Jump to content
LeBon

Spordimehed jõusaalis

Recommended Posts

Mehed, kas teil ei ole imelik hakanud, kui näete mõnikord raskejõustikuga mitteseotud Eesti sportlasi jõusaalis? Ma sattusin detsembri lõpus kahel päeval tegema trenni koos Pirita korvpallimeeskonnaga. Poisid, kes saavad sporditegemise eest palka, sörkisid algul pisut soojenduseks,loopisid seejärel veerand tundi topispalli ja põhimõtteliselt oligi kõik- osad läksid küll jõusaali aga ajasid seal niisama juttu ja ehk paar seeriat midagi tegid poole tunni jooksul.

Ja siis imestatakse, miks meie mehed lätlastelt ja leedukatelt masendavalt lutti saavad...

Üpris kummaline oli seda looderdamist vaadata, kui samas kergejõustiklased ja niisama amatöörid nagu mina, nendega võrreldes profi kombel trenni tegid. Ma ei arva ka, et asi on ainult kossumeestes, aasta tagasi nägin sama pilti Sylvesteri võrkpallisatsi puhul.Sponsorid võiksid teinekord vaatama tulla, millist trenni nende raha eest tehakse...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellest on ka teles juttu olnud , Erki Nool näiteks rääkis sel teemal kusagil , et tema surub 155 kg ,tahaks näha palju kossumehed suruvad.Mitte, et surumine oleks kossumeestele teab , mis oluline,lihtsalt nad tõesti looderdavad jõusaalis . Olen ise näinud , kuidas 2 meetrised kollid teevad jalapressi max 40-60 kiloga. Enamus aega käis lihtsalt bazaar , üks mustanahaline tegi biitsa , tõsi korralike raskustega , Metstak tegi trenni,ülejäänud passisid niisama.Aga jõutrennist oleks neile kasu vist küll , ehk mõni mäletab Martsuljonist ,tõsine bõkk , korvi all tegi endale alati ruumi.Eks nad saavad koormust küll , aga kui juba jõusaalis oled , siis tee midagigi,selleks sinna minnakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen näinud, kuidas Levadia ja Flora poisid trenni teevad. Üldiselt teevad meeskonnad ikkagi ringtreeningut ning see välistab tihti jutuajamise. Seda muidugi juhul kui treener asjalik on. Kui treeneril savi ja passib seal niisama, siis pole sportlased ka eriliselt motiveeritud seal tõmblema ning nii need ringJUTUAJAMISED alguse saavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh jah isegi selliste naljameeste trenne näinud, ausaltöeldes kohe ei teagi kas nutta või naerda. Vähe sellest, e nad looderdavad teevad nad harjutusi täiesti kaootiliselt - täpselt nii nagu jumal juhatab. Märkimisväärset kasu sellisest trennist nüüd küll ei ole.

Peale selle segavad nad oma töllerdamisega ka teiste treeninguid, vajuvad kambakesi sisse ja kukuvad persestuma, kus iganes võimalik. Käi nagu loll ja kupata neid püsti kui mingit harjutust tahad teha :) !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käin saalis, kus (eriti) suve lõpu poole ka Rauma Lukko hokimehed käivad. Viimase nelja aasta jooksul on võistkonnal olnud neli erinevat treenerit. Tänasel päeval Lukkot juhendava treeneri kohta ei oska veel miskit öelda (Jukka Koivu pandi ametisse alles nädal tagasi), kuid eelnevate puhul oli küll selge joonis. Treeneriks oli Lehkonen ja mehed rääkisid saalis möödunud nädalavahetuse juhtumisi. Tulemus - meeskond põhjas ja treenerivahetus hooaja keskel.

Siis tuli Rautakorpi, kes hooaja keskel (!!!) mehed jõusaali ja suvel käis tugev trenn. Lausa üllatav oli vaadata samu mehi intensiivselt treenimas. Tulemus - 4.koht eelmisel hooajal. Rohkemaks ei oldud võimelised, sest psüühiliselt langeti kokku.

2005 sügisel tuli treeneriks Tolvanen, kes oli oma treenerikarjääri teinud Euroopas. Teda ei näinud ma kordagi saalis treeningut jälgimas. Mehed käisid ka nagu juhtus. Teatud mehi ei näinud suve jooksul kordagi. Tulemus - meeskond põhjas ja täiega. Treeneri vahetus.

Lugedes neid eelnevaid kogemusi, võib küll väita, et on olemas põhjused ja tagajärjed. Kui ikka ei külvata, siis pole ka lõigata. Kui füüsilist "all pole", siis ei vea ka kuigi kaugele välja - on vaid ajaküsimus, millal sein ette tuleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi saab alguse ikkagi treeneritest. Kui nemad ei tähtsusta juba jõutreeningut siis mis õpilastest tahta. Sama kehtib ka muuseas toitumise kohta, enamus pallimehi ei pööra sellele mingit tähelepanu, ei viitsita pead vaevata, arvatakse et piisab kui ainult palli mängida.

Ei ole ka teiste alade sportlased, eriti jõusaalilembesed ja õigest toitumisest teavad vast ainult 10% Eest tippsportlased midagi. Ometi on just siin (jõutreening pluss toitumine) tohutud varud peidus. Ütlesksin isegi, et kõikidel aladel kus peab ennast füüsiliselt liigutama.

Aga nooooooooojah, kui palka saab ka niisama , siis milleks ennast vaevata mingi kangiga rassimises ja "imemenüüsid" otsides.

Coca ja saiakesed on hea maitsev küll ju :) KAHJU...............

TATSIN VEEL LISADA, ET KUI NEED VÄHESED SPORDIMEHED, KES JÕUSAALIS MIDAGI TEGEMAS KÄIVADKI, SIIS KUULATES NENDE TREENERI ÕPETUSI, TEKIB MÕNIKORD KÜSIMUS, KUST SELLISED TREENERID KÜLL TULEVAD KES EI TEA ISEGI SEDA, ET LIHAS EI SAA KUNAGI TÕUGATA VAID TÕMBAB IKKA AINULT KOKKU. :D RÄÄKIMATA SELLEST ET MÕNINGATE HARJUTUSTE MÕJU PIIRGONDA SELGITADES OMA ÕPILASTELE, PANNAKSE IKKA OMA JUTUGA NII PUUSSE KU PUUSSE ;) Ei jah, vahel saab ikka nalja kõvasti saalis, kuigi tegelikult on see ju lausa MUST huumor. :D Või mis teised arvavad?

Muudetud kasutaja Marek Kalmus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...

Aga nooooooooojah, kui palka saab ka niisama , siis milleks ennast vaevata mingi kangiga rassimises ja "imemenüüsid" otsides.

Coca ja saiakesed on hea maitsev küll ju :) KAHJU...............

Treeneritest jah ja nende treenerite eesmärkidest.

Kui treener ise ei viitsi endast midagi anda (möödapääsmatule lisaks), eks siis kandu taoline suhtumine ka edasi. Kuid selle Lukko-hokitiimi kogemuse põhjal saan väita, et puuduliku jõutreeningu tulemuseks on vigastused. Kui ei tehta korralikku põhja alla, siis on vigastuse oht suurem. Seda küll tõesti nende puhul, kes siis väljakul (mängus) on püüdnud pingutada... Kui aga ka seal ei pinguta...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

et eesti mv tasemel palli mängida, võib ikka täielik ludri olla. kahju et nn sportlastel puudub motivatsioon ennast arendada ja teistest parem olla. spordi juurde peaks kuuluma ju võistlusmoment, ka meeskonnasisene.

konkurents peaks asja parandama, aga kui kõik sellised kilud on, siis saabki ilma tõsise trennita hakkama ja kõik välisriikide meeskonnad käivad meie omadest üle nagu odavast hoorast. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojah sama olen ka kogenud spordiklubis Arena kui seal jalgpalli meeskond Merkuur trenni teeb...(kunagi tegid vb nüüd ka), et tulid sisse oma meeskonnaga ja rääkisid ja looderdasid niisama, et nagu tõsist trenni ei olnud ja lihtsalt raiskasid ruumi....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen näinud kuidas teevad FC Flora mehed trenni

,ja peaks mainima et rohkem sõidavad rattaga ja räägivad juttu , kui teevad rasket jõu-trenni

Korvpallurid on minu silmis küll kõik suht väikeste jõunäitajatega , vähemalt on see nii lõuatõmbamises!

:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loe ja imesta :) Aga omal alal on nad teist igal juhul üle. Spetsiifiliste alade puhul pole tõesti vaja lõuatõmbamist, uskuge mind.

Ega Nt J.Kirsipuu ka jõuaalis ei käi ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loe ja imesta :) Aga omal alal on nad teist igal juhul üle. Spetsiifiliste alade puhul pole tõesti vaja lõuatõmbamist, uskuge mind.

Ega Nt J.Kirsipuu ka jõuaalis ei käi ;)

poiss ära aja sodi:D kirsipuu elabki talvel jõusaalis

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meil ka siin käib paar korvpallimängijat saalis, üks on vist isegi rocki koosseisus (vist)

Need teevad küll suhteliselt normaalselt, ei istu niisama. Kuid jah, imelik ikka kui 2.06 pikk ja nii arvatavasti 90 kg raske kutt jõuab suruda 80kg 3 korda ja minusugune väike pägalik (175 cm ja 74kg) Jõuab 6 korda. Kuid jah, poisid üritavad vähemalt.

Muidugi käib siin sellised vendi ka, kes niisama istuvad ja siis vinguvad et ei jõua teha ja õllekas on suur ja sada häda. Mõni käib ennast üldse pesemas seal ainult vist. Tõstab paar korda kangi, istub ja siis pesema. Ma ei tea, minu jaoks oleks see ajaraiskamine, kui niisama käiks saalis istumas ja mune sügamas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

väga palju on ikkagi kinni treeneris, sest tavaliselt kipub treener olma see kes saadab poisid saali, tuleb näitab paar harjutust ette ja ütleb et nüüd tehke ise edasi, samas ise laäheb kusagile minema, ning kes see ikka viitsib teha midagi kui treenerit pole.

ning väga palju annab mokkalaadale juurde see et neid on igavene suur kamp ja ikka on mönel rääkida, kuidas ta eile "poolkilo ära lahendas" ja "keda pani" jne, ning siis avastab ka teine ja kolmas ja neljas mingi "naljaloo" ja lähebki lahti.

sinna peab lihtsalt kellegi piitsaga seisa panema! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
poiss ära aja sodi:D kirsipuu elabki talvel jõusaalis

Kust sa seda võtad? Kas ta rääkis seda sulle? Olen 2x taga koos sõitmas käind aga see selleks. :) Talvel saab soojas kliimas ka ju sõita või mahedalt jahedatel Prantsusmaa teedel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

poiss ära aja sodi:D kirsipuu elabki talvel jõusaalis

Kust sa seda võtad? Kas ta rääkis seda sulle? Olen 2x taga koos sõitmas käind aga see selleks. :) Talvel saab soojas kliimas ka ju sõita või mahedalt jahedatel Prantsusmaa teedel.

Palju õnne, et sa Kirsipuuga kaks korda sõitmas oled käinud. Arvatavasti Tartu rattarallil ;)

Kui sa aga üritad väita, et jalgratturid ei käi jõusaalis treenimas end, siis palun vii end asjadega kurssi, enne kui midagi väitma hakkad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirsipuu teeb kindlasti jõusaali..jalgu ja selga ma pakun. Sprinteritele on ju jõudu vaja. Samas ülakeha lihasmass on jalgratturile koormaks ja selle arendamist nad ilmselt väldivad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Erinevatel spordialadel on erinevad treeningmeetodid, kõik ei peagi endale hirmsad lihased selga kasvatama ju ;)

paljudel spordialadel on hoopis tähtis jõuvastupidavus.

on mehed kes suruvad 130 kilo aga palju nad jõuavad suruda poolega oma keharaskusest, enamik jõuvastupidavus alade tegijatest jõuvad ikka poolega oma kehakaalust suruda üle saja korra ja see on minuarust juba näitaja.

Kõik ei ole kulturistid :D ja kui mehed on oma alal tegijad, siis ma ei näe mingit põhjust nede kallal ilkuda :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus ei ole mitte niivõrd erinevate spordialade jõunäitajates võrreldes kulturisti või jõutõstjaga, kuivõrd selles, et tulles kord juba saali, võiks seal ka trenni teha. Taheti viidata sellele, et trenni asemel meie lugupeetud palgalised pallurid nokivad niisama nina.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×