Jump to content
Sign in to follow this  
phonkypapa

Train smart!

Recommended Posts

Raamatus "Train smart!" räägib Pete Sisco, et see, mida teevad enamus bodybuildereid saalides on porno. Väidetavalt on ta seda treenimismeetodit, millest raamatus juttu on, välja töötanud 10 aastat. Kutsub ta seda High Intensity Training ning treeningu kestus on mõnel juhul vaid paar minutit!! Nimelt jagab ta olenevalt eesmärgist treeningud kaheks:

 • Power Factor Training
 • Static Contraction Training

Harjutusi sooritatakse ainult nii öelda poolikult või teisisõnu selles vahemikus, kus ollakse kõige tugevam. Näiteks horisontaalpingilt rinnalt surudes lastakse kang vaid paar tolli allapoole. See lubab kangile panna 25-100% rohkem raskusi. Samas ei tohi lasta kätel üleval "lukku minna", et pidev pinge oleks tagatud (samuti ei tohi näiteks jalapressi ajal jalgu lukku lasta). Kuna raskused on suuremad kui tavaliselt, siis soovitatakse treenida koos treeningpartneriga või Smith masinal. Samuti kuna raskuste liikumisamplituud varjeerub paari tolli ringis (raamatus on toodud välja numbrid 2-4), siis harjutustele kulub ka vähem aega.

Nendele, kellele meeldib jõusaalis olla (kes on harjunud kauem seal olema), soovitab raamatu autor Power Factor Training'ut (mille kestus on ikkagi kuskil 5 min. juures). Nendele aga, kes jõusaalis ei viitsi rassida või lihtsalt pole aega, soovitab ta Static Contraction Training'ut, mis on rohkem hetkejõu suunitlusel (intensiivne ning lühike).

Seda teooriat ning värki on seal veel küllaga kirjas ning kõike ei viitsi siia kirjutada, aga see mille pärast ma selle teema tegin, oli hoopis järgmine...

Nii PFT kui ka SCT korral on kasutusel järgmine kava:


 1. TREENING A
 2. Õlad
 3. Trapets
 4. Triitseps
 5. Biitseps
 6. Kõht


 1. TREENING B
 2. Alaselg
 3. Rind
 4. Ülaselg
 5. Jalad
 6. Sääred

Treeninguid hakatakse tegema järjekorras: A, B, A, B, A, B jne. Aga kui tihti treenida? Soovitatakse järgmist: kui oled päris algaja, võid alustada kaks korda nädalas, mitte rohkem. Vähemalt kolme nädala pärast peab muutma selle korra nädalaks. Järgnevalt umbes nelja nädala pärast pead treenima korra kümne päeva või kahe nädala tagant. Kaks kuud peale seda treenid sa korra kolme või nelja nädala tagant. See tähendab seda, et treening A korra jaanuaris, treening B korra veebruaris, siis jälle treening A korra märtsis jne.

Milleks me siis seal jõusaalis 2-4 korda nädalas rassime, kui saab sellise treeningtihedusega massi ning jõudu. Ja põhipoint ongi see, et veel paremini, kui seda nädalas kordi treenides. Raamatu autoril on veel seal näide, kuidas üks vend jäi arengus toppama ning ei saanud kuidagi edasi. Peale seda, kui raamatu autor temaga rääkis, treenis ta ühte ja sama lihast 19 päevase vahega (enne treenis 4 korda 9 päeva jooksul). Lühidalt kasvas tal jõud hüppeliselt. Igast numbrid surumises olid ka antud, aga ma ei viitsi neid siia kirjutada.

Raamatu autor on ka igasuguste toidulisandite ja värkide vastu. Ta ei saa aru, miks inimesed neid kalleid asju ostavad. Tema treeningmeetodit kasutades võib need välja jätta, on tema soovitus.

Selline treening tundub tegelikult päris hea olevat. Väga intensiivne. Kindlasti õieti tehes areng seisma ei jää ning treeningute vahele on vaja rohkem puhkust, kuid kas tõesti on seda vaja ligi kuu aega?

Oskab keegi midagi tarka pakkuda, miks sedavõrd kaua on vaja taastuda?

Mõtted raamatust:

 • Do you really need to work out three days a week to stimulate new muscle
  growth? No.
 • Do you really need to get back to the gym within 72 hours or risk losing
  muscle? No.
 • Do you really need to lift weights in a position of weakness that invites
  injury? No.
 • Do you really need drugs or expensive supplements to build 30-40
  pounds of new muscle? No.
 • Do you really need to perform 3 or 4 exercises for each bodypart? No.
 • Do you really need to work out for 45 - 60 minutes? No.

Umbes selline on siis nägemus "smart training"'ust Pete Siscol.

Et siis, wtf?

Edited by phonkypapa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Võib-olla tõesti, aga see ei ole siiski selline teema, et istud maha ja arened, vaid see trenn, mis sa teed, on maksimaalselt intensiivne. Kuid isegi kui ma treenin iga trenn praktiliselt maksimumi lähedaste raskustega praktiliselt maksimumi lähedaseid kordusi ning seeriaid tehes, samas hoides trenni kestvust maksimaalselt lühikese, siis kas on sedavõrd kaua vaja taastumiseks aega anda, nagu seda Pete Sisco soovitab. Mis sugugi ei tähenda, et taastumine tähtis ei oleks!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hea näide on toodud- vend treenis ühte lihast 9 päeva jooksul 4 korda, see on ju ilmselge ületreening ja kui nüüd puhkust anda, siis loomulikult tulemused paranevad. selline meetod võiks ju sobida aeg-ajalt lihaste ?okeerimiseks, aga no mina ei usu, et lihast kord kahe nädala tagant treenides mingi kasva ja areng toimuks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kes seda usub , see tehku niimoodi, äkki ongi hea. Peale sellise kava lugemist võiks lugeda Brian Sidersi treeningkava , see on briansiders.com foorumis. Kes ei tea ,siis Siders on jõutõstja , üks tugevamaid läbi aegade. Jah, ta ei ole kulturist , aga kava annab vähemalt aimu , kuidas veel trenni tehakse ja sellised absoluutset tõde kuulutavad programmid ei tundu usutavad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://athlete.ru/trening/otduh_pausa.htm

http://athlete.ru/books/think/think3.htm

http://athlete.ru/books/arnold_schwarzeneg...ok_1/glava3.htm

kus te olete olnud? see muidugi koik vene keeles aga ma arvan noored kasvoi ingliskeeltki oskavad. et proovida ikka tasub koike variante ja vaheldumisi ja osad kindlasti kukuvad välja teie kavast,kuna ei arenda s..gi ja mönele mehele jälle sobib. amazon-i linkide alt kah saab igale poole kui tahate lugeda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minu arust töötas umbes sellise süsteemi välja kõigepealt Mike Mentzer. Aga see selleks...

Olen treeninud nii, iga 3-5 päeva tagant trenn (hiljem vist isegi 1 kord nädalas).

A Jalg

B Õlad-käed

C selg-rind

A,B,A,C jne...

Kusjuures teatud ajani see toimib. Ehk siis, treeningus on vaja vaheldust ning ei kujutaks ette treenida korra kuus.

Sellise süsteemiga peab toitumine täiesti selge olema, suur oht rasvuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Minu arust töötas umbes sellise süsteemi välja kõigepealt Mike Mentzer. Aga see selleks...

Olen treeninud nii, iga 3-5 päeva tagant trenn (hiljem vist isegi 1 kord nädalas).

A Jalg

B Õlad-käed

C selg-rind

A,B,A,C jne...

Kusjuures teatud ajani see toimib. Ehk siis, treeningus on vaja vaheldust ning ei kujutaks ette treenida korra kuus.

Sellise süsteemiga peab toitumine täiesti selge olema, suur oht rasvuda.

There is one crude definition of intensity floating around bodybuilding. It

comes from Arthur Jones and Mike Mentzer. (Who both did a lot to

improve the science of bodybuilding.) Basically, it says you must exert

“100% of momentary effort”. This is a start. But if you exert 100% effort

on a day when you are coming down with the flu, have seriously overtrained

or are just worried about some work-related stress ... your 100%

effort won’t trigger any new muscle growth because it will be less than

LAST workout’s 100% effort. So the Jones/Mentzer definition of intensity

is subjective, not objective. Science needs objective definitions. It

needs numbers ... not feelings.

bohemianrhapsody sa tahtsid äkki kirjutada A,B,C jne või ei?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jah mulle kah oli kunagi see mentzeri värk nagu teleturu kõhulihaste trimmer.ja nüüd sis seda uuesti ei vöta ette,ei sobi mulle.reljeefi lihastes pole ollagi,algus hea oli vahelduseks,stimuleeris lihaseid ja sis koik hea sai otsa.aga mine tea ,vahelduseks vöibolla uuesti näpin seda treeningut :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai tea kui väga see vigastamise jutt seal paika peab .. st minu arust kui valid õige rasku ning ei suru "egoga" siis pole vigastamisohtu... samas kui saad endale mingi kuni 100% raskusi juurde panna ja antud meetodit kasutada on minu arust vigastamisoht oluliselt suurem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

muideks kui hästi mäletan sis jöudu tuli alguses ikka üsna kiiresti juurde pea et iga järgmine treening tuli vähemalt üks kordus juurde ,panid raskust juurde ja nii edasi ja nii edasi

Share this post


Link to post
Share on other sites

hea kui keegi kaasa mötleb :o

aga igaühele see lihtsalt vöibolla laiskuse iseloomu töttu ei meeldi :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Üks HITi propageeriaid , Mike Mentzer on surnud praeguseks , olgu muld talle kerge. Muideks seda , et iga trenn baasharjutuses raskust lisada , on tavaline periodiseerimne, seda kasutavad ka jõutõstjad jne. ja korduste ja seeriate arv on kuidas kellelgi .See on jõu arendamiseks üks lihtsamaid variante, kogu aeg ühe raskusega tampides ei tule naljalt midagi. Isegi , kui teha aint üks seeria mingeid nõksakaid , pead sa enne päris üksjagu soojendusseeriad tegema ja nii tuleb seeriate arv vähe ikka suurem ja 5 minutiga ei jõua küll sittagi.Dorian Yates oli ka HITimees ja tegi ühte harjutust koos soojenduseeriatega kuskil 2-5, see on tavaline püramiid, lihtsalt viimane seeria oli all out.Kui vähem on parem , siis veel vähem on veel parem ja telekat vaadates saab ka tugevaks.Küllap see tõde on kusagil vahepeal , üks võib rohkem teha , teine vähem.

Edited by BULDOOSER

Share this post


Link to post
Share on other sites

phonkypapa: mõtlesin ikka A B A C, ehk siis üla- ja alakeha kordamööda.

Ise arvan nii, et kui ikka asjale pühenduda, siis see töötab. Ega tegelikult suurt vahet ei ole, kuidas treenida, peaasi, et keha ära ei harjuks.

Aga siiski selline äärmus nagu kord kuus treenida, selles suudan kahelda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bohemianrhapsody, sedasi annad sa (kui teha korra nädalas) neli nädalat ülakeha lihastele puhkust. Kas palju ei ole? Samas alakehale on puhkust kaks nädalat. Või tahad sa jalgu järele aidata? Aga ikkagi on puhkus ülakehale sedasi liig pikk või mis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

väga HUVITAV asjaolu muideks ,hea et keski sellest rääkima hakkas,ühesönaga 38 tundi hiljem suri vend RAY !!! fucking too oli mr america ja ega hea vorm Ray Mentzer-il samamoodi.Kahju et ajalugu nii hästi ei tea! Mölemad sis HIT programmi pooldajad.Siin sis juttu kahest vennast ,eks loodame et see alafoorum ära ei sure,sest proovin arvata vahetevahel siia ikka midagi uut panna ja teised kah voiksid kaasa rääkida,kel kogemusi selle programmiga

http://de.wikipedia.org/wiki/Mike_Mentzer

nujah lugesin löpuni ja teadagi mis sealt välja tuli. aga jah arvata tavaharjutajale vast kah see nii tappev ei tohiks olla see programm :ph34r: ja egas ainult nemad ei olnud esimesed..........

Edited by builder

Share this post


Link to post
Share on other sites
Some, like Mentzer, say that nutrition isn’t that important and others, like Chris Aceto, suggest it is the most important aspect of training. Well, the last truth is that training and nutrition are two wheels of the same cart. Both wheels and the cart roll forward. It doesn’t matter which wheel (training or nutrition) you take off, the cart goes nowhere.

Pete Sisco paistab olevat võtnud Mentzeri HIT'i oma treeningu alustalaks, lisades ise sinna need "poolikud" harjutuste sooritused jms.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raamatu müügiks on vaja ka vastav reklaam leida.

Taoliste "minu idee on ainukordne ja seepärast kindlasti parim!" ideedega raamatuid on maailmas palju. Õnneks saab igaüks ikka ise trenni teha just selliselt ja sellistel motiividel nagu just parasjagu soovib. Peaasi, et soovib! Kasvõi taoliste ideedega.

Share this post


Link to post
Share on other sites
bohemianrhapsody, sedasi annad sa (kui teha korra nädalas) neli nädalat ülakeha lihastele puhkust. Kas palju ei ole? Samas alakehale on puhkust kaks nädalat. Või tahad sa jalgu järele aidata? Aga ikkagi on puhkus ülakehale sedasi liig pikk või mis?

Jalgu treenid sellega sama palju kui ülakeha, lihtsalt erinevaid ülakeha lihaseid.

Mike Mentzeri arvates treenitakse jalgu põhjendamatult vähe, seepärast ka jalatrenn iga järgmine trenn.

On jah pikad vahed, selles ongi HITi point. Iseasi kas see just sulle ja just praegu sobib... minu puhul oli jah see probleem, et ülakeha jaoks jäi mahtu väheks, jalg aga arenes hästi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×