Jump to content
Body fitness

Massi suurendamine

Recommended Posts

Tere Vähk (:

OLen umbes aasta jõusaalis käind...praeguseks hetkeks see mu elus üks olulisemaid asju.Probleem siis nimelt selles,et lihas ei kasva ...Ainus koht milllega ma üldse rahul olen,on kõht...selle treenimisest on tõesti kasu olnd (: Kas oleks aeg hakata kasutama touidulisandeid...kui jah...siis millist(seid) soovitaksite.KIndlasti tegin ma trennigi algul valesti...koormasin liialt ennast...puhkust ei andnud lihastele jne..(algul arvasin et võimalikult palju tuleb treenida) ja isegi mingit kava ei olnd... Noor ja loll :D...tahtmine ennast arendada oli suur ja praegu on see veel suurem...aga nüüd lihtsalt tean et ületreenimine on hoopis kahjulik.

Jooksmisega olen algusest peale tegelnud...sest mul oli mingi astmataoline asi mõned aastad tagasi..mis ei lasknud mul kiiresti liikuda (trepistki ei saand üles joostud)...ja see maksis hiljem jõusaalis kätte....sest süda nii nõrk et kuku kokku... Seda probleemi mul enam õnnneks pole..jooksen 5 km päevas... .kas jooksmine segab lihase arengut...tarbin võib-olla liiga vähe valku...energia saadakse lihase lagundamisel-lugesin midagi sellist

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

energiat ei saada mitte lihase lagundamisel vaid lihas vajab süsivesikuid et energiat saada ja siis kui neid piisavalt pole siis hakkab organism rasvu lagnudama et neid saada... või kudagi nii oli.. parandage.. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina vaatan hommikul välja need valgurikkad toitained, mis mul peavad õhtuks söödud olema. Olgem ausad, 250 g valku päevas on ikka mega suur kuhi sööki. Siis proovin nad enam vähem 4-5 osaks jagada ja iga 4 tunni tagant ühe osa ära süüa. Süsivesikuid ja rasvu eriti ei arvesta, kuidas isu on, niimoodi söön.

3 nädalat olen jõutrenni teinud ja areng on :P Siin ei olegi mittemingisugust muud teadust, kui et sööge valku.

Kõigile neile, kes väidavad, et nad ju söövad kõvasti, aga lihas ei kasva, siis minu kehakaalu (95kg) puhul, kui ma prooviksin kogu valgu saada näiteks kohupiimast, peaksin ma neid ära sööma päevas 7 pakki.

niiet munad, kohupiim, kodujuust, liha, krevetid, valgusheigid. See ei ole mingisugune doping, kõik on poes ametlikult müügil. Koolitoidu ja hommikuste võileibadega võite te seal saalis 5 aastat käia, lihas sellest ei suurene.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult ma ei arvagi et ma valku nii vähe tarbin....150 g päev kuskil...minu kehakaalu kohta peaks norm olema...aga võib-olla tõesti vajan veel rohkem.

Enivei....asjatundja arvamust kogu selle asja kohta sooviks...ehk siis vähi (:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kuidas siis nii palju valku saada? Ma alles algaja ja pulbrite ja muu slelise peale raha ei kuluta, ei hakka ka niipea kulutama. Lihtsalt igapäev liha süües, rasvad madalal hoides, tõusis valgusisaldus 30g, keskmiselt on see 80-90g päevas. aga kuidas ma saaks 140g nagu selle kehakaalu valemi järgi vaja oleks?

Igapäev pean sööma ainult kohupiima, muna, kanaliha? Või mis on veel head valgurikkad toidud, mis ei oleks väga kallid kah?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Süsivesikuid ja rasvu eriti ei arvesta, kuidas isu on, niimoodi söön.

3 nädalat olen jõutrenni teinud ja areng on :P Siin ei olegi mittemingisugust muud teadust, kui et sööge valku.

Inimese organism ei mõtle nii nagu "kulturisti aju",st.süüa võimalikult palju palju valku,et see muutuks lihasteks.Valkude osakaalu ülemäärase suurendamise korral toidu üldhulgas hakkab kannatama teiste oluliste toitainete,eelkõige süsivesikute hulk.Süsivesikud aga on esmane ja peamine energia allikas.Sellest lähtuvalt peetaksegi suurimaks vastuvõetavaks valgu koguseks toidus 40% selle üldisest energiasisaldusest.

Jutu point on selles,et sellise valgu koguse korral muudetakse osa valkudest süsivesikuteks,et kindlustada organismi energiaga.Kui sul ei ole piisavalt süsivesikutest saadavat energiast, siis ei jõua sa ka maksimaalselt trenni teha ega taastuda pärast trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tuunikala 100g annab 23g valku ja ei ole kallis.

Eks ma proovin järgi mis maitsega on, aga ma pole eriti kalasõber.

Fileed mulle ei maitse, söön ainult suitsutatud kujul või äärmisel juhul ka keedetult mõnda kala. Sellepärast mul kala väga harva menüüs...

Igatahes üritan niipalju süüa valke et saaks üle 100g päevas, aga sinna 140g juurde küll tavatoiduga ei jõua. Hommikuks neid kliihelbeid, vahepeal jogurtit, salatit. Lõunal kartul, salat, ja 100g liha , selle tõstan vast kuskile 150g juurde. Ja õhtuti 2-3 muna, kodujuust ja aedviljad teen salatiks. Päeva peale lisaks mõned puuviljad, piima, kui sinki saan, siis päevas 3-4 singileiba ka. Kohupiim on kallis seda eriti tihti kahjuks ei saa lubada. Ning kui mingit kala ka veel süüa siis saan 100g valgukoguse kätte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere Body fitness!

Nagu ma aru saan, oled võtnud oma keha arengu eesmärgiks saavutada fitnessi ja body-fitnessi vorm. Hea, kui noorel mehel on eesmärk!!! Siin on sulle küll nõu antud erineva toitumise kohta, aga ega see kehakaal sul nüüd ka paari kuuga kohe 10 kg juurde ei tule! Kui mina alustasin 15 aastaselt, siis olin paar aastat päris peenikene poiss ja mingil hetkel toimus kasvuea kokkulangemisega suurem pööre ja kehakaal suurenes oluliselt kiiremini, kui eelmiste paari aastaga, kuigi treeningkava ja toitumine olid põhimõtteliselt samad. Kui sinu toitumises on tõesti päevas umbes 150 grammi valku, siis on see loomulikult super ja mina isiklikult soovitan sellist toitumist jätkata. Kui tunned, et rohkem ei ole võimalik omale valku sisse ajada, siis ära hakka ennast piinama. Mis siin salata- valk on siiski ka piisavalt kulukas ja päevad läbi tuunikalast toitumisest saab päris ruttu isu täis ja see mõjub ka noore sportlase motivatsioonile masendavalt.

Kui sa toitud õigesti ja oma kurvastuseks näed, et ainult kõhulihas on hästi nähtav, siis ära heida meelt! Sa pead omale lihtsalt uue treeningprogrammi koostama ja võimalik, et ka seeriate intensiivsust natuke lisama. Kui on probleeme südamega, siis loomulikult soovitan rääkida ka spordiarstiga- väike konsultatsioon ei tee kunagi paha!

EDU!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Süsivesikuid ja rasvu eriti ei arvesta, kuidas isu on, niimoodi söön.

3 nädalat olen jõutrenni teinud ja areng on  :P  Siin ei olegi mittemingisugust muud teadust, kui et sööge valku.

Inimese organism ei mõtle nii nagu "kulturisti aju",st.süüa võimalikult palju palju valku,et see muutuks lihasteks.Valkude osakaalu ülemäärase suurendamise korral toidu üldhulgas hakkab kannatama teiste oluliste toitainete,eelkõige süsivesikute hulk.Süsivesikud aga on esmane ja peamine energia allikas.Sellest lähtuvalt peetaksegi suurimaks vastuvõetavaks valgu koguseks toidus 40% selle üldisest energiasisaldusest.

Pidasin silmas süsivesikute mittearvestamisega seda, et normi söön igal juhul täis ja ülejääk ladestub rasvaks, millega tegelen kevadel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan,

Vend Vähk

Üks küsimus on mul teile veel...

Hetkel mul puudub kava (mingisugune on ,aga ilmselt pole suurem asi)

Kas tasuks proovida teie kava...endale see siis 3-päevaseks ümber teha,sest arvan et 4-päevane kava on natuke palju minu jaoks praegu...(võimetelt)

Palve kõikidele kaaskodanikele:Lisage siia teemasse linke mis on seotud fitnessi ja body fitnessiga...Tahaks asjasse põhjalikumalt süveneda...(toitumine,treening,puhkus....kõik) Kui on olemas raamatuid...siis kust saab..ja mis hind ..

Tänan juba ette (:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Body fitness!

Kuna see spordiala on suhteliselt uus, aga perspektiivikas, siis usun, et raamatud ja muu erialane kirjandus on rohkem tulevikumuusika.

Praegu proovime siin oma jõududega huviliste küsimustele vastata ja mis siin salata- töö käigus seda spordiala paremini tundma õppida!

Edu jõusaalis ja jooksurajal!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tuunikala 100g annab 23g valku ja ei ole kallis.

Eks ma proovin järgi mis maitsega on, aga ma pole eriti kalasõber.

Fileed mulle ei maitse, söön ainult suitsutatud kujul või äärmisel juhul ka keedetult mõnda kala. Sellepärast mul kala väga harva menüüs...

aga see tuunikala potike on ülihea, ise sõin seda tuunikala õlis, on küll raskemini imenduv kuid maitse on ülim, ja kui sa mõtled et tal suht kala maitse sis minuarust viskab rohkem loomaliha maitset :) aga edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×