Jump to content
Rebane

Inimesed õppige kirjutama

Recommended Posts

Istun ja loen öö jooksul kogunenud postitusi ja ei oska midagi nendega peale hakata.

Kirjutatakse kokku sega-mega-pikki lauseid, millest keegi midagi välja ei oska lugeda. Kes viitsib, kasutab kirjavahemärke, kes ei viitsi tulistab kõik ühte ritta.

Mõni vend eksib suisa igas lauses mingi rämeda grammatikaveaga (eks kõigil juhtub aga mõnel juhtub LIIGA palju LIIGA kergete sõnadega).

Kolmas tegelane ei vaevu ka ise oma postitust läbi lugema, et veenduda, kas jutt sai ikka selgelt kirjutatud, et asjal mõte taga oleks.

Ja on tekkinud grupp tegelasi, kes ei saa oma mõtet maha kirjutada ILMA mõnda ebatsensuursemat sõna lisamata.

Tegijal juhtub nii mõndagi (ka ise teen apsakaid) aga kui eksitakse asjade vastu mida peaks algkooli 4 klassis õpetatama siis ANDKE ANDEKS inimesed!

Eesti keel on ilus keel. Ärge rikkuge keelt seda kehvalt kasutades.

Mida teha?!

Eranditult kustutan KÕIK teemad, kes millegi ülaltooduga eksima peaks - nii et kui tekib küsimus, miks SINU postitus on kadunud, siis 99% tõenäosusega on selleks mõtetu sisu, hunnik roppusi või kehva grammatika.

EREDAMAD näited kuhjan kuhugi kokku, et ka teistel oleks tore vaadata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need "pärlid" võiks tõesti kuhugile üles seada!

Lohutuseks Sulle, ütlen, et kasutan peale fitness.ee foorumi nii mõndagi muud Eesti foorumit veel ja pilt on igalpool samasugune (autofoorumid nt.)

Kirjutatakse täpselt nagu "jummal" juhatab!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina arvan et see õigekirja jutt on t2ielik mõttetus.jess hakkame nüüd hoogsasti kasutama suuri algustähti ning hakkame oma typoharjumusi muutma sellepärast et eesti keel on ilus keel. kõik kes siin arvuti taga istuvad teevad fitness.ee foorumile ja selle tiimile SUURE teene et nad siin kaasa rääkida viitsivad. roppuste kohapealt olen ka mina nõus, sellega on ok. kuid miks peletada eemale inimesi kes muidu viitsiks foorumis kaasa rääkida, kuid sellise postituse peale kindlasti käega löövad. mehed saage aru-päevast päeva tehakse siin foorumis AMAZON.EE poes müüdavatele toodele MASSILIST reklaami ja seda k6ike ebatsensuursete sõnadega ning läbimõtlemata lausetega. ENAMUS neist kes rauda kangutavad omavad 20-st IQ taset. so? nemad siis ei tohiks siin kaasa rääkida ilma et keegi tõesti nende IQ pihta ühte lasku ei tulistaks? selliste postitustega panete te neid kehva ning ebameeldivasse olukorda, kes ka kõige suurema tahtmise juures ei suudaks panna siia üht asjalikku, läbimõeldud, gramatiliselt õiget ning argumenteeritud postitust. sry reklaami eest, kuid kes viitsib külastagu www.animalpak.com . olen isiklikult seal kõiki artikleid lugenud ja nad on kirjutatud VÄGAGI ebatsensuurses keeles, kuid peaks mainima, et neid tekste on palju huvitavam lugeda kui siinseid tekste(mitte et amazon.ee artiklid kehvad oleks). ise oman 40% hoiatust ja miks? sellepärast, et hakkasin programmeerimisega 11 aastaselt tegelema(mille suht kiiresti pooleli jätsin), kuid harjumuseks sai INGISKEELSE klaveri kasutamine, mis EI sisalda endas täpitähti. see aga ei meeldinud rebasele:) kulla mees, ilma mingisuguse vaenuta üks sõbralik soovitus sulle : hoia oma foorumi külastajaid!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

et mu point selgem paistaks lisaksin järgmist : siiamaani on foorumist läbi hüpanud üksikud postitused õigekirja kohta ja ka ainult siis, kui mõni vennas keelega täitsa puusse paneb. ainus kes korduvalt ning ähvardavalt seda teemat on puudutanud ongi rebane. miks? sest ta on admin ning arvatavasti "vastutab" foorumi postituste gramattilise õigsuse eest. tegelt on asi lihtne - haamriga mehele paistab kõik naelana.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to rebane

"kehv grammatika" mitte "kehva grammatika",

kui norima hakata.

a kui aus olla, siis küürakat parandab ainult haud. kui eesti keele tunnis grammatikat ja õigekirja selgeks ei saa, siis ei saa tulevikuski.

pealegi eksisteerib selline asi nagu sõnavabadus- võib kirjutada mida tahad ja kuidas tahad :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõesti olen nõus, et kõik jõukamehed ei ole mingid tumbad. Näiteks mina tean suhteliselt tarku tüüpe, kelle lihasmass on võrdeline nende ajumahuga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm mida mina ka tean , aga see kui inimene käib jõusaalis siis ei tohiks see mõjutada absoluutselt tema eesti-keele oskust .

Eesti keel tuleb selgeks ikkagi õppida koolis . ( sellega ma hetkel tegelen )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kulla kurupt vastab : ma pole ei delfi ega jipii vms foorumit kunagi kylastanud:)

valesti must aru kah saadud. kena oleks muidugi kui k6igi postitused algaksid taandridadega ning faktid punkthaaval v2ljatoodud. t6si on, et seda ei saavuta te kunagi. pange siis reeglid paika, mis juhtub ropendamise v kellegi solvamise tagaj2rjel v mis juhtub kirjavahem2rkide valekasutuse tagaj2rel. mina pakuks sellise varjandi v2lja, et kui koma on kellegil postituses valel kohal siis ip ban foorumi lehekyljelt yheks p2evaks. selle p2eva veedab bani saanud isik KINDLASTI eesti keelt 6ppides, sest fitness.ee foorumis ei lasta muidu kaasa r22kida. uuu?? kas ma olen ainus kellele see naljakana tundub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kurupt: võta aeg maha, rahune ning loe see teema uuesti läbi. Jutuks on siin beibe/rate/vms. kirjaviis kus ei kasutata üldse mingeid kirjavahemärke, kasutatakse tähti nagu q,w,z,x,c jne. ning tehakse üliraskeid õigekirjavigu üldises pildis. Me kõik oleme inimesed ning eksime - kes rohkem, kes vähem. Sellepärast ei tasu kära tõsta ühe koma pärast. Samuti ei mõtle Rebane selle postitusega, et me peaks kogu teksti ÕS-i abil kirjutama (vähemalt jäi endal selline mulje).

Muudetud kasutaja Acid poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt nii nagu Acid ütles. Pole kuskil kirjas, et ma komavea pärast inimesi bännima kukun.

Lihtsalt hale on vaadata, kuidas inimesed kirjutavad hunnikus kräppi (mõeldes et on nii popid, noortepärased, 'chuulid' ja jumal teab mis veel) ning vanad kalad lähevad 'moevooluga' kaasa ning mõtlevad et nii ongi hea.

Kui tahad läbustada siis see koht pole sinu jaoks. Kõiki POPPE väljendeid nagu 'suicuhaiz, mazzi juurde' jne jne on lihtsalt rõve vaadata. Õpi kirjutama või ära kirjuta üldse (kusjuures mingid kangekaelad siinsamas foorumis on 100% veendunud et üldse kirjutatakse ÜLTSE).

Pisikesed eksimused tulevad ikka pika jutu sisse (ka mul, nagu paar vaprat inimest olid vaevaks võtnud välja tuua, selle asemel et midagi arukat ehk kirjutada), kui aga vaevud kirjutama ainult 1 lause, mis on sisuliselt sassis, millel puudub mõte (ere näide teemast, kus inimene kirjutas postitusse MUL KAEL VALUTAB!!! :o:huh:B);):D:):D ja sellega ka postitus piirdub) ja kus võib leida 4 rämedat grammatilist eksimust siis ei tunne minu süda kaasa postitust kustutamast.

Ja herr noobie võiks siis KÕIK mu vead välja tuua selle asemel et JÄRJEKORDNE ajuvaba postitus teha (või oli see ebaõnnestunud katse sarkasmil?).

Jõudu kõigile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igati Rebasega nõus! Asi pole tõesti ju selles, et kõik peaksid hakkama 100% õigesti kirjutama, vaid pigem selles, et seda asja paranda, ja see, kui selline teema üles on võetud, on igati tänuväärne. Need pubrteedieas olevate tegelaste z-d;c-d ja muud taolised vigurid häirivad ikka lugemist küll, eriti, kui neid terve postitus täis on!

Minu arust on isegi liigne inglise slängi kasutamine kurjast, kuigi see küll rohkem minu isiklik probleem, aga Eesti keel on selle pärast juba kannatanaud ja kannatab ka edasi arvatavasti!

Aga üldiselt... PEACE!

Muudetud kasutaja Humal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga paljud kes siin kirjutavad on alles lapsed,kes ei oska veel kirjutada

Ma pakun , et siin ei ole 8 aastaseid väga palju , suurem osa nõndanimetatud lastest on +14 !

Ja +14 aastased oskavad kirjutada küll .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

järsku aitaks selleks korraks???

Rebane kustutab asjad ära ja kogu muusika selleks korraks :) ...

... mina ei saa üldse aru, miks ta siin nii palju plõksida laseb? Kui mina oleks nn JUMAL, siis ma isegi ei vaevuks igasuguseid äälikuid ette hoiatama , et ma nende "olks", "tnx" jms ära kustutaks.

Nii et +14 ja muud, kes veel ei oska kirjutada (mina ka perfektselt ei oska ;))

... emakeelt õppima !!!!

Ja siis siia harjutama .... siin oli neid tegelasi küll, kes parandama hakkavad ja saavad endale uue tiitli "kirjavigade parandajad"

Kõigile rahulikku uut aastat ja olge positiivsed ... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma nüüd väga täpselt ka ei viitsinud uurida, aga "jumala enda " postist ma lugesin kokku ligikaudu 5 komaviga, 4 segaselt või valesti sõnastatud lauset ja paar kirjaviga.

ja sellise asja kohta nagu "sega-mega-pikk" ei oska üldse midagi öelda..

Muudetud kasutaja Tuul poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma nüüd väga täpselt ka ei viitsinud uurida, aga "jumala enda " postist ma lugesin kokku ligikaudu 5 komaviga, 4 segaselt või valesti sõnastatud lauset ja paar kirjaviga.

ja sellise asja kohta nagu "sega-mega-pikk" ei oska üldse midagi öelda..

See on küll juba nokkimine, või mis?

Ma üritan ka ikka kuidagi selle õigekirjaga hakkama saada siin ning loodan, et ka teised seda teevad. Eks vahepeal ikka näpp eksib kuid siin on ikka selliseid vendi ka, kelle jutust ei saa ka peale 3 kordset lugemist aru. Üritame inimesed, üritame.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma nüüd väga täpselt ka ei viitsinud uurida, aga "jumala enda " postist ma lugesin kokku ligikaudu 5 komaviga, 4 segaselt või valesti sõnastatud lauset ja paar kirjaviga.

Jumal ei tee vigasid, jumal kontrollib oma jüngreid KUI hästi need tähele oskavad panna.

Vähem möla pikem samm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen foorumi juhtkonnaga 100% nõus. Foorumlased võiksid juhinduda põhimõttest: kui ei tea, siis ära mölise! Milleks postitada selliseid kirju, millest pole mitte kellelegi kasu? See on ju ikkagi foorum, mitte mingi chättimisnurk, kus võid mõttetusi purssida. Aga mulle tundub, et osade seltsimeeste eesmärk on lihtsalt oma postituste arvu suurendamine. Kes täpselt teab, mis selle põhjus on: kas madal enesehinnang ja tähelepanu puudus või on inimene lihtsalt loll. Üks lahendus oleks postituste arvu kaotamine. Nii on mitmed foorumid teinud. Teine hea lahendus tõmblejate rahustamiseks oleks karistamine.

Ja mis rumal jutt on enda kirjavigade õigustamiseks välja mõeldud?! Kas tõesti on inimestel nii kiire, et ei saa enne postitamist enda kirja üle lugeda? Kahtlen selle väite õigsuses! Inimesed lihtsalt ei viitsi enda postitust läbi lugeda, selles on kogu asi! Teate, onu Stalini ajal pandi lohakuse eest seina äärde...

Ja nendele, kes kirjutavad lolli järjekindlusega "ültse", "varjant", "seerjad" jne soovitan ma ainult üht-MINGE KOOLI!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×