Jump to content
Guest kalewiste

Kuidas oleks õigem joosta?

Recommended Posts

Guest kalewiste

Eesmärk on rasv maha ja võhma juurde. Mil moel oleks tulemus parem:

1. jooksen ca 40-50 minutit kerget sörki, nii et lõpuks kett maas

2. jooksen 20-30 minutit kiires tempos, nii et lõpuks kett maas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eesmärk on rasv maha ja võhma juurde. Mil moel oleks tulemus parem:

1. jooksen ca 40-50 minutit kerget sörki, nii et lõpuks kett maas

2. jooksen 20-30 minutit kiires tempos, nii et lõpuks kett maas

Kui rasva maha siis ikka 1. variant.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere kalewiste!

Ka mina käin pea-aegu iga päev enne jõusaalitreeninguid jooksmas ja peale seda on mul ka velokoormus umbes 30 minutit eesmärgiga rasvkoele hävitava löögi anda. Mina teen küll lühikesi otsasid- 4-5 km, aga pikkade dresside alla olen pannud ka sooja pesu, et paremini higistaksin ning ka jõusaalis on mul pikk dress seljas ning selle all soe kampsun. Samuti jälgin ka hoolega toitumist. Jooksmisest niisama on suhteliselt vähe abi, kui toitumine paigas ei ole ja peale väsitavat jooksu oma energiavarusid saasttoiduga täiendatakse!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest kalewiste
Tere kalewiste!

Ka mina käin pea-aegu iga päev enne jõusaalitreeninguid jooksmas ja peale seda on mul ka velokoormus umbes 30 minutit eesmärgiga rasvkoele hävitava löögi anda. Mina teen küll lühikesi otsasid- 4-5 km, aga pikkade dresside alla olen pannud ka sooja pesu, et paremini higistaksin ning ka jõusaalis on mul pikk dress seljas ning selle all soe kampsun. Samuti jälgin ka hoolega toitumist. Jooksmisest niisama on suhteliselt vähe abi, kui toitumine paigas ei ole ja peale väsitavat jooksu oma energiavarusid saasttoiduga täiendatakse!

Saan õieti aru, et rasv põleb higistamise näol? Mäletan, et kunagi oli siin sarnane teema ja jõuti järeldusele, et higistamisel ja rasva kaotamisel pole just kuigi suurt seost-muidu istuksid kõik ülekaalulised päevade kaupa saunalaval.

Aga ujumine---põletab sama efektiivselt rasva kui jooksmisega? ----------------------krt põlved valusad jooksmisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saunas võtab kõvasti alla käi vähemalt neli korda nädalas saunas ja oled oma 1kg kergem.Vähemalt oli suvel mul küll nii.

Saun on kahjulik enne kehalist pingutust ja jõualade sportlased peaksid vältima sauna abil kaalu vähendamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja saunas käies higistad sa kehast vett välja, sellepärast sul kaal langebki.Pärast aga juues su kaal jällegi taastub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimene higistab, kehatemperatuuri reguleerimise pärast. Kui temperatuur on normaalsest kõrgem (umbes 36,5 on normaalne), siis keha pinnale tulev higi aurab ja selle tagajärjel naha pind jahtub. Kui trenni teha, siis liigutamise tagajärjel eraldub soojust ja seepärast hakatakse just siis kõige rohkem higistama. Energia tootmisel (näiteks ka rasvast) eraldub soojust. Mida rohkem rasvast energiat tehakse, seda rohkem sooja eraldub ja seda rohkem higistatakse ja mitte rasva ei higistata, vaid ikka vedelikku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nõustun siinkohal markoki'ga - higistamisel eraldub kehast vedelikku mitte rasva. Kuigi higistamine ja rasvapõletus on seotud, ei saa veel higistatud veehulga abil määrata täpset kalorite kulu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma käin iga päev saunas peale trenni ja ei saa öelda et see kahjulikult oleks mõjunud. Mingist rasvapõlemisest ei saa ju juttugi olla, see mis inimest kergemaks teeb on veekadu mida pärast tagasi juuakse kohe. Sama hästi võiks ju kampsun seljas kamina ees istuda ja võistlusteks valmistuda aga võta näpust - see ei toimi : )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Laused lehelt http://www.healthilife.ee/raamat/vesi.html

Iga milliliitri vee aurumiseks nahapinnalt temperatuuril 30 o C, kulub 0,5...0,6 kcal soojusenergiat.

Inimese maksimaalne higieritus ööpäevas võib küündida kaheteistkümne liitrini. B)

Higi koostises kaotab organism põhiliselt vett, erinevaid mineraalsooli, uuread ja lenduvaid rasvhappeid. Viimased annavadki higile spetsiifilise lõhna.

Lisatud:

Kiidetakse aga aurusauna http://www.kinnisvarabors.ee/sisukord/inde...iewer_did=10241

Muudetud kasutaja markoki poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Higi koostises kaotab organism põhiliselt vett, erinevaid mineraalsooli, uuread ja lenduvaid rasvhappeid. Viimased annavadki higile spetsiifilise lõhna.

Kui nüüd tähte närida, siis tegelikult ei anna higile lõhna mitte rasvhapped, vaid bakterite elutegevus higis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×