Jump to content
Guest munti

Randmevigastus

Recommended Posts

Guest munti

50 kg hantlit tõstes järsku, käis randmest nõks läbi ja läks paigast vist sidemeid-kõõluseid rebestas.

osasi harjutusi ei kannata teha ega pöörata kätt.

mis selle käega teha kiiremaks taastumiseks? sidemete-rihmadega trenn?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis trennist sa veel räägid, pead just randmele puhkust andma! Kui 1-2 nädalaga üle ei lähe konsulteeri arstiga, muidugi võid ka kohe sinna pöörduda, kui pead vajalikuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida kaks eelmist ütlesid. Ranne võib päris rõvedalt kaua paraneda ja ei pruugigi 100% taastuda (nagu enamus asju tglt ;) )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treening on välistatud, kui on sellised sümptomid juba, et paistes ja tugev valu!Ärge soovitage inimesele ennast veel rohkem trenniga vigastada!!!! ;) Pöördu arsti poole ja saad vastava ravi! Sellised asjad on väga ohtlikud, sest väga paljud harjutused vajavad tugevat rannet, seega kui on soovi veel trenni teha, siis pöördu spetsialisti poole!!! Mu praktikas on selliseid juhtumeid olnud ning osad on oma treeningud lõpetanud tänaseks, kuna tegid sellele vaatamata trenni! Sidemete-rihmadega trenn??? Mis saab olla veel hullemat olla, kui vigastatud koht kinni mässida ning edasi treenida!!! Inimesed, mõelge!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui üldse siis kodus VÄGA kergelt randmele isolatsiooni harjutusi VÄGA väikese raskusega...

kas on ültse mõtet raskust kasutada vaata et saaks niisamagi kui ütles et pööratagi on valus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui üldse siis kodus VÄGA kergelt randmele isolatsiooni harjutusi VÄGA väikese raskusega...

kas on ültse mõtet raskust kasutada vaata et saaks niisamagi kui ütles et pööratagi on valus

te vist ei saanud aru mida ma randme isolatsiooni harjutuste all mõtlesin... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suutsin pisut vähem kui 2 nädalat tagasi parema käe rannet kuidagi kaldpingil kangi(smith) surudes vigastada. Endale tundus nii, et venitas kõõluseid vms sidemeid ülespoole. Kui ranne on sirge, ei ole midagi hullu. Saan teha rusikate peal kätekõverdusi, samuti teha kukla taha tõmbeid normaalse raskusega. Aga valusaks läheb asi siis kui rannet üles-alla liigutada. Alla eriti hull polegi, aga ülespoole ta mul lihtsalt hetkel üle 45 kraadi ei lähe(mitte et valus oleks, on valus ka, aga randme enda jõuga ei lähe lihtsalt). Ei tea kas peaks arstile minema? Olen siin Capsicami nimelist salvi määrinud ja sidemesse pannud, natukene aitab. Kas võib aidata ka venitamine, et ma surun teda lihtsalt 90 kraadi alla ja hoian?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda viimast ära küll tee, pigem pane sidemesse ja nautraalsesse asendisse ja kui üle ei lähe, siis arsti juurde.Kõõlused üldiselt on väga tugevad ja ei tohiks ära rebeneda, pigem on asi mõnes lihases.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lähen käin nüüd lähiajal traumapunktis ja tundub, et see vigastus vajab pikemat paranemisaega. Eile proovisin 70-ga rinnale seeriaid teha ja juba oli peale esimest seeriat ranne nii valus, et enam ei julgenud teha.

Küsiks siis sellise küsimuse. Kas mu rinnalihaste jõud säilib ja kui edukas oleks rinnalihaste kava, kus ma teen ainult liblikat ja ületõmbeid? Võibolla saaks ka ristivedu teha, aga see ei erine minu arvates kuigi palju liblikast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest ainar

Selline probleem, et vigastasin jalgrattaga sõites oma rannet ja tekkis suur rebestus. Arst ütles et vähemalt kuu aega ei tohiks randmele mingit mõju avaldada. Kuidas jõusaalis edasi talitada, et vorm kaotsi ei läheks? Kõhtu saan teha, kuid mida veel saaks teha, nii et harjutus otseselt randmele survet ei avaldaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuna endalgi olnud randmevigastusi korduvalt ja ikka peris tõsiseid , nii et rannet liigutades oli juba selline valu , et hoia kinni, sis tean, et kindlasti anda puhkust peale vigastuse, kuni paranemiseni, muidu l2eb asi aint hullemax. Soovitan ka glükosamiini kasutada, endal aitas peris tublisti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×