Jump to content
Rihostern

Tõstevöö

Recommended Posts

Et tahaks teada millal on vaja hakata kasutama sellist asja nagu tõstevöö et ise olen kohe 16. a vana ja jõusaalis on pea igal selline asi olemas kes kangi tõstavad :) et treenin muidu 45kg raskuse kangiga

Muudetud kasutaja Rihostern poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult oleks hea kui kohe alguses kasutad.Endal oli kaks eelmist kuud alaselg valus ja seda kogemust küll ei soovita kellegile.

Alguses ei oska harjutust õieti sooritada nt kükki ja vale tehnika võib väga palju halba teha,eriti kui selg on nõrk.

Minu soovitus oleks siis selline:

Algul kui sa õpid harjutuse sooritamist(kükki ja jõutõmmet pean rohkem silmas) teha ainult tõstevõõga.

Kui harjutuse sooritus juba käpas,siis soovitaks kasutada tõstevõõd siis kui raskus hakkab maksimumile lähenema.

Ehk siis soojendused ja kergemate raskustega seerijad teed ilma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult oleks hea kui kohe alguses kasutad.Endal oli kaks eelmist kuud alaselg valus ja seda kogemust küll ei soovita kellegile.

Alguses ei oska harjutust õieti sooritada nt kükki ja vale tehnika võib väga palju halba teha,eriti kui selg on nõrk.

Minu soovitus oleks siis selline:

Algul kui sa õpid harjutuse sooritamist(kükki ja jõutõmmet pean rohkem silmas) teha ainult tõstevõõga.

Kui harjutuse sooritus juba käpas,siis soovitaks kasutada tõstevõõd siis kui raskus hakkab maksimumile lähenema.

Ehk siis soojendused ja kergemate raskustega seerijad teed ilma.

tänan info eest aga siis veel üks küsimus et millal lamades kangi tõstmisel ? ja tegelenud olen ligi 9 kuud jõusaali ja lihaste kasvatamisega

Muudetud kasutaja Rihostern poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise küll pole näinud,et keegi jõusaalis kangiga lamades surumist tõstevõõga teeb.

Siin kohal võiks sõna võtta mingi kõvem tegija kui mina,sest väikelinnas on ju ka silmapiir rohkem piiratud :)

Aga jah,eks erinevate harjutuste tegemisel pead sa tunnetama,kas vajad võõd või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et tahaks teada millal on vaja hakata kasutama sellist asja nagu tõstevöö et ise olen kohe 16. a vana ja jõusaalis on pea igal selline asi olemas kes kangi tõstavad :) et treenin muidu 45kg raskuse kangiga

Sellise raskuse juures ei pea veel tõste vööd kandma aga jah parem karta kui kahetseda pärast aga ise teen kükke ja selliseid asju 80kg ja ei kasuta praegu tõstevööd.Aga muidugi soovitatav oleks tõesti eks endalgi tuleb kunagi ära osta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et tahaks teada millal on vaja hakata kasutama sellist asja nagu tõstevöö et ise olen kohe 16. a vana ja jõusaalis on pea igal selline asi olemas kes kangi tõstavad  :) et treenin muidu 45kg raskuse kangiga

Sellise raskuse juures ei pea veel tõste vööd kandma aga jah parem karta kui kahetseda pärast aga ise teen kükke ja selliseid asju 80kg ja ei kasuta praegu tõstevööd.Aga muidugi soovitatav oleks tõesti eks endalgi tuleb kunagi ära osta.

Ja millest sul alaseljas valud olid :o ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et tahaks teada millal on vaja hakata kasutama sellist asja nagu tõstevöö et ise olen kohe 16. a vana ja jõusaalis on pea igal selline asi olemas kes kangi tõstavad  :) et treenin muidu 45kg raskuse kangiga

Sellise raskuse juures ei pea veel tõste vööd kandma aga jah parem karta kui kahetseda pärast aga ise teen kükke ja selliseid asju 80kg ja ei kasuta praegu tõstevööd.Aga muidugi soovitatav oleks tõesti eks endalgi tuleb kunagi ära osta.

Ja millest sul alaseljas valud olid :o ?

Noo see pole tõstevööst mees;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kunagi ikka tuleb,parem sis juba varem,aga tsipa suurem ,nii,et sobib praegu ja ka 10 aasta pärast,sest mine tea tahad ümbermöötu kasvatada,sis hää kui töstevöö ikka annab kah nats järgi :o . kui oled peenike kui pilbas sis jah pead trelliga auke juurde tegema,halvimal juhul ei aita seegi,vöibolla ei olegi nii väikest suurust vööd ja see metallist raam ei lase kaugemale tömmata rihma ,sest taga ju laiem osa ja kööga, rihm jääbki loksuma puusadele :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Netis on palju infot ja üldarvamus on et tõstevööd ei ole vaja niisama kasutada. Kui sa teed kõiki lihaseid, k.a. selg, jalg ja kõht, siis on "tugistruktuur" piisav et hoida soolikaid paigas rinnaltsurumisel ja biitsa tegemisel.

Kükid ilma vööta arendavad ka rohkem kui koos vööga, ehkki maksimum võib väiksem olla.

Tihti on näha selliseid tegelasi kes rinnalt 110 kilo punnitavad aga 50kg ketast kangi otsa panna ei jaksa. Põhjuseks vilets seljamuskulatuur :)

Muidugi tasub oodata Kiivika ja Antsoni arvamust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina väikestel raskustel ei panegi peale"soojendusel" kui ikka alla kuue korra tuleb"pingutades" sis juba kindel laks rihma järele. "pumpamisel jah suurt mötet pole seda kasutada( kordused >6 ). nu ja pöhiline ikka see kui tunned et selga kasvöi veitsagi valu lööb örnalt,kohe kindel mats rihm peale ja mitte nii et joogipudel veel vahele mahuks,vaid et tunned ,mille jaoks ta ikka loodud . ah jaa sis selline rihm hää kus väike pehmendus taga .minul näiteks selg täitsa lame ei ole,,ikka suurem vagu sees,sis hää kui keskohalt ,tagant ikka nats ka toestaks .muidu immelik tunne.......... äh maitse asi tegelt see ,aga jah tavalise rihma vastu ,mis tibla ajal tehti,ikka ei tahaks vahetada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mina väikestel raskustel ei panegi peale"soojendusel" kui ikka alla kuue korra tuleb"pingutades" sis juba kindel laks rihma järele. "pumpamisel jah suurt mötet pole seda kasutada( kordused >6 ). nu ja pöhiline ikka see kui tunned et selga kasvöi veitsagi valu lööb örnalt,kohe kindel mats rihm peale ja mitte nii et joogipudel veel vahele mahuks,vaid et tunned ,mille jaoks ta ikka loodud . ah jaa sis selline rihm hää kus väike pehmendus taga .minul näiteks selg täitsa lame ei ole,,ikka suurem vagu sees,sis hää kui keskohalt ,tagant ikka nats ka toestaks .muidu immelik tunne.......... äh maitse asi tegelt see ,aga jah tavalise rihma vastu ,mis tibla ajal tehti,ikka ei tahaks vahetada

tänud info eest aga kas minu vanused (15a) kasutavad vööd või ei kasuta ??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen ikka näinud poisse kah töstevööga.asi selles raskustes suuresjaos ongi.kui keha sul veel välja arenenud pole,sis ju löhkuda ennast veel vaja pole, aga selles vanuses enamusel ikka sobilik hakata jändama väiksemate korduste ja suuremate raskustega. ja üleüldse treeningkaaslasi sul pole? kellelgi ikka on vöö ja laenad kükkide ja jöutömbe ajal ,sis saad tunde sisse. sest kui poiskese keha veel sul,sis ju mötet sel pole ,löhud ennast esiteks ja teiseks möni mees ikka areneb vöökohalt kah ,sis varsti ju uus väljaminek vööle. ja üks asi veel ära lase pähe määrida odaviskajatele möeldud tekstiilist "soojendus vööd" .töstjatele see küll pole. kui sellega rekordit proovid sis vöid seljast küll ilma jääda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei jah ma arvan küll et seda odaviskajate vööd ma endale ei soeta ma mõtlen seda musta robocopi vööd mis müügil et seda näeb klubis ikka päris tihedalt :) ( Kas tõstevööga on kergem tõsta ) <-- vb väga loll küsimus aga tahaks teada

Muudetud kasutaja Rihostern poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lihtsam jah tösta kui suur raskus on.nu köige robustsem vast seda vörrelda kipsis jalaga,mis fikseeritud,et kui töstmisel miski vigastus vöib tekkida,sis pigem tekib see seal ,kus selg voi muu vigastusele aldis kehaosa on kaitsamta.aga robocop vöö vist ainult m suurus müügis ,sa kuskil sis proovi saad? mul sama vöö peaks olema .see reklaam taga jah mul teine . ega jah vaata kas pehmendus sees,hea nahk on see.minul va pakistani lehm siruli tömmatud :) . kuskil ma olen isegi ilma reklaamita sama varianti müügil näinud ja kui häbened reklaami sis t - särgi all voi peal ,kaetult saab ka väga mugavalt seda kasutada.ah jaa kui suur küki fänn sinust kasvab ,sis järgmine samm apteeki ja ostad 2meetrise veniva sideme ,löikad kodus pooleks ja toestad illusti ka pölved ära.nu see sis kui pölved hakkavad tundma andma. ja suurte raskuste juures nii see ongi. ma veel neid pölvesukki pole proovinud ei oska midagist öelda,aga sidemed minu jaoks tip-top.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei hakkanud uut teemat tegema küsimuse jaoks !!

Küsimus järgmine:

Et kas tõstevööd võib kõikide harjutuste kanda ( nende juures kus tõstevöö otseselt ei sega harjutuse tegemist) isegi siis kui seda pole ilmtingimata tarvis ! Ja kas liigne kandmine võib põhjustada mingeid probleeme või hädasid tervisele ? :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kõhulihaste tegemise ajal ebamugav.aga muidu ju pingul ta ikka ei tohiks olla kui ei ole vaja kasutada ju. muidu ma kah kannan seda ,selg on soojas sis,aga jah rihma ikka lasen lõdve´maks kui jalga voi selga ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

niisama on mõttetu kanda ju :o

teed ära viskad vöö nurka ära

üldiselt mina soovitaksin täislaia vööd - toestab ikka PALJU PALJU paremini

ostke korralik, mitte mõnest suvalisest spordipoest, mille paksus on 3-4mm vms :ph34r:

ise kasutan powermani wrange tricolor vööd, paksust 1cm ja väga hästi toestab

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×