Jump to content
crasher

Rinnalt surumine(petmine)

Recommended Posts

Olen jälginud lamades surumise tehnikat. Paljud kipuvad tehnika arvelt meeletult petma, et saada raskemaid raskusi üles. Kang põrkub rinnalt nagu pall, mõned viskavad lausa silda pingi peal. Kas on sellel tõesti mingi mõte? Ma leian et teha vähema raskusega aga korralikumalt on kasulikum. Aga kui tõesti suudab selle petmisega tõsta nii 10-20 kg rohkem kui stiilipuhtalt, siis ehk suudab ka lihase sellevõrra rohkem "lõhkuda". Või on see eestlasele omane kõvatamine, kui löön üle 100 kg peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selleks ongi ametlikud võistlused, kus sellised ajad on välistatud.

Tavaliselt on üle 200 kilo surujatel vahe puhtal ja "saalisurumisel" kuni 60kilo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah selliseid tegelasi on kahjuks palju, kes alates esimese seeria esimesest kordusest varastavad surumises nii, et kole.

Eks ma ise olen ka kasutanud varastamist viimaste korduste juures kui treeningpartnerit polnud. Selline lõpus väike varastamine andis võimaluse võtta lihasest maksimumi.

Ja kui tudeerida tarku kulturismiraamatuid, siis tuuakse seal ka ära varastamine kui treeningu erimeetod.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trennis soovitan mitte petta ja teha ikka korralikult, et lihas kasvaks ja jõudu tuleks. Võistlustel aga kasutatakse silda, kuna kohustuslik on, et tagumik ja õlad on pingi peal ja ei tohi liikuda. Seda, kui palju maad on selja ja pingi vahel, ei piira keegi. Ja sillas ollakse arvatavasti selle pärast, et rinnalihase alumine serv on tugevam ning sellisel juhul kasutatakse rohkem ka teiste lihaste abi. Ja alla laskmisel ja üles surumisel võiks veel kasutada tsipa erinevat trajektori, väsitab ühte kohta vähem :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav et silla viskamine nii palju aitab. See et rinna alumine osa on tugevam sõltub indiviidist eraldi. Mul see ei kehti. Palju siis kellegil võistlussurumine saalisurumisest erineb. mul küllkuskil 1 kilo. Ma pooldan ka meetodit kus pole kasutusel petmine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled sa võistlustel käinud, et tead nii täpselt?

Üks asi on see, kui sõbrad saalis ütlevad, et kõik oli ok. Teine asi on see, kui sul on hunnik reegleid ja 3 kohtunikku kes neid jälgivad.

PS.Sillaga surutakse eelkõige sellepärast, et kangi trajektoori lühendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen 3 aastat võistlustel käinud jõutõstmises ja 1 korra ainult surumises. Viimases sain noortes 2 koha.

Veidi erinev trajektor on siis, kui alla lased kangi otse ja üles surumisel surud natuke näo poole (väikese kaarega). Minu puhul aitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selles mõttes on see petmine/varastamine tõesti hea. kui pole kedagi, kes turvaks viimast tõstet aga kohe esimesega nii alustada...?

Kui mul meeletut võistlemise soovi ei ole ja rõhk ikkagi lihase korralikule väljajoonestamisele siis on vist korrektne tõstmine kõige tähtsam. Põhieesmärk on ju lihas maksmiaalse põhjalikkusega välja treenida, kas ma kasutan selleks 70, 80 või 100 kilo on igaühe enda asi. aga mulle tundub et jägmine päev on lihas kõige korralikumalt läbi kui tõstan 5-8 korda 80 kg. Sellised ühe-kahe kordsed pool petetud tõsted ei anna mulle küll midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

omalõbuks võib ju sillaga suruda..muidu pooldan kah korralikku surumist :blink:

surumissärgiga surumisest ei saa aru see kah ju tegelt nagu petmine..mees kes särgiga 200kg surub ei suru ilma 180 kilogi ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Surumissärk ei ole petmine, sest võistlustel kus sellega surutakse suruvad ju kõik sellega. See on ametlikult lubatud abivahend.

Kui võrrelda surumist ilma särgita ja särgiga, siis loomulikult pole need võrreldavad.

Aga siis tuleb teha sisse vahe - mida võrreldakse. kas võistlussurumist või saalisurumist.

Mina arvan, et keemia kasutamine on petmine. Sest see on reeglitega keelatud.

Ja kui keegi keemik oma tulemusi laialt reklaamib, siis see on petmine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Surumissärk ei ole petmine, sest võistlustel kus sellega surutakse suruvad ju kõik sellega. See on ametlikult lubatud abivahend.

Kui võrrelda surumist ilma särgita ja särgiga, siis loomulikult pole need võrreldavad.

Aga siis tuleb teha sisse vahe - mida võrreldakse. kas võistlussurumist või saalisurumist.

Mina arvan, et keemia kasutamine on petmine. Sest see on reeglitega keelatud.

Ja kui keegi keemik oma tulemusi laialt reklaamib, siis see on petmine.

lubatud on surumissärk jah aga lihtsalt oleks huvitav teada palju särgiga surujad ilma särgita suruvad.

võiks olla selline võistlusa ka kui sõik ilma suruvad.

muidu palju teie ilma särgita surute?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See oleks huvitav võistlus. Muidugi siis tekiksid muud mured - põrge, tagumik lahti, käed ei lähe ülesse parraleelselt jne. Aga tingimused oleksid võrdsemad kindlasti (sest kõigil kahjuks ei ole võimalik osta kallist ja kvaliteetset surumissärki).

Mina surun särgita 215kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×