Jump to content
antonhansen

lõuatõmbamine

Recommended Posts

olen 14 a poiss ja tegelen lõuatõmbamisega peopesad enda poole, nn. valesti:) juba u. 4 kuud. Alguses suutsin teha 5, nüüd 11 korda. Probleem on aga selles et asi enam ei edene, tulemus pole paranenud juba kuu aega. Et kas saaks abi.

Ahjaa, ma teen ka iga 36 tunni järel 7 kilose hantliga biitsepsile 3 korda 50 seeriaid, äkki läheb see lõuatõmbega kuidagi vastuollu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jah, 7 kilose hantliga biitsepsile 3 korda 50 seeriad. Võtan seitsme kilose hantli kätte, kõverdan kätt 50 korda, puhkus, ja nii 3 korda.Ja nii mõlema käega. Minu mõte oli nagu

et kas see äkki arendab rohkem vastupidavust ja lõuatõmme jõudu või nii. Ja mu kaal on kuskil 60 kilo.Pikkus 175.Vähemasti ma arvan et hantel on 7 kilo.Võib-olla on 5 kilo.

Muudetud kasutaja antonhansen poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu poolt ka siis soovitused:

1)Otsi kuskilt raskemad hantlid,tee lühemaid seerijad umbes 3*8-10 või 10-12

2)Tee lõuatõmmet ka teistpidi arendad ka selga ja selja lailihast

3)Proovi treenida erinevaid lihasgruppe

4)Biitsa tee maksimum 2 korda nädalas.(ise teen ainult nädalas korra,kuid kasvab korralikult)

Kui saali pole võimalik minna siis saab ka kodus treenida erinevaid lihasgruppe.

Oma hantlitega saad treenida ka veel triitsepsit,kui saad kuskilt raskemad hantlid saad teha ka rinda igasuguseid lendamisi,surumisi,saad treenida õlga ja isegi jalgu.

Paned raskused kasvõi koolikotti ja teed kükke jne.Või otsid mingi sõbra kelle võtad kukile.Harjutustepangast saad vaadata harjutusi.Hantlitega saab ka palju ära teha.

Kui muidugi on saaliminemisvõimalus,siis on asi palju lihtsam.Kui muidugi tahtmist on...aga igatähes mina küll ei tahaks endale ainult punnis biitsa :huh:

Muudetud kasutaja pacman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuule suured tänud sulle pacman võtan kindlasti kuulda!2 korda ainult? Ma ei teadnudki, ma mõtlesin et ikka nii neli korda, aga okei. Tänud!

Point on selles,et lihas vajab ka taastumiseks aega.Kui lased lihasel korralikult välja puhata siis usu mind,tulemused tulevad kiiremini ja paremad:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see vist on kõigi algajate viga et allgul teevad üle trenni, kõik arvavad mida rohkem treenin seda paremad tulemused mul oli allgul sama teema.Point on aga selles et lihas ei kasva ega tugevne trenni ajal vaid areng toimub just puhkuse ajal.Kui aga lihas ei saa piisavalt puhkust mis arengut siis loota saab.Minu soovitus tee ühte lihas gruppi 1 kord nädalas see eest aga väga korralikult,tööta lihas iga nurga alt läbi mul pole meeles kes aga üks kulturist ütles ,et trenni tuleb teha nii et sa ei jõua rohkem ka surma ähvardusel,sain aru et oled allgaja siis võibolla pole nii julmalt vaja teha aga maksimum 2 korda nädalas ja võibolla nats kergemalt kui oled saavutanud mingi taseme siis minna 1 korra peale üle see eest teha põhjalikumalt.Igatahes jõudu ning julget katsetamist see läbi õpib kõige paremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõjaväes tõmbasid paljud iga päev lõuga, tulemused paranesid iga nädalaga, kellelgi ei tekkinud ületreeningut. Samamoodi kätekõverdustega. Mismoodi see hantel teistmoodi mõjub, et seda ainult 2 korda nädalas tohib puutuda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sõjaväes tõmbasid paljud iga päev lõuga, tulemused paranesid iga nädalaga, kellelgi ei tekkinud ületreeningut. Samamoodi kätekõverdustega. Mismoodi see hantel teistmoodi mõjub, et seda ainult 2 korda nädalas tohib puutuda?

Postiljonid kõnnivad ka iga päev 10 km ja rohkemgi,aga millegipärast ei osale keegi käimisvõistlustel. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ju siis ei ole vastavat varustust, mis iseenesest on suht kallis. Kui tahad ikka trenni teha siis tuleb ka vastavalt toituda.

@ Rambo vend Ei sa sõber said valesti aru. Kui treening on lahja siis ei ole mõttet alla kahe korda nädalas treenida. Kui aga trening on suht väsitav siis 2 korda on paras samale lihasgrupile. Mina ise treenin järgmise prog. järgi:

  • 1. Nädal
    Esmaspäev: Puhkus
    Teisipäev: Ülakeha
    Kolmapäev: Aeroobne
    Neljapäev: Alakeha
    Reede: Aeroobne
    Laupäev: Ülakeha
    Pühapäev: Aeroobne

  • 2. Nädal
    Esmaspäev: Puhkus
    Teisipäev: Alakeha
    Kolmapäev: Aeroobne
    Neljapäev: Ülakeha
    Reede: Aeroobne
    Laupäev: Alakeha
    Pühapäev: Aeroobne

Kängu ei ole küll jäänud B)

St. sa pead oma treenungu süstematiseerima ja vastavate harjutuste järjepideval sooritamisel kasvava koormusega arendama oma lihasmassi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teemaalgatajale:

Tee kindlasti teisi lihaseid ka, mitte ainult biitsepsit. Kui teised lihased on tugevad, siis on arvatavasti lihtsam lõuga ka tõmmata, samuti leian et käsi, millel on ainult biits. treenitud küll ilus ei ole, tee ikka õlga ja triitsepsit ka.

Muudetud kasutaja Eastsider poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan teha ka vanu häid toenglamangus kätekõverdusi - laia ja kitsa haardega(küünarnukid vastu külgi).

Kui lõuatõmmetes jalad vastu maad ulatuvad(võid panna ka midagi alla), siis proovi peale viimast puhast kordust ka kerge jalgade tõukega mõned tõmbed teha. Ja kindlasti tee ka pealthaardega lõuatõmbeid.

Katsu lõuatõmbeid ja kätekõverdusi kontsentreeritult ja puhtalt teha, aeglaselt alla, kiiresti üles.

võid proovida selliselt teha:

1 trenn, 2 vaba, 1 trenn, 1 vaba, 1 trenn, 2 vaba jne.

tee igat harjutust 3 seeriat maksimumini, raskemad harjutused ennem:

-lõuatõmbed pealthaardega ja althaardega

-kätekõverdused kitsa haardega ja laia haardega

isegi kui sulle on mingitel isiklikel põhjustel ainult lõuatõmbed olulised, on paremate tulemsute saavutamiseks kasulik treenida ka vastandoimega lihaseid - kätekõverdused.

btw, need 5 kilosed hantlid võid oma vanaemale anda :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

soovitan lihtsalt tegeleda tõsiselt lõuatõmbamisega, ega see jõud ja mass üleöö tule, see võtab aastaid aega. Ja selga pole pidevalt mõtet teha peopesad enda poole, vaid tee rohkem nii et peopesad oleksid endast eemale ja kasuta laia haaret kindlasti (1meeter vähemalt). Vahel harva tee nii, et peopesad enda poole. Ise kaalun 106 kg ja olen lapsest saadik lõuga iga nädal tõmmanud, vahel tihedamini isegi ja nüüd jääb keharaskus kergeks, ja pean lisaraskust kasutama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

proovi teha ka kuklatõmmet... treenib veel rohkem seljalai lihast kui tavaline tõmme(ükskõik kumbapidi peopesad on) Treeni ka Biitsepsi mitte ainult Triitsepsi....ja treeni...need on soovitused :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Edasijõudnute kavas on sees lõuatõmbed 3x10.

Aga kui ma jõuan ainult 4 korda tõmmata lõuga, need ka nii et käsi päris sirgu ei lase.. üle 90 kraadi küll, kuid kui täitsa sirgu lasen siis ei jõua ühtegi. Kas siis on mõtet teha neid?

Arvatvasti nii ei tasu treenida, siis mis oleks parim harjutus millega lõuatõmbamist asendada? Tahaks et treeniks samu lihaseid, et siis 2-3 kuu pärast jõuan äkki juba rohkem tõmmata. Jutt on muidu edasijõudnute kava jagatud 2ks, mis sinna vahele sobiks panna?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt on inimese keha arenenud nii, et ta kohaneb kõige paremini täpselt sellele koormusele, mida talle kõige enam pealesurutaks. Seega kui kavatsed tõmmata 20 lõuga, siis treeni ka vastavaid lihaseid-biitseps, selg, tagumised õlalihased- 20ste korduseliste seeriate kaupa.

Hantlite puuduse korral otsi internetist materjale erinevate oma keha kaaluga tehtavate harjutuste kohta, neid peaks leiduma küll-ja-küll.

Enda treeningutest olen täheldanud, et lõuatõmbeid arendab tugevalt harjutus: lõuatõmbed hantel jalgevahel. Seda teen 8sed seeriad.

Lõuatõmbeid ära tee ainult peopesad enda poole, vaid varieeri peopesade suunaga ja ka haardelaiusega ning treeni ka lõuatõmbeid kuklataha. Üldine reegel on et sa teeksid igat harjutust 3 seeriat.

Kui sa treenid ainult lõuatõmbeid ja biitsepsit, siis on kindlasti üks arengutakerdajaks üldine orgnismi võimsus. See tähendab, et võib-olla lihased jõuaksid tõmmata lõuga üle 11x, aga süda ei jõua nii suure koormusega töödata nii pikalt. Seda saad arendada muude harjutuste lisamisega trenni(trenni kestuse pikendamisega). Lisa näiteks kätekõverdused maksimum korduste peale, kükid samamoodi maksimum korduste peale.

Sellist üldist vastupanuvõimet treenivad lisaks veel Rootsi treening ja ka sõjaväes tehtav "ringtreening". Rootsi treening on metsajooks, mis hõlmab sörki, sprinti mäkkejookse jms segamini. Sõjaväe ringtreening on analoogne: jooksmine+vahepeal kätekõverdused+kükid+jalavahetushüpped toenglamangus+jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
14 aastasel on nii väiksed lihased, et need taastuvad tunduvalt kiiremini, kui ülespumbatud kulturistide omad. Rahulikult võid kasvõi igapäev biitsepsit treenida.

Kuule mees sa oled ka ikka naljavend.Igapäev küll pole mõtet eks proovi ise teha mõni kuu iga päev tahaks näha mis saab sust edasi:Darvan et sul tuleb siis taandareng mees.Mõtle natuke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×