Jump to content
Strong

küsimus Vend Vähile

Recommended Posts

Tere.

oskaksite te täpselt öelda palju on vaja valku,süsivesikuid ja rasvu iga keha kg kohta.Ise olen toitumiskava jälginud ja tahaks välja arvutada valgu,süsivesiku,rasvade arvu ,siis saaksin ise endale toitumiskava koostada.

ette tänades

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selle arvuti järgi näitab ,et kui ma tahan teha lihaste reljeefsust siis pean tarbima oma 70 kg keha puhul 144 g rasvu ja valku 140 ,ei saa sellest aru,miks tuleb tarbida rasvu rohkem kui valku.Oma toitumiskavast ma küll nii palju rasvu kokku ei saa :blink: .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvad on väga tähtsad asjad keha jaoks, sellepärast peab neid rohkem tarbima kui valke, muidu ei kasva õieti:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no kui ma segi olen läinud, eks siis räägi vastupidist, minu arust elame vabariigis ja igalühel oma arvamus, või a kolisid venemaalt sisse ve?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no kui ma segi olen läinud, eks siis räägi vastupidist, minu arust elame vabariigis ja igalühel oma arvamus, või a kolisid venemaalt sisse ve?

sinu vastust lugedes tundub , et oled kuupealt............ sõnavabadus või, ok. ma siis soovitaks 80% rasvu, 0,5 valke, ja ülejäänud lihtsüsivestikuid. areg saab olema tubli, lähed kohevaks nagu pügamatta puudel......

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toiduenergiast on soovitav valkudega katta 10...15%.

Lipiididest saadav energiahulk peaks moodustama 20...32% ööpäevasest kalorivajadusest.

Optimaalseks süsivesikutest saadud energiakoguseks peetakse 52......60% üldisest energiakulust.

Vot nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

oskaksite te täpselt öelda palju on vaja valku,süsivesikuid ja rasvu iga keha kg kohta.Ise olen toitumiskava jälginud ja tahaks välja arvutada valgu,süsivesiku,rasvade arvu ,siis saaksin ise endale toitumiskava koostada.

ette tänades

Kõik sõltub sellest, milline sa oled ja milliseks tahad saada, trenni periood, igapäevane töö (füüsiline, arvuti taga) , aastaaeg jne.

Mina olen kohanud erialases kirjanduses järgmisi arve:

Valgud - 0,8-2,6 g iga kehamassi kg kohta (Coleman 5 g/kg)

Süsivesikud - 5-12 g/kg kohta

Rasvad - 1-2,4 g/kg kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah tõesti jätke rasvad oma toidukordadest täiesti välja ;)

Rasvad on väga tähtsad toitained, samuti ka varutoitained.

Küll soovitaks jälgida milliseid rasvu süüakse,on olemas asendamatud rasvhapped,mida sõõmata ei toimi mõned elutähtsad protsessid.(samuti kaitsevad rasvad siseorganeid)

kui jätate rasvad täiesti menüüst välja,ei ilmne tavaliselt alguses küll mingeid kõrvalnähtusi,kuid need võivad ilmneda pikema aja jooksul.

Asendamatuid rasvu saab eelkõige:

1)kaladest

2)taimeõlidest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toiduenergiast on soovitav valkudega katta 10...15%.

Lipiididest saadav energiahulk peaks moodustama 20...32% ööpäevasest kalorivajadusest.

Optimaalseks süsivesikutest saadud energiakoguseks peetakse 52......60% üldisest energiakulust.

OldMan, with all due respect, rasvu peaks ikka rohkem olema kui valku. Raske kehalise töö ja suurte treeningukoormuste korral võib süsivesikute osakaalu toidu üldises energiasisalduses suurendada vähemalt 65%-ni, veelgi parem 65-70% (seda rasvade arvel, jättes valkudele endiselt 10-15%), kuid isegi sellisel juhul on rasvadel ülekaal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõltub kui suur on päevane energiakulu... süsivesikute ja valgu % võib rasva arvelt nõksu tõsta ka...144 g rasva päevas ikka liiga palju. ;)

Loe sportlase toitumisest, arvesta individuaalset eripära ja saad toitumiskava tehtud küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toiduenergiast on soovitav valkudega katta 10...15%.

Lipiididest saadav energiahulk peaks moodustama 20...32% ööpäevasest kalorivajadusest.

Optimaalseks süsivesikutest saadud energiakoguseks peetakse 52......60% üldisest energiakulust.

OldMan, with all due respect, rasvu peaks ikka rohkem olema kui valku. Raske kehalise töö ja suurte treeningukoormuste korral võib süsivesikute osakaalu toidu üldises energiasisalduses suurendada vähemalt 65%-ni, veelgi parem 65-70% (seda rasvade arvel, jättes valkudele endiselt 10-15%), kuid isegi sellisel juhul on rasvadel ülekaal.

Valkude, rasvade ja süsivesikute suhe võib-olla ka 1:1:4. Kõik sõltub eesmärkidest ja kui pikaajaliselt neid %% jälgida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik sõltub sellest, milline sa oled ja milliseks tahad saada, trenni periood, igapäevane töö (füüsiline, arvuti taga) , aastaaeg jne.

Mina olen kohanud erialases kirjanduses järgmisi arve:

Valgud - 0,8-2,6 g iga kehamassi kg kohta (Coleman 5 g/kg)

Süsivesikud - 5-12 g/kg kohta

Rasvad - 1-2,4 g/kg kohta.

Oskate veel öelda ,et kuna peab tegema massi perioodi ja kuna dieedi perioodi(vähem süsivesikuid jne).Ja kuidas need välja näeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks küsimus veel ,et kas see on vale kui

Ma kaalun 70kg ja 182 cm pikk.

Ma saan toidust 130g valke ja toidulisandist 80g valke kokku koos enne trenni ja peale trenni valkudega,ehk siis kokku teeb 210g valke.Aga kirjutatakse ,et 2g keha kg kohta.Või see tähendab ,et ainult toidust peab saama 2g keha kohta.

Süsivesikuid saan toidust 177g +enne ja peale trenni kokku 100g süsivesikuid,ehk kokku 277g kokku.

Rasvu saan 65 grammi kokku toidust päeva lõikes.

Minu ühe päeva toidukava andmed.

Valke-210g

Süsivesikuid-277g

Rasvu-65g

Kuidas seda perioodi siis nimetatakse.

Oskab keegi sellele oma hinnangut anda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2g on iga kehakilogrammi kohta kõik kokku.

Päevane jaotus on Sul hetkel:

valke-38%

süsiveskuid-50%

rasvu-12%

Natukene vildakas on see. Süsiveskuid peaks kindalsti rohkem olema!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks küsimus veel ,et kas see on vale kui

Ma kaalun 70kg ja 182 cm pikk.

Ma saan toidust 130g valke ja toidulisandist 80g valke kokku koos enne trenni ja peale trenni valkudega,ehk siis kokku teeb 210g valke.Aga kirjutatakse ,et 2g keha kg kohta.Või see tähendab ,et ainult toidust peab saama 2g keha kohta.

Süsivesikuid saan toidust 177g +enne ja peale trenni kokku 100g süsivesikuid,ehk kokku 277g kokku.

Rasvu saan 65 grammi kokku toidust päeva lõikes.

Minu ühe päeva toidukava andmed.

Valke-210g

Süsivesikuid-277g

Rasvu-65g

Kuidas seda perioodi siis nimetatakse.

Oskab keegi sellele oma hinnangut anda.

Seda perioodi nimetatakse vigade perioodiks. :)

Vähenda valkude tarbimist 2 grammini/kg kohta, sest üleliigne valk viiakse nagunii organismist välja, nad ei talletu. Sinu taseme juures ei ole rohkem vaja. Suurenda rasvade tarbimist 20 %-ni ja ka süsivesikute tarbimist 60 %-ni. Süsivesikud on esmane energiaallikas. Kui energiat ei toodeta, ei jõua ka piisavalt trenni teha ega taastuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
rasvast nii palju, et 100g oleks kuksil miinimum päevas, et organism saaks normaalselt töödata, kuid jah kõik sõltub palju kaalud jne. :)

Kui sa ütled et kõik sõltub kehakaalust, kuidas sa saad siis väita et 100gr minimaalselt? Ebaloogiline ju.

Minu organism töötab normaalselt nt 60gr rasvaga päevas, huvitav kuidas seda seletada?

Mõni siin loobib mingeid suvalisi numbreid ja teksti, ise seejuures mõtlemata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
huvitav kuda need üleliigsed valgud kehast välja viiakse, minu teada lähevad nad rasvaks kõhule nagu ka üleliigsed süsivesikud :)

Sõltuvalt toidu koostisest, söömise rütmist ja füsioloogilisest aktiivsusest muutub süsivesikute, lipiidide (rasvade) ja aminohapete (valkude) üksteiseks ülemineku kiirus ja ühe kasutamise ümberlülitamine teise kasutamiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×