Jump to content
temaise

täiesti algaja

Recommended Posts

Olen oma elust õppimise ja töö tõttu olnud viimased 6 aastat sunnitud istuma, istuma, istuma. Praeguseks tunnen, et kogu mu jõuraas on otsas ja isegi 1 km suusatamist väsitab mu kapitaalselt, tagumik on vajunud laiaks, kogu keha on kössis, nagu vanainimesel ja üldse sai mul sellest kõigest täitsa siiber. Tahaks jälle peeglisse vaadata ja ennast hästi tunda :-)

Olen 1m65cm pikk ja kaalun 55 kg, mida iseenesest pole palju, AGA ma koosnen luudest ja pekist :-)

Andke mulle head nõu, millega, kus, kuidas ma peaks alustama. Üritasin algust teha suusatamisega, et natuke oma jõudlust tõsta... aga nohhh jahhhh, see 1km kangutamist ei tundu üldse lõbus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul enam vähem sama seis, aga istutud pidevalt viimased 3 kuud ja tunne on juba kohutav. :P

Kui oled kergesti alla andev ja tahtejõust jääb tihiti puudu, siis soovitan sulle mõnda rühmatreeningut. Jõusaalil on küll eelis, et saad seal käia ükskõik, mis ajal, kuid minul kujuneb näiteks see jõusaalitreening molutamiseks ja seda otseses mõttes.

Rühmatreeningutes aga on pidev liikumine ja kargamine, mistõttu oleks üsna veider, kui seal molutama hakkaksid :D

Minu puhul asi vähemalt toimub. Täna võtan end kokku ja lähen trenni:)

Veel 1 soovitus, millega ise olen mitu korda ämbrisse kukkunud: ära oota tulemust kahe kuuga.

Ja mõtle suvele, praegu on paras aeg hakata end suve jaoks vormi ajama :D

Oleneb ka kuidas su füüsiline vorm on, muidu soovitaksin bodypumpi, aga kui see 1 km suusatamine sind nii ära kurnas, siis ehk midagi kergemat alustuseks... aeroobika näiteks!

Edu, tahtmist, ja päikest! :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

siinkohal soovitaksin sul vaikselt hakata jõusaalis käima ning teha ka natuke aeroobset. Leia endale sobiv jõusaal ja treener, kes sinuga tegeleks! Ta teeb sulle algajate kava, mida teed 2-3 kuud, seejärel edasijõudnute kava jne. Mida varem sa pihta hakkad, seda varem saad tulemused, aga kindlasti ei tohiks sellega kiirustada, vaid teha tuleb tasa ja targu!

edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle tundub, et jõusaalis satun küll kõigi naerualuseks... ma ei kujuta eriti ette seda, kuidas ma lähen ja istun tähtsa näoga 2 lihastes noorsandi vahele ja hakkan seal oma kõhetut pekirida treenima.... oehhh... või olen ma liiga pessimistlik... valehäbi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind näiteks ei häiri teised inimesed, am ei pane neid tähelegi, sest lähen trenni tegema, mitte ennast näitama või teisi vaatama, ära häbene :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleks just sama mis vs juba ees ütles. Mina (esialgu nõrk ja veel vormist väljas :unsure: ) käin trennis sporti tegemas ja ma ei vaata teisi ja seega ei näe ka teiste pilke.

See, et teised vaataksid viltu või et kõhnal, mittelihaselisel, paksul või veel kellegi neljandal oleks keelatud trenni minna kuna nad on kõhnad, paksud, pikad, lühikesed vms, on valehäbi. Mõtle nüüd ise ka - kui jõusaalides oleks naeruväärne oma "kõhetuid pekiribasid" treenida, siis poleks ju ka neid lihastest noorsande seal kõrval istumas :P - kuskilt pidid nad ju need lihased saama, ja üpris kindlasti ei saanud nad neid kodus mediteerides.

Ja kui mõni ka vaatab- las ta siis vaatab. :D Nagunii sellise vaataja arvamus ei oma tähtsust, sest trennis teiste vahtija ei ole mingi autoriteet. Trennis trenni tegija on autoriteet küll, kuid temal pole aega niisama kritiseerida, vahtida või naerda, sest tema teeb trenni. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vot jõusaal ongi (peaks) olema selline koht kus tuleks unustada oma kompleksid ära, seal on igasuguseid inimesi ja kõik tahavad saada ilusat keha. See kes seal teise üle naerab, selle koht pole jõusaalis vaid kodus teleka ees! :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina arvan et kui jõusaali peale hakkad raha raiskama , saa kõigepealt oma kondid liikuma . Kui sulle isegi km suusatamist ülejõu käib, siis ilmselt on ka jooksmine liiga ülejõu käiv . Nii et kepkõndi ja kepikõndi- mõjub hästi südamele ja kogu lihaskonnale ja alles mõne ajapärast jõusaalid ja värgid .

a no see minu arvamus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina suhtun sellesse kepikõndi natuke skeptiliselt. See inimene, kes sellega tegeleb, peab olema ikka väga-väga vormist väljas või peab tal olema mingi südame haigus. Aga millegi pärast on tunne, et täiesti algaja on siiski noor inimene ja ega see 55 kilo ei tohiks ka seda näidata, et üldse end liigutada ei jõua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina suhtun sellesse kepikõndi natuke skeptiliselt. See inimene, kes sellega tegeleb, peab olema ikka väga-väga vormist väljas või peab tal olema mingi südame haigus. Aga millegi pärast on tunne, et täiesti algaja on siiski noor inimene ja ega see 55 kilo ei tohiks ka seda näidata, et üldse end liigutada ei jõua.

siis sul on täiesti väär arusaam. paljud sportlased kasutavad seda just põhja ladumiseks

ja kiire tempoga on pulssi päris kõrgele võimalik ajada. Kui treenigud on 4 tunnised ja tempo pidevalt üleval siis väsitab see ka kõige kõvema mehe lõpuks ära. kahjuks ongi nii et väga paljud suhtuvad skeptiliselt- mõeldakse a-la mida see tossike teeb. Olen suhteliselt kindel, et inimesel, kes pole viis aastat trenni teind,ei püsi joostes pulss rasvapõletus ehk aeroobses tsoonis.

Muudetud kasutaja KONDIPUKETT poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige pealt tuleb tõesti hakata arendama südame-veresoonkonda. Selleks sobivad kõndimine, veloergomeeter ja kepikõnd.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Osta või laena veloergomeeter , saad kodus teha , keegi ei näe. Jõusaali mine ka. Selle naerualuseks olemise kohta ütlen,et sa ei muretseks selle pärast, mida mõtlevad sinust teised, kui sa teaksid , kui vähe nad sinust mõtlevad.Julgust ja edu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen oma elust õppimise ja töö tõttu olnud viimased 6 aastat sunnitud istuma, istuma, istuma. Praeguseks tunnen, et kogu mu jõuraas on otsas ja isegi 1 km suusatamist väsitab mu kapitaalselt, tagumik on vajunud laiaks, kogu keha on kössis, nagu vanainimesel ja üldse sai mul sellest kõigest täitsa siiber. Tahaks jälle peeglisse vaadata ja ennast hästi tunda :-)

Olen 1m65cm pikk ja kaalun 55 kg, mida iseenesest pole palju, AGA ma koosnen luudest ja pekist :-)

Andke mulle head nõu, millega, kus, kuidas ma peaks alustama. Üritasin algust teha suusatamisega, et natuke oma jõudlust tõsta... aga nohhh jahhhh, see 1km kangutamist ei tundu üldse lõbus.

Algus on alati raske.

1. Muuda oma toitumis kava, et keha saaks piisavalt valkusid,süsivesikuid ja rasvasid .

2.Kõnni algul (näiteks 3km) rahulikult ,nädal hiljem kiiremini ja kiiremini ,kui tunned,et pead jooksma hakkama.kui läbid 3km 12 min oled tubli.

Enne jõusaali käimist arenda südant ja veresoonkonda.

3.Muretse endale treener,kes oskab algajaid õpetada.

4.Alusta algaja kavaga(2-3 kuud) siis edasijõudnud kavaga jne.

Kui see tundub raske protsess olevat, siis osta teleturust endale elektriseeritud liblikad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2.Kõnni algul (näiteks 3km) rahulikult ,nädal hiljem kiiremini ja kiiremini ,kui tunned,et pead jooksma hakkama.kui läbid 3km 12 min oled tubli.

Huu.... Ma pean end suht treenituks (jõusaal küll põhiliselt), aga läbin 3 km 17 minutiga, pärast köhin verd... 3 km 12 minutiga läbib üks mu sõber, kes on kunagine tippsprinter. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen oma elust õppimise ja töö tõttu olnud viimased 6 aastat sunnitud istuma, istuma, istuma. Praeguseks tunnen, et kogu mu jõuraas on otsas ja isegi 1 km suusatamist väsitab mu kapitaalselt, tagumik on vajunud laiaks, kogu keha on kössis, nagu vanainimesel ja üldse sai mul sellest kõigest täitsa siiber. Tahaks jälle peeglisse vaadata ja ennast hästi tunda :-)

Olen 1m65cm pikk ja kaalun 55 kg, mida iseenesest pole palju, AGA ma koosnen luudest ja pekist :-)

Andke mulle head nõu, millega, kus, kuidas ma peaks alustama. Üritasin algust teha suusatamisega, et natuke oma jõudlust tõsta... aga nohhh jahhhh, see 1km kangutamist ei tundu üldse lõbus.

Algus on alati raske.

1. Muuda oma toitumis kava, et keha saaks piisavalt valkusid,süsivesikuid ja rasvasid .

2.Kõnni algul (näiteks 3km) rahulikult ,nädal hiljem kiiremini ja kiiremini ,kui tunned,et pead jooksma hakkama.kui läbid 3km 12 min oled tubli.

Enne jõusaali käimist arenda südant ja veresoonkonda.

3.Muretse endale treener,kes oskab algajaid õpetada.

4.Alusta algaja kavaga(2-3 kuud) siis edasijõudnud kavaga jne.

Kui see tundub raske protsess olevat, siis osta teleturust endale elektriseeritud liblikad.

Mul teemaalgatajaga sama mure. Olen 1,64 pikk ja viimastel andmetel 55kg. Nüüd tundub juba rohkem olevat, kuna hommikul ei läinud pluusinööbid kinni. Masendav eks. :) Miks mul kaal tõuseb? Jätsin 3 nädalat tagasi suitsetamise maha :rolleyes: Algul tundus, et läheb valutult, kuid nüüd vist jõuab organismile kohale, et midagi on teisiti.

Aga põhiline on, kuidas toitumist muuta. See tähendab, et päeva esimesel poolel süsivesikuid ja rasva ja valku. Kuid kuidas või millistele toiduainetele tähelepanu pöörata siis enne trenni. Paar tundi enne ei söö, kuid mida varem võtta ning peale trenni, mida ja millise aja möödudes.

Eesmärk oleks siis pekist kõhtu siluda ja sangadest lahti saada, no ja prink tagumik ei teeks ju paha.

Paralleelselt suitsust loobumisega hakkasin 2 x nädalas aeroobikas käima + enne trenni ca 30 min käimislint, ratas või stepper (oleneb, millele pihta saab). See nädal tundus, et 2 x nädalas on vähe, kuna peale teisipäevast trenni oli eile lihased haiged. Mõtlesin, et nt pühapäeval kõndimine või sörkjooks, või see asendada jõusaali ringtreeninguga hoopis?

Ning trennivabal päeval, kas peaks ka jälgima, et õhtul süsivesikuid ei tarbi, rohkem valgurikast väherasvast toitu, või võib koduse õhtusöögi süüa (kartul hakkliha kaste jne)?

Jutt tuli pikk aj kindlasti osa mittevajalik inf, kuid tahaks ennast käsile võtta, enne kui hilja.

Igasugused kommentaarid teretulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere !

No suitsetamise ainuke positiivne külg ongi see, et ta pidi soolestiku tööd kiirendama :)

Mina jätsin ka ... aasta ja 3 kuud tagasi suitsetamise maha ja võin öelda, et noh eks seda kaalu algul ka veit tuli, aga organism vajab harjumist ja samas ise ei saa võib olla aru, aga natuke näksimist tuleb ikka juurde:)

HEA LAHENDUS: Kirjuta mingi aeg KÕIK üles: mida sööd, palju sööd ja kuna sööd! Mind aitas imehästi.

Toitumisest ja trennist ning toitumisest enne ja pärast trenni on siin foorumis palju räägitud. Kõige parem on ikkagi tellida endale toitumiskava. Mina sain oma kava kunagi Kadri käest. Muidugi võib juhtuda, et see sulle 100% ei sobi, aga mida aeg edasi, seda rohkem õpid oma keha tundma ja saad ka aru, mida ja kuna süüa. Mina soovitan toitumiskava tellida, sest see 350 krooni pole ju tegelt teab mis summa ... eriti kui arvestada seda, et sa tõesti saad ka tulemusi, mitte ei nikerda aastaid põlveotsas midagi valmis ja see sind mitte kuhugi ei vii ;)

Kõhupekk ja sangad :rolleyes: ... kõigest rasvast vabaned ikkagi ühtlaselt ja kipub pigem nii olema, et rasvad kaovad ülevalt alla ... et ülakeha ennem ja siis lõpuks need vanad kirutud puusad ja reied!

TRENN ... mina soovitaks sulle küll pigem lisaks kaks korda nädalas jõusaali. Võin jälle oma kogemusest öelda, et aeroobne treening (jooks/aeroobika/kiirkõnd) on küll head ja kulutavad pekki, aga kui sa tahad püsivaid tulemusi ja kobedat kanni, siis jõutreening on selleks hea lahendus. Muidugi võib asendada ka näiteks ühe jõusaali ka bodypumpimisega. Ja ära karda, et sa metsikult lihastesse lähed. Mina teen trenni naisterahva kohta päris korralike raskustega ja nüüd juba terve aasta :( ja söön korralikult valku ja olen isegi kreatiini mingi aeg tarvitanud (kes ütles, et naised nii ei tee???) ... lihas on täitsa aimatav, aga ikkagi täitsa naiste lihas ... ei mingeid üüratuid lihasmasse :)

Soovitan siit Amazonist võtta naiste algajate kava ja seda kaks korda nädalas teha või küsi kohe jõusaali treeneri käest.

Ka trenni vabal päeval võib süüa nii nagu tavaliselt. Mina viskaks igasugused hakkliha kastmed oma menüüst üldse välja ... eriti õhtuti. Pigem näiteks mõni mõnus juurvilja wok broileri filee ja pruuni riisiga. Kui toitumiskava muretsed, siis on ka vabade päevade kohta kindlasti soovitused olemas.

Nii et ära karda ... hakka aga otsast peale ja lase käia ... karta pole midagi ja kindlasti on kõik nõu ja jõuga abiks ... mina kindlasti :)

päikest

Muudetud kasutaja katsi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
HEA LAHENDUS: Kirjuta mingi aeg KÕIK üles: mida sööd, palju sööd ja kuna sööd! Mind aitas imehästi.

...lisaks kaks korda nädalas jõusaali...

...aga kui sa tahad püsivaid tulemusi ja kobedat kanni, siis jõutreening on selleks hea lahendus

... Mina viskaks igasugused hakkliha kastmed oma menüüst üldse välja ... eriti õhtuti. Pigem näiteks mõni mõnus juurvilja wok broileri filee ja pruuni riisiga. Kui toitumiskava muretsed, siis on ka vabade päevade kohta kindlasti soovitused olemas.

Tänud!

Eriline näksija ei ole, ma mõtlen kartuöikrõpsud, soolapähklid... Kuid teinekord läheb paar võileiba küll, kuskil 9 paiku õhtul. Sellest tuleb lahti saada. Olen siin foorumis natuke ringi vaadanud ja toitumise kohta lugenud (mitte artikleid) ning ka mingeid menüüsid vaadanud. Ma võin ju kirja panna, mida ja kui palju ma söön, kuid jah, kodus söödava saan ära kaaluda ja kalorid välja arvutada, kuid mida teha sööklatoiduga. Ma ei hakka kokatädi käest küsima, kui palju on siin tatart, jahukastet ja riivitud porgandit. Ja samas need sööklatoidud on suht rasvased, ise kodus nii ei tee. Õnneks lõuna ajal söödud süsivesikud on õhtuks enamalt jaolt ära kulutatud.

Jõusaali treening eriti ei istu, kuna olen selline grupiinimene, individuaalselt ei viitsi teha midagi, sestap arvasin, et jõusaali ringtreening võiks juurde tulla. Muidu teen Bosut ja Latiinot. Väga hästi meeldivad ja kui ikka pingutada, siis võtab läbi küll.

Kobe kann ei ole eesmärk omaette, see oli rohkem piltlikult väljendades ikka rohkem pekki vähemaks. Muret teeb rohkem reite sisekülg, kuidagi imelikult palju pekki ja siis läheb reis suht kiiresti peenemaks.

Eile proovisin õhtul süsivesikuid ära järra ja ainult kalavormi ning peedisalatid süüa. Kuid ikka tuli paar kartulit juurde ja saiaviil. Ning ega see vorm ka eriti lahja toit polnud, kohvikoore ja hapukoore ja riivitud juustuga (loodan, et kellelegi nüüd isu peale ei ajanud). Ning mul on veel selline koduloom nagu mees ja tema ei taha kuuldagi, et enamuse menüüst lihaollus on kana või kala. Talle ikka hakklihakaste ja klotetid (oi kus ma kadestan teda - ehtne solgipump, täitsa toiduraiskamine).

Eks ma proovi veel ennast harida ning uurida artikleid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh ... kui sa lõuna ajal käid väljas söömas, siis ega see kord päevas nii hull pole ... ära võta lihtsalt rasvast liha (pigem kana ja kala ja veiseliha) ja väldi igasuguseid böstrooganoffe ja muid jahukastmeid ;) Vali rohkem värsket salatit toidu kõrvale, täisteraleiba.

Kui meeldib rühmatreening, siis soovitan ikkagi bodypumpi ... hea lihastreening. Ise ei harrasta, aga olen proovinud ja kuulnud harrastajate poolt ainult kiitvaid sõnu :) Võta esialgu üks tund pumpimist lisaks, eks siis vaatad, kuida edaspidi meeldib ... mõjub kindlasti :rolleyes:

No siin aitab ikagi jalatreening ( Pumpimine sisaldab seda ka )... lokaalselt rasv ei kao ... see nõauab aega ja kannatust ...

Minu mees on ka suur nigu karu ja armastab liha, aga sööb minu kana ja kala toite hea meelega ..Ka kodus saab lihast väherasvaseid ja häid toite teha. Näiteks Sõpruse Hyperrimis/Stockmanis on väga väherasvane veisehakkliha müügil. Kastmes kasuta rohkem maitseained koore ja rasvase piima asemel. Kotlettide asemel tee hakklihapalle ahjus ... Väga hea on veisefilee :)

Võtab küll aega ja veits otsimist, aga kui tahad, siis leiad netist väga palju maitsvaid ja tervislikke toite.

Muudetud kasutaja katsi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suitsetamine vähendab organismi tundlikkust insuliini suhtes , jätad suitsu maha, siis kaalu tõus on tavaline.

Et kaalu tõus on tavaline ...

minul jäi peale suitsetamise mahajätmist alles anlt pool endisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suitsetamine vähendab organismi tundlikkust insuliini suhtes , jätad suitsu maha, siis kaalu tõus on tavaline.

Et kaalu tõus on tavaline ...

minul jäi peale suitsetamise mahajätmist alles anlt pool endisest.

Erand kinnitab reeglit. Mina kaalun suitsetajana 10-15 kg vähem , kui mittesuitsetajana, olen mitu korda mahajätt ja uuesti alustanud, samas trenni olen koguaeg teinud.Hea on see , et kaal ei tule ainult peki arvelt juurde.Kui suitsetad ja trenni ei tee , jätad maha ja hakkad trennis käima ,siis võib küll kaal samaks jääda või isegi väheneda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
.Kui suitsetad ja trenni ei tee , jätad maha ja hakkad trennis käima ,siis võib küll kaal samaks jääda või isegi väheneda.

Just my case.

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei hakkagi küsima, kuidas toituda, sest kohe tuleb vastus, et kasuta otsingut... Olen lugenud siit kodukalt toitumise ja tervise alaseid artikleid.

Küsin parem nii, kas olen õigesti aru saanud, millele on võimalik siis lühidalt ja üheselt vastata. No paha ei tee ka mõned kommentaarid, mida võiks teisiti:)

Kui teen aeroobset trenni (2x nädalas), siis paar tundi enne ei söö, eriti süsivesikuid. Kuid tavaliselt kõht liiga tühi ning vältimaks pildi taskusse panemist söön nati kala või kodujuustu. See tähendab, et ikka mingil määral süsivesikuid tuleb ja valku ka. Seda siis proovin mitte hiljem süüa kui 1,5 h enne trenni.

Peale aeroobset trenni proovin võimalusel mitte süüa, või kui siis süsivesikute vaest asja. Ohtralt vett. Ning kui jälgida reeglit, et paar tundi enne magama minemist mitte süüa, siis tulebki söömavaba õhtupoolik. Sellega siis pekki põletada.

Kord nädalas jõusaal. Ca paar tundi enne süsivesikuid ja valku ning peale trenni ka võimalikult ruttu valgurikast ja süs.vesikute rikast toitu. Paari tunni pärast tavaline lõuna portsjon. Sellise dieediga saab siis lihast kasvatada.

Trennivabal päeval hommikul ja lõunal siis nn tavaline toit ja õhtusöök võiks olla suht kalori ja süs.vesikute vaene.

Sellega peaks siis kaalu säilitama, ideaaljuhul? Või peaks keskenduma alguses ainult rasvapõletusele ja hiljem lihastreeningule?

Ma sooviks oma tegevusele saada kindlat vastust, kas see tuleb minu organismile kasuks, või mitte. Ei taha mõttetult riskida. Ning sellisest treenist ei pidanud ju kasu olema, kui toitumist ei muuda.

Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näiteks, täna trennivabal päeval õhtusöök:

ca 300kcal

valku 25,05 g

süsivesikud 37,1 g

rasva 4,4 g

On see... kuidas?

Taldrikut vaadates, nati vähem kui tavaliselt ning kõhtu ka vähe tagasihoidlikumalt.

Üks häda siiski, veinist ei suuda täna loobuda, see väljaspool arvestust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×