Jump to content
jaanus1

Diabeet

Recommended Posts

Kui diabeetikul on kaugelearenenud silmapõhjamuutusi, ei ole soovitavad järsult ja tugevasti vererõhku tõstvad alad, nagu jõutõstmine, kl. tõstmine ja kulturism.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kehaline koormus võib tekitada hüpoglükeemiat, millele järgneb nii endogeensest vastureaktsioonist kui ka söömisest tingitud hüperglükeemia.

Esimene abinõu hüpoglükeemia tekkimise takistamiseks treeningul on lisatoit. Lisasüsivesikute söömine enne treeningut ja selle ajal arvestusega 20 - 40 g/liikumistund. Treening tuleb ajastada nii, et see toimuks ühel ajal insuliini maksimumtoimega. Insuliinisüst tuleb teha passiivsesse kehapiirkonda, et liikumine ei kiirendaks insuliini imendumist. Kaua kestvale treeningule järgneva hüpoglükeemia vältimiseks peab sööma pärast treeningut lisatoitu. Kui hüpoglükeemia tekib lisatoidust hoolimata ja seda ei suudeta vältida ka treeningu õige ajastamisega, võib insuliiniannust vähendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on jah väga tore raamatu ja arsti jutt, aga kuidas lood siis jõusaaliga (trenn 1h), mida enne, ajal ja pärast? Kui kaua enne trenni ei söö, kas vahetult või tund enne? Kas kohe pärast trenni või veidi hiljem? Kui palju tohin pingutada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on jah teooria. Aga teades teooriat, pead praktilise poole ise paika panema. Jõusaalides ei ole diabeetikuid, et oleks võimalik kogemusi jagada. Väga raske, et mitte öelda, võimatu, on nõu anda, kui ei tea, kuidas sa toitud, palju pead süstima, milline on igapäevane füüsiline koormus, kuidas see mõjutab sinu tervist jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meenub Mr.Universum Tim Belknap 80-ndatest aastatest,kes oskas täiega ära kasutada oma seisundit.Insuliini toime ei piirdu ju mitte ainult veresuhkru alandajana,vaid ta käitub ka transpordihormoona,suunates aminohappeid ja glükoosi lihasrakkudesse.Kui insuliini treeningujärgse manustamise ajastus on paigas,siis see protsess võimeneb.

Toidu osas andis Oldman Sulle juba nõu - ei ole muud teed kui katse/eksituse meetod.

NB!Kui hüpoglükeemiline seisund tekib treeningule ja lisasüsivesikutele vaatamata,siis mitte ainult ei või,vaid lausa tuleb insuliiniannust vähendada!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tean et see on teemast m66da aga enne rääkisite silma r6hu j2rsust t6usust ja tekkis selline kysimus et kui k2in silma laser opil siis ei tohi ka j2rske r6hu t6use olla kas siis pean j6usaali katki j2tma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on jah väga tore raamatu ja arsti jutt, aga kuidas lood siis jõusaaliga (trenn 1h), mida enne, ajal ja pärast? Kui kaua enne trenni ei söö, kas vahetult või tund enne? Kas kohe pärast trenni või veidi hiljem? Kui palju tohin pingutada?

Loe lisaks:http://www.parnu.ee/raulpage/koolitus/diabeet.html#koormus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millised on selle haiguse sümptomid?Ma ise kahtlustan,et mul on see kuri haigus.Nimelt ei lähe mulle magus enam sisse,kogu aeg on enam-vähem janu ja peaaegu kogu aeg on magus maitse suus.On võimalik,et see haigus on mul küljes.? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millised on selle haiguse sümptomid?Ma ise kahtlustan,et mul on see kuri haigus.Nimelt ei lähe mulle magus enam sisse,kogu aeg on enam-vähem janu ja peaaegu kogu aeg on magus maitse suus.On võimalik,et see haigus on mul küljes.? :rolleyes:

Kõigepealt lase perearsti juures kontrollida veresuhkru taset.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled suure tõenäosusega toidulisade liigsest tarvitamisest ja lihtsüsivesikute liigsest manustamisest pankreasele liiga teinud.

Ei mingeid pulbreid enam,vaid mõõduka süsivesikute (põhiliselt puu ja juurviljadest!) ja valgusisaldusega ning suurendatud rasvasisaldusega toitumine on Sinu tee. Kui toitusid seni sooviga massi lisada,siis selle pead nüüd ära unustama,sest tervis on tähtsam!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige kindlam jah mine arsti juurde kontrolli, sest foorumis on mõnede diabeedi nähtude puhul pea võimatu sulle diagnoosi panna! Aga kõhunäärme viga võib see küll olla nagu Fred mainis! Iseasi on see kas tarvitad neid toidulisandeid!

Head paranemist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, ma just tegin interneti-diagnoosi, et mul võib olla insuliini resistentsus. Insuliini resistentsus on põhimõtteliselt selline seis, kus keharakud ei suuda insuliini ära tunda. Kehas on pikka aega olnud liiga kõrge insuliini tase ja rakud on sellega kohanenud, mistõttu toimub ka pidev insuliini ületootmine. Insuliini tase on kõrge juba hommikul ja veres leiduv insuliin ei suuda langetava veresuhkru taset. Selle tulemusel ei saa aju piisavalt glükoosi kätte ja inimene on uimane. Esimesel võimalusel lasen arstil seda uurida, aga praegu tundub see küll meeletult loogiline. Nimelt on mu perekonnas VÄGA levinud teist tüüpi suhkruhaigus (pöördumatu ja tõsine insuliini resistentsus). Mina ise olen aga väga sõltuv süsivesikutest. Kui ma olen söömata, hakkan värisema ja muutun jube närviliseks. Söömine tekitab kohese leevenduse. Tekivad väga tugevad magusaisud. Magusat ei ole kunagi liiga palju jne. Lisaks sellele on energiat kohutavalt vähe, eriti hommikuti enne hommikusööki. Isegi kui ma eksin, ja mul ei ole insuliini resistentsust, on mul väga tugev kalduvus teist tüüpi diabeedile ja ma pean jälgima enda veresuhkru taset.

Mööda internetti edasi komistades leidsin soovituse, et insuliini resistentsed inimesed peaksid järgima madala rasvasisaldusega dieeti ja tegema trenni. Nagu et... MÖH?! :lol: Miks soovitatakse suhkruhaiguse ohuga inimestele et nad peaksid VÄHENDAMA rasvadest saadava energia hulka (see ju suurendab süsivesikute osakaalu toidus)? Kuidas mõjub kõrge rasvasisaldusega toitude söömine inimestele, kelle insuliinitase on liiga kõrge? Mida te üldse oskate öelda süsivesikute vältimisest teist tüüpi suhkruhaiguse ohu korral?

Või noh... Rasvad on eraldi energiaallikas. Süsivesikud muudetakse vajadusel rasvaks, aga kas rasvad muudetakse vajadusel ka süsivesikuteks ja vabastatakse veresuhkruna? Kas rasvade ja valgu kombinatsiooni söömisel tõuseb ka insuliini tase?

Palju küsimusi... :lol:

Aitäh. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh. :lol:

mõningaid väljavõtteid nendele, kellel tekkis huvi:

"fat does not raise blood glucose"

"And, just as fat doesn't raise blood glucose, it also doesn't raise insulin. This is why fats are so much healthier than carbs for a diabetic."

  • "The conventional high-carb, low-fat diet results in hyperglycaemia (kõrge veresuhkur).
  • Hyperglycaemia causes hyperinsulinaemia (kõrge insuliinitase).
  • Excess energy is stored as body fat.
  • Weight gain is the norm and cardiac risks are increased."

jne. Väga põnev ja hariv.

Muudetud kasutaja Pätuloom poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere.Olen 13 aastane poiss kes on ülekaalus.Selle mainin ka ära et ma olen DIABEETIK.praegune kaal on 63 kg aga oleks hea kui saab 55 kg peale.Nüüd võtsin vastu otsuse et tuleb midagi teha.Üleeilsest hakkasin õhtuti käima sõitmas jalgrattaga, edasi tagasi 6km.Küsin veel seda et kas on mul mõtet minna ka jõusaali või piirduda hetkel jalgratta sõiduga.arstiga on sellest ka kunagi räägitud , nimelt käisin ma 10 aastasena jõusaalis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihaste arendamine on diabeetikule tähtsam kui aeroobne treening, sest siis on glükoosil rohkem kohta, kuhu talletuda!

2 tüüpi diabeedist on võimalik terveneda, kui ei kasutata suhkrut, teraviljatooteid ja moodsaid taimeõlisid ning süüakse loomulikku ja värsket toitu ehk toimides vastupidi käesoleval ajal valitsevatele arusaamadele. Kuid söömise seostest tervisega peaks vist rohkem su kodustele rääkima, sest nemad määravad ära, mis on sinu toidulaual.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihaste arendamine on diabeetikule tähtsam kui aeroobne treening, sest siis on glükoosil rohkem kohta, kuhu talletuda!

2 tüüpi diabeedist on võimalik terveneda, kui ei kasutata suhkrut, teraviljatooteid ja moodsaid taimeõlisid ning süüakse loomulikku ja värsket toitu ehk toimides vastupidi käesoleval ajal valitsevatele arusaamadele. Kuid söömise seostest tervisega peaks vist rohkem su kodustele rääkima, sest nemad määravad ära, mis on sinu toidulaual.

Mõistan, et (kõrge GI-ga) süsivesikute kärpimine on tervise seisukohast vajalik (liiatigi diabeeti põdeja puhul).

Kuid hüpoteetiliselt: insuliinisüstimise järel vere insuliinisisaldus järsult tõuseb, mistõttu on sel' ajal süsivesikute rohke eine õigustatud; nt treeningjärgselt glükogeenivarude kiirema täitmise ja lihaskasvu eesmärgil. Kuidas kommenteerida antud väidet?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõistan, et (kõrge GI-ga) süsivesikute kärpimine on tervise seisukohast vajalik (liiatigi diabeeti põdeja puhul).

Kuid hüpoteetiliselt: insuliinisüstimise järel vere insuliinisisaldus järsult tõuseb, mistõttu on sel' ajal süsivesikute rohke eine õigustatud; nt treeningjärgselt glükogeenivarude kiirema täitmise ja lihaskasvu eesmärgil. Kuidas kommenteerida antud väidet?

Sa hakkad asja valest otsast pihta. Kui ei diabeetik ei tarbi nimetatud sahhariide, ei ole insuliini süstimine ka vajalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×