Jump to content
maza

sihuke küsimus

Recommended Posts

Ma tegin Kaido Leesmanni surumis kava koos siit v6etud surumis tabeliga mis oli jaotatud 9-ks nädalaks.Kui ma hakkasin seda kava tegema surusin 90kg,kava lõpuks surusin 97.5kg.Kuid küsimus siit,et kaua l2heb aega kui seda surumist juurde tuleks(areng on nagu kinni jäänud)???Kuna ma olen suhteliselt kaua toppama jäänud sinna 97.5kg juurde.Hetkel teen siit v6etud Kiivika massikava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis su eesmärk on? Kas Kiivika massikava järgi kulturismitreening, või Leesmanni kava järgi jõutõstmistreening? Et nii lihast kui max jõudu korraga on suht raske saavutada kiiresti. Äkki spetsialiseeruksid siiski ühele alale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega sa ei saa ju koguaeg ainult jõukava teha,vahelduseks peab m6nda teist kava ka tgma.Nagu n2iteks massi kava v6i reljeefsust kus on 12-20seeriat.Või ma valetan?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

massikava eesmärk ongi ju mass, mitte jõud. kui hakkad uuesti jõukava tegema küll tuleb ka siis jõudu. kui su eesmärgiks on jõud, siis ma arvan, et on võimalik ka erinevaid jõu kavasid omavahel kombineerida ja areneda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Triiceps ja selg ei ole p6hilised, v2ga t2htis on veel rind ja veel palju v2iksemad lihased. Lihtsalt ta andis m6ista et kui sulle on t2htis number siis tee neid lihaseid ka korralikult ja paar kg t6ukad siis ikka rohkem :unsure:

Vabandan hetkel t2pit2hed puduvad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas mitte pole nii, et peale rinna on kõige tähtsamad triitseps ja õlg (enim õla esiosa). Selja ülesanne on ju tõmbamine, kõik seljaharjutused on tõmbamised. Kuidas ta siis rinnalt surumises töötab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seljalihasest oleneb palju , mida suurem sild seda enam. Rinnalt surumises töötab selg ka kaudselt , lihtsamalt õeldes stabiliseerijana, ilma seljalihasteta ei suudaks me kangi liikumist kontrollida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@P2rt-ehk sa tead mingisuguseid üldtuntud jõukavasi,või teab ehk keegi teine?

Ja siit ka veel üks teine küsimus,et äkki keegi teab kuidas panna selga rohkem painduma,just rinnalt surumisel,et kuidas ja mis venitus harjutusi ma peaks tegema?Sest võistlustel näen,et surujad painduvad ikka suht jõhkralt...ja endal nagu ei taha see selg eriti ülde painduda :blink: tahaks seda asja parandada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no kasuta mingeid üldtuntud jõukavu, need töötavad kui kellavärk

Millised on üldtuntud äkki keegi avaldam mõne. :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Algajatele soovitatav vahetada 3-4 nädala tagant vahetada kava, varieerida tempot, vahetada harjutuste järjekorda. Edasijõudnutele oli vist 2-3 nädala tagant vahetamine.

Tehakse ka nii, et kui see seisak tuleb siis vahelduseks tehakse mõnda aega 10x10 harjutusi, raskusega millega jaksad nii ja tempo nagu rasvakaotuse treeningul, et 1/0/1 ( 1 sek alla 0 sekki hoiad all 1 sek surud üles ). Üldiselt tasub sul proovida kõiki ettetulevaid võimalusi. Proovi 2-3 nädala tagant midagi muuta ja uuendada, ma usun, et sa ei kahetse ja see muutmine ja uuendamine ei tohiks eriti keeruline olla. Vanad kavad jäta alles, et neid ükskord taas kasutada :blink:

Toitumine peab sul õige olema massidieediks arvestatud õige hulk kaloreid ja vastavalt proteiinid süsivesikud ja rasvad! Puhka palju! ( Magamine kasvatab!)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige üldtuntumad jõukavad (ehk mida mina tean) on 5x5, 3x3 ja Westside. Need on maailmas väga levinud, heaks kiidetud, st et annavad ka tulemusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõige üldtuntumad jõukavad (ehk mida mina tean) on 5x5, 3x3 ja Westside. Need on maailmas väga levinud, heaks kiidetud, st et annavad ka tulemusi.

Kust neid saada, 5x5 vist oli siin üleval aga teisi küll ei tea kust saada. :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eesti keeeles mõtled? Inglise keeles on kõik väga kergelt saadavad, pole mingi vaev leida. Inglise keeles leiad foorumitest veel palju muud infot ja soovitusi, teise inimeste kogemusi, saavutusi, arengut jne.

Muidu Westside näeb välja selline:

WESTSIDE TREENINGPROGRAMM

Koostanud: Timo Majuri

Esmaspäev

1). GM – kitsa või laia jalgade asendiga, erinevate kangidega (kumer või sirge).

7/10 nädal 5x 3x 3x 2x 2x 1x

Box squat – 2/10 nädal 5x 3x 3x 2x 2x 1x

Jõutõmme - 1/10 nädal 5x 3x 3x 1x 1x 1x

Teha max. 70-80% raskusega, kaks viimast 90-100%

2). Harjutus trenazööril (selja alumine osa)

3-5x3-12 max. Pingutuseni

3). Jõutõmme kiiruse peale

5x1 (50% max. tulemusest)

4). Selja ülaosa (plokil)

3-5x10-15

5). Kõht

1-3x max. pingutuseni

Kolmapäev (vaata all nädalate kaupa)

1). Surumine erinevatel viisidel (puutega, kummid, ketid, Smithil)

Soojendus + 5x, 3x, 3x, 2x, 2x, max.+kangi hoidmine 250kg.

2). Erinevad harjutused triitsepsile

2-5x4-8

3). Powerpress 70%

3x6

4). Kõhulihased

1-3x max. pingutuseni

Reede

1). Box squat

8x2 40-50%

2). Selja ülaosa

3x15-20 kuni50%

3). Külje venitus hantliga

5x10

Pühapäev

1). Kiiruslik surumine (erinevate haaretega) peatada 5-10 cm rinnast.

8x3 50% max võistlustulemusest

2). Triitseps

2-3 x 4-8 kuni 70%/max.

3). Biitseps

3-5 seeriat kuni 70%

Kolmapäev (raske surumine)

1.nädal 3-se pakuga surumine (haare kitsamalt 10cm)

2.nädal 3-se pakuga surumine (haare laialt)

3.nädal Hangbar (kõik kummid+särk)

4.nädal Hangbar (kõik kummid+särk)

5.nädal 2-se pakuga surumine+särk

6.nädal Puhkus või treening 20%-ga

7.nädal Surumine särgiga (kangil on kukkuvad raskused kummalgi pool 15kg. rohkem, kui max) 2x1

8.nädal Saalivõistlus (proovikatse+3katset)

9.nädal Hangbar (kõikide kummidega, ilma särgita)

10.nädal Hangbar (kõikide kummidega+särgiga)

11.nädal 2-se pakuga surumine+särk

12.nädal Särgiproov (vana särk)

13.nädal Võistlus

Peale igat rasket trenni (kui on hea enesetunne) hoida kangi 20-60sek ja lasta alla 15 cm (puuris)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga küsimus ikkagi,et te ju peaks teadma kuidas selga rohkem painduma panna nö "silda".Või on see mõnel loomulik,et ta nii palju paindub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×