Jump to content
Bulletproof

Täitsa lõpp. Pole enne kuulnudki

Recommended Posts

Ma natuke tõbine. Käisin sõbraga jõusaalis kaasas. Olin tal rinnalihast tehes julgestaja. Siis mõtlesin, et teen ise ka paar seeriat. Tegin siis horisontaalpinnal 3 seeriat ära, tõusin püsti ja võttis silme eest halliks. Tegin silmad lahti, treener ja sõber vaatasid otsa, olin pikali maas. Sõber rääkis, et nägi kuidas mu silmad pahupidi läksid ja ma kukkusin. Seejärel olid tekkinud krambid...nö tõmblesin maas.

Ise ma ei mäleta sellest midagi. See pidi juhtuma suure pingutuse korral. Ei oska ise midagi arvata. Homme arsti juurde minek.

On kellegil midagi sarnast juhtunud või on sarnasest asjast kuulnud? Millest see võib olla tingitud? Mida edasi teha?

Muudetud kasutaja Bulletproof poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See kindlasti sellest, et olid haige ja pingutasid üle ,ning vastu reaksioonina lülitas organism korraks voolu välja :lol: ole õnnelik, et kang näkku ei kukkunud, nagu siin aasta tagasi 90 kilo vennale näkku :)

Muudetud kasutaja kummar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei taha kedagi ehmatada, aga saalis kus ma käin, juhtus mõni aasta tagasi taolises olukorras (mitte päris tervena treenides) raske lugu. Mees oli suuremast palavikust ülesaanud ja otsustas, et vaja kiiresti kaotatud aeg tagasi teha.

Ja tulemus - tänasel päeval osa küljest sellil halvatud (koos pildi kadumisega oli kogu üks külg halvatud, kuid õnneks osa taastus). Läks tõesti õnneks, et suurem osa kehast toimib normaalselt, ometi on see halvatus selgesti märgatav - paremat jalga ei suuda täielikult juhtida/kontrollida selle liikumist. Liigub ja teeb trenni, aga... Pole enam ealeski võimeline terve inimese kombel toimetama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sul vedas jah,ise läksin ka haige peaga jõusaali-ka rinnalt suruma... edasi juhtus see, et pilt läks korraks eest mustaks ja 65 kg lendas hambasse.õnn et surusin kitsa haardega,nii et käed täiesti koos,see pehmendas lööki(krampe ei olnud)...paar hammast kaotasin ikka ja pooled ülejäänud alumistest hammastest on siiamaani 45 kraadise nurga all.aga oleks võinud minna hullemini...arvan et pead --põhjaliku-- puhkuse võtma/tegema.aga eks arst tea paremini.arst saadab su kindlasti kuskile uuringutele(EEG ja EKG,vereproovid..). sealt saad vastused ka oma küsimustele

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei taha kedagi ehmatada, aga saalis kus ma käin, juhtus mõni aasta tagasi taolises olukorras (mitte päris tervena treenides) raske lugu. Mees oli suuremast palavikust ülesaanud ja otsustas, et vaja kiiresti kaotatud aeg tagasi teha.

Ja tulemus - tänasel päeval osa küljest sellil halvatud (koos pildi kadumisega oli kogu üks külg halvatud, kuid õnneks osa taastus). Läks tõesti õnneks, et suurem osa kehast toimib normaalselt, ometi on see halvatus selgesti märgatav - paremat jalga ei suuda täielikult juhtida/kontrollida selle liikumist. Liigub ja teeb trenni, aga... Pole enam ealeski võimeline terve inimese kombel toimetama.

Kas selgus ka, millest just see halvatus põhjustatud oli? Ma saan aru, et vahest võib pilt eest minna, inimesed minestavad ka trennist väljas, aga see ikka tõsisem lugu. Sellised krampe, et n-ö tõmbled ka nagu ei tohiks tekkida ilma tõsise põhjuseta :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis ma oskan muud öelda, et nõrgukesed on teie organismid, süda on nii nõrk, et kui on palavik siis on juba südame koormus nii suur, et vaata kohe annate otsad. Kui nüüd pärast sellist "MEGASUURT" koormust südamele))) nagu on palavik, tormate trenni siis ongi vererõhk laes ja pilt eest läinud.

Olin 14 aastane ja startisin Tartu suusamaratonil (mis on 64km) Palavikuga 38,8.

Olla oli nii s....tt, et starti sõites oksendasin bussi täis.

Esimesed 20 km higistasin nagu saunalaval, kuigi külma oli sellel hommikul 16 kraadi C. Siis läks enesetunne heaks ja palavik ja nõrkus kadusid. Lõpetades olin täiesti terve ja tundsin ennast suurepäraselt.

Ka hiljem, kui on olnud palavik olen selle alati välja TREENINUD. ALATI...

MÄLETAN PAARIAASTA TAGUST JALATRENNI, KUS PALAVIK OLI ENNE SAMUTI PEA 39. TEGIN OMA REKORD TULEMUSED, JALAPRESSIL 700 KG 12X.

Peale trenni läksin veel sauna ja olin jälle terve.

Miks ma saan endale seda lubada.??? Aga sellepärast, et enne kulturismiga tegelema hakkamist sõitsin palju ratast ja teen seda siiani. Minu mootor on niipalju KÕVA, ET selline asi nagu palavik ja selle trennis välja higistamine mind ei ole tapnud, siiani.))) VAEVALT ET MA SELLESSE KUNAGI SUREN.) EKG on alati tipp topp OLNUD.

VÄIKE MORAAL SIIT: Ärge eirake rattasõitu ka siis kui üritate kasvada, ehk siis massiperioodil. Kulturistil PEAB süda olema tugev, sest kui seda ei ole siis jäävad ka teie saavutused üsna kesiseks, MIKS SEE AGA NII ON? Usun et mõistate kui natuke loogiliselt mõtelda üritate.)) :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See kindlasti sellest, et olid haige ja pingutasid üle ,ning vastu reaksioonina lülitas organism korraks voolu välja :D  ole õnnelik, et kang näkku ei kukkunud, nagu siin aasta tagasi 90 kilo vennale näkku :huh:

Äkki leiad selle teema veel üles, kus keegi kangiga näkku sai. :o Päris jube ikka. Tahaks teada, kuidas asi lahenes. Vabandust OT eest.

Muudetud kasutaja nohik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Organism võis nõrk olla küll. Selleks ajaks olin juba nädal tõbine olnud, söögiisu poonud ka suurem asi. Südamele sai vist jah liiga suur pinge pandud ja tagajärjed lihtsad tulema...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sul vedas jah,ise läksin ka haige peaga jõusaali-ka rinnalt suruma... edasi juhtus see, et pilt läks korraks eest mustaks ja 65 kg lendas hambasse.õnn et surusin kitsa haardega,nii et käed täiesti koos,see pehmendas lööki(krampe ei olnud)...

Randmed tükkideks ei ole läinud sellisest surumisest juba?

Ülikitsa haardega surumise juures on randmeliiges väga ebaloomulikus asendis ja eluaegne vigastus olla sedasi hõlbus tulema. Kaks rusikat peaks kangi peal vähemalt käte vahele mahtuma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas selgus ka, millest just see halvatus põhjustatud oli? Ma saan aru, et vahest võib pilt eest minna, inimesed minestavad ka trennist väljas, aga see ikka tõsisem lugu. Sellised krampe, et n-ö tõmbled ka nagu ei tohiks tekkida ilma tõsise põhjuseta :huh:

Kahjuks ma ei tea nii täpselt, sest siis ma ei käinud siin saalis. Tänasel päeval pole ta eriti jutukas - teeb oma harjutused ja läheb. Seda aga tean, et ta on osalenud küll omal ajal võistlustelgi.

Kuid lugedes Mareki postitust, tekkis minus mõte, et ehk ta ei teinud ka varem aeroobset piisavalt (nüüd ta ei tee vähemalt saailis, sest parem jalg ei allu täielikult rattasõidule, jooksmisest rääkimata).

Igatahes siin Soomes on üks teatud koolkond/seltskond, kes peab seda väga normaalseks, et aeroobset pole üldse vaja teha - et milleks kaotada raskesti saavutatud liha... Sel teemal on lausa raamatki kirjutatud. Raamat on küll kulturismist üldse, aga aeroobse mittetegemine on üks teemadest sealhulgas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igatahes siin Soomes on üks teatud koolkond/seltskond, kes peab seda väga normaalseks, et aeroobset pole üldse vaja teha - et milleks kaotada raskesti saavutatud liha... Sel teemal on lausa raamatki kirjutatud. Raamat on küll kulturismist üldse, aga aeroobse mittetegemine on üks teemadest sealhulgas.

Kui sa pole just Kiivikase-Kalmuse klassist kulturist ja massiperioodil, siis on kindlasti aeroobset vaja teha.

Muidugi, soovitatakse HIIT tüüpi kõrge intensiivsusega intervalltreeningut, mis käib põhimõtteliselt plüomeetrilise jõutrenni eest ja pigem arendab kui taandarendab lihast, ent on samas rasvapõletamises ja VO2 arengus madala tempoga aeroobsest tükk maad efektiivsem.

Muudetud kasutaja hawker poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igatahes siin Soomes on üks teatud koolkond/seltskond, kes peab seda väga normaalseks, et aeroobset pole üldse vaja teha - et milleks kaotada raskesti saavutatud liha... Sel teemal on lausa raamatki kirjutatud. Raamat on küll kulturismist üldse, aga aeroobse mittetegemine on üks teemadest sealhulgas.

Kui sa pole just Kiivikase-Kalmuse klassist kulturist ja massiperioodil, siis on kindlasti aeroobset vaja teha.

Sa lükkasid rahulikult terve raamatutäie teooriat ümber?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa lükkasid rahulikult terve raamatutäie teooriat ümber?

Igatahes. Sa ei hakka ju Ronnie Colemani musklite saamiseks lambist sööma ja tegema samu asju ja sama palju mis tema. Aeroobsest on enne ka räägitud küll ja küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Opaidiiiiiiiii.! ! ! ! ! !

Jutt on sellest, et arvatagi on siinses foorumis enamus, valdav enamus kirjutajaid algajad kehaehitajad. Seega peaks teil olema nagu massi periood aastaringi, sest võistlemas näeb siiski väga väheseid. Kui te nüüd mõtlete, et vot pean kasvama ja aeroobset ei tohi teha, siis on varsti teie kõigiga jokk.))) Teie süda areneb ebaühtlaselt ja sellest võivad hiljem tekkida väga tõsised südametöö häired.

Ebaproportsionaalselt arenenud süda on aga NÕRK.

Sama on ju ka inimese skelettlihastega. Tugev, ilus (kulturisti mõistes) olete te siis kui treenite oma kõiki lihaseid võrdselt. Jällegi see kuulus keti teooria....

Jah tõsi on muidugi see, et aeroobset teevad võistlevad kulturistid massi ajal natuke vähem, kidlasti ei eira aga ükski mõistlik harjutaja seda täielikult. Ei Ott, ei MM; ei Vendv, ei mina, ei Coleman ega ka.... jne.)

Kõik äärmuslikud kehaehitamis teooriad jäägu rumalatele ja las nad siis kaotavad teadvust nii tänaval kui trennis. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen kah alati haigena trenni läinud. Teen rahulikult, ajab higistama ja ongi haigus läinud. Endal on tugev aeroobne all. Palju jalgpalli mänginud. Enam ei käi ja pole pikemat aega teinud aeroobset. Suvel käisin jooksmas, siis lihasmass kannatas, aga nüüd hakkan jälle ujulas käima (Y) See on igatahes parem kui saalis kokku vajuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte ükski spordiarst ei soovita osaleda haigena treeningul ega võistlusel.See võib edaspidi viia müokardi patoloogilise hüpertroofia väljakujunemiseni,arütmia,südameblokaadi ja düstroofiani.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on kapillaarvõrgustik nõrk, siis millisest efektiivsest lihase arendamisest saab juttu olla? Miks Kalmus saab talub ekstreemseid koormusi - tal hästi arenenud veresoonkonnastik. Kas hakkaks häbi kui jõuate 220kg rinnalt suruda aga oma naist(~60kg) ei jõua 300 m tassida - silme eest lääb mustaks ja kukute veel armsama laiaks? :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingi kerge loogika on "tervekstreenimisel" ju sees: füüsiline aktiivsus tõstab kortisooli taset, kortisool aga mobiliseerib immuunsüsteemi.

onginii??? kulturisti vaenlane kortisool stressihormoon ja lihase lagundaja. parem räägi mis ainetega seda plokeerida!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingi kerge loogika on "tervekstreenimisel" ju sees: füüsiline aktiivsus tõstab kortisooli taset, kortisool aga mobiliseerib immuunsüsteemi.

Kortisool surub immuunreaktsioone alla. Maratoonaritel on immuunsüsteemi, vähja ja nahamoodustistega kehvemad lood kui keskmisel inimesel. C-vitamiini suured annused, glutamiin ja süsivesikujoogid on õnneks neil kortisooli vastu üsna tugevalt abiks.

Ja Kalmus on üsna ilmselgelt sünnipäraselt andekas, tema pealt ei saa igaüks mõõtu võtta ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×