Jump to content
Janarm

Põlvede taastumine

Recommended Posts

Tervist,mure siis järgmine:

Et mul oli eelmine aasta väike õnnetus kus murdsin sääreluu ja nüüd olen ammu jalul aga ainult põlv annab tunda ja kõvasti.

Küsimus selles,et kas oskate õelda missuguseid harjutusi peaksin tegema oma põlvele,et teda tugevamaks teha!

Küki tegemisest piisab?

Päris pidevalt valutab peale füüsilist liigutust.

Arst mulle põlve kohta mingeid harjutusi ei näidanud...

Janar

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olin 18, kui põlve trauma sain. Praegu olen 50 ja ikka annab tunda, aga ma loodan, et ükskord enam ei anna...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eh nüüd alles sain teada kui vana tegelt oldman on ,kuna juubel oli?

ot eelmine aasta önnetus ,voibolla paar nädalat tagasi veel oli kips peal? :P kas sa sis kükki proovind juba ,nu kui valu annab see harjutus si sju ei sobi kuidagist.ja kas nüüd tugevamaks harjutused pölve teevad :rolleyes:

Tee hiirega " klix" mu nime peal, saad palju huvitavat teada. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eh nüüd alles sain teada kui vana tegelt oldman on ,kuna juubel oli?

ot eelmine aasta önnetus ,voibolla paar nädalat tagasi veel oli kips peal? :P kas sa sis kükki proovind juba ,nu kui valu annab see harjutus si sju ei sobi kuidagist.ja kas nüüd tugevamaks harjutused pölve teevad :rolleyes:

Kips võeti eelmine aasta muidu maha,aga see taastumise periood oli nigel.

Taastusravis käisin küll aga seal anti rohkem lihaste taastamise jaoks harjutusi.

aga see põlve värk tuli siis välja kui hakkasin rohkem koormust jalale panema,net kehelises käima...

Kükke ma võin jalale teha,see valus pole...

Aga muidu kükitegemine tugevdab põlve?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise lõhkusin oma põlve 10 a tagasi ja ikka on probleeme. Kuna mul on olnud üsna mitmeid operatsioone sellel põlvel, siis taastumine väga tuttav teema.

Kükk ei ole esialgu hea taastusharjutus. Kui tahad kükki teha, siis pigem poolkükk.

Arstid soovitavad jalgratast ja ujumist. Ise olen nendest abi leidnud. Mõlemad on jalale turvaliselt tugevdavad. Kui oled nende kahe abil juba kindluse jalga tagasi saanud, siis tasub minna jala jõumasinate kallale - seal kõik kenasti isoleeritud ja endale viga teha raskem.

Jõudu paranemisel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise lõhkusin oma põlve 10 a tagasi ja ikka on probleeme. Kuna mul on olnud üsna mitmeid operatsioone sellel põlvel, siis taastumine väga tuttav teema.

Kükk ei ole esialgu hea taastusharjutus. Kui tahad kükki teha, siis pigem poolkükk.

Arstid soovitavad jalgratast ja ujumist. Ise olen nendest abi leidnud. Mõlemad on jalale turvaliselt tugevdavad. Kui oled nende kahe abil juba kindluse jalga tagasi saanud, siis tasub minna jala jõumasinate kallale - seal kõik kenasti isoleeritud ja endale viga teha raskem.

Jõudu paranemisel!

Terve see suvi sõitsin jalgrattaga ja käisin ujumas...

Siis ma arvan,et võin kükke ikka teha(täiskükke).

Mul pole põlvel midagi viga peale ainult selle,et ta oli kipsi sees liikumatult 2 kuud.

Peale seda oli väga karm töö,et põlv liikuma saada...

Kipis pandi sääreluu pärast...

Hüppeliigesega oli ka nii,et pidi palju tööd tegema,et liikuma saaada,aga hüppeliiges sai ka magnetravi aga põlvele ei jõudnud seda teha.

Kas see magnetravi aitaks veel,kui seda põlvele teha??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see magnetravi aitaks veel,kui seda põlvele teha??

Magnetravi paneb tänu vere rauale vere kiiremini liikuma. Ja mida kiirem ainevahetus, seda kiirem paranemine - halvad asjad lähevad, head tulevad. Magnetit tehakse küll rohkem peale operatsiooni ja värsket vigastust, aga kahjuks ei saa ta kindlasti tulla. Soovitan mõne spordiarstiga konsulteerida ja tema määrab sulle vajadusel õige järelravi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see magnetravi aitaks veel,kui seda põlvele teha??

Magnetravi paneb tänu vere rauale vere kiiremini liikuma. Ja mida kiirem ainevahetus, seda kiirem paranemine - halvad asjad lähevad, head tulevad. Magnetit tehakse küll rohkem peale operatsiooni ja värsket vigastust, aga kahjuks ei saa ta kindlasti tulla. Soovitan mõne spordiarstiga konsulteerida ja tema määrab sulle vajadusel õige järelravi.

Ise arvasin ka seda,et vaja spordiarstiga konsultleerida.

Nii,et võtan siis retke arsti juurde :P

Igaljuhul tänud nõuannete eest,targemaks sain vähemalt :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaevalt küll, et su põlveliigesel midagi viga oleks. See , et sa teda kohe liikuma ei saanud peale kipsi maha võtmist on loomulik. Sidemed ja kõõlused tõmbavad kokku palju lühema ajaga ja tema liikuvuse taastamine pärast on ikka natuke valulik, et sidemed jälle normi venitada.

Näide enda elust.

13 aastaselt elasin õnnelikult üle avarii, kus traktor minust üle sõitis (üle rinnakorvi ja seda asfalt teel). See selleks. Sain mitmeid väiksemaid vigastusi (sisemisi) ja ka vasaku käe küünarnuk sai hea matsu. Diagoosis seisis, et vasaku käe küünarnuki kõõluste väljajooks.??? Ei tea, aga laiali see oli ja ripnes sealt igasuguseid "asju"..)) See muidugi lapiti kokku. Kõõlused ise olid terved neid õmmelda vaja ei olnud. Aga lihahaav traageldati kokku. Peale seda oli käsi sidemes ja liikumatult ainult 10 päeva. Niidid võeti välja aga käsi oli sirge nagu tokk. Püüdes seda kõverdada ta lihtsalt ei liikunud. Nagu peakski nii olema. Ei mingit valu, ainult ei liigu. Sellel ajal olin jalgrattur ja ka avarii juhtus rattaga. Niisiis alustasin haiglast välja saades kohe sügisesi krossi treeninguid. (arstid muidugi keelasid edaspidised treeningud kategooriliselt kui ma elada tahtvat, peamiseks põhjuseks oli tugev pea põrutus ja südame aordi venitus.).

Alguses sõitsin ühe käega , teine rippus lihtsalt kõrval. Niimoodi kaua muidugi ei olnud võimalik ja hakkasin aeg ajalt liikumatut kätt lenksule toetama kus siis rattaga jõnksudest läbi sõites see igakord jõuga ja ootamatult kõverdatud sai. Muidugi nüüd juba läbi valu. Kuid iga korraga liikuvus suurenes ja ime küll säilis))

Nii sain käe liikuvuse tagasi ja hakata ka lihaseid sellel uuesti treenima.

Pean ütlema, et juba 10 päeva liikumatust käele, tol korral tegi lihased nii nõrgaks, et koju haiglast saades ei suutnud leivapätsigi käes hoida kui seda lõigata tahtsin.

Nii et küll su põlv ka liikuma hakkab korralikult, see , et teda rattaga sõites treenisid on hea, aga liiges saab hoopis teistsugust koormust jõutreeningutes. Ja valu alguses on loomulik. ANNA ENDALE AEGA. TASA JA TARGU. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×