Jump to content
justincase

Kuidas tegutseda sisemise rasvaprotsendiga?

Recommended Posts

Oleks selline küsimus, et kui mõõtmisel selle organismi seisundi aparaadiga, saadakse sisemise rasvaprotsent "kõrge", siis kuidas peaks käituma? See näitab siis mitte nahaalus rasvkudet vaid keha sees olevate organite ümber olevate rasvkudede taset.

Kas sisemist rasva põletab õige toitumine , treening või mõlemad koos? Eriti sooviks OLDMANI kommentaari!!! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleks selline küsimus, et kui mõõtmisel selle organismi seisundi aparaadiga, saadakse sisemise rasvaprotsent "kõrge", siis kuidas peaks käituma? See näitab siis mitte nahaalus rasvkudet vaid keha sees olevate organite ümber olevate rasvkudede taset.

Kas sisemist rasva põletab õige toitumine , treening või mõlemad koos? Eriti sooviks OLDMANI kommentaari!!! :rolleyes:

Õige käitumise juhend:

1.Ära osta seda pudi-padi, mida need mõõtja-tädikesed sul osta soovitavad;

2.Õige toitumine;

3.Õige toitumine + treening.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks peabki organite ümber kaitseks rasva olema. Vastav, normaalne toitumine vähendab igasugust rasva. Ära usu igasuguseid tädikesi, kes sulle peale sinu apastraadiga mõõtmist igasugust saasta pähe määrivad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas on olemas sisemine ja välimine rasvaprotsent? needsamad tädikesed väidavad et on, et inimene võib olla väliselt kõhna aga sisemiselt rasvas...

Kui inimese organism ei ole mingit trenni saanud, siis lihasmass moodustab inimese kaalust väga väikese osa. Täitsa reaalne, et kehamassiindeks näitab keskmist või alakaalu, aga väga suure enamuse sellest moodustavad luustik, erinevad siseorganid ja rasvkude.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Njaa ... mina olen selle huvitava kaubanduskeskuses tasuta mõõtmist pakutava aparatuuriga vägagi lahedaid tulemusi näinud :rolleyes:

Esimesel korral oli näit mingi 20% ... "ikka väga madal" ... muretses mingi onu ja andis mulle paberilehe koos telefoni numbriga ... ;)

Paar nädalat hiljem kohtasin selliseid samasuguse aparatuuriumiga tädikesi ja jälle samas kaubanduskeskuses ... tahtsid kolekangesti mulle seda massina värki tutvustada, ega ma polnd siis ebaviisaks ja võtsin hea meelega vastu ... aga oh sa pühhade müristus ... mu sisemine nn pekiprotsent oli nüüd 35% ... vahele oli jäänud kaks nädalat väga korralikku trenni ja toitumist (nagu ikka) ...

nii et värisege kõik kui te seda protsenti mõõdate, see on abosoluudselt megatäpne aparaat ja näitab teie vormi üli täpselt ... seda on kindlasti ka juba kosmonautide peal mitu korda katsetatud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma lasin ka mõõta siin Tartus ühes poes oma rasvaprotsenti. Puhusime juttu ka natuke ja nii läks jutt kulturismi peale. Lõpuks tuli välja nii, et kulturistid ei tohi loomse päritoluga valku süüa ja sojavalku peab aint sööma jne. Siis kui ma üritasin nende väiteid ümber lükata ja midagi polnud vastu öelda, siis pöörati mulle selg ja ei tehtud väljagi minust.

Vot nii targad inimesed jagavad meile telefoni numbreid ja soovitavad igasugust paska.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle aparaadiga mõõtmise tulemust mõjutab organismi vedelikusisaldus. Kui on rohkem vett, on takistus väiksem, seega pärast joomist, söömist ja treeningut ei pruugi saada õiget numbrit. Ka keskmiselt rohkem lihastes inimestele ei anna aparaat õiget tulemust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav, kui see aparaat nii suure veaga näitab, miks siis spordiklubides neid aparaate kasutatakse (inimese füüsilisele vormile hinnangut andes) :rolleyes: ?

Mul näiteks on küll alati just sellega mõõdetud. Nii suuri kõikumisi pole küll märganud, ja kõikumine on alati olnud ka loogiline, st vastav minu oma tundele ja peegelpildile.

Aga selge see, et vana hea "tangidega meetod" on ikka kõige täpsem.

Muudetud kasutaja FG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nö. tavalisel inimesel näitab see jah just mitte väga suure veaga. Nagu Oldman juba ütles, mida rohkem lihast, seda ebatäpsemalt näitab.

Ülikooli sisseastumikatsetel mõõdeti igat moodi neid rasvaprotsente, väga massiivsed tulemused olid :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui asjalood nii, siis ma ka surmtõsiselt ei võta neid mõõtmisi. Minul endal on olnud samasugune dilemma, kas uskuda ja nööri ostma minna samast kaubanduskeskusest või rahulikuks jääda:D

Ei ole ju võimalik, et kahe kuuga mul rasvaprotsent tõusis 20ne pealt 31ni??? sealjuures olen koguaeg trenni teinud (aeroobne ja jõusaal)

A mis siis mõõdaks täpselt?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui asjalood nii, siis ma ka surmtõsiselt ei võta neid mõõtmisi. Minul endal on olnud samasugune dilemma, kas uskuda ja nööri ostma minna samast kaubanduskeskusest või rahulikuks jääda:D

Ei ole ju võimalik, et kahe kuuga mul rasvaprotsent tõusis 20ne pealt 31ni??? sealjuures olen koguaeg trenni teinud (aeroobne ja jõusaal)

A mis siis mõõdaks täpselt?

Röntgen

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
A mis siis mõõdaks täpselt?

Lahkamise ajal saab päris täpsed tulemused.

Kuna see paljudele ei sobi, siis kasutatakse neid masinaid ja teisi aparaate koos sinna kuuluvate meetoditega.

Aga nende aparaatide väikeseks testiks pakun välja järgmise katse. Kui leiad, et kuskil kaubanduskeskuses toimetatakse sellisega, siis käige ja laske mõõta. Nüüd minge veetke kuskil natuke aega - kurnake ära oma triitsepsid, biitsepsid ja rinnalihased.Teine variant oleks natukene vedeliku hulgaga organismis mängida, kas juua hästi palju või siis üldse mitte. Äkki õnnestub nüüd veel mõõtjad tabada ja uus mõõtmine sooritada. Pakun, et tulemus võib erinev olla.

Need masinad ikka rohkem mõeldud inimestele, kes spordiga ei tegele ja toituvad enamvähem normaalselt. Kui üks nendest tingimustest on nihkes, siis pole masinalt saadud absoluutarvuga midagi peale hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uurisin ise ka keha rasvaprotsendi mõõtmise võimalusi ning avastasin jutu (inglise keeles) kaliibriga mõõtmise kohta. Seda saab iga inimene ise kodus paberi ja pliiatsi abil teha. Mõõteseade tuleb kas ise teha või osta.

link

Hommikul mõõtsin seadmega 17% ja praegu mõõtsin supleriga endale 18% (lingil asuva lehe järgi). Kas juhus või kes teab mis.

Muudetud kasutaja markoki poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on "caliper" ehk eesti keeli Martins'i sirkel oli vist.

Neid nahavolte PEAB mõõtma proff! Muidu ei saa täpseid tulemusi.

Aparaadiga on nii, et adekvaatsema tulemuse saab hommikul enne söömist-joomist peale vetsus käimist :D Üldiselt need aparaadid pidid valetama päris palju. Pea kuni 10%. Mida saab nendega mõõta on see, et sama aparaadiga saad mõõta kõikumist suhteliselt hästi.

Kõige täpsem on mingi güroveetangi meetod, millest ma suurt midagi ei tea ja mida eestis ei tehta vist ka kuskil. Kallis ja keeruline, inimene pannakse üleni vette ja värki, saab 99% adekvaatse tulemuse. Ilma lahkamiseta ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõige täpsem on mingi güroveetangi meetod, millest ma suurt midagi ei tea ja mida eestis ei tehta vist ka kuskil. Kallis ja keeruline, inimene pannakse üleni vette ja värki, saab 99% adekvaatse tulemuse. Ilma lahkamiseta :D

AFAIK on see Archimedese seaduse rakendamine. Kaalutakse sind vee all ja kaalutakse õhus, selle kaudu saab teada sinu ruumala ja erikaalu, millest saab omakorda tuletada rasvaprotsendi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle juures on mulle müstikaks jäänud (ma pole süüvinud sellesse meetodisse) see, et kuidas nad sellest tihedusest siis selle protsendi lõpuks saavad. Inimene ei koosne ühest ainest ju ainult ja luumass ja lihasmass on ju ka erinevad inimeseti :D;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meil trennis mõõdeti tasuta mitme erineva aparaadiga ja tulemused erinesid tõesti vabalt 10 protsendi ulatuses olenevalt aparaadist (mõõdeti kokku vist umbes 4 aparaadiga) .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav leht oli. Ma pole kunagi endal rasva% mõõtnud, seega proovisin huvipärast neid 3 valemit, arvutades nahavoltide paksuste järgi.

1) 3 mõõtmisega - 4,6%

2) 7 mõõtmisega - 76%

3) 9 mõõtmisega - 0,09%

Ma ei tea kas viga on seal valemites, et need numbrid nii mööda tulid :D

No komakohti tõstes võiks arvata et u 5-9 vahel on mu rasvaprotsent. On see vähe/keskmine/liiga palju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leidsin infot ka vee abil mõõtmise meetodist. flash näidis "puust ja punaselt"

Pluss igasugu selgitused algusest peale.

1) 3 mõõtmisega - 4,6%

2) 7 mõõtmisega - 76%

3) 9 mõõtmisega - 0,09%

Esimest 2 pole katsetanud, kuid viimasel juhul tuleb ikkagi korrutada 27-ga, mitte 0,27, et vastus tuleks %-des.

[naha_paksus (mm)/kaal (naeltes)]x27=______%.

4 mõõtmistulemusega variant

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Damn... see on ikka suht keeruline värk:) Kujutan, ette, et see vees mõõtmine on päris kallis ikka selle heeliumi ja värkidega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×