Jump to content
abra

kõrvad lukku

Recommended Posts

Olen märganud et kui olen juba tükk aega trennis rassinud siis kipuvad raskemate harjutuste ajal kõrvad lukku minema. (raskemate all mõtlen ma neid mis ruttu hingeldama ajavad ja südame puperdama panevad nagu kükk kang turjal või kangi rinnalt surumine)

Abi olen saanud vee joomisest, paari neelatamisega tulevad kõrvad lukust lahti.

Trennikaaslastel pole sellist asja ette tulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pead korralikult hingama hakkama, ära hoia liialt kaua hinge kinni, siis peaks see probleem ka ära kaduma. Mida kauem hoiad hinge kinni ja mida suuremad raskused, seda suuremaks läheb rõhk!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna pöörasin trennis hingamisele tähelepanu ja märkasin, et pingutades hoian hinge tihti kinni. Sellest see jama ilmselt ongi, peab jälgima hingamist rohkem edaspidi.

Tänud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See et kõrvad lukku lähevad on tingitud kõrgest vere rõhust, mitte et sul see koguaeg kõrge oleks vaid just nende raskemate harjutuste ajal rõhk tõuseb kõvasti. Abi on korralikust hingamisest. Endal oli ka sama jama, juhtub veel praegugi vahel. Soovitan enne kükki jms. mitu korda järjest sügavalt sisse välja hingata, see rahustab nati ja vererõhk tõuseb juba sügavalt sisse välja hingates. Kui korralikult ei hinga tekib kiirliftiefekt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmmm hea teema - arvan, et kõrvad lähevad lukku alles kohe peale harjutuse tegemist, EKS? Mul sama teema jalapressiga, aga vältida saad seda kõige paremini nii, et kohe kui pingutuse lõpetad, proovi oma hingetoru teha võimalikult jämedaks ja lihtsalt hinga ilma igasuguse takistuseta meeletult sisse ja välja. JA mitte mingil juhul ära proovi neelatada! Ja 20 sekundi pärast on kõik taas normis.

Räägin omast kogemusest ja mul pole sellega probleeme rohkem olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×