Jump to content
ann

Tartus treener?

Recommended Posts

Arnold, kui headele kohtadele on nende meeste treenitud naised siis tulnud ka näit. Eesti MV-tel? Minuarust väga hea näide sellest, et treeneri litsensi omamine ei anna veel kogemus-teadmisi. Lihtsalt teoreetikud . Keda muide on enamus saalid täis ka Tallinnas. Eestis ?ldse on 4-5 treenerit kes v?iksid asjalikku n?u anda. Sinu soovitatud mehed nende hulka k?ll ei kuulu. Paber on ainult petekas. K?igile edu soovides: Marek Kalmus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma usun, et aile võib kah naisharjutajale täitsa asjalikku nõu anda. aile = Aile Kuuda, telefoni ei mäleta, mail võib olla pipi@ttk17.edu.ee

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav, kas EKFL-i eksami komisioni liikmed

( I.Otsus, F.Antson, G. Koovit,T.Tiits, O.Andla )

tegelevad siis inimeste petmisega, kui treenerite tunnistustele alla kirjutavad ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tallinnas saalid teoreetikuid täis????

Huvitav tähelepanek, sest just teoorias kipub vajakajäämisi olema.

Minu meelest nii praktikud kui teoreetikud täiendavad üksteist. Kusjuures puhtad praktikud kipuvad oma hoolealuseid tihtilugu "ära lõhkuma".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korraldatavad treenerite koolitused on kindlasti väga vajalikud.Aeg,mille jooksul kursusest osavõtjast tahetakse treenerit teha on naeruväärselt lühike.Selle aja jooksul saab ainult mingi ettekujutuse,mis on jõusaal ja mis seal toimub.Ma ei oska kommenteerida EKAS´e korraldatavaid kursuseid,sest ei ole nendel osalenud.Kui õigesti mäletan,siis nende pikkus vist oli üks nädalavahetus (vabandan korraldajate ees,kui eksisin!).

Ise olen osalenud FAF´i jõusaali treenerite kursustel eelmisel aastal,millede kohta võin öelda,et ei ole kahju "raisatud" ajast.Kursus oli asjalik,Tallinas pidin käima mitu kolme päevast tsüklit,kus oli nii teooriat kui praktilist osa,mis ka filmiti..Minu koolitusele mineku eesmärgiks oli praktilisele kogemusele saada juurde ka teoreetilisi teadmisi. Mingil määral sellises järjekorras enda arendamine on küllaltki raske,aga see on juba minu probleem.FAF´i kursuste juures tahaksin kiidusõnu öelda Gerdile,kes oskas väga hästi loengut pidada (ütlen seda kui pedagoog ning anatoomiat ja meditsiini õppinud inimene).

Korralduse juures häiris see,et grupis olid väga erineva tasemega inimesed (õnneks oli väike grupp),kes pidid võrdse ajaga omandama vajalikud teadmised ja kogemused. Vabandage väga,aga see on võimatu!Kui kursustele tuleb selline inimene,kes ei tea jõusaalist mitte midagi ja tundub et tegelikult teda eriti ei huvitagi seal toimuv. Praktilise töö käigus aetakse segamini kaks täiest erinevat trena?ööri (trena?ööridel olid peal ka joonised,milliste ihasgruppide treenimiseks on antud seade)!Lõpuks anti võrdsetel alustel kõigile tunnistused.Kui see "võhik" suutis endale teooria pähe ajada ja testi ära teha,oligi treener valmis.Nii "lastakse välja" teoreetikuid,kes ei jaga prktilisest poolest mitte midagi.Ja oh õnnetust, kui satud sellise treeneri käe alla,kes ei jaga mida sa teed ja kuidas sa teed.Olen ise läbi teinud selle etapi,mida tähendab harjutuse tehniliselt vale sooritamine.Sellega anname tööd ja leiba traumatoloogidele ja spordiarstidele.Praktilise poole pealt võin öelda,et kaks oma ala hästi tundvat treenerit ei pruugi õpetada täiesti ühte moodi,igal ühel meist on oma tõekspidamised ja kogemused.Tulemuste saavutamiseks peab valima endale ühe õpetaja,kelle õpetuse järgi teed,mitte aga nii et siit natuk ja sealt natuke.Väga tähtis on ka treeneriga sobimine.Jõusaalides kohtab sellist olukorda üsna sageli,kus noored poisid õpetavad eakaaslaseid,kes ise ei tea harjutuse tehniliselt õigest sooritamisest, ega anatoomiast mitte midagi.Tulemused ja tagajärjed on sellisel juhul juba ette teada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest oma ala spetsialistideks kulturismis on:Indrek Otsus,Inna Uit,Gert Koovit,Ott Kiivikas,Tarmo Tiits,Pavel Kossenko,Nikolai Kornõ?ev,Viktor Tkat?enko,Marek Kalmus.See ei ole mingi paremusjärjestus,vaid piirkonniti ritta sattumine.Palun vabandust,kui kedagi sellise eelistusega solvasin,aga need inimesed on kas isiklikult midagi tõestanud või on nende juhendatavad midagi saavutanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selgituseks võibki lahtiseletada EKFL- i täiend koolituse põhimõtted.

Me ei koolita uusi treenereid, vaid täiendame nende teadmisi ja konrollime neid.

Kursustest on osavõtnud eelkõige inimesed kelle on olemas praktilise töö kogemus ja kes on treenerina töödanud.

Eksami komisionis ongi need sama nimed, keda tee siin eespool olete ka ainsate ja õigete treeneritena maininud.

Miks arvad sa Marek, et nende poolt vastuvõetud eksami tulemused on valelikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treenerite erinevast tasemest, kes koolituse on läbinud annab ülevaate atestatsioonil omandatud kategooria aste. Kõige madalam on 1 aste ja kõige kõrgem on 6 ( doktorant). Praegu on kõrgemad astmed kaks 4.( Tarmo Tiits, Gert Koovit). Minul on 3 aste, kõrgeim mida on võimalik saada ilma ülikooli läbimata. Igalt koolituselt olen saanud midagi uut, soovitan ka Kalmusel järgmine kord osaleda, koos koolitusega toimub ka kulturismiliidu juhatuse koosolek, kus saabki arutada neid probleeme, millega end siin foorumis välja elatakse. Tulevikus näeksin hea meelega koosolekutel sama aktiivset osavõttu kui siin foorumis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest M.KALMUS

Ma ei ole öelnud, et need on valed. Vaata esimest k?simust, vastasin sellele, et kes v?iksid anda asjalikku n?u naiste tr. kavade koostamisel.Lähtudes samalajal p?him?ttest, et kes ei ole alaga ise t?siselt tegelenud ei saa ka anda asjalikku n?u, vaatamata mingile paberile. Arnold, on väga mitmeid asju mida koolipingis ei ?pita. Loomulikult v?ivad enamik paberi omajaid anda mingisugust teavet j?usaali A-B-C, st.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Osad inimesed on natuke valesti aru saanud koolitus-atesteerimisest. Ega siis selle kahe päeva jooksul tõesti kõiki asju selgeks ei tehta. Õpitakse ikka ise kodusel teel ja siis kui oled endas kindel lähed proovid eksami ära teha. Õppida saab ka ise raamatud, ajakirjad, internet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest M.KALMUS

Biitseps nagu ikka, kuigi saalis mehed ?tlevad,et aitab k?ll läheb juba proportsioonist välja.V?tsin neid kuulda, n??d hakkan ka teisi lihaseid treenima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest mats

Loen küsimust, mille on kirjutanud inimene kes soovib saada treeningplaani, mitte Eesti Meistriks. Ei saa aru kuidas need treenerid(Karu, Tubin, Päll) ei sobi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×