Jump to content
ohjeekim

küsimus kaalu langetamise teemal

Recommended Posts

Ma ei tea kas olen õiges kohas aga tahaksin/paluksin veidi nõu/abi teadjamatelt inimestelt.

Nimelt anonüümsena hetkel, on vast kergem tunnistada, et olen väga tugevas ülekaalus ning tõenäoliselt jõusaal, kui selline, ei oleks hetkel minu jaoks lahendus. vähemalt ma arvan nii. olen varasemalt korduvalt proovind kaalust alla võtta ning viimane kord see ka õnnestus - võtsin ennast kokku ning pidasin dieeti ning (nagu siit ühest kommentaarist lugesin arvamust, et pole võimalik üksinda end saledaks võimelda) võimlesin regulaarselt kodus üksinda - tulemuseks oli - ca 8 kuuga -30kg, mis oli vägagi ilus number. kuid paraku keeras eluke tol hetkel väga keeruliseks ning see kõik.. njah. mida ma siin ikka keerutan - olin ülimalt loll ja andsin alla. kehakaal oli tol hetkel just sellises staadiumis, et ei liikunud ei üles ega alla ning vahel isegi aint ülesse. lisaks siis veel paar asja ning rumal inimene lõi lihtsalt käega... antud hetkel tundus see mõistliku tegevusena, nüüd ei jõua ära kahetseda. aga see selleks. praeguseks hetkeks on see kehakaal sama suur kui kunagi ammu, kui alustasin eelmainitud kaalulangetamist aga mure on sama - tahaksin uuesti alustada :( aga aus olla, siis nagu ei oska enam kuidagi algust teha. ma tean, et kui ma alustaksin uuesti, siis jaguks seda tahtejõudu ka - sain sellega eelmine kord hakkama, siis saan ka nüüd. aga see alustamine ja enda kättevõtmine....

seega sellest tulenevalt siis nõu küsimine - millega ma peaksin alustama? jõusaali ma oma paksu prset nii väga ei julgeks tuua...kuigi ma tean, et ma teen seda enda jaoks, on vast see loomulik ja ka inimlik tunda ennast ebamugavalt ja just sellepärast, et ma olen ennast nii käest lasknud... :o

aga samas tahaksin ikkagi nõu saada - kuhu ma peaks üldse pöörduma - kui ma ehk ei ole oma murega kuigi õnnestunult siin õiget teemat leidnud?

kas sellist asja nagu eratreenerid - on olemas ja keda soovitaksite?

Hindade kohta ei tea ma ka midagi.

oeh. üleüldiselt oleks soov hakata endaga jälle tegelema ja leida keegi, kes oskaks oma nõuga mind aidata.

rahas küsimust ei ole ja ka sõiduvahend on olemas. ainult infot, mida teha, kuidas teha või kuhu kasvõi pöörduda oma murega - oleks ülimalt armas ning teretulnud.

ehk oskab keegi aidata.

Igatahes, päikest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina soovitan soojalt minna kaalujälgijatesse... mitu mu head tuttavat on selle läbi kõvasti kaalu alla saanud... lausa silmnähtavalt aga seejuures tervislikult... Ma ise tegelen ka enda vormi ajamisega... palju mineraalvett... trenn ja õige toitumine... ja tulemused on näha... Ma soovin sulle julget pealehakkamist ja päikest ja ma tean, et saad hakkama,,, sest paljud on saanud. Mine rühma!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui soovite abi siis proovin aidata, aga äkki saaks siis ka teie e-maili.

tahan ka tuge..... olen ise viimase 1,5 aasta jooksul juurde võtnud pea 20 kilo. lihtsalt on teine töökeskkond kus liikumist on ülimalt vähe. tahaks tuge et oleks jõudu. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuttav teema mul endal samamoodi.. :o

Kuigi olen hakkand enda elustiili muutma ja korralikumalt toituma.. :o

Kuid siiski ei tea ma sellest palju nii et igasugune abi oleks teretulnud - kennu34@hot.ee <----mail :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olin ise mitu aastat tagasi samas olukorras ... tihedasse päevaplaani ei mahtunud enam trennid ja nii lisandusid kilod üsna kiiresti. Ühel päeval lihtsalt otsustasin, et nüüd aitab! Muutsin oma toitumisharjumusi, hakkasin sööma ca 4 korda päevas: hommikul enne tääletulekut, siis väike lõunaoode puuviljade näol, siis lõuna ja enne töölt äratulekut ka puuviljad või jogurt. Esimene kuu oli raske, aga tasapisi harjusin ära. Lisaks hakkasin 5-6 korda nädalas trennis käima: aeroobika ja shaping. Lisaks harjutasin ennast vett jooma nii liiter tööl ning liiter trenni jooksul ja peale trenni. Mõjus: poole aastaga -14 kilo. Olin endaga väga rahul. Olen enam-vähem samas kaalus olnud nüüd viimased 3 aastat. Eks väikesi nõrkushetki ikka tuleb ette.

Aga esimese asjana soovitaks käia mõne treeneri jutul ja teha ka nt koormustest. Sisi saab juba täpsemalt paika panna sinu edasise treeningplaani ja menüü. Kohe jõusaali minna ei soovitakski - see pole vast kõige parem rasvapõletuseks. Sobiksid body ja fatburn tunnid, ka spinning. Ürita alguses hoiduda vast stepi- ja suure intensoovsusega tundidest - seal suurem koormus põlvedele. Räägitakse ka, et ülekaalulistele sobib hästi vesiaeroobika, et keha vees kergem ja pole nii suurt koormust liigestele.

Spordiklubidest soovitaks kas PlanetSporti või Fittesti, seal igati asjatundlikud ja abivalmid treenerid.

Ja veel üks pisike nõuanne ... kui spordiklubis käima hakkad, siis osta omale kuukaart - see distsiplineerib rohkem kohal käima :(

Edu sulle :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×