA koodeksit tunnustanud 9. novembril 2003.a.



Tulemuste haldamine (WADA koodeksi artikkel 7.1 ja 7.2)

Saades A-proovile halva analüütilise tulemuse, vaatab tulemuste haldamise eest vastutav
organisatsioon selle üle, et otsustada, kas: (a) on võimaldatud erand ravi eesmärgil või
(b) on toimunud ilmne kõrvalekalle testimise rahvusvahelistest standarditest või
laboratoorsest analüüsist, mis paneb halva analüütilise leiu kehtivuse kahtluse alla.

Kui esialgne ülevaatus vastavalt ei näita meditsiinilistel põhjustel tehtud rakendatavat
erandit või kõrvalekallet, mis paneb halva analüütilise leiu kehtivuse kahtluse alla,
teavitatakse sportlast vastavalt järgmisest: (a) halb analüütiline leid; (b) antidopingu
reegli rikkumine või edasise uuringu kirjeldamine antidopingu reegli rikkumise
väljaselgitamiseks; (c) sportlase õigus paluda B-proovi analüüsi; sellest keeldumise
korral teatatakse, et B-proovist on loobutud; (d) sportlase või sportlase esindaja õigus olla
B-proovi avamise ja analüüsimise juures, juhul kui seda analüüsi on küsitud (e) sportlase
õigus küsida A ja B proovi dokumentide paketti, mis sisaldab informatsiooni vastavalt
laboratoorse analüüsi rahvusvahelisele standardile.

Üldjuhul tehakse B-proovi analüüsi läbiviimiseotsus 21 päeva jooksul.

Juhul kui B-proovi analüüs kinnitab A-proovi analüüsi tulemusi, jätkab tulemuste
haldamise eest vastutav antidopingu organisatsioon tulemuste käitlemisprotsessi. Juhul
kui B-proovi analüüs ei kinnita A-proovi analüüsi tulemusi, kuulutatakse testi tulemused
kehtetuks ning edasisi sanktsioone ei rakendata.








Ravi eesmärgil lubatud erandid (WADA koodeksi artikkel 4.4)

Sportlasi, kes tarvitavad arsti poolt kirjutatud keelatud aineid, võidakse karistada, kui nad
pole eelnevalt selle kohta taotlenud erandit ravi eesmärgil.

Iga võistlev sportlane võib taotleda erandit ravi eesmärgil, kui tal on arsti tõendit
haigusliku seisundi kohta, mille puhul on vajalik keelatud aine või meetodi kasutamine.
Neid taotlusi hinnatakse vastavalt ravi eesmärgil kasutamise rahvusvahelistele standardile
selleks loodud komisjonide poolt.

Ravi eesmärgil lubatud erandi taotlemisprotsess on neljaosaline:

1. Riiklikul tasandil võistlevad sportlased peaksid pöörduma oma riikliku antidopingu
organisatsiooni poole, rahvusvaheliselt aktiivsed sportlased aga oma rahvusvahelise
föderatsiooni poole saamaks vajaliku taotlusvormi;

2. Laskma oma arstil saadud taotlusvorm ära täita;

3. Saatma selle vastavalt oma rahvusvahelisele föderatsioonile või riiklikule antidopingu
organisatsioonile, kus see vaadatakse läbi ravi eesmärgil lubatud erandi komitee poolt;

4. Esitama taotluse nii kiiresti kui võimalik, kuid kindlasti vähemalt 21 päeva enne
võistlusel osalemist.



Ravi eesmärgil lubatud erandite kriteeriumid on järgmised:

• sportlane kannataks tõsise terviseprobleemi all, kui ta ei kasutaks keelatud ainet
või meetodit;
• ravi eesmärgil tarbitud ained ei mõjuta oluliselt sportlase tulemusi;
• antud haiguse puhul puuduvad mõistlikud alternatiivid keelatud ainetele ja
meetoditele.


Juhul kui taotlus aktsepteeritakse, saadetakse teatis kas rahvusvahelise föderatsiooni või
riikliku antidopingu organisatsiooni poolt, et on väljastatud ravi eesmärgil lubatud erand.
Seejärel väljastatakse ka vastav sertifikaat, milles on ära toodud tarbitava aine kogused ja
ajavahemik, mille jooksul on lubatud vastavat ainet kasutada. Ravi eesmärgil lubatud
erand väljastatakse kindlaks perioodiks, peale mida see aegub.

Faktide ja presumptsioonide tõestamise meetodid (WADA koodeksi artikkel 3.2)

Eeldatakse, et WADA-akrediteeritud laboratooriumid on analüüsinud proove vastavalt
laboratoorsete analüüside rahvusvahelisele standardile. Sportlane võib selle
presumptsiooni vaidlustada, väites, et rahvusvahelisi standardeid ei järgitud.

Kui sportlane tõestab, et rahvusvaheliste standardite mittejärgimine toimus testimise ajal,
on antidopingu organisatsioonil kohustus tõestada, et see mittejärgimine ei põhjustanud
halba analüütilist tulemust ega faktilist põhjendust antidopingu reegli rikkumisele.

Rahvusvaheliste testimise standardite mittejärgimine, mis ei põhjustanud halba
analüütilist tulemust või mõnda muud antidopingu reegli rikkumist, ei tühista neid
tulemusi.



Lugupidamisega,



Moonika Viigimae


EADK direktor

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muideks mina jäin ka sel korral oma esimestel võistlustel vahele puht teadmatusest toidulisandi (Universal - Ripped Fast) sees sisalduva Mu-Hang lubatust kõrgema näitajaga ja sain ka selle eest karistada. Ühesõnaga siit peale hakkas see jama pihta Kalmuse ja Tokko vahel.

pead seda sama toodet silmas, mis siin poes müügil?? :rolleyes:

http://shop.amazon.ee/product_info.php?man...e4f92f0ce52c2a1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

M.M mul tuleb meelde, et kas sina ise või võis olla ka Ero, ütles mulle pärast seda sinu dopingupulli, et sulle olla seda sama toodet soovitanud /päevakangelane/ Tokko...

Lihtsalt tuli meelde see praegu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
M.M mul tuleb meelde, et kas sina ise või võis olla ka Ero, ütles mulle pärast seda sinu dopingupulli, et sulle olla seda sama toodet soovitanud /päevakangelane/ Tokko...

Lihtsalt tuli meelde see praegu.

See sama toode jah, aga ainult nüüdseks on tootest kõrvaldatud Mu-Hang (nn. looduslik effedriin) Pärast seda situatsiooni võeti vastu seadus kus on keelatud seda ainet sisaldavate toidulisandite maaletoomine ning pole mulle Tokko küll seda soovitanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×