Jump to content
Sign in to follow this  
secure

küsimus lõuatõmbamise kohta

Recommended Posts

Tere!

Olen nüüd ligi kuu aega käinud jõusaali ja 4 korda nädalas. Enne seda tegin kodus pool aastat regulaarselt trenni.

Mul on selline mure,et ma ei jõua lihtsalt lõuga tõmmata :ph34r:

Kaal on 66 ja pikkus 182

Millist lihast ma peaksin kõige enam treenima,et lõuga ära tõmmata ?

Minu andmete kohaselt kui tõmbad nö. õigesti siis selg (lailihas) mängib suurt rolli. Mul on endal see sama mure suht . Kukla taha tõmbed ja T-kangi teema väga abiks sellisel juhul .

Mul jälle selline mure, et nö õieti lõua tõmbamine pole probleem; lisaks tegin plokiga istudes kukla taha tõmbeid ja eraldi trapetsile õlakehitusi.

Aga nüüd vahetasin harjutust ja proovin "tõmmata lõuga" laia haardega kukla taha - aga see ei taha kuidagi õnnestuda... tundub et vajalikud lihased ei oska / ei jõua seda harjutust üldse teha. Teiste harjutustena tõmban plokki istudes rinnale ning õlakehitused trapetsile.

Kas on kellegil asjalikke märkusi?

jah soovitus oleks see, et kui sa oled suht algaja, siis ära tõmba kukla taha ei plokkki, ega ka nn. lõuga kukla taha, vaid tõmba nii plokki kui ka lõuga ette. Lõua tõmbamisel ette on jah vaja selja lailihase ja biitsepsi tugevust :ph34r:

Lõua tõmbamisel ette on jah vaja selja lailihase ja biitsepsi tugevust :ph34r:

Täpsustav küsimus: mis on teisiti lõua või ploki kukla taha tõmbamisel? peamised lihased töötavad samuti kui ette tõmbamisel... või kuidas?

PS! Ploki istudes kukla taha tõmbamise võtsin oti algajate kavast...

Kõige kergema seletusena võiks öelda seda, et plokil tõmbed kukla taha lisavad laiust ja lõua alla tõmbed paksust! lõua tõmbamisel kukla taha ja plokil kukla taha erilist vahet lihase mõjule pole, kuid plokil kukla taha tõmbed on heaks põhjaks lõuatõmbamisele kukla taha!

oleneb ka mis pidi käsi hoiad ?!

ühel variandil kui hoid peopesad enda poole siis on vaja eelkõige bicepsit

teisel variandil kui hoiad peopesad välja-poole siis on tähtis õlad,selg

ma olin 9 aastane kui tõmbasin 24 lõuga. Praegu olen 25 aastane ja kaal on 107 kg ja tõmban muidugi vähem ,nii 15 kanti. Seda siis ülimalt puhtalt, laia haardega ja ilma nõksuta. Lõuatõmbamine pole minu jaoks kunagi suur probleem olnud, ju siis see on geenidega kaasa antud mulle.

Kui rääkida mis lihaseid treenida, siis ikka lailihast, biitsepseid ja randmeid. Sobiks plokksüsteemil ette ja kukla taha tõmbed. Põhiliselt tõmba ette poole, vahel harva kukla taha. Kindlasti kasuta laia haaret.

No ja lailihasele peaks andma kõvasti jõudu juurde kas siis tavalise kangiga või T- kangiga tõmbed.

lõuatõmbamisel töötavad lailihas ja biceps (õlg vist ka keegi ytles)

see et sa kodus enne trenni tegid ei loe kui sa just nendele lihastele ei teinud

soovitan plokil toimetada ja bicepsit treenida (muidugi kõiki lihaseid võiks treenida ) ja küll see lõuatõmbamine ka tuleb

ise jaksan 4 x 8-10 laialt kukla taha

kaal :ph34r: 92 ja 183cm

Kõige lihtsamini saad teada, mis lihased töötavad, kui jätad 2 nädalat trenni vahele. Siis lähed trenni ja teed nii kaua lõuga kui üldse jõuad, mingi 10 seeriat ja proovid vähe hingata. Järgmine päev saad teada, mis lihaseid kasutasid. Nimelt need valutavad :ph34r:

Tundub, et keerulisem variant on lihtsalt tunda, et mis lihas pingule läks.

Edited by markoki

sherdog.com foorumist:

1. do some grip work. if there is a climbing gym near your house go climb or buy a captains of crush gripper or any grippers you like. That will help you stay on the bar longer and not lose precious energy trying to stay on it. it makes a big difference. trust me in this one...

2. start doing weighted pullups.

3. practice doing something called a "bar hang." it's exactly that: a bar hang for as long as possible. get on the bar and hang there for as long as you can. believe it or not, these help out...

4. get a partner and do "beyond max" sets. do a max set and have your spotter assist you with like 10 more. you'll see here that grip does play a part in a pullup...

Ise ma kasutasin seda 4-ndat varianti, et keegi assisteerib, kui enam üldse ei jõua. Ja lõuatõmbamiste arv ilma abistamiseta tuli nagu mühiseb.

Lisaks muidugi tegin näpud ka grippersite abiga tugevaks (aega läks aga asja sai)...selle abi olen eelkõige märganud kellegagi kättpidi tervitades :ph34r:

Kuklataha tõmmetel on lõpufaasis päris kõva rakendus tagumistel deltalihastel. Seepärast treenimata sportija nii väga neid tõmmata ei jõuagi.

NB! Plokil ja toru peal kuklataha tõmmetel on ikka korralik vahe sees:

1)Plokk ei luba mängida mitte mingisuguse kiirendusega(st hoogu ei saa võtta).Sellest tulenevalt oled sa koguaeg sunnitud tegema allatõmbeid teatud aeglusega, mis on iseenesest väga kasulik - lihased teevad rohkem tööd iga korduse ajal ja on sunnitud kauem olema venitatud asendis.

Plokil ainuke hoog, mida koguda saab on natuke õlgade allapoole kiskumine kõhulihaste ja selja abil.

2)Plokil sa ei saa kere pöörata sellisesse asendisse jalgade ja puusade abil, kus on käte, selja ja õlgade koostöö kõige efektiivsem(st kus on lihtsaim tõmmata), vaid mehhanism hoiab sind koguaeg tõmbepinge all suunaga ülesse. Seega arenevad ka sellised lihased, mis muidu selle nn "ideaalses asendis" oleksid väljalülitatud.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.